Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Gruzie Batumi Botanical Garden

Letenka Gruzie Batumi Botanical Garden


Batumi Botanical Garden je jednou z nejkrásnějších zahrad na světě. Nachází se v gruzínském městě Batumi na pobřeží Černého moře a je oblíbenou turistickou atrakcí pro milovníky přírody z celého světa.

Botanická zahrada byla založena v roce 1912 a rozkládá se na ploše více než 100 hektarů. Její rozmanitý terén nabízí návštěvníkům skvělé výhledy na moře, hory a okolní krajinu. Zahrada je domovem pro tisíce druhů rostlin, z nichž mnohé jsou vzácné a ohrožené. Pěstuje se zde také mnoho exotických rostlin pocházejících z různých částí světa.

Jedním z nejvýznamnějších míst v zahradě je "Dolní květinový ráj", který je skvělým místem pro procházky a relaxaci. Tento úsek zahrady je rozdělen na několik tematických oblastí, z nichž každá je věnována jiné skupině rostlin. Návštěvníci zde mohou obdivovat květiny od nejrůznějších stromů a keřů po vzácné orchideje a růže. Každá roční doba přináší do zahrady nový a zajímavý obraz.

Další zajímavou částí zahrady je "Rasenia Pond", kde najdete jedinečné druhy rostlin obývajících mokřady. Tato oblast je domovem pro mnoho druhů vodních lilii a kapradin. Je to skvělé místo pro ptačí pozorování, protože se zde často vyskytují různé druhy ptáků.

Pro milovníky exotické vegetace je zahrada také domovem exotické části s rostlinami pocházejícími z různých tropických oblastí světa. Zde najdete druhy jako je bambus, palmy a různé druhy sukulentů. Procházka touto částí zahrady je jako cesta kolem světa.

Batumi Botanical Garden nabízí návštěvníkům nejen krásnou přírodu, ale také příjemné prostory pro odpočinek, jako jsou lavičky a altánky. Je to ideální místo na piknik s rodinou nebo setkání s přáteli. Pro děti je zahrada skvělým místem pro objevování a učení se o světě rostlin.

Pokud se vydáte na návštěvu Batumi Botanical Garden, obraťte se na personál, který vám rád poskytne informace o různých druzích rostlin a poskytne i mapu zahrady. Doporučuje se také připravit si pohodlnou obuv a ochranný krém proti slunci, protože procházka zahradou může trvat několik hodin.

Batumi Botanical Garden je bezpochyby jedním z nejkrásnějších a nejzajímavějších míst v Gruzii. Jeho půvabná atmosféra, pestrost rostlin a nádherná krajina činí z této zahrady místo, které si turisté z celého světa nemohou nechat ujít. Pokud máte rádi krásu přírody a exotické rostliny, tato zahrada je pro vás neodolatelným cílem.


Nejčastější dotazy a odpovědi Gruzie Batumi Botanical Garden


1. Kdy je Batumi Botanical Garden otevřen?

Botanická zahrada Batumi je otevřena každý den od 8.00 do 20.00 hodin (v letní sezoně).

2. Jaké jsou vstupné poplatky do Batumi Botanical Garden?

Vstupné do Botanické zahrady Batumi se liší podle sezóny a věku návštěvníka. Vstupenky začínají od 8 lari pro dospělé a 4 lari pro děti.

3. Jak se dostat do Batumi Botanical Garden?

K Botanické zahradě Batumi se můžete dostat autem, taxíkem nebo místním autobusem. Pravidelný autobusový spoj je k dispozici ze střediska města Batumi.

4. Jaký je nejlepší čas na návštěvu Batumi Botanical Garden?

Nejlepší čas na návštěvu Batumi Botanical Garden je v období léta (červenec a srpen). V tuto dobu jsou rostliny v úplné květu a zahrada je nejkrásnější.

5. Je ve zahradě povoleno fotografování a natáčení?

Ano, fotografování a natáčení jsou povoleny v rámci zahrady.

