Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Irsko Aran Islands

Nejčastější dotazy a odpovědi Irsko Aran Islands


Dotazy:
1. Jak se dostanu na Aranské ostrovy z Irské pevniny?
2. Kolik trajektů je během dne mezi Irskem a Aranskými ostrovy?
3. Jaká je nejlepší doba roku k návštěvě Aranských ostrovů?
4. Jak dlouho trvá plavba z Irska na Aranské ostrovy?
5. Jaké aktivity jsou k dispozici na Aranských ostrovech?
6. Kde se nachází nejlepší místa k fotografickému zachycení na Aranských ostrovech?
7. Jaké jsou nejoblíbenější atrakce na Aranských ostrovech?
8. Jaká je místní kultura na Aranských ostrovech?
9. Jaký je nejbližší letiště k Aranským ostrovům?
10. Existuje na Aranských ostrovech možnost ubytování?

Odpovědi:
1. Na Aranské ostrovy se můžete dostat trajektem z Galway nebo Doolinu.
2. V závislosti na sezóně, obvykle je k dispozici několik trajektů denně.
3. Jarní a letní měsíce jsou obvykle nejlepší dobou pro návštěvu Aranských ostrovů.
4. Plavba z Irska na Aranské ostrovy trvá obvykle přibližně 40 minut až 1 hodinu.
5. Mezi aktivity na Aranských ostrovech patří prozkoumávání starobylých památek, pěší turistika, cyklistika a rybaření.
6. Nejlepší místa k fotografování na Aranských ostrovech jsou klášter Dun Aengus a nádherné výhledy na krajinu.
7. Mezi nejoblíbenější atrakce na Aranských ostrovech patří klášter Dun Aengus, Aran Heritage Center a Karstová krajina.
8. Místní kultura na Aranských ostrovech je bohatá a je ovlivněna tradiční irskou kulturou, zemědělstvím a historií.
9. Nejbližším letištěm k Aranským ostrovům je letiště v Galway.
10. Na Aranských ostrovech jsou k dispozici různé možnosti ubytování, včetně hotelů, penzionů a pronájmu rekreačních domů.


Letenka Irsko Aran Islands


Irské Aran Islands jsou jeden z nejkrásnějších a nejzajímavějších ostrovů na světě, který se nachází v západním Irsku. Tato malá skupina ostrovů se nachází na západě Galway Bay a skládá se ze tří hlavních ostrovů: Inishmore, Inishmaan a Inisheer. Tyto ostrovy nabízejí návštěvníkům úchvatné výhledy na Irsko, přírodu a historická místa.

Získat letenku na Aran Islands je jednoduché, protože je to oblíbená turistická destinace, avšak někdy je potřeba si letenku kupovat s předstihem, protože během turistické sezóny mohou být letenky rychle vyprodány.

Letenky na Aran Islands nabízejí několik aerolinií a cestovních společností, které létají ze dvou hlavních letišť v Irsku, kterými jsou Dublin a Shannon. Obecně může cena letenky na Aran Islands záviset na mnoha různých faktorech, jako jsou den a čas odletu, dobu letu nebo služby, které nabízí aerolinky.

Když dorazíte na Aran Islands, můžete se těšit na úžasné přírodní scenérie, jako jsou útesy a skalnaté útesy, zatímco se projdete po ostrově. V Inishmore, největším z ostrovů, můžete vidět největší kamennou stavbu v Irsku, Dún Aonghasa, která se nachází na útesu a nabízí pozoruhodné výhledy.

Další zajímavá místa zahrnují kostely, muzea a historické památky, jako je tzv. "The Seven Churches", kde stojí pozůstatky sedmi církevních staveb z 9. a 10. století.

Pokud máte rádi outdoorové aktivity, můžete se věnovat turistice nebo cyklistice na Aran Islands. K dispozici jsou také tandemová kola, s nimiž si můžete prohlédnout nejvzdálenější úhly ostrova.

Jestliže hledáte vidění Irského ostrova v jeho nejčistší podobě a s možností uvidět místa, která nezná mnoho turistů, pak jsou Aran Islands pro vás tou správnou volbou. Cesta na Aran Islands s sebou nese nejen nezapomenutelný zážitek, ale také neuvěřitelný pohled na krásu Irské krajiny.


Dovolená Irsko Aran Islands


Dovolená na Aran Islands - Pravý kousek Irska

Pokud hledáte dovolenou plnou přírodní krásy, autentického irského života a magické atmosféry, Aran Islands jsou ideálním cílem. Tyto tři malé ostrovy, Inis Mór, Inis Meáin a Inis Oírr, se nacházejí v západním pobřeží Irska a jsou skutečným pokladem, který stojí za objevení.

Největším ostrovem je Inis Mór, který je zároveň nejrušnějším. Vydejte se sem a zažijte autentickou irskou kulturu a tradice. Můžete navštívit Dún Aonghasa, starobylou pevnost, která je významnou historickou památkou a nabízí nádherné výhledy na oceán. Procházka krajinou obklopenou kamennými ploty je další zážitek, který vás nezklame. Stejně tak místní hospody, kde se můžete zaposlouchat do irské hudby, která je na ostrovech takřka povinná.

Inis Meáin je nejmenším a nejklidnějším ostrovem. Pokud hledáte klid a odpočinek, je to místo pro vás. Na ostrově najdete mnoho skalních útesů a malebných pláží. Můžete se vydat na pěší výlet a objevovat skryté zátoky a jeskyně. Ať už pobíháte po loukách nebo se procházíte po historických památkách, zdejší atmosféra vám připomene, jaký je život pomalý a krásný.

