Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Irsko Belfast (Severní Irsko)

Počasí Irsko Belfast (Severní Irsko)


Irsko je země, která se nachází na západě Evropy, mezi Atlantským oceánem na západě a Keltickým mořem na východě. Irsko se dělí na dvě části - Severní Irsko a Irskou republiku. Belfast je hlavním městem Severního Irska a je situován na východním pobřeží země.

Počasí v Belfastu je ovlivněno jeho geografickou polohou. Na jeho západní straně se nachází Atlantský oceán, což způsobuje, že jsou zde často silné větry, srážky a vyšší vlhkost vzduchu. V létě jsou průměrné teploty asi 18 °C, zatímco v zimě klesají k průměru 5 °C. Teploty se pohybují nad nulou, ale občas přicházejí silné mrazy.

Slunce v Belfastu vyjde v průměru na 130 dní v roce, což znamená, že zbytek roku je zahaleným mlhou. Průměrné množství srážek je 1000 mm za rok, s největším množstvím padající právě na jaře a v zimě. Nejméně srážek zde přichází v létě.

V Belfastu existují menší odchylky od těchto průměrných hodnot, které mohou být způsobeny různými faktory, jako jsou například nadmořská výška, rychlost a směr větru a umístění zeměpisné šířky. V současné době prochází rozsáhlou urbanistickou přestavbou a obnova historických oblastí, jako např. Titanic Quarter, přihlašující se tak do řady rozvinutých měst Evropy.

Vzhledem k vysoké vlhkosti vzduchu je zapotřebí oblékat se v Belfastu přiměřeně, ať už je léto či zima. Dobré boty a nepromokavý oděv jsou klíčem k užitku z tohoto krásného a bohatého města.


Dovolená Irsko Belfast (Severní Irsko)


Severní Irsko, konkrétně město Belfast, je skvělou destinací pro dovolenou. Důvodů, proč navštívit tento malebný kout Evropy, je hned několik. Za prvé, Belfast je plný zajímavých historických památek, druhým lákadlem je nádherná irská příroda a třetím důvodem je atmosféra pevnosti a odhodlání, kterou zdejší lidé projevili během občanského konfliktu.

Belfast je velké a živé město, které v sobě stále uchovává mnoho pozůstatků svého historického dědictví. V centru města se nachází oblast známá jako Titanic Quarter, kde se nachází slavná loděnice, kde byl postaven nejslavnější parník na světě, Titanic. V rámci výstavy Titanic Belfast můžete prozkoumat historii této významné lodě a její tragický osud. Dalším zajímavým místem je návštěva Belfastského hradu, který je typickým ukázkou irského středověkého opevnění.

Severní Irsko je také známé pro svou nádhernou přírodu. Z Belfastu se můžete vydat na výlet do pohádkové krajiny známé jako Giant's Causeway. Tato jedinečná přírodní památka je tvořena hexagonálními sopečnými sloupy, které vytvářejí neuvěřitelné a fascinující útvary. V okolí Giant's Causeway se také nachází národní park Causeway Coast, který je ideální pro procházky a pikniky s rodinou nebo přáteli.

Návštěva Severního Irska by samozřejmě nebyla kompletní bez prozkoumání jeho historického dědictví. V oblasti známé jako Bogside v Londonderry (známé také jako Derry) se můžete zúčastnit tzv. murals tour, která vás provede nástěnkami s politickým a kulturním významem. Tento prohlídkový okruh vám poskytne jedinečný vhled do života lidí žijících v této konfliktem zmítané oblasti.

Kromě toho můžete také navštívit některé z místních hospod a ochutnat tradicionální irskou kuchyni, jako jsou placky z brambor, guinness nebo tradiční irskou hudbu.

Severní Irsko, konkrétně Belfast, je skvělou volbou pro dovolenou. Nabízí směsici kulturních, historických a přírodních zážitků. Od nádherných památek po dech beroucí krajiny, od historického dědictví po atmosféru přátelství a pohostinnosti místních obyvatel. Jestliže se rozhodnete navštívit Severní Irsko, nejste připraveni na jedinečnou dovolenou.


Nejčastější dotazy a odpovědi Irsko Belfast (Severní Irsko)


1. Co je Belfast zač?

Belfast je hlavní město a největší město Severního Irska.

2. Jak se dostat z letiště do centra města?

Z letiště Belfast International se můžete dostat autobusem 300, z letiště Belfast City pak autobusem 600. Také je možnost využít taxi služby nebo si vypůjčit auto.

3. Kde se nachází Titanic Belfast?

Titanic Belfast se nachází na adrese Queen's Road, Titanic Quarter, Belfast, BT3 9DT.

4. Jaké jsou nejlepší způsoby, jak prozkoumat Beal Feirste (Belfast)?

Můžete využít pěší prohlídky, autobusové nebo tramvajové okružní jízdy, nebo si pronajmout kolo.

5. Jaké jsou nejlepší místa k návštěvě v Belfastu?

K nejznámějším památkám patří např. Titanic Belfast, Crumlin Road Gaol, Ulster Museum, Botanic Gardens a mnoho dalších.

6. Můžu se věnovat outdoorovým aktivitám v Belfastu?

Ano, existuje mnoho možností, jak se věnovat outdoorovým aktivitám, jako jsou turistika, jízda na kajaku, cykloturistika, golf a další.

7. Musím mít vstupenku na návštěvu Giant's Causeway?

Ano, návštěvu Giant's Causeway je třeba si předem zarezervovat a zakoupit vstupenku.

8. Kde se nachází Botanic Gardens?

Botanic Gardens se nachází na ulici College Park, Belfast, BT9 5AB.