6. Jsou v Botanické zahradě Batumi dostupné toalety?

Ano, v zahradě jsou k dispozici toalety, včetně toalet pro handicapované osoby.

7. Je nutné si koupit vstupenky předem?

Ne, není nutné si vstupenky kupovat předem. Vstupenky lze zakoupit přímo na vstupu do zahrady.


Počasí Gruzie Batumi Botanical Garden


Gruzie je země, která se může pochlubit rozmanitou přírodou a krásnými krajinami. Jedním z nejkrásnějších míst v Gruzii je město Batumi, které se nachází v oblasti Adjara na pobřeží Černého moře.

Batumi je domovem Botanické zahrady, která patří mezi nejvýznamnější zahrady světa. Tento park se rozkládá na ploše více než 100 hektarů a nabízí návštěvníkům mnoho krásných rostlin a květin.

Počasí v této oblasti Gruzie je ovlivněno mořem a horami, které jej obklopují. V létě je zde horko a vlhko, průměrné teploty se pohybují kolem 25 až 30 stupňů Celsia. V zimě, na druhou stranu, může být chladno a mohou se vyskytovat i nárazové deště.

Botanická zahrada v Batumi je krásná jak v létě, tak i v zimě. V letních měsících zahrada kvete a nabízí návštěvníkům mnoho rostlin a květin, včetně různých druhů orchidejí, ibišků a dále také řadu endemických druhů, které jsou charakteristické pro oblast Gruzie.

V zimě je zahrada klidnější, ale stále nabízí mnoho krásných výhledů a návštěvníci se mohou věnovat i pohledu na horské vrcholy, které se tyčí nad městem.

Pokud se chcete vydat do Botanické zahrady v Batumi, je dobré ověřit si aktuální počasí před cestou. Pokud je výlet plánován v létě, je třeba se připravit na horko a vlhkost. V zimě naopak doporučujeme obléct si více vrstev, aby bylo možné se rychleji přizpůsobit změnám počasí.

Celkově je Batumi a jeho Botanická zahrada krásným místem na návštěvu, kde můžete pozorovat krásy přírody Gruzie, ať už v létě nebo v zimě. Připravte se na nepředvídatelné počasí a užijte si svůj výlet!


Ubytování Gruzie Batumi Botanical Garden


Batumi Botanical Garden, umístěný v gruzínském přístavním městě Batumi, je jednou z nejkrásnějších botanických zahrad na světě. Své návštěvníky očaruje pestrobarevnými květinami, vzácnými druhy rostlin a dechberoucím výhledem na Černé moře. Tato zahrada je nejen místem k relaxaci, ale také skvělým místem pro poznávání flóry z různých částí světa.

Batumi Botanical Garden byl založen v roce 1912 a pokrývá celý svah údolí. Své návštěvníky láká na 111 hektarů rozmanitých krajin, včetně horských svahů, lesů, jezer a řek. V zahradě najdete více než 5 000 druhů rostlin z celého světa, z nichž některé jsou unikátní a vzácné.

Každá sezóna v Batumi Botanical Garden přináší něco zvláštního. Na jaře a v létě kvetou stovky druhů květin, od různobarevných tulipánů po exotické orchideje. V létě se zahrada promění v pravý tropický ráj díky svým palmám, banánovníkům a jiným tropickým rostlinám. Na podzim zahrada září různými odstíny červené, oranžové a žluté, díky listnatým stromům.

Pro ty, kteří touží po klidu a relaxaci, je Batumi Botanical Garden ideálním místem k odpočinku. Můžete si procházet pečlivě udržovanými stezkami, které vás provedou různými částmi zahrady. Zahradní architekti se inspirovali přírodou a zachovali charakter původního prostředí, což prohloubí váš zážitek.

Během prohlídky můžete objevovat různé oddělení zahrady. Zahrada alpských rostlin vás přenese do hor, kde můžete obdivovat vzácné druhy alpských rostlin. V oddělení subtropické a tropické zahrady se setkáte s exotickými rostlinami jako jsou palmové stromy, bambus a kaučukovníky.

