Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Indonésie Makassar

Nejčastější dotazy a odpovědi Indonésie Makassar


Jak se jmenuje hlavní město Indonésie?
Hlavním městem Indonésie je Jakarta.

Jakou měnu používá Indonésie?
Oficiální měnou Indonésie je indonéská rupie (IDR).

Kolik obyvatel má Makassar?
Makassar, který je největším městem na ostrově Sulawesi, má asi 1,6 milionů obyvatel.

Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat do Makassaru z jiných částí Indonésie?
Nejlepší způsob dopravy do Makassaru z jiných částí Indonésie je letecky. Existují časté lety z mnoha vnitrostátních letišť do mezinárodního letiště Sultan Hasanuddin v Makassaru.

Jaká jsou hlavní turistická místa v Makassaru?
Mezi hlavní turistická místa v Makassaru patří Fort Rotterdam, který je starou pevností postavenou Holanďany, památník Hérodaka v centru města, Muzeum v Makassaru, pláž Losari, na které si můžete užít západ slunce a ochutnat místní speciality a mnoho dalších.

Jde o bezpečné město pro turisty?
Obecně je Makassar považován za bezpečné město pro turisty. Nicméně je vždy důležité zůstat obezřetný a dbát na svou osobní bezpečnost a majetek, stejně jako v jakémkoliv jiném velkoměstě. Doporučuje se vyhnout se nočním osamělým procházkám, zejména v odlehlých částech města.

V jakém časovém pásmu se Makassar nachází?
Makassar se nachází v časovém pásmu GMT+8.

Jaké jsou nejlepší časy na návštěvu Makassaru z hlediska počasí?
Nejlepší časy na návštěvu Makassaru jsou od července do září, kdy je méně srážek a teploty jsou příjemné. V období dešťů, které jsou časté od října do března, se může vyskytnout silný déšť a povodně.


Letenka Indonésie Makassar


Letenky do Indonésie jsou v poslední době stále oblíbenější a Makassar se řadí mezi oblíbené destinace turistů. Hlavní město indonéské provincie Jižní Sulawesi nabízí mnoho zajímavých míst k návštěvě, ať už se jedná o historické památky či krásnou přírodu. Cestující mohou zvolit několik možností letů do Makassaru.

Nejlepší ceny letenek do Makassaru lze najít v období nízké sezóny, která trvá od června do listopadu. Během této doby se ceny letenek pohybují okolo 15 000 Kč zpáteční letenku. V období špičkové sezóny, od prosince do května, mohou být ceny letenek až o 50 % vyšší než v období nízké sezóny. Proto je lepší letenky hledat až několik měsíců dopředu.

Letiště v Makassaru se nazývá Sultan Hasanuddin Airport, které se nachází asi 20 km od centra města. Cestovatelé se mohou dostat do centra několika způsoby – taxi, místními dopravními prostředky nebo pronajmutím auta. Dopravní prostředky nejsou příliš časté, takže je lepší si předem zajistit dopravu.

Makassar se může pochlubit mnoha zajímavými místy, které stojí za návštěvu. Mezi nejznámější patří Fort Rotterdam - pevnost z 17. století, tradicionalistický trh Pasar Butung – kde lze ochutnat místní speciality, či přírodní park Bantimurung - s neuvěřitelně krásnými vodopády.

Kromě návštěvy města samotného mohou cestovatelé navštívit i pobřeží a koupit se v hlubokých vodách Indického oceánu, například na pláži Losari nebo Tanjung Bira. Další zajímavou destinací jsou Takabonerate, největší korálový atol na světě, a kulturní dědictví města Tana Toraja - s tradičními domy a hřbitovy, kde jsou pohřbíváni místní lidé.

Celkově lze doporučit návštěvu Makassaru a jeho okolí, když se jedná o zajímavou destinaci pro cestovatele, kteří hledají nejen krásy přírody, ale i kulturní dědictví a historii. Slevy na letenky do Makassaru v nízké sezóně mohou být skvělou příležitostí pro cestovatele, kteří chtějí ušetřit na cestování a objevovat svět.