9. Je v Severním Irsku bezpečno cestovat?

Severní Irsko je obecně považováno za bezpečnou destinaci pro turisty, ale jako u všech cestování je dobré být obezřetný a mít na paměti aktuální bezpečnostní situaci.

10. Jaké jsou nejlepší měsíce k návštěvě Belfastu?

Nejlepší měsíce pro návštěvu Belfastu jsou od dubna do září, kdy jsou teplé dny a méně deště.


Ubytování Irsko Belfast (Severní Irsko)


Irsko a zejména Severní Irsko jsou stále více oblíbenými turistickými destinacemi. Mezi mnoha krásami této země patří i město Belfast, které dnes tvoří jedno z nejživějších a nejmodernějších center Severního Irska. Pokud plánujete navštěvovat Belfast a hledáte zde ubytování, zde je několik tipů.

Nabídky ubytování v Belfastu jsou různorodé a lze najít skutečně pro každého. Pro turisty, kteří se chtějí ubytovat v centru města, jsou často ideálním řešením hotely. V Belfastu lze najít celou řadu hotelů různých cenových kategorií, takže každý si najde takový, kterýmu vyhovuje. Mnoho hotelů však nabízí vyšší standard a cenu, než je běžné v jiných městech v Severním Irsku. Zájemci o ubytování v hotelech by si měli uvědomit, že ceny v Belfastu jsou vysoké a vyšší než v jiných městech v Severním Irsku.

Další možností je pronajmout si apartmán. Ty jsou pro turisty výhodné po více než jednom pohledu. Jedním z hlavních důvodů je vysoká úroveň soukromí, kterou apartmány nabízejí. Kromě toho lze často ušetřit na ubytování, pokud máte v plánu zůstat ve městě po delší dobu nebo pokud cestujete s rodinou či přáteli. V Belfastu je také možné najít různé druhy apartmánů – od levnějších a jednodušších až po luxusnější, které nabízejí některé prvky, jako jsou vířivky a sauny.

Kromě těchto dvou možností nabízí Belfast několik dalších možností ubytování, které jsou vhodné pro turisty. Mezi ně patří například hostely. Hostely jsou obvykle pro mladší turisty nebo pro ty, kteří si chtějí ušetřit nějaké peníze. V zajímavých lokalitách města se dají najít i penziony, ale nabídka je omezenější.

Na závěr lze říci, že výběr ubytování v Belfastu bude záviset na Vašich prioritách a požadavcích. Ceny za nocleh jsou vysoké, ale záleží na tom, kolik peněz jste ochotni utratit za ubytování. Pokud zvolíte správné ubytování, bude Váš pobyt v Belfastu nezapomenutelný.


Letenka Irsko Belfast (Severní Irsko)


Letenky do Irska a Severního Irska jsou v posledních letech stále oblíbenější. Irsko je známé svou nádhernou přírodou, poutavou historií a přátelskými obyvateli. Belfast, hlavní město Severního Irska, je po celém světě známé pro svou bohatou historii a kulturu. Pokud se chystáte na cestu do této fascinující destinace, letenka je nezbytnou součástí vaší plánování.

Letenky do Irska jsou k dispozici z několika různých míst na světě. Pokud cestujete z Evropy, je možné najít přímé lety z mnoha velkých měst, jako je Londýn, Paříž, Frankfurt nebo Amsterdam. Mnoho leteckých společností nabízí pravidelné linky do Belfastu, včetně nízkonákladových společností, které mohou mít výhodnější ceny.

Cesta letecky do Belfastu je často velmi pohodlná a rychlá. Let z většiny evropských zemí trvá pouze několik hodin. Po příletu na mezinárodní letiště Belfast International Airport nebo George Best Belfast City Airport, můžete využít veřejnou dopravu nebo taxi, aby jste se dostali do centra města. Obě letiště mají dobré spojení s ostatními částmi města a okolními regiony.

Belfast nabízí návštěvníkům širokou škálu atrakcí a aktivit. Můžete navštívit některé z nejvýznamnějších památek, jako je například Belfast City Hall nebo Crumlin Road Gaol, bývalé vězení, které nyní slouží jako turistická atrakce. Další zastávkou by měl být Titanic Belfast, fascinující muzeum věnované slavné Titaniku, který byl postaven právě v Belfastu. Pokud máte rádi umění, nezapomeňte navštívit Ulster Museum nebo Galerii Moderního a Soudobého Umění.

Severní Irsko je také známé svou nádhernou přírodou a krajinou. Můžete se vydat na výlet a prozkoumat přírodní krásy, jako jsou například Giant's Causeway, Carrick-a-Rede Rope Bridge nebo Mourne Mountains. Přímo v Belfastu se nachází Botanická zahrada, kde si můžete odpočinout a procházet se mezi květinami a rostlinami.

Kromě toho je Severní Irsko pro svou přátelskou atmosféru a bohatou kulturu také známé pro své hospody a restaurace. Můžete ochutnat tradiční irskou kuchyni, jako je Guiness nebo irské jídlo, a být součástí živé hudební scény, která probíhá v hospodách po celém městě.

Letenky do Irska a Belfastu vás zavedou do nádherné destinace, která nabízí vše, co člověk potřebuje pro vzrušující dovolenou. Příroda, historie, kultura a přátelské prostředí přitahují návštěvníky z celého světa. Pokud se chystáte na cestu do Irska, nezapomeňte zařídit i letenku, která vás dopraví do tohoto krásného místa.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

97% našich klientů doporučuje naše služby

Nejlepší cena zaručená

Výhodné nabídky levných letů.

Získejte nejlevnější letenky do fascinujících míst světa.

Prozkoumat letenky