Posledním ostrovem je Inis Oírr, který je známý svou idylickou pobřežní vesničkou a malebnými domy. Objevte tradiční irský způsob života, kde neexistuje spěch a zmatek moderního světa. Na Inis Oírr se také nachází místní hrad, který je k vidění pouhých pár minut od vesnice. Tím největším lákadlem ostrova jsou však pláže, které nabízejí nádherné výhledy na Atlantský oceán.

Pro cestu na Aran Islands se můžete vydat ze západního pobřeží Irska lodí nebo malým letadlem. Během cesty se budete cítit jako na jiném světě, zcela odděleném od každodenního stresu a chvilkami znepokojení. Tento nejzápadnější kout Irska nabízí dokonalé prostředí pro relaxaci, přírodní krásy a autentickou irskou kulturu.

Aran Islands jsou skutečným pokladem Irska. Zdejší atmosféra vás vtáhne a odvede od hektického světa. Ať už hledáte adrenalinové dobrodružství nebo místo pro uvolnění, Aran Islands mají vše, co potřebujete. Přijďte a objevte jejich kouzlo sami.


Ubytování Irsko Aran Islands


Irsko Aran Islands
Irské Aran Islands jsou trojice ostrovů ležících v Atlantském oceánu na západním pobřeží Irska. Tyto malé ostrovy jsou velmi oblíbenou turistickou destinací kvůli své unikátní historii, kulturě a přírodě. Návštěvníci mohou ochutnat místní kuchyni, nahlédnout do tradiční irské kultury a prozkoumat krásy irské krajiny.

Jedním z největších lákadel Aran Islands je jejich ubytování. Zdejší ubytování je totiž velmi autentické a pro turisty představuje velmi zajímavý způsob, jak se o sebek důkladněji seznámit s místní kulturou a atmosférou.

Na ostrovech Aran lze najít mnoho různých druhů ubytování. Nejznámější je zdejší síť rodinných pensionů, ve kterých lze najít pohodlné a soukromé pokoje s výhledem na oceán. Další možností je jsouzvenkovské bed and breakfast (B&B), které nabízejí jednoduché, ale pohodlné ubytování, jakož i snídani typickou pro Irsko. Pro ty, kteří preferují více soukromí a pohodlí je vhodná nadstandardní ubytování a hotely, které se nachází v okolí hlavních turistických atrakcí.

Pro náročnější cestovatele, kteří hledají adrenalinové zážitky a netradiční způsoby ubytování, jsou zde speciální kempovací zóny, které nabízejí přímý kontakt s přírodou a nezapomenutelný zážitek z pravého irského dobrodružství.

Kdekoliv na Aran Islands, turisté mohou očekávat skvělé služby a pohodlí, propojené s tradiční irskou pohostinností a přátelské vybaveností místních obyvatel.

Pokud hledáte nevšední zážitky a především autentické ubytování, Aran Islands jsou pro vás tou pravou volbou. Příjemné ubytování na Aran Islands je skvělým výchozím bodem pro prozkoumání krás a kliček této neuvěřitelné irské krajiny. Během pobytu na Aran Islands se můžete nejen setkat s fascinující historií a kulturou Irska, ale také zažít dobrodružnou expedici, kterou nikdy nezapomenete.


Počasí Irsko Aran Islands


Irsko je známé po svém překrásném krajinářském charakteru, který je ovlivněn vroucími vodami Golfského proudu. Aran Islands jsou jedním z takových míst, kde má počasí zásadní vliv na výsledný vzhled a dojem z pobytu.

Aran Islands jsou tři malé ostrůvky, které leží v západním zálivu Irského moře. Patří k nim Inishmore, Inishmaan a Inisheer a všechny tři jsou proslulé svou neuvěřitelnou krásou. Na každém z nich najdete jedinečné památky, zelené pláně a útesy, které se svažují do teplých vod Atlantického oceánu a vytváří zvláštní rovnováhu.

Vzhledem k poloze ostrůvků v Atlanticých vodách, je jejich počasí velmi proměnlivé a těžko předvídatelné. Nejlepší čas k návštěvě je od dubna do září, kdy jsou dny delší a průměrná teplota vody i vzduchu vyšší. V zimních měsících jsou ostrovy poněkud opuštěné a počasí je obvykle chladnější.

Množství srážek, které na ostrovech spadnou během roku, nejsou tak intenzivní jako na zbytku Irska, protože ostrovy jsou v méně deštivé oblasti. V létě se totiž počasí stabilizuje a sjednocuje se v mírně teplejší a suché dny.

Při návštěvě Aran Islands nezapomeňte na vhodné oblečení. I když je počasí stabilnější v létě, může vám přinést nečekané překvapení. Doporučujeme vložit do zavazadla nepromokavou bundu, nějaký lehký svetr, a samozřejmě i plavky, abyste si mohli užít na slunci a v takřka tropických vodách Atlantiku.

Celkově lze tedy říci, že Aran Islands nabízejí krásný pobyt v jakémkoliv období roku. S vybavením odolným vůči náhlým změnám počasí určitě užijete lehký a bezstarostný pobyt. A moc dobře si užijete naprosté ticho a přírodu, kterou nabízí Aran Islands, tedy úplny protiklad k velkoměstskému shonu.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

97% našich klientů doporučuje naše služby

Nejlepší cena zaručená

Výhodné nabídky levných letů.

Získejte nejlevnější letenky do fascinujících míst světa.

Prozkoumat letenky