Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Írán Qeshm Island

Počasí Írán Qeshm Island


Írán, země s bohatou historií a kulturním dědictvím, je také domovem mnoha malebných ostrovů. Jedním z nich je ostrov Qeshm, který se nachází v Perském zálivu a je jedním z největších přírodních ostrovů na světě. Ostrov je proslulý svou překrásnou přírodou, unikátní flórou a faunou a také fascinujícím počasím.

Díky své geografické poloze je ostrov Qeshm ovlivňován převážně vlhkým tropickým podnebím. To znamená, že ostrov zažívá tropické teploty v průběhu roku, s vysokou vlhkostí vzduchu a bohatými srážkami. Letní měsíce na ostrově jsou extrémně horké, s teplotou dosahující až 45 °C. Pokud se rozhodnete navštívit Qeshm v létě, berte prosím v úvahu tuto vysokou teplotu a zajistěte si dostatečné zásoby vody a ochranné opalovací prostředky.

Zima na ostrově Qeshm je naopak velmi mírná, přičemž průměrná teplota v tomto období se pohybuje kolem 20 °C. Srážky jsou během zimy mnohem nižší, ale mohou se vyskytnout některé deštivé dny. Vedle teplotních rozdílů je na ostrově charakteristická také sezónnost větrů. Mezi květnem a srpnem je Qeshm ovlivněn monzunovými větry, které přinášejí vlhký vzduch a déšť. Ty jsou pro ostrov zvláště důležité, protože zabezpečují přístup do slaných močálů a mangrovových lesů, které jsou jedinečnými ekosystémy na ostrově.

Nicméně, příroda na ostrově Qeshm je vynikající nezávisle na ročním období či počasí. Kromě návštěvy přírodních památek, jako je Tangeh Chahkooh nebo Geopark Qeshm, můžete také experimentovat s místní kulturou a tradicemi. Qeshm se pyšní tradičním řemeslem místních obyvatel, výrobou rybářských sítí, bavlněných koberců, výrobou perleti a využitím léčivých bylin.

Vzhledem k jeho poloze v Perském zálivu je ostrov Qeshm skutečným rájem pro milovníky přírody. Bez ohledu na počasí, které ostrov nabízí, bude návštěva Qeshm Island vždy příležitostí k objevování fascinující flóry a fauny, slunečního záření a malebných pláží. Jestliže se rozhodnete pro cestu zemí Íránem, nezapomeňte si Qeshm Island zařadit na seznam míst, které chcete navštívit. Svým počasím, krásou a půvabem vás jistě okouzlí.


Letenka Írán Qeshm Island


Letenka Írán Qeshm Island: Cesta do rajského ostrova

Qeshm Island je ostrov nacházející se na jihovýchodě Íránu a je to skvělé místo pro ty, kteří hledají svěží vzduch, nádherné pláže a památky pro poznávání. Pokud máte zájem o návštěvu Qeshm Island, letenka Írán Qeshm Island vám pomůže přiblížit se k vašemu cíli.

Jak získat letenku

Existuje několik způsobů, jak získat letenku na Qeshm Island. Můžete si ji zakoupit přes internet, u cestovní kanceláře nebo u letové společnosti. Pokud si nejste jisti, jakou letovou společnost zvolit, můžete se poradit s odborníky nebo si prostě porovnat nabídku různých společností a vybrat si tu, která vám nejlépe vyhovuje.

Jak dlouho trvá let

Obvykle trvá let z Prahy do íránského hlavního města Teheránu asi 5-6 hodin. Poté, co přistanete v Teheránu, budete potřebovat let do Bandaru Abbáse, města, kde najdete letiště, ze kterého odletíte na Qeshm Island. Tento let trvá přibližně 50 minut.

Co Qeshm Island nabízí

Qeshm Island má hodně turistických aktivit, které dělají z ostrova jedno z nejnavštěvovanějších míst v Íránu. Na ostrově najdete překrásné pláže a útesy – jednou z nejkrásnějších pláží je Chahkouh. Dále si můžete prohlédnout Staré Město na ostrově Hormuz, které nabízí úžasné památky z dávných dob.

Qeshm Island je rovněž domovem mnoha unikátních živočichů, jako jsou ledničkové můry, maskovací rejnoci a mnoho dalších. Zajímavá je také nabídka místního jídla, které se vyznačuje intenzivním použitím koření a bylin.