Pro ty, kteří se rozhodnou strávit více času v Batumi Botanical Garden, existuje i možnost ubytování přímo na jeho území. V areálu zahrady se nachází pension, ve kterém si můžete rezervovat pokoj a vychutnat si krásy zahrady i v noci. Probouzení s výhledem na rozkvetlé květiny a vůni exotických rostlin je nezapomenutelným zážitkem.

Batumi Botanical Garden je také populárním místem pro uspořádání svateb a jiných oslav. Mnoho párů vyhledává romantickou atmosféru zahrady jako ideální kulisu pro své významné okamžiky. Příroda, květiny a krásné výhledy dodají vaší svatbě nezapomenutelný nádech.

Pokud se vydáte na cestu do Gruzie a navštívíte přístavní město Batumi, nezapomeňte zastavit se v Batumi Botanical Garden. Toto místo vám poskytne jedinečný zážitek, který oceníte nejen jako milovník rostlin, ale také jako člověk, který si rád užívá přírody a její krásy.


Dovolená Gruzie Batumi Botanical Garden


Gruzie je země bohatá na krásnou přírodu, historická místa a kulturu. Jedním z míst, které byste neměli vynechat při návštěvě této země, je Batumi Botanical Garden, neboli botanická zahrada v Batumi.

Batumi Botanical Garden se nachází na severovýchodním pobřeží Černého moře, a je jedním z hlavních turistických atrakcí v Gruzii. Zahrada byla založena v roce 1912 a od té doby se stala domovem pro více než 5 000 různých druhů rostlin, které pocházejí z celého světa.

Jednou z nejvíce fascinujících vlastností Batumi Botanical Garden je jeho rozmanitost. Zahrada je rozdělena na různé sekce, zahrnující stromy a rostliny z různých geografických oblastí, jako jsou Středomoří, Jižní Amerika, Severní Amerika, Himaláje a další. Každá sekce poskytuje příležitost pro návštěvníky poznat a obdivovat přírodní krásy dané oblasti.

Při procházce zahradou budete fascinováni krásou a pestrostí rostlin. Zdejší kolekce zahrnuje vzácné druhy orchidejí, kaktusů, vodních rostlin a mnoho dalších. Každý koutek zahrady vám nabízí jiný pohled na zeleň a umožňuje vám odpočinek a relaxaci v příjemné atmosféře.

Další zajímavostí Batumi Botanical Garden je skleník s tropy a exotickými květinami. Tento skleník je domovem pro mnoho druhů rostlin, které byste v Gruzii jinde nenašli. Zdejší mikroklima vytváří ideální podmínky pro růst a kvetení různých druhů rostlin, které pocházejí z teplých a vlhkých oblastí.

Kromě samotných rostlin můžete v Batumi Botanical Garden potkat i mnoho druhů ptáků a jiných zvířat. Zahrada je rájem pro ornitology a milovníky přírody, protože zde mohou spatřit a pozorovat ptáky, které se zde zdržují. V zahradě je také jezero, které je domovem pro různé druhy ryb a plazů.

Navštěva Batumi Botanical Garden je jedinečným zážitkem a příležitostí poznat krásu a rozmanitost přírody Gruzie. Zahrada nabízí místo pro relaxaci, poznávání a obdivování přírody. Procházka zahradou vás nabije pozitivní energií a zanechá nesmazatelné dojmy.

Pokud plánujete dovolenou v Gruzii, nezapomeňte zařadit Batumi Botanical Garden na svůj seznam míst k návštěvě. Připravte se na jízdu autem nebo autobusem z Batumi, která bude trvat asi 30 minut. Po příjezdu si užijte klid a krásu tohoto kouzelného místa.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

97% našich klientů doporučuje naše služby

Nejlepší cena zaručená

Výhodné nabídky levných letů.

Získejte nejlevnější letenky do fascinujících míst světa.

Prozkoumat letenky