Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Indie Alleppey

Dovolená Indie Alleppey


Alleppey, také známé jako Alappuzha, je malé město ležící na pobřeží jižní Indie. Považuje se za jeden z nejkrásnějších a nejoblíbenějších turistických cílů v zemi, díky svému překrásnému přírodnímu prostředí a kulturnímu bohatství. Jeho malebné vodní kanály, sladkovodní jezera a nedotčené pláže představují perfektní destinaci pro dovolenou.

Alleppey je známé jako "Benátky východů" nebo "Benátky Indie", díky množství kanálů a vodních cest, které tvoří základ dopravy v této oblasti. Jednou z atrakcí města je jízda na tradičním indickém plavidle, zvaném houseboat. Tyto plavidla poskytují jedinečnou možnost prozkoumat krásu Alleppeye, a to zejména backwaters, což jsou četné sladkovodní kanály, jezera a laguny, které jsou typické pro tuto oblast. Houseboat vám umožní relaxovat na palubě, zatímco se plujete kolem palmových hájů, čajových plantáží a tradičních vesnic.

Dalšími atrakcemi Alleppeye jsou jeho nekonečné pláže, které jsou proslulé tím, že jsou málo zalidněné a obklopené zelení. Myšlenka procházky po pláži, když vás obklopuje svěží mořský vánek a západ slunce barví nebe do odstínů oranžové a růžové, je prostě ohromující. Někteří lidé se sem dokonce vydávají jen proto, aby se zhostili tradičního indického masáže Ayurveda, která je ve městě velmi populární.

Město Alleppey je také známé pro svůj tradiční festival Nehru Trophy Boat Race, který se koná každý rok v srpnu na jezeře Punnamada. Tento festival láká tisíce návštěvníků, kteří se sem sjíždějí, aby pozorovali soutěže mezi dlouhými dřevěnými čluny, které jsou v pohybu veslaři v synchronizovaných rytmických pohybech. Tento festival přináší obrovskou atmosféru a dovolená v tomto období je zážitek, který si nikdy neodpustíte.

Kromě toho, Alleppey se může také pochlubit svými kulturními památkami a chrámy, jako je Mannarasala Naga Kshetram, posvátné místo zasvěcené bohu hadů, a Muzeum sv. Ignáce z Loyoly, které je domovem pro obrovské množství uměleckých děl a historických artefaktů.

Pro ty, kteří chtějí zažít autentickou indickou kulturu, krásu přírody a relaxaci, není lepším místem k návštěvě než Alleppey. Tato malebná destinace se jistě stane nezapomenutelnou součástí vaší dovolené v Indii.


Letenka Indie Alleppey


Alleppey - neuvěřitelná exotická destinace v jižní Indii

Indie je země bohatá na kulturní dědictví a úchvatné přírodní krásy. A jedno místo, které toto vše kombinuje, je letenka Indie Alleppey. Tato malebná destinace leží v indickém státě Kerala, který je známý jako "Bohové vlast".

Alleppey, také známé jako Alappuzha, je nejlepší příklad proslulého systému vodních kanálů, jezer a lagun, který je roztroušen po celém státě Kerala. Tato oblast je známá jako "benátské východu". Plavidla známá jako "houseboats" jsou nejlepším způsobem, jak si vychutnat úžasnou zkušenost z pobytu v Alleppey.

Alleppey je také domovem nádherných pláží. Pláž Marari je v současné době jednou z nejoblíbenějších atrakcí. Tato pláž je ideálním místem pro relaxaci, opalování a procházky po bílém písku. Je zřejmé, že Alleppey je vynikajícím místem pro všechny, kteří touží po klidu a pohodě.

Dále, Alleppey je také proslulé svým trhem se zlým názvem "Nehnusný muž". Tento trh se nachází v centru města a jedná se o jedinečné místo, kde se prodávají čerstvé mořské plody a různé druhy zeleniny a ovoce. Pokud máte rádi exotickou atmosféru a rádi ochutnáváte nové a neobvyklé pokrmy, pak je tento trh tím pravým místem pro vás.

Další věcí, za kterou si stojí za návštěvu, je Alleppey Backwaters Festival, který se koná každoročně v srpnu. Tenton festival je vynikajícím způsobem, jak zažít místní kulturu a tradici. Věří se, že během tohoto festivalu bohyně Sita obnovila své zdraví, a to je to, co slavíme.

Pokud se rozhodnete navštívit Alleppey, existuje celá řada možností, jak se tam dostat. Nejbližším mezinárodním letištěm je mezinárodní letiště v Kocinu, které je od Alleppey vzdálené asi 53 kilometrů. Po přistání se můžete rozhodnout mezi pronájmem taxi nebo mezimestským autobusem, který vás dovede přímo k vašemu cílovému městu.

Rozhodnete-li se strávit svou dovolenou v Indii, nevynechte Alleppey. Toto by mělo být na vrcholu seznamu vašich cestovních plánů, protože nemůžete žít život, aniž byste zažili exotickou a barvitou atmosféru této nádherné destinace v jižní Indii.


Počasí Indie Alleppey


Alleppey, zvané také Alappuzha, je město na jihozápadním pobřeží Indie, v jižním státě Kerala. Toto město je proslulé svými vodními kanály, plážemi a svým unikátním krajinným rázem. Vzhledem k tomu, že se nachází v tropické oblasti, má město Alleppey celoročně vlhké a horké podnebí s vysokou hladinou srážek.

Letní měsíce v Alleppey jsou obvykle nejteplejší a nejsušší. Teploty se v této době pohybují kolem 30-35 stupňů Celsia, s vysokou vlhkostí, což způsobuje, že se teploty v noci méně snižují. Srážky v této době jsou minimální, což znamená, že může být obtížné najít vodu pro ekologické turistické atrakce, jako jsou plavby po kanálech či návštěvy pláží. Pokud však cestujete do Alleppey v létě, nebojte se pokusit o tradiční indické osvěžující nápoje, jako je kokosový džus, aby se vám zlepšil tep nálad.

Monzunové srážky v Alleppey přicházejí v průběhu letního období, obvykle v červenci až září. Tyto srážky jsou nevyhnutelné pro udržení zvlhčené atmosféry a krajobrazu, díky kterému Alleppey může být takovým unikátním místem. Během období monzunových srážek je v Alleppey voda hojně přítomná a výlety po kanálech a návštěvy pláží se stávají téměř nepřístupnými.

Podzimní měsíce v Alleppey, zejména říjen a listopad, jsou ideální pro návštěvy města. Kromě toho, že jsou teploty mírnější a vlhkost nižší, je tento čas také mimo sezónu. Vzhledem k tomu, že monzunové srážky obvykle končí na konci září, můžete tak získat úžasný výhled na zelené krajiny, které jsou čerstvě zalité deštěm. Navíc je možné najít v Alleppey dostatek vody pro vodní atrakce a rekreační aktivity.

Zimní měsíce v Alleppey jsou opět teplejší, ale na rozdíl od letních měsíců jsou mnohem vlhčí. Srážky jsou stále časté a mohou být nevypočitatelné. Pokud plánujete cestovat do této oblasti v zimě, nezapomeňte si s sebou přinést deštník nebo nepromokavou bundu.

Celkově lze říct, že město Alleppey má celoročně vlhké a horké podnebí s vysokou hladinou srážek. Pokud máte rádi zelené krajiny a obdivujete tropickou vegetaci, navštivte město po konci monzunových srážek v podzimních měsících. Pokud vám vadí vlhkost a hledáte teplé a suché počasí, lepší variantou bude návštěva v létě či zimu. Jakákoli návštěva Alleppey bude však nezapomenutelnou zážitkem díky krásám této oblasti a jejím unikátním krajinným rázem.


Nejčastější dotazy a odpovědi Indie Alleppey


Několik nejčastějších dotazů a odpovědí týkajících se Indie Alleppey:

1. Jak se dostat do Alleppey?

Alleppey se nachází v indickém státě Kerala a je dobře dostupná letecky, vlakem nebo autobusem. Nedaleko se nachází mezinárodní letiště v Kochi, odkud lze po silnici dojet do Alleppey. Dále můžete využít vlakovou nebo autobusovou dopravu například z Keraly nebo z jiných částí Indie.

2. Jaká je nejlepší doba k návštěvě Alleppey?

Nejlepší doba k návštěvě Alleppey je od října do března, kdy je suché a mírné počasí. V létě a na začátku monzunového období (květen a červen) může být velmi dusno a vlhko.

3. Co dělat v Alleppey?

Alleppey nabízí několik aktivit a zajímavostí, jako například projížďky plachetnicemi po zdejších vodních cestách (tzv. backwateru), návštěvu tradičních vesnic a tržišť, ochutnávku místních specialit a relaxaci na plážích. Můžete také navštívit národní park Periyar nebo druhé nejvyšší pohoří v Indii, zvané Nilgiri.

4. Kolik stojí ubytování v Alleppey?

Ceny ubytování se liší v závislosti na typu a kvalitě zařízení. Většina hotelů a resortů nabízí pokoje od 600-1000 INR (cca 200-330 Kč) za noc, nicméně jsou k dispozici i luxusnější varianty s vyššími cenami. Lze se však ubytovat i v levných guesthousech a hostelech.

5. Jaké jsou místní jídla v Alleppey?

Místní kuchyně v Alleppey je bohatá na rybí a mořské pokrmy, díky tomu, že se město nachází u vodních cest. Z populárních jídel zde lze zmínit masala dosu (křupavou rýžovou placku s různými kořeněnými omáčkami), paratha (indickou placku), rybí kari, číčorai (pálivou zeleninovou polévku) a další. Vegetariáni zde najdou také mnoho možností.


Ubytování Indie Alleppey


Indie je země, která oplývá nádhernými přírodními scenériemi a fascinujícími kulturními tradicemi. Jedním z nejpopulárnějších turistických cílů v Indii je město Alleppey, které je známé svými malebnými vodními kanály, zelenými rýžovými poli a tradičními domy na vodě.

Alleppey, známé také jako Alappuzha, se nachází v jihozápadním státě Kérala, který je obklopen Lamanšským mořem na západě a zalesněnou horskou krajinou na východě. Toto malé přístavní město je ohromující kombinací exotických pláží, vodních kanálů nazývaných "backwaters", kokosových palmy a zemědělských polí.

Aleppay je známé nejenom pro svou krásnou přírodu, ale také pro své unikátní ubytování. Nejpopulárnější a unikátní formou ubytování v Alleppey jsou tradiční domy na vodě, nazývané "houseboats" nebo také "kettuvallamy". Tyto domy na vodě jsou postaveny pomocí tradiční indické techniky, bez použití jediného hřebíku. Jsou to malé plovoucí vily, které se dříve používaly k přepravě zboží z jednoho místa na druhé po vodních cestách.

Dnes jsou tyto houseboats velmi oblíbeným způsobem, jak prozkoumávat krásu Alleppey. Turisté, kteří se rozhodnou zůstat na houseboatu, mají jedinečnou možnost objevovat malebné kanály a jezera Kéraly. Houseboaty jsou vybaveny vším potřebným, aby hosté měli komfortní a pohodlný pobyt. Každý houseboat je vybaven ložnicemi s vlastní koupelnou, prostorným obývacím prostorem, jídelním stolem a terasou. Z terasy mohou hosté obdivovat krásu Alleppey, relaxovat a pozorovat život kolem sebe.

Celodenní plavba houseboatem je nezapomenutelným zážitkem. Zároveň je to příležitost poznat místní kulturu a tradice. Během plavby se turisté mohou potulovat kanály, projíždět kolem rýžových polí a kokosových palmy, pozorovat ptáky a zvířata v jejich přirozeném prostředí a dokonce ochutnat tradiční indickou kuchyni, která je servírována na palubě.

Pokud si turisté přejí zůstat delší dobu v Alleppey, mohou se ubytovat také v tradičních guesthousích nebo luxusních resortech, které se nacházejí v blízkosti vodních kanálů. Tyto ubytovací zařízení poskytují různé typy pokojů s veškerým moderním vybavením a pohodlím, spolu s rozsáhlými zahradami a bazény.

Alleppey je skutečným rájem pro ty, kteří hledají odpočinek a klid v nádherné krajině. Bez ohledu na to, zda se rozhodnete zůstat na houseboatu, v tradičním guesthousu nebo v luxusním resortu, určitě se setkáte s přívětivými místními obyvateli, kteří vám poskytnou nezapomenutelný a autentický zážitek z Indie.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

97% našich klientů doporučuje naše služby

Nejlepší cena zaručená

Výhodné nabídky levných letů.

Získejte nejlevnější letenky do fascinujících míst světa.

Prozkoumat letenky