Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Irsko Clonmacnoise

Ubytování Irsko Clonmacnoise


Clonmacnoise, jedno z nejvýznamnějších historických míst v Irsku, se nachází na břehu řeky Shannon ve středu země. Jeho velký historický význam a úchvatná krása ho činí jedním z nejnavštěvovanějších míst v zemi.

Clonmacnoise je slavným centrem křesťanského učení a kultury, které bylo založeno v 6. století svatým Ciaránem. Během svého vrcholu bylo Clonmacnoise jedním z nejvýznamnějších klášterů ve velšském království Mide. Klášter přitahoval studenty i učence z celé Evropy a stal se centrem učení, kde se studovala teologie, jazyky, hudba a kresba. Klášter byl také centrem ruční výroby uměleckých předmětů, jako jsou iluminace, sochy a náboženské předměty.

Dnes je Clonmacnoise otevřeno pro veřejnost jako historické místo a památková rezervace. Návštěvníci se mohou procházet starou rušnou uličkou mezi rozvalinami kláštera a obdivovat zdivo z červených cihel a kamenné kříže, které jsou tisíciletí staré. Nejvýznamnějším křížem je Cross of the Scriptures, který je smíchán s křesťanskými a keltskými motivy a je považován za jedno z nejvýznamnějších děl irského středověku. Archeologické vykopávky odhalily také hřbitov, který byl využíván několik století.

Jelikož se Clonmacnoise nachází v blízkosti města Athlone, je to ideální místo k navštívení pro turisty, kteří se zajímají o irskou historii a kulturu. Existuje několik možností ubytování v okolí, které umožní návštěvníkům prozkoumat tuto překrásnou oblast.

V samotném Clonmacnoise existuje malá ubytovna, která nabízí pohodlné a cenově dostupné ubytování. Tato ubytovna je ideální pro cestovatele s menším rozpočtem, kteří preferují jednoduché a příjemné zařízení.

V blízkosti Clonmacnoise najdete také luxusní hotely a penziony, které nabízejí špičkové služby a komfortní ubytování. Tyto hotely jsou vhodné jak pro jednotlivce, páry tak i rodiny a mají často restaurace s tradiční irskou kuchyní. Mnoho z nich také nabízí výhled na řeku Shannon, což je další přínos pro návštěvníky.

Pokud preferujete přírodní prostředí a klidnější atmosféru, můžete si pronajmout roubenku nebo chatu na venkově. Tyto ubytovací možnosti vám umožní prozkoumat okolní krajinu a užívat si klidu a pokoje.

Při plánování návštěvy Clonmacnoise je vhodné zvážit možnosti ubytování, které nejlépe vyhovují vašim preferencím a rozpočtu. Bez ohledu na to, zda preferujete luxusní hotel, tradiční penzion nebo jednoduchou ubytovnu, určitě najdete možnost, která splní vaše očekávání. Ať už se rozhodnete kdekoliv zůstat, jste jistě fascinováni krásou Clonmacnoise a jeho bohatou historií.


Letenka Irsko Clonmacnoise


Clonmacnoise: Starobylé historické sídlo v Irsku

Clonmacnoise je jedním z nejvýznamnějších starověkých sídel v Irsku a její historie sahá až do 6. století. Nachází se v údolí řeky Shannon na západě Irska v hrabství Offaly. Toto významné archeologické naleziště a klášter je nyní oblíbeným cílem turistů z celého světa, kteří sem míří, aby obdivovali úžasné zbytky minulých civilizací a krásu tohoto klášterního komplexu.

Clonmacnoise byla založena svatým Ciaránem v roce 548 n. l. Toto klášterní sídlo rychle vzrostlo na jedno z nejdůležitějších kulturních center v Irsku a stal se denně navštěvovaným místem učenců, kněží a poutníků. Klášter byl také důležitým centrem vzdělání a místo, kde byla kopírována a uchovávána mnoho důležitých děl z té doby.

Komplex Clonmacnoise se skládá z řady starobylých budov, hrobů, krstnic, náhrobků a kaplí. Nejznámější z nich je Ruina katedrály Sv. Ciarána, která byla postavena v 10. století a dnes je nádhernou zříceninou. Její vysoké zdi a krásná kamenná architektura navodí dojem starého a ztraceného místa. Přestože je v ruinách, stále působí ohromujícím dojmem.

Dalším významným prvkem komplexu Clonmacnoise je Kříž z Durrow, který je považován za jeden z nejstarších křížů v Irsku. Tento nádherný kříž byl vytesán v 9. století a je plný složitých ornamentálních vzorů, které znázorňují scény z Bible.

Navštěvovateli Clonmacnoise se otevírá okno do minulosti a poskytuje nejen úchvatný pohled na historickou architekturu, ale také na velké množství archeologických artefaktů, které lákají archeology a historiky z celého světa. Je fascinující vidět, jak tato starobylá sídla měla významnou roli ve vývoji Irska a jak se zachovala po staletí.

Při návštěvě Clonmacnoise je také doporučeno se projít po nedalekém hřbitově, který sloužil jako místo pohřbívání pro obyvatele kláštera. Hrobky a náhrobky jsou dědictvím minulosti a dodávají místu ještě větší atmosféru.

Pokud plánujete návštěvu Irska, vydejte se do tohoto starověkého kláštera Clonmacnoise a dejte se na procházku po starodávných chodbách minulosti. Nejenže se budete ponořovat do bohaté historie Irska, ale také se necháte okouzlit krásou tohoto místa. Navštivte Clonmacnoise a spatřte okouzlující spojení minulosti s přítomností.


Počasí Irsko Clonmacnoise


Clonmacnoise je historický klášterní komplex nacházející se v centru Irska. Je situován na břehu řeky Shannon, což mu dává výhled na úchvatnou krajinu a dělá z něj ideální turistickou atrakci. Clonmacnoise není pouze známé pro svou historii, ale také pro své specifické počasí.

Irsko je známé svými dešťovými srážkami, a Clonmacnoise není výjimkou. Zdejší počasí je mírné, ovlivněné Golfským proudem a Atlantským oceánem. Průměrná teplota v létě se pohybuje kolem 15-20°C, ale může klesnout i pod 10°C. V zimě je přibližná průměrná teplota kolem 5-10°C, ale může být i nižší. Je tedy důležité se na každou návštěvu připravit vrstvením oblečení a vhodným oblečením, které vás ochrání před deštěm.

Průměrné srážky v Clonmacnoise jsou významným faktorem, který musíte brát v úvahu při plánování vaší návštěvy. Deštivými obdobími jsou zde zima a jaro, kdy je mezi listopadem a březnem mnoho deštivých dnů. Během léta je srážkově chudší období, ale i tak je stále možné očekávat deštivé dny. Nezapomeňte tedy se vybavit deštníkem a vhodným oblečením, které je odolné proti vlhkosti.

Tato vlhkost v kombinaci s mírným podnebím má výhodu napomoci růstu zeleně, která je charakteristická pro Irsko. Clonmacnoise je obklopeno nádhernou, zelenou krajinou díky hojnosti srážek. Pravděpodobně si zde vychutnáte jedinečnou kombinaci deště a slunečního svitu, protože počasí se zde může velmi rychle měnit.

Vzhledem k proměnlivosti počasí je tedy důležité přemýšlet o možnosti náhlého změny a připravit se vhodně na každou situaci. Doporučuje se sledovat předpověď počasí a přibalit si do batohu náhradní vrstvu oblečení a deštník. V neposlední řadě, i když je počasí oblačné, nezapomeňte vychutnat si návštěvu Clonmacnoise a snadné přemýšlejte nad nevyměnitelnými zážitky a krásou tohoto historického místa.


Nejčastější dotazy a odpovědi Irsko Clonmacnoise


1. Co je Clonmacnoise?

Clonmacnoise je historická a archeologická lokalita nacházející se v Irsku. Je to starobylý klášter, který byl založen na konci 6. století a stal se jedním z nejvýznamnějších duchovních center západní Evropy.

2. Jak se dostanu do Clonmacnoise?

Nejjednodušší způsob, jak se dostat do Clonmacnoise, je cestovat autem nebo autobusem z města Athlone v irském hrabství Westmeath. Cesta trvá přibližně 20 minut. Můžete také zvolit výlet lodí po řece Shannon.

3. Jaké jsou vstupní poplatky do Clonmacnoise?

Vstupné do kláštera Clonmacnoise je asi 8 eur za dospělého a 4 eury za děti. Existují také různé slevy pro seniory, studenty a rodiny.

4. Kdy byl klášter Clonmacnoise postaven?

Klášter Clonmacnoise byl založen