Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Indonésie Lombok (včetně Gili ostrovů a Mt. Rinjani)

Letenka Indonésie Lombok (včetně Gili ostrovů a Mt. Rinjani)


Indonésie je země, která nabízí nádherné pláže, úchvatnou přírodu a bohatou kulturu. Jedním z nejzajímavějších turistických cílů v této zemi je ostrov Lombok. Není divu, že stále více cestovatelů se rozhoduje navštívit tuto perlu jihovýchodní Asie.

Lombok, nacházející se vedle populárního Bali, je klidnější, autentičtější a méně turisticky vyšlapávaný ostrov. Ať už se jedná o úchvatné pláže, sopky nebo tradiční vesnice, Lombok má co nabídnout pro všechny typy cestovatelů.

Nejlepším způsobem, jak se dostat na Lombok, je letadlo. Letenky nabízí mnoho leteckých společností a mezinárodní letiště Lombok je dobře propojeno se všemi hlavními destinacemi v regionu. Existují pravidelné lety z Bali, Jakarty a Singapuru, takže není problém se dostat na tento fantastický ostrov.

Po příletu na Lombok si nemůžete nechat ujít příležitost navštívit Gili ostrovy. Tři ostrovy - Gili Trawangan, Gili Air a Gili Meno - jsou proslavené svými bílými plážemi, tyrkysově modrými vodami a úžasným korálovým útesem. Gili ostrovy jsou významným centrem potápění a šnorchlování, což je pro milovníky podmořského světa doslova ráj.

Další ikonickou atrakcí Lomboku je hora Rinjani, která je nejvyšším vrcholem ostrova. Tato sopka je oblíbená mezi turisty, kteří se rádi vydávají na trekkingové výpravy. Trasa je náročná, ale výhled, který se naskýtá na vrcholu, stojí za to. Zde si můžete vychutnat krásné výhledy na okolní krajinu a dokonce i plavání v jezeře na vrcholové plošině.

Kromě přírodních krás nabízí Lombok také kulturní a tradiční zážitky. Prohlédněte si tradiční vesnice, kde můžete vidět místní řemeslníky při práci na ručně tkaných kobercích, výrobě keramiky a jiných tradičních výrobcích. Nenechte si ujít ochutnávku místní kuchyně, která je ovlivněna indickou, malajskou a čínskou kuchyní.

Když navštívíte Lombok, nezapomeňte také na oblast Kuta, která je známá svými surferskými plážemi. Toto místo se stalo rájem pro surfaře z celého světa díky svým pevným vlnám a nedotčeným plážím.

Lombok sestává z mnoha dalších malebných vesnic a atrakcí, které stojí za objevování. Flora a fauna ostrova je jedinečná a jeho přírodní krása je známá po celém světě.

Vzhledem k tomu, že Lombok je stále méně turisticky proslavený než Bali, máte tu jedinečnou příležitost prozkoumat netknutý ráj. Ať už se rozhodnete pro prozkoumání pláží Gili ostrovů, výstup na Mount Rinjani nebo objevování místní kultury, Lombok vám poskytne nezapomenutelné zážitky.

Pokud hledáte dobrodružství a nezapomenutelnou dovolenou, letenka do Indonésie na ostrov Lombok je tou správnou volbou. Budete odměněni nádhernými krajinami, úžasnými plážemi, fascinující kulturou a přívětivostí místního obyvatelstva. Připravte se na dobrodružství a objavte krásy Lomboku pro sebe.


Nejčastější dotazy a odpovědi Indonésie Lombok (včetně Gili ostrovů a Mt. Rinjani)


Jaký je nejlepší čas návštěvy Indonésie Lomboku?

Nejlepší čas návštěvy Indonésie Lomboku je od května do října, kdy je suché a slunečné počasí.

Jak se dostat z letiště na Lomboku do centra města?

Pro dopravu z letiště na Lomboku do centra města můžete použít taxi, které jsou k dispozici na letišti.

Jak se dostat z Lomboku na Gilis?

Nejrychlejší a nejpohodlnější způsob, jak se dostat z Lomboku na Gilis, je trajektem. Existují různé trajekty, které jezdí z Lomboku na Gilis, a cesta trvá obvykle kolem 30-60 minut.

Jaké jsou nejlepší pláže na Lomboku?

Mezi nejlepší pláže na Lomboku patří pláž Tanjung Aan, pláž Selong Belanak a pláž Kuta.

Je Lombok bezpečné místo pro cestování?

Lombok je obecně bezpečné místo pro cestování, ale jako všude jinde na světě, je třeba si dávat pozor na krádeže a zlodějství.

Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat ke kopci Mt. Rinjani?

Nejlepší způsob, jak se dostat ke kopci Mt. Rinjani, je pronajmout si průvodce nebo se připojit ke skupinovému výletu s průvodcem. Existují také různé trasy k výstupu na Mount Rinjani s různou obtížností.

Jaké jsou nejlepší aktivity na Lomboku?

Mezi nejlepší aktivity na Lomboku patří výlet na kopci Mt. Rinjani, potápění, šnorchlování, surfování a návštěva tradičních vesnic a trhů.


Ubytování Indonésie Lombok (včetně Gili ostrovů a Mt. Rinjani)


Indonésie, konkrétně ostrov Lombok, spadá mezi skvělá místa, kam se lze vydat na dovolenou. Na tomto ostrově naleznete nejen překrásné pláže se světle modrým mořem, ale také zajímavou a často nevšední kulturu a historii. Pokud plánujete svou cestu na Lombok a okolní Gili ostrovy, kde se nachází oblíbené potápěčské a surferské místo, nezapomeňte na to, že vhodné ubytování hraje roli při pohodlném cestování.

Začněme tedy ubytováním na ostrově Lombok. Pokud hledáte luxusní ubytování, vydejte se například do Sengiggiho oblasti. Zde naleznete komplexy s bazény, fitness centry, saunou a jinými službami, kde si můžete vychutnat nejen krásy ostrova, ale také si odpočinout v pohodlí. Hotel Jayakarta Lombok, Resort And Spa nebo Katamaran Resort jsou příklady, kde si zaručeně užijete luxusní pobyt.

Jestliže vám vyhovuje ubytování více u turistických destinací, můžete si vybrat mezi bungalovy a hotely v Kuta Lombok, které se nachází na jihu ostrova. Jsou zde pláže s vodními sporty, luxusní restaurace a obchody, kde si můžete zakoupit potřebné věci pro dovolenou. Pokud vás zajímá ostrov Gili Trawangan, od Kuta Lombok je to vzdálenost cca 2,5 hodiny cesty.

Poté co se podíváme na to, kde se ubytovat na ostrově Lombok, pojďme se nyní podívat na ubytování na Gili ostrovech. Tyto ostrovy patří mezi nejoblíbenější turistické destinace v Indonésii kvůli svým fascinujícím plážím a úchvatnému podvodnímu světu. Mnoho turistů má to štěstí, že si mohou dovolit přepychové hotely nebo bungalovy na plážích. Hotely jako Sunrise Resort Gili Air nebo Les Villas Ottalia Gili Meno poskytují luxusní ubytování. Na druhou stranu můžete se rozhodnout třeba pro dřevěné bungalovy, které jsou levnější variantou a často nabízejí pohled na moře.

A konečně, pokud se chystáte využít vrchol Mt. Rinjani v centrální části Lomboku, nabízí se vám několik možností ubytování. K dispozici jsou horské chaty, na horu samotnou nelze vstoupit bez průvodce. Některé z chat disponují kuchyní a jídlo si můžete připravit sami, nicméně jsou k dispozici i horské průvodce, kteří se o vaše stravování postarají. Horské chaty poněkud připomínají tábory, ale přesto jsou dobře vybavené a nabízí kromě spaní také soc. zařízení.

Pokud řešíte dopravu, snažte se, aby vaše vybrané ubytování bylo poblíž pláže nebo místa, kde máte naplánované aktivity. Vždy zkontrolujte recenze a fotografie než si rezervujete, aby vám nebyla zkažena dovolená z důvodu nevhodného ubytování. Doufám, že tento článek pomohl při plánování cesty na ostrov Lombok, Gili ostrovy a horu Mt. Rinjani. Přejeme vám skvělou a komfortní dovolenou.


Dovolená Indonésie Lombok (včetně Gili ostrovů a Mt. Rinjani)


Indonésie je země plná exotických a malebných ostrovů, které lákají cestovatele z celého světa. Jedním z nejkrásnějších a nejpůvabnějších ostrovů, který stojí za návštěvu, je Lombok.

Lombok je jedním z menších ostrovů v Indonésii, který se nachází v blízkosti slavného Bali. Jeho přírodní krása, nádherné pláže a kultura udělaly z Lomboku oblíbenou destinaci pro dovolenou. A není divu, že Lombok láká milovníky přírody, dobrodruhy i ty, kteří si jen chtějí odpočinout.

Nejznámější částí Lomboku jsou bezpochyby Gili ostrovy – Trawangan, Meno a Air. Tyto ostrovy jsou proslulé svou bílou, písečnou pláží, průzračnými mořskými vodami a korálovými útesy. Zároveň jsou ideálním místem pro potápění nebo šnorchlování. Na Gili ostrovech nenajdete žádná auta ani motorky, místo nich se zde pohybují pouze koně nebo kola. Je to skvělé místo pro odpočinek a únik od rušného světa.

Další nezapomenutelnou atrakcí na Lomboku je sopka Rinjani, která je s výškou 3 726 metrů jednou z nejvyšších sopek v Indonésii. Výstup na vrchol sopky je náročný a někdy i nebezpečný, ale odměnou je úchvatný výhled a přírodní scenérie. Pro ty, kteří nemají tolik času nebo energie na celý výstup, je možné se vydat na vyhlídkovou trasu, která nabízí pohled na sopku z jiné perspektivy.

Kromě těchto hlavních turistických atrakcí nabízí Lombok také celou řadu dalších možností k prozkoumání. Kéž byste se prošli po kouzelné vesnici Sasak, kde najdete tradiční domy a zaujímavou kulturu místních obyvatel. Můžete také navštívit trh v hlavním městě Mataram, kde se mísí vůně a chutě exotických plodů. Nebo se můžete vydat na výlet lodí a podniknout piknik na pustém ostrůvku.

Co se týče ubytování, na Lomboku najdete vše od luxusních resortů až po levnější bungalovy na pláži. Existuje mnoho možností pro každý rozpočet a preference. Pokud preferujete více klidnou dovolenou, doporučuje se ubytování mimo rušnější oblasti Gili ostrovů.

Lombok je také známý svou vynikající gastronomií. Můžete si vychutnat čerstvé mořské plody, tradiční indonéská jídla, ale také mezinárodní kuchyni. Nezapomeňte si vychutnat také místní speciality a prozkoumat různé restaurace a stánky s jídlem.

Celkově lze říci, že dovolená na Lomboku a Gili ostrovech v Indonésii je jedinečným zážitkem. Krásné pláže, úchvatné výhledy na sopku a bohatá kultura zajišťují nezapomenutelnou dovolenou. Ať už hledáte relaxaci nebo dobrodružství, Lombok a Gili ostrovy mají vše, co potřebujete.


Počasí Indonésie Lombok (včetně Gili ostrovů a Mt. Rinjani)


Indonésie je známá svou bohatou a rozmanitou přírodou, ale také dramatickým počasím. Jedno z nejpopulárnějších a nejkrásnějších míst v Indonésii je ostrov Lombok, který se nachází nedaleko slavného ostrova Bali. Tato oblast je proslulá nejen svými nádhernými plážemi a tyrkysovými moři, ale také svým jedinečným klimatem.

Počasí na ostrově Lombok je tropické, což znamená, že zde panuje vysoká teplota po celý rok. Průměrná teplota se pohybuje kolem 27-32°C, což z tohoto ostrova dělá ideální místo pro ty, kteří hledají slunečné a horké počasí. Nejteplejší měsíce jsou červenec a srpen, kdy se teploty mohou vyšplhat až na 35°C. Naopak nejchladnější měsíce jsou prosinec a leden, kdy teploty klesají na příjemných 25°C.

Další významným faktorem ovlivňujícím počasí na Lomboku je období dešťů. Podobně jako v jiných oblastech Indonésie, i Lombok má dvě výrazná období dešťů. První trvá od listopadu do března a je charakterizováno vyššími srážkami a intenzivnějšími bouřemi. Druhé období dešťů nastává od června do října, ale srážky jsou zde obvykle nižší a není tak časté setkání se silnými bouřemi.

Další zajímavou lokalitou na ostrově Lombok jsou Gili ostrovy. Ty jsou známé svým nádherným koralovým pobřežím a ideálním pro potápění a šnorchlování. Počasí na Gili ostrovech je obdobné jako na Lomboku, s teplotami kolem 27-32 °C a výrazným obdobím dešťů.

Kromě Lomboku a Gili ostrovů je další významnou atrakcí v této oblasti indonéský Mount Rinjani. Mount Rinjani je aktivní stratovulkán, který je oblíbený mezi turisty pro své malebné výhledy a trekkingové trasy. Počasí na Mount Rinjani je však extrémně proměnlivé a může se rychle změnit. Níž na úpatí hory je klima teplejší a vlhké, zatímco na vrcholku hory se teploty pohybují pod bodem mrazu.

Celkově lze říci, že počasí na Lomboku, Gili ostrovech a Mount Rinjani je typicky tropické, s vysokými teplotami a obdobími dešťů. Nejlepší období pro návštěvu této oblasti je v období sucha, od května do září, kdy je minimální riziko dešťů a teploty jsou příjemnější pro aktivity na pláži i turistiku.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

97% našich klientů doporučuje naše služby

Nejlepší cena zaručená

Výhodné nabídky levných letů.

Získejte nejlevnější letenky do fascinujících míst světa.

Prozkoumat letenky