Závěr

Qeshm Island je skvělým místem pro ty, kteří hledají pláže, starobylé památky a jedinečnou přírodu. Pokud plánujete návštěvu ostrova, letenka Írán Qeshm Island vám dokáže pomoci získat cestovní plány na míru vašim potřebám. Vyberte si tu nejlepší možnost pro svou cestu a připravte se na dobrodružství života!


Nejčastější dotazy a odpovědi Írán Qeshm Island


1. Jak se dostanu na ostrov Qeshm v Íránu?
Odpověď: Na ostrov Qeshm se lze dostat přes trajekt z přístavu Bandar Abbas nebo létáním z některých iránských měst.

2. Potřebuji vízum k návštěvě Qeshm Island?
Odpověď: Ano, cestovatelé potřebují iránské vízum k vstupu na ostrov Qeshm.

3. Jaká je nejlepší doba pro návštěvu ostrova Qeshm?
Odpověď: Nejlepší doba pro návštěvu Qeshm Island je od listopadu do května, kdy není takové horko a je nižší pravděpodobnost dešťů.

4. Jaké jsou hlavní atrakce na ostrově Qeshm?
Odpověď: Mezi hlavní atrakce na ostrově Qeshm patří Geopark, Bazar Chahkooh, Hengam Island, Starověký palemový les a nedotčené pláže.

5. Mohu koupit místní suvenýry na ostrově Qeshm?
Odpověď: Ano, na ostrově Qeshm je možné zakoupit různé místní suvenýry, jako jsou tradiční keramika, tkané výrobky, koření a stiprintest.

6. Jaké jsou možnosti ubytování na ostrově Qeshm?
Odpověď: Na ostrově Qeshm najdete různé možnosti ubytování, včetně luxusních hotelů, penzionů, hostinců a kempů.

7. Jaké jsou tam dostupné zábavní aktivity?
Odpověď: Na ostrově Qeshm lze absolvovat různé zábavné aktivity, jako jsou potápění, korálové režnění, jízda na kamele, výlety na člunech a procházky po přírodě.

8. Je voda na ostrově Qeshm pitná?
Odpověď: Obvykle se doporučuje nepít vodu přímo z vodovodního systému na ostrově Qeshm. Je lepší pít balenou vodu, kterou lze snadno zakoupit.

9. Existují nějaká omezení na ostrově Qeshm pro turisty?
Odpověď: Ano, existují některá omezení pro turisty na ostrově Qeshm, jako například nošení úctyhodného oděvu po celou dobu pobytu a respektování místních kulturních zvyklostí.

10. Jaká je vzdálenost mezi ostrovem Qeshm a iránským pevninským městem Bandar Abbas?
Odpověď: Vzdálenost mezi ostrovem Qeshm a Bandar Abbas je přibližně 22 km a je možné přepravovat se mezi těmito místy trajektem.


Ubytování Írán Qeshm Island


Írán je země bohatá na historii a kulturu, a jedním z nejkrásnějších a nejpřírodnějších míst, které můžete v této zemi navštívit, je Qeshm Island. Tato ostrovní perla leží ve východním Perském zálivu, nedaleko iránského pobřeží. Má neporušenou přírodu, úchvatné pláže a nekonečné množství příležitostí pro dobrodružství, díky čemuž je vhodným místem pro každého cestovatele.

Když dorazíte na Qeshm, okamžitě vás přitáhne jeho exotická atmosféra. Ostrov je domovem řady etnických skupin, které společně tvoří pestrou směs kultur a tradic. Na každém kroku narazíte na vesnice plné tradičních domů, kde místní lidé stále žijí podle svého starobylého způsobu života. Je to skvělá příležitost poznat autentičnost íránské kultury.

Jedním z nejvýznamnějších turistických atrakcí na Qeshm Island je Geopark UNESCO. Tento geologický zázrak je neuvěřitelně rozmanitý, s útesy, jeskyněmi a skalami, které byste jinde těžko našli. Můžete se procházet kolem sopek a vyhlídkových plošin, zkoumat chráněná zvířata a rostliny a sledovat, jak jedinečné geologické útvary tvoří surrealistické scenérie.

Dalším populárním místem na ostrově je Chahkooh Canyon, který je označován za "Stone Forest" Perského zálivu. Je to procházka přírodou, která vás přenese do jiného světa. Budete obklopeni obrovskými skalami a připadáte si jako v pohádce. Nezapomeňte vyfotit tyto okouzlující zákoutí, abyste se o podílu mohli podělit se svými přáteli a rodinou.

Pokud máte rádi pobřežní dovolenou, Qeshm Island je plné krásných pláží a útesů, které stojí za návštěvu. Pláže, jako například Stars Valley Beach nebo Hara Forest Beach, nabízejí nenarušenou atmosféru a klid. Můžete si užít sluneční paprsky a relaxovat na bílém písku nebo se pokochat pohledem na nekonečné smaragdově modré moře.

Co se týče ubytování, Qeshm Island má širokou škálu možností, aby vyhovělo všem požadavkům a rozpočtům. Od luxusních plážových středisek až po útulné rodinné penziony, najdete zde ubytování pro každého cestovatele. Doporučuje se si vybrat ubytování poblíž přírodních atrakcí, abyste mohli lépe využít svůj čas na ostrově.

Za zmínku stojí také místní kuchyně, která je bohatá na zahradní čerstvé plody, ryby a korejská jídla. Qeshm Island je známé pro svou lahodnou mořskou stravu, kterou si nemůžete nechat ujít. Vyzkoušejte místní speciality, jako jsou "Ghalyeh Mahi" (kořeněné rybí omáčky) a "Khash-e-Baloo" (citronová polévka).

Ať už se rozhodnete navštívit Qeshm Island kvůli jeho přírodním divům, kulturním zážitkům nebo jen pro relaxaci na pláži, jistě nebudete zklamáni. Tato jedinečná ostrovní destinace nabízí nejen nádhernou přírodu, ale také možnost poznat bohatou íránskou kulturu a setkat se s pohostinnými místními lidmi.


Dovolená Írán Qeshm Island


Největší ostrov v Perském zálivu, Qeshm Island, je tichým rájem v Íránu, který nabízí krásné pláže, úchvatnou přírodu a bohatou kulturní historii. Dovolená na tomto ostrově vás zcela pohltí a ponoří do exotického prostředí.

Qeshm Island je jedinečná kombinace všech možných přírodních jevů. Zde se setkávají horský masiv, bílé pláže s tyrkysovými vodami a pouště, které zde vytvářejí fascinující krajinu. Neuvidíte zde obrovské masy turistů ani přeplněné pláže, což činí Qeshm Island ideálním místem pro odpočinek a relaxaci.

Vzhledem k bohatství přírody se zde nachází národní park Qeshm Island, který byl vyhlášen UNESCO rezervací biosféry. Tento park nabízí velkou rozmanitost flóry a fauny, jako jsou endemické druhy rostlin a zvířat, které se vyskytují pouze na Qeshm Island. Pro milovníky přírody je tedy tento ostrov neodolatelným cílem.

Kromě přírodního bohatství ostrov nabízí také mnoho historických a kulturních památek. Na Qeshm Island se nachází starověké qanátové systémy, které sloužily ke zásobování zemědělců vodou. Tyto systémy jsou jedinečné svou architekturou a mají historický význam pro místní obyvatele.

Další důležitou kulturní památkou na ostrově je starověký Qeshm městský trh. Zde můžete objevovat a kupovat tradiční íránské řemeslné výrobky, jako jsou ručně tkané koberce, keramika a šperky. Večer můžete ochutnat tradiční íránskou kuchyni v jednom z mnoha restaurací.

Pláže na Qeshm Island jsou naprosto úchvatné a příležitostí pro vodní sporty, jako je potápění, šnorchlování a jachting. Tyto pláže jsou také ideálními místy pro sluneční koupání a opalování. Pokud máte rádi adrenalin, můžete vyzkoušet surfování na vlnách Perského zálivu. Voda je zde teplá a čistá, což umožňuje skvělou viditelnost pod hladinou.

Navštěvovat Qeshm Island můžete po celý rok, přičemž nejlepší období pro návštěvu je od října do března, kdy jsou teploty příjemné a podnebí je stabilní. Není však nutné se zde bát ani návštěv během letních měsíců, neboť havaruje chladný vítr z hor, který udržuje teploty přijatelné.

Pokud chcete zažít dovolenou v Íránu mimo hlavní turistická místa, je Qeshm Island perfektní volbou. Zdejší neuvěřitelná příroda a kulturní poklady vás na dlouho uchvátí.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

97% našich klientů doporučuje naše služby

Nejlepší cena zaručená

Výhodné nabídky levných letů.

Získejte nejlevnější letenky do fascinujících míst světa.

Prozkoumat letenky