Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Himara Albánie

Letenka Himara Albánie


Albánie se stává stále populárnějším turistickým cílem a mnoho lidí se rozhoduje prozkoumat tuto krásnou zemi. Himara, která se nachází ve jižní Albánii na pobřeží Jónského moře, je jedním z míst, které byste určitě měli navštívit. Pokud zvažujete cestu do této oblasti, zde je několik informací, které by vám mohly pomoci.

Jak se tam dostat

Himara se nachází asi 200 km od hlavního města Albánie, Tirany. Cesta autem trvá přibližně 4 hodiny a může být trochu namáhavá kvůli kamenité silnici a serpentýnám. Proto se mnoho lidí rozhodne pro letadlo.

Letiště v Tiraně je největší v Albánii a nabízí přímé lety ze mnoha evropských měst. Můžete například letět z Prahy, Vídně, Frankfurtu nebo Milána za rozumnou cenu. Po příletu do Tiraně můžete pronajmout auto nebo se rozhodnout pro návštěvu Himary taxíkem nebo autobusem.

Z čeho si odpočinout

Himara je známá svou krásnou pláží a klidnou atmosférou. Pokud rádi relaxujete na pláži, budete nadšeni této oblasti. Pláž Himare má 5 km písku a je obklopena vysokými horami, což jí dodává svůj jedinečný charakter.

V Himare také najdete několik historických památek a starobylých kamených domů, které se nacházejí v horských oblastech. Tyto staré domy slouží jako ubytování a nabízejí nezapomenutelnou zkušenost s výhledem na moře a okolní krajinnou krásou.

Co si užít

Pokud chcete zažít více akce, v Himare najdete také několik míst, které stojí za návštěvu. Můžete si například pronajmout kajak, jet na jezdectví nebo se vydat na horskou túru.

V Himare najdete také mnoho restaurací, kde můžete ochutnat tradiční albaňskou kuchyni. Albánie je známá svými čerstvými rybami a mořskými plody, takže pokud je máte rádi, určitě si v Himare přijdete na své.

Závěr

Himara nabízí nádherné pláže, klidnou atmosféru a mnoho možností k aktivnímu odpočinku. Pokud plánujete svou další dovolenou, měli byste zvážit letenky do Tirany a návštěvu tohoto kouzelného místa na jihu Albánie. Najdete zde vše, co potřebujete pro nezapomenutelnou dovolenou a krásné zážitky.


Dovolená Himara Albánie


Himara se nachází na jihu Albánie a je oblíbeným turistickým letoviskem, které se stále více rozvíjí a stává se vyhledávanou destinací jak pro rodiny s dětmi, tak pro mladé páry či skupiny přátel. Tohle malé a malebné město přiléhá k Jónskému moři a nabízí nádherné pláže, krásnou přírodu a bohatou historii.

Jednou z hlavních atrakcí Himary jsou její pláže. Jsou známé svou jemnou bílou pískovou pláží a azurovým mořem. Nejznámější z nich je Livadhi Beach, která je největší a nabízí spoustu prostoru pro opalování, plavání a vodní sporty. Další oblíbená pláž je Potami Beach, která je obklopena skalami a je ideální pro ty, kteří hledají trochu více soukromí.

Pokud máte rádi historii, určitě nevynechte prozkoumání pevnosti Himara. Nachází se na vrcholu kopce a zdejší výhled na moře a okolní krajinu je ohromující. Pevnost se datuje až do období Byzantské říše a byla v minulosti používána jako obranná pevnost proti útokům pirátů.

V Himare existuje také několik starobylých kostelů a kaplí, které stojí za návštěvu. Jedním z nich je kostel Saint Theodore, který je znám pro svou jedinečnou architekturu. Kostel byl zrenovován nedávno a nabízí nádherný výhled na město a moře.

Po prozkoumání města si můžete užít místní kuchyni. Himara je známá svými rybími specialitami a čerstvými mořskými plody. Lahodné středomořské chuťovky jako jsou tradiční zákusky a rybí polévky jsou nepřehlédnutelnou součástí návštěvy Himary.

Co se týče ubytování, město nabízí širokou škálu možností, od hotelů až po ubytování ve vilkách a apartmánech. Pro ty, kteří hledají více akce, existuje také dostatek barů a nočních klubů, kde se můžete bavit a tančit do ranních hodin.

Himara je ideálním místem pro dovolenou, kde můžete relaxovat na pláži, poznávat historii a vychutnávat si výtečné jídlo. Toto malebné letovisko nabízí kombinaci krásné přírody, bohaté historie a pohostinnosti místních obyvatel. Pokud plánujete dovolenou v Albánii, nezapomeňte zahrnout Himaru do svého itineráře.


Ubytování Himara Albánie


Himara je malé město v jižní Albánii, které se nachází na pobřeží Jónského moře. Je to populární turistická destinace, která přitahuje návštěvníky kvůli svým krásným plážím, úchvatné přírodě a historickým památkám. Pokud hledáte ideální ubytování pro dovolenou v tomto městě, zde je několik možností, které můžete zvážit.

Hotel Riviera Bay Resort – Tento nádherný hotel se nachází jen několik kroků od pláže a nabízí pohodlné a moderní pokoje s výhledem na moře. Kromě toho je v hotelu k dispozici bazén, restaurace, bary, sauna a masáže. Toto místo je ideální pro ty, kteří hledají luxusní pobyt v Himarě.

HotelPerivolos – Tento útulný hotel nabízí světlé a prostorné pokoje s balkonem a krásným výhledem na moře. Pokoje jsou zařízeny moderne a mají klimatizaci, televizi a vlastní koupelnu. V hotelu najdete také restauraci, terasu a příjemné posezení v zahradě.

Bello Apartaments – Pokud hledáte ubytování s vlastní kuchyní, určitě byste měli zvážit Bello Apartments. Tyto apartmány jsou moderně zařízené a vybavené klimatizací, televizí a wi-fi připojením. Kromě toho si můžete uvařit ve vlastním kuchyňském koutu nebo využít gril. Místo se také pyšní zahradou a terasou s výhledem na moře.

Camping Livadhi Beach – Pokud hledáte ubytování s dovolenou v přírodě, můžete zvolit tento kemp. Nachází se přímo u krásné pláže a nabízí stany a bungalovy. V kempu najdete rovněž restauraci, bary a obchody. Je to skvělé místo pro ty, kteří rádi cestují s vlastním stanem nebo by si chtěli pronajmout bungalov.

Ubytování v Himarě je rozmanité a vyberte si můžete podle svého vkusu a preferencí. Bez ohledu na to, kterou možnost si vyberete, můžete očekávat skvělé pohodlí a přístup k obrovskému množství atrakcí a aktivit. Himara nabízí mnoho příležitostí k slunění na krásných plážích, k procházkám po historických památkách nebo k objevování okolní přírody. Je to skvělá destinace pro dovolenou, která nabízí mnoho zábavy a bezpochyby z tohoto místa odjedete s nezapomenutelnými zážitky.


Počasí Himara Albánie


Himara je krásné město na jihozápadě Albánie, které se nachází těsně u pobřeží Jónského moře. Toto město je známé svou úchvatnou přírodou, krásnými plážemi, historickými památkami a zdravým klimatem. Díky své poloze u Jónského moře Himara nabízí stálé a příjemné počasí po celý rok.

Léto v Himara je teplé a slunečné, teploty se pohybují v rozmezí 25 až 35 stupňů Celsia. V červenci a srpnu se tato oblast stává velmi oblíbenou pro turisty, kteří sem přijíždějí, aby si užili pláže a moře. Díky teplému moři a slunečnému počasí jsou tyto měsíce ideální dobou pro vodní sporty, plavání, potápění a rybaření.

Podzim v Himara je stále slunečný a teplý, ale teploty se začínají postupně snižovat, především v noci. Mnoho turistů navštěvuje Himaru v podzimních měsících, aby si užili klidnou a teplou atmosféru města. Podzim také přináší krásné zářící barvy všude kolem, díky kterým je příroda ještě krásnější.

Zima v Himara je mírná, ale prší zde častěji než v letních měsících. Teploty se pohybují kolem 10 až 15 stupňů Celsia. V zimě může být moře chladné, ale stále je zde dostatek slunečního svitu, aby si lidé mohli užít krásné procházky podél pláží.

Jaro v Himara je možná nejkrásnější roční období. Po deštivé zimě se země probouzí a začíná kvést. Teploty se začínají zvyšovat a zpět se vrací slunečné počasí. To je ideální čas pro turisty, kteří hledají klidnou dovolenou, ale také krásnou a barevnou přírodu.

Celkově lze říci, že počasí v Himara je velmi příjemné po celý rok. To z něj činí jedno z nejlepších míst pro dovolenou v Albánii. Majitelé hotelů a restaurací v Himara se snaží nabídnout turistům co nejlepší služby a výlety po okolí, aby poskytli co nejpříjemnější a nejneskutečnější dovolenou.


Nejčastější dotazy a odpovědi Himara Albánie


1. Jak se dostanu do Himary z Albánska?
- Nejsnazší způsob je cestovat do hlavního města Tirana a odtud pokračovat autobusem nebo autem na jih Albánie. Himara je asi 200 kilometrů od Tirany.

2. Kolik trvá cesta z Tirany do Himary?
- Cesta z Tirany do Himary trvá přibližně 4 až 5 hodin, v závislosti na dopravě a provozu.

3. Kde se v Himarě nachází pláže?
- Himara má několik pláží, včetně Jalově, Potami, Livadh, Spile a Gjipe. Nacházejí se v okolí města a jsou snadno dostupné.

4. Jaké jsou oblíbené aktivity v Himarě?
- Mezi oblíbené aktivity v Himarě patří slunění a koupání na plážích, potápění, šnorchlování, turistika a procházky po okolních horách a návštěva historických památek, jako je Stará pevnost Himara.

5. Má Himara k dispozici ubytování?
- Ano, v Himaře jsou k dispozici různé typy ubytování, včetně hotelů, apartmánů a penzionů. Je vhodné rezervovat ubytování předem, zejména v letních měsících.

6. Jaké jsou nejlepší restaurace v Himaře?
- V Himaře se nachází mnoho restaurací, které nabízí tradiční albánskou kuchyni i mezinárodní speciality. Mezi oblíbené restaurace patří Limani Fish House, Llogara View Restaurant a Spile Beach Bar & Restaurant.

7. Existují v okolí Himary nějaké historické památky?
- Ano, v blízkosti Himary se nachází několik historických památek, včetně Staré pevnosti Himara, která nabízí krásný výhled na město a pobřeží. Dalšími památkami jsou například Llogara Pass a antické město Butrint.

8. Kde mohu v Himaře nakoupit suvenýry?
- V samotné Himaře najdete několik obchodů, které nabízí suvenýry, jako jsou keramika, šperky, místní potraviny a víno. Další možnosti nákupu suvenýrů jsou v okolních městech, jako je Saranda a Vlora.

9. Mohu se v Himaře dostat místními dopravními prostředky?
- Ano, v Himaře funguje místní autobusová doprava, která spojuje města a pláže v okolí. Je však dobré si uvědomit, že veřejná doprava může být omezená, zejména v některých sezónách.

10. Jaké jsou nejlepší aktivity ve večerních hodinách v Himaře?
- Ve večerních hodinách se v Himaře můžete projít po promenádě, vyzkoušet místní restaurace a bary, nebo se účastnit kulturních akcí a festivalů, které se konají během letní sezóny.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

97% našich klientů doporučuje naše služby

Nejlepší cena zaručená

Výhodné nabídky levných letů.

Získejte nejlevnější letenky do fascinujících míst světa.

Prozkoumat letenky