Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Guatemala Tikal

Letenka Guatemala Tikal


Tikal v Guatemale je jednou z nejlepších destinací v Latinské Americe pro ty, kteří se chtějí ponořit do historie a kultury dávných civilizací. Město Tikal je považováno za jeden z nejvýznamnějších archeologických nalezišť v této oblasti a je domovem některých z nejkrásnějších a nejohromujících staveb Mayů.

Cesta do Tikalu však může být pro někoho zdlouhavá - Guatamala není přímo dosažitelná z ČR bez přestupů. Obvykle se letí z Prahy do Mexico City a odtud pak do Guatemaly. Avšak, po příletu do Guatemaly, je cesta do Tikalu snadná. Existuje mnoho způsobů, jak tam získat letenky, a to je co do způsobů a cenové politiky velmi rozmanité.

Přestože existuje několik možností, jak se do Tikalu dostat, většina cestujících si vybírá letadlo, protože je to rychlý a pohodlný způsob, jak se tam dostat. V Guatemale existují některé aerolinky, které nabízejí lety do Tikalu.

Přestože se lety do Tikalu mohou zdát drahé, jsou toliko o něco dražší, než když by se najali místní dopravní služby, ať už taxi nebo autobus. Lety vás mohou stát zhruba od 50 do 150 USD, v závislosti na tom, kdy rezervujete let a jakou aerolinku si vyberete. Pokud si chcete ušetřit nějaký peníze na letenky, můžete se pokusit zakoupit je přímo od aerolinky v Guatemale, kde budou lety mnohem levnější, než ve vaší zemi.

Při poskytování letenky do Tikalu můžete získat některé slevy na letenky pro děti, studenty, seniory nebo skupiny cestujících. Dále si musíte zajistit dostatečnou výbavu - nejdůležitější je váš cestovní pas, ale měli byste také uvažovat o životním pojištění a o očkování proti nemocem.

Při příjezdu do Tikalu se může zdát, že cesta do něj byla na několik hodin dlouhá, ale když uvidíte plnohodnotnou účast civilizace Mayů, dostanete dokonalou odměnu za svou cestu. Nejlépe si užijete Tikal, pokud si přijdete jasně na to, jaká je jeho historie. Můžete si najmout průvodce, který vám dá dobrou lekci a informace o místě.

V Tikalu si můžete užít vynikající jídlo, ubytování a fascinující zážitky z výletů. A letadlem se můžete snadno vrátit zpět do Guatemaly nebo pokračovat v další cestě po Latinské Americe. Nezapomeňte si užít nádherné místo, které vám Tikal nabízí!


Počasí Guatemala Tikal


Pokud se chystáte navštívit Guatemalu a plánujete si prohlédnout kulturní a archeologické bohatství v Tikalu, je důležité informovat se i o počasí.

Guatemala se nachází ve střední Americe, tedy ve středně tropické zóně. Klima je zde výrazně ovlivněno přítomností Pacifického i Karibského moře a horským reliéfem. Tikal se nachází v severní části Guatemaly v departementu Petén.

V této oblasti je hlavním rysem tropického podnebí vysoká vlhkost a teploty. Celý rok je zde poměrně teplé, s mírnými rozdíly mezi zimou a létem. Průměrná teplota se pohybuje mezi 24-27 °C.

Deštivá sezóna v Guatemale trvá od května do listopadu. V tomto období se může očekávat vyšší počet srážek, které mohou být bouřlivé a intenzivní. Tikal, nacházející se v deštném pralese, je během této doby obklopen houštinami zelené vegetace, avšak deštivé počasí může ztěžovat prohlídky a pohyb po lokalitě.

Naopak, sušší období trvá od prosince do dubna. Během těchto měsíců jsou srážky méně časté, ačkoli mohou nastat i období dešťů. V tomto čase je oblast Tikalu méně vlhká a vegetace se po dešti stává mnohem zelenější a plnější.

Při návštěvě Tikalu je vhodné se připravit na teplé a vlhké klima. Doporučuje se nosit lehké a vzdušné oblečení vyrobené z přírodních materiálů, které vám umožní přirozené proudění vzduchu a rychlé odpařování potu. Není také od věci si vzít lehký deštník nebo nepromokavou bundu, jelikož překvapivé deště jsou v Tikalu běžné.

Pamatujte také na opalovací krém s vysokým faktorem ochrany, sluneční brýle, klobouk nebo šálu na ochranu před slunečním zářením. Nezapomeňte také na komfortní obuv, kterou můžete projít mnoho kilometrů a která vám poskytne dostatečnou podporu při prohlídce archeologických památek.

Je dobré si též uvědomit, že kromě počasí se může situace v Tikalu měnit i kvůli místním faktorům, jako je množství turistů, otevírací doby archeologických památek a podobně. Doporučuje se proto informovat se o aktuálních podmínkách před samotnou návštěvou.

Vychutnejte si jedinečné zážitky z návštěvy Tikalu a přizpůsobte se podmínkám počasí, abyste mohli plně vychutnat atmosféru a krásu tohoto místa.


Dovolená Guatemala Tikal


Guatemala je země s bohatou historií a kulturou, a Tikal je jedno z nejvýznamnějších archeologických nalezišť v zemi. Tikal leží hluboko v deštném lese v severní části Guatemaly a je jedním z největších a nejstarších mayských měst, které kdy existovaly.

Pokud se rozhodnete navštívit Tikal, budete mít možnost prozkoumat nepřeberné množství starobylých chrámů, paláců a pyramid, které jsou poseté po rozlehlé archeologické lokalitě. Nejvýznamnější z těchto staveb je určitě chrám IV, který se zvedá až do výšky 70 metrů nad deštným lesem a nabízí panoramatický výhled na celou oblast Tikalu.

Ale návštěva Tikalu není jen o prozkoumávání starověkých ruin, ale také o hloubení se do kultury a historie Mayské říše. Turisté si mohou projít mayské muzeum, které nabízí fascinující pohled na život ve městě před více než tisícem let. Součástí tohoto muzea je také pochůzka, která zahrnuje návštěvu míst, kde mohou turisté vidět mayskou řemeslnou výrobu, takže se mohou dozvědět o uměleckých a řemeslných technikách, které Mayská společnost používala.

Unikátní přírodní krása Tikalu také hraje velkou roli při návštěvě této oblasti. V deštném lese okolo mayského města je mnoho druhů zvířat, jako jsou opice a papoušci, které můžete vidět, když projdete do chrámu nebo si jen tak vychutnáte přírodu v okolí. Navštívíte-li město pozdě odpoledne, můžete se těšit na západ slunce, který je rovněž nádherný.

Pro ty, kteří se zajímají o dobrodružství, mohou navštívit tzv. Templo del Jaguar, který je jedním z nejpopulárnějších chrámů Tikalu, který můžete navštívit. Navštívit chrám znamená projít okolo horního terasovitého útvaru, což je místo kde se dá vyšplhat na vrchol chrámu až do výšky 216,5 metru.

Když se rozhodnete navštívit Tikal, doporučuje se si nechat minimálně dvakrát den, abyste stihli vidět všechny místa návštěvy. Pokud se rozhodnete zůstat v okolí, nabízí se možnost dokoupení ubytování v jedné z mnoha turistických kempů, které se v okolí Tikalu nacházejí. Ty většinou nabízejí jednoduché, ale pohodlné ubytování s jednoduchými snídaněmi.

V každém případě, návštěva Tikalu je jedním z těch zážitků, které si člověk bude pamatovat na zbytek svého života. Je to krásné místo, které nabízí nejen nádherné starověké architektonické památky, ale také nezapomenutelnou přírodu a kulturu, kterou zdejší lidé tak pečlivě udržují vůbec poprvé od dob Mayské říše.


Ubytování Guatemala Tikal


Guatemala je země bohatá na historická a kulturní dědictví, které láká turisty z celého světa. Jedným z nejpopulárnějších turistických cílů v Guatemale je starobylé město Tikal, které se nachází v hlubokých deštných pralesích v departementu El Petén. Tikal je registrována jako kulturní dědictví UNESCO a je považována za jedno z nejvýznamnějších archeologických nalezišť v Mesoamerice.

Pokud se rozhodnete navštívit Tikal, měli byste si zajistit vhodné ubytování. Existuje několik možností, jak ubytování v Tikalu najít, ať už preferujete luxusní hotely, rekreační střediska nebo levnější možnosti jako hostely a kempy.

Luxusní hotely a rekreační střediska v Tikalu nabízí nejvyšší úroveň pohodlí a snadnosti. Tyto hotely vás přivítají výborným servisem a mají širokou škálu pokojů s moderním vybavením. Některé hotely se nacházejí přímo v archeologickém parku Tikal, což vám umožní pohodlně a snadno navštívit všechny hlavní památky v městě. Tyto hotely často také nabízejí různé aktivity pro své hosty, jako je ráno nebo odpoledne procházka s průvodcem, aby vám poskytli podrobné informace o historii a významu místa.

Pro ty, kteří preferují levnější možnosti, jsou v Tikalu dostupné také hostely a kempy. Hostely nabízejí společné pokoje a sdílené koupelny za nižší ceny. Kempy jsou ideální pro ty, kteří chtějí strávit noc v přírodě a užít si táboráky a přírodní okolí. Většina kempů v Tikalu má základní vybavení, jako jsou sprchy s teplou vodou, toalety a ubytování v chatkách nebo na stanovém tábořišti.

Během pobytu v Tikalu si také můžete vychutnat místní kuchyni a ochutnat tradiční guatemalská jídla. Existuje několik restaurací v okolí, které nabízejí široký výběr jídel, ať už preferujete tradiční místní speciality nebo mezinárodní kuchyni. Taktéž si můžete koupit suvenýry a místní řemesla v některých obchodech, které nabízejí tradiční výrobky, jako jsou keramika, šperky a textilie.

Tikal je výjimečným místem, které vás ponoří do bohaté guatemalské historie a přírodní krásy. Nezapomeňte si zajistit ubytování předem, abyste si mohli plně užít vše, co Tikal nabízí. Bez ohledu na to, jaký typ ubytování si vyberete, jedno je jisté - budete nadšeni zážitky, které vám Tikal přinese.


Nejčastější dotazy a odpovědi Guatemala Tikal


1. Jak se dostat do Tikalu?
- Tikal se nachází v severní části Guatemaly, z města Flores je to asi 1 až 1,5 hodiny jízdy. Lze se tam dostat taxíkem, autobusem nebo soukromým autem.
2. Jaký je vstup do parku Tikal?
- Vstup do parku stojí 150 quetzalů (cca 180 Kč) pro cizince a 50 quetzalů pro Guatemalteky.
3. Jaký je nejlepší čas na návštěvu Tikalu?
- Nejlepší období pro návštěvu je na jaře a na podzim, tedy v období suchého počasí. V létě bývá velmi horko, v zimě zase často prší.
4. Je nutné si přinést vodu a jídlo na výlet do Tikalu?
- Ano, je vhodné si přinést dostatek vody a něco k jídlu, protože v areálu parku nejsou obchody ani restaurace.
5. Lze ubytovat se přímo v parku Tikal?
- Ano, v parku je několik možností ubytování, například bungalovy či kempy. Doporučuje se ale rezervovat si je předem.
6. Jaké jsou nejznámější památky v Tikalu?
- Patří mezi ně chrámy a pyramidy Maya, například chrám jaguára, chrám slunce, chrám Quetzala a Akropolis.
7. Lze si najmout průvodce na výlet do Tikalu?
- Ano, je možné si najmout průvodce, což je dokonce doporučeno, protože tak se dozvíte víc informací o historii a významu jednotlivých památek.
8. Jaké jsou aktivity, které lze dělat v areálu parku Tikal?
- Kromě prohlídek a fotografování je možné podniknout například i trekovou túru, pozorování ptáků či noční prohlídku Tikalu.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

97% našich klientů doporučuje naše služby

Nejlepší cena zaručená

Výhodné nabídky levných letů.

Získejte nejlevnější letenky do fascinujících míst světa.

Prozkoumat letenky