Dovolená Indonésie Makassar


Indonésie je jednou z nejkrásnějších a nejexotičtějších zemí na světě. Její rozmanitost a bohatství přírody, kultury a tradic přitahují turisty z celého světa. Jedním z nejoblíbenějších turistických cílů v této zemi je město Makassar na ostrově Sulawesi.

Makassar, známý také pod názvem Ujung Pandang, je hlavním městem provincie Jižní Sulawesi. Nachází se v jihovýchodní části ostrova a je obklopen Indickým oceánem. Město nabízí nádherné pláže, fascinující historická místa a bohatou kulturu domorodých etnik.

Nejznámější atrakcí v Makassaru je Fort Rotterdam, který byl postaven nizozemskými kolonisty v 17. století. Tento pevnostní komplex byl dříve používán jako obranná základna, ale dnes slouží jako muzeum a galerie. Zde můžete získat informace o historii Makassaru a Sulawesi a obdivovat sbírky uměleckých děl a historických artefaktů.

Dalším zajímavým místem je povodí řeky Jeneberang, které se nachází poblíž města. Zde si můžete vychutnat plavbu na lodi po řece a obdivovat přírodní krásy okolního krajinného parku. Vydejte se po proudu řeky a vydejte se na malé vodopády a bazény, kde se můžete zchladit v horkém počasí.

Pro ty, kteří si chtějí užít slunce a moře, jsou zde také krásné pláže. Pláž Losari je nejpopulárnější ve městě a nabízí nádherný výhled na západ slunce. Můžete se tu procházet po promenádě, ochutnat místní speciality z uličních stánků a zakoupit suvenýry u místních prodavačů. Další pláží, kterou nelze opomenout, je Bantimurung, která se nachází asi 50 kilometrů od města. Je známá svými krasovými jeskyněmi a vodopády. Můžete se koupat v křištálově čisté vodě a prozkoumat okolní džungli.

Jako kulturní centrum Sulawesie nabízí Makassar také bohatou a živou kulturu. Můžete si prohlédnout tradiční tance a představení, které vypráví o historii a tradicích místního lidu. Také se můžete zúčastnit místních trhů, kde můžete najít tradiční řemeslné výrobky a suvenýry.

Dovolená v Makassaru je zážitek, který nezapomenete. Kromě přírodních krás a kulturního bohatství nabízí toto město také vynikající možnosti pro milovníky indonéské kuchyně. Místní speciality, jako jsou ryby a plody moře, jsou lahodné a stojí za ochutnání.

Při plánování dovolené v Indonésii byste neměli vynechat Makassar. Toto město nabízí širokou škálu atrakcí a zážitků, které vás očarují svou krásou a rozmanitostí. Během svého pobytu zde se dozvíte o bohaté historii, poznáte místní kulturu a vychutnáte si nádhernou přírodu. Město Makassar je opravdu nezapomenutelnou destinací pro každého cestovatele.


Počasí Indonésie Makassar


Makassar, největší město jihovýchodní Indonésie leží na ostrově Sulawesi a je hlavním městem provincie Jižní Sulawesi. Jeho poloha poblíž rovníku a blízkost k moři ovlivňuje jeho klima a počasí.

Indonésie je známá svým teplým a vlhkým klimatem a Makassar není výjimkou. Toto město na pobřeží Jávského moře zažívá tropické podnebí, s vysokými teplotami po celý rok. Průměrná teplota se pohybuje kolem 30 °C (86 °F) během dne a okolo 23 °C (73 °F) v noci.

Jednou z významných vlastností počasí v Makassaru je vysoká úroveň vlhkosti. Rok za rokem se zde obvykle pohybuje okolo 80-90 %. Toto vlhké podnebí je způsobeno blízkostí moře a vysokým množstvím srážek. Průměrné srážky se pohybují kolem 3000 mm za rok, přičemž největší množství srážek je zaznamenáno během období dešťů, které trvá od června do prosince. Během těchto měsíců musí obyvatelé Makassaru čelit vydatným přeháňkám a častým dešťovým bouřím.

V období sucha, které se v Makassaru odehrává od ledna do května, srážky klesají a místní lidé se musí vyrovnávat s vyššími teplotami a nízkou vlhkostí. V těchto měsících se průměrná teplota zvyšuje na 34 ° C (93 °F) a vlhkost klesá na přibližně 70 %.

Vliv počasí v Makassaru ovlivňuje také přítomnost dvou monzunových větrů. Během jihozápadního monzunu, se kterým je město konfrontováno od června do září, dochází k silným větrům a vydatným srážkám. Během severovýchodního monzunu v období od prosince do března se vítr a srážky snižují, ale vítr stále přivádí vlhkost do města.

Makassar je známý také svými slunečnými plážemi a je jedním z populárních turistických cílů v Indonésii. Vzhledem ke svému teplému a vlhkému podnebí se jedná o ideální místo pro ty, kteří si chtějí vychutnat sluneční paprsky a osvěžující mořskou vodu.

Zkrátka, počasí v Makassaru je typickým příkladem tropického klimatu s konstantními vysokými teplotami, vysokou vlhkostí a silnými dešti. Bez ohledu na roční období, turisté i místní obyvatelé mají příležitost plně využít přírodní krásy tohoto regionu.


Ubytování Indonésie Makassar


Indonésie je jednou z nejnavštěvovanějších turistických destinací na světě a město Makassar, hlavní město provincie Jižní Sulawesi, je jedním z klíčových bodů zájmu turistů. Pokud plánujete cestu do tohoto malebného města, je důležité přemýšlet také o ubytování.

Makassar nabízí širokou škálu ubytovacích zařízení, která odpovídají různým preferencím a rozpočtům cestovatelů. Zde je několik populárních možností, které byste mohli zvážit při hledání ubytování v Makassaru.

1. Luxusní hotely: Pokud hledáte komfort a luxus, město Makassar vám nabízí širokou škálu luxusních hotelů. Tyto hotely mají moderní a stylové pokoje s prvotřídními službami. Většinou se nachází přímo u pláže nebo v centru, což umožňuje snadný přístup k hlavním turistickým atrakcím. Některé z těchto hotelů mají také wellness centra, kde si můžete dopřát relaxační masáže a další procedury.

2. Střední třída hotely: Pokud hledáte ubytování s lepší hodnotou za peníze, město Makassar nabízí také střední třídu hotelů. Tyto hotely často nabízejí pěkné a čisté pokoje s vlastní koupelnou a základními službami. Většinou se nachází v centru města a přitahuje jak turisty, tak i obchodní cestující.

3. Ubytování typu "bed and breakfast": Pro cestovatele, kteří preferují přátelskou a útulnou atmosféru, město Makassar nabízí také ubytování v rodinných penzionech nebo "bed and breakfast". Tyto zařízení nabízejí jedinečné zkušenosti, kdy přímo komunikujete s majiteli, kteří vám mohou poskytnout osobní doporučení a informace o místních atrakcích.

4. Hostely: Pokud hledáte levnější možnost ubytování nebo se chcete seznámit s dalšími cestovateli, hostely jsou skvělou volbou. Makassar má několik hostels, které nabízejí společné ložnice, sdílené koupelny a společné prostory. Hostely jsou také skvělou příležitostí k setkání s dalšími cestovateli a poznání místní kultury a tradice.

Makassar je město plné života, bohaté na kulturu a krásné pláže. Bez ohledu na vaše preference a rozpočet, určitě najdete vhodné ubytování, které vyhovuje vašim potřebám. Při plánování své cesty do tohoto malebného města nezapomeňte na časové rozmezí a vyberte si ubytování, které vám umožní blízký přístup k hlavním turistickým atrakcím.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

97% našich klientů doporučuje naše služby

Nejlepší cena zaručená

Výhodné nabídky levných letů.

Získejte nejlevnější letenky do fascinujících míst světa.

Prozkoumat letenky