Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Haiti Île de la Tortue

Počasí Haiti Île de la Tortue


Haiti je zemí na západním pobřeží ostrova Hispaniola v Karibiku. Île de la Tortue je malý ostrov u pobřeží severozápadní Haiti. Tento ostrov má své specifické podnebí, které ovlivňuje Karibské moře a horské řetězce na pevninské části Haiti.

V oblasti Île de la Tortue panuje tropické podnebí s teplotami kolem 30 stupňů Celsia po celý rok. Srážky jsou také celoročně poměrně vysoké. Období mezi květnem a zářím je však nejvíce deštivé, protože v tomto období Haiti trpí hurikánovou sezónou.

Hurikány na Île de la Tortue představují vážné nebezpečí, protože ostrov leží přímo na trase mnoha bouří a hurikánů. V minulosti byla oblast zasažena několika velkými bouřemi a hurikány, které způsobily značné škody a ztráty na životech.

Život na Île de la Tortue je ovlivněn také přílivem a odlivem. Během odlivu se často objevují mangrovníkové lučiny, které poskytují útočiště pro mnoho druhů zvířat a ryb. Během přílivu se tyto lučiny zaplavují a některé části ostrova se stávají neobyvatelnými.

Celkově je Île de la Tortue charakterizována velmi vlhkým a horkým podnebím s vysokými srážkami a nebezpečím hurikánů. Navzdory těmto povětrnostním podmínkám je ostrov domovem pro mnoho druhů rostlin a zvířat, které se přizpůsobily podmínkám Karibiku. Pokud tedy plánujete cestu na Haiti, nezapomeňte na to, že počasí na Île de la Tortue se může rychle změnit a může být velmi nebezpečné.


Ubytování Haiti Île de la Tortue


Haiti se nachází na západním pobřeží ostrova Hispaniola v Karibiku, a je známý svou bohatou kulturou, krásnými plážemi a fascinující historií. Část Haiti, která si zaslouží větší povědomí, je neobydlený ostrov Île de la Tortue.

Île de la Tortue, známý také jako Turtle Island, se nachází přibližně 20 kilometrů od severozápadního pobřeží Haiti. Má rozlohu asi 180 kilometrů čtverečních a je jedním z největších ostrovů v Karibiku. Ostrov získal své jméno podle tvaru, který připomíná želvu.

Turtle Island je nádherným útočištěm pro lidi, kteří hledají klid a krásu přírody. Ostrov je obklopen tyrkysově modrým mořem, které je domovem mnoha druhů tropických ryb a korálů. Potápěči a šnorchlaři zde mohou objevovat úžasné podvodní scenérie a korálové zahrady.

Kromě své nádherné přírody nabízí Île de la Tortue také bohatou historii. Během 17. století sloužil jako úkryt pro piráty, kteří zde našli bezpečný přístav uprostřed Karibiku. Ostrov byl také místem, kde piráti plunčili španělské galeony a ukrývali své poklady. Návštěvníci mohou navštívit pevnosti a zříceniny, které zůstaly po pirátské éře, a vychutnat si atmosféru doby dobyvatelů a vzkříšení.

Pro turisty, kteří chtějí na Turtle Island zůstat déle, existuje několik možností ubytování. Na ostrově se nachází několik malých resortů a hotelů, které nabízejí pohodlné a moderní pokoje s výhledem na moře. Návštěvníci mohou vybírat mezi luxusními resorty s kompletními lázeňskými službami a bazény, nebo menšími plážovými chatami, které poskytují autentický zážitek života na ostrově.

Pro ty, kteří preferují dobrodružnější ubytování, existují také možnosti kempování na plážích ostrova. Kempování je populární u těch, kteří si chtějí užít blízkost přírody a zažít jedinečnou atmosféru nočního života ostrova.

Kromě ubytování poskytuje Turtle Island také různé aktivity a zážitky. Návštěvníci si mohou pronajmout lodku a projet se kolem ostrova, aby objevili skryté zátoky a ztracené pláže. V blízkosti se také nachází úžasná mořská rezervace, kde mohou turisté pozorovat pestrou paletu mořského života v jasně modrých vodách.

Île de la Tortue je skrytým pokladem Haiti, který stojí za objevení. S jeho nádhernými plážemi, bohatou historií a krásami podmořského světa nabízí návštěvníkům nezapomenutelný zážitek. Pokud hledáte jedinečný únik z každodenního života a rádi byste se nořili do přírody a historie, neměli byste přehlédnout tento malebný ostrov.


Nejčastější dotazy a odpovědi Haiti Île de la Tortue


1. Jaká je poloha Haiti Île de la Tortue?
Odpověď: Haiti Île de la Tortue je ostrov nacházející se v severozápadní části Karibského moře.

2. Jak velký je ostrov Haiti Île de la Tortue?
Odpověď: Ostrov má rozlohu přibližně 180 km².

3. Jaká je populace Haiti Île de la Tortue?
Odpověď: Přesná populace není známa, ale odhaduje se, že zde žije asi 25 000 lidí.

4. Jaká je hlavní město Haiti Île de la Tortue?
Odpověď: Hlavním městem ostrova je Tortuga.

5. Jaké jsou hlavní odvětví ekonomiky ostrova Haiti Île de la Tortue?
Odpověď: Hlavními zdroji obživy obyvatel ostrova jsou rybolov, zemědělství a turistika.

6. Jaké jsou turistické atrakce na ostrově Haiti Île de la Tortue?
Odpověď: Ostrov je znám svými krásnými plážemi, křišťálově čistou vodou a možnostmi pro potápění a šnorchlování. Také zde najdete historické památky týkající se pirátů.

7. Jak se dostanu na ostrov Haiti Île de la Tortue?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat na ostrov, je trajektem z přístavu Cap-Haïtien na Haiti.

8. Jaká je místní kuchyně na ostrově Haiti Île de la Tortue?
Odpověď: Místní kuchyně je ovlivněna karibskou kuchyní a nabízí čerstvé mořské plody, tropické ovoce a tradiční haitijská jídla.

9. Jaký je jazyk používaný na ostrově Haiti Île de la Tortue?
Odpověď: Haitijská křeolština a francouzština jsou nejčastěji používané jazyky na ostrově.

10. Jaká je situace s bezpečností na ostrově Haiti Île de la Tortue?
Odpověď: Je doporučeno dbát o opatrnost a sledovat aktuální cestovní varování, protože bezpečnostní situace na ostrově se může změnit.


Letenka Haiti Île de la Tortue


Haiti, karibský ostrov ležící na západním konci Hispanioly, nabízí neuvěřitelné přírodní krásy a fascinující kulturu. Mezi nejmenší ostrovy Haiti patří Île de la Tortue, který láká návštěvníky svou nedotčenou přírodou a nádhernými plážemi.

Île de la Tortue, známý také jako Turtle Island, je umístěn na severozápadě Haiti a je snadno dostupný z hlavního města Port-au-Prince. Nejlepším způsobem, jak se na ostrov dostat, je využít letenku, která vás přesune do přístavního města Port-de-Paix, odkud se dá pokračovat trajektem nebo lodí.

Tento malý ostrov je domovem překrásných pláží s bílým pískem a tyrkysovými vodami. Příznivé teploty vody a vysoká viditelnost umožňují milovníkům potápění a šnorchlování objevovat úžasný podmořský život. Korálové útesy obklopující ostrov jsou domovem pestrobarevných ryb a dalších mořských tvorů.

Přírodní rezervace na Île de la Tortue je bohatá na vzácné druhy ptáků a želv. Chůze po ostrově je úchvatným zážitkem, kde můžete pozorovat biodiverzitu ostrova a podmanivé výhledy na oceán. Ostrov také nabízí možnost rybaření a vodních sportů, jako je windsurfing, kajak nebo jachting.

Kromě své přírodní krásy má Île de la Tortue také bohatou historii. Ostrov byl v minulosti útočištěm pro piráty, a to zejména v 17. století. Návštěvníci mohou navštívit pevnosti a vykopávky, které odkazují na tuto dobu. Místní obyvatelé jsou také hrdí na svou kulturu a tradice. Festivali a taneční představení nabízejí příležitost poznat autentický haitský životní styl.

Kromě toho, že Île de la Tortue je jako rajský ostrov ideálním místem pro turisty, je také skvělým cílem pro dobrodruhy a ty, kteří hledají odpočinek od rušných městských životů. Malé množství hotelů a ubytování na ostrově zajistí, že zdejší prostředí zůstane klidné a oáza klidu.

Letenka do Haiti je skvělou volbou pro ty, kteří touží zažít skutečnou karibskou atmosféru, a Île de la Tortue je jako nejmenší ostrov v této oblasti určitě zaslouží návštěvu. Přírodní krása, fascinující historie a příjemní místní obyvatelé vám poskytnou nezapomenutelný zážitek, který si budete pamatovat navždy.


Dovolená Haiti Île de la Tortue


Haiti je karibská země bohatá na zázemí krásné přírody a fascinující historie. Mezi nejzajímavější místa, která Haiti nabízí, patří i malebný ostrov Île de la Tortue, který je ideálním místem pro odpočinek a dovolenou.

Île de la Tortue se nachází na severozápadě země a je jedním z nejlákavějších turistických cílů na Haiti. Ostrov je dlouhý přibližně 37 kilometrů a široký 19 kilometrů a nabízí nádherné pláže, tiché zátoky a překrásnou korálovou říši. Hlavním lákadlem pro návštěvníky jsou úžasné mořské podmínky, které ostrov nabízí, což je skvělé pro milovníky potápění a šnorchlování. Různorodost živočišného a rostlinného světa, který lze na ostrově pozorovat, je ohromující.

Na Île de la Tortue můžete také navštívit starobylou pevnost La Rocheloise, která byla postavena v 17. století a sloužila jako obranná pevnost proti pirátským nájezdům. Dnes je pevnost otevřena veřejnosti jako turistická atrakce a nabízí nádherný výhled na okolní krajinu a moře.

Ostrov je známý také svou historií v oblasti pirátství. Île de la Tortue bylo útočištěm pro mnoho slavných pirátů, jako byli Henry Morgan a Jean Lafitte. Můžete navštívit muzeum pirátství, které se nachází blízko pevnosti La Rocheloise, a dozvědět se více o této zajímavé historii.

Pro ty, kteří hledají relaxaci a odpočinek, jsou pláže Île de la Tortue ideálním místem. Krásné bílé písky a azurové moře vás vždy ochotně přivítají. Pláže jsou velmi klidné a nedotčené masovou turistikou, což vytváří idylickou atmosféru. Můžete si zde užívat slunečního záření, procházet se podél pobřeží nebo si vychutnávat vodní sporty, jako je například kajak nebo windsurfing.

Pokud chcete zažít adrenalinové dobrodružství, můžete se vydat na výlet do přírody na ostrově. Île de la Tortue má bohatou biodiverzitu a je domovem mnoha vzácných druhů rostlin a zvířat. Mohou se vám odhalit krásy tropického pralesa, do kterého ještě nepronikl turismus a který lze objevovat po stopách místních průvodců.

Pro milovníky gastronomie je Île de la Tortue rájem. Ostrov nabízí širokou škálu tradičních haitijských pokrmů, které jsou připravovány čerstvými mořskými plody a místními surovinami. Určitě si vyzkoušejte některé z místních specialit, jako je rybí pokrm griot nebo akra, placičky vyrobené z harulky a čiroku.

Dovolená na Île de la Tortue vám nabídne vše, co můžete očekávat od dokonalé karibské dovolené - úchvatné pláže, fascinující historická města, pozoruhodnou přírodu a bohatou kulturu. Zážitek z tohoto malebného ostrova bude jedinečný a nezapomenutelný.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

97% našich klientů doporučuje naše služby

Nejlepší cena zaručená

Výhodné nabídky levných letů.

Získejte nejlevnější letenky do fascinujících míst světa.

Prozkoumat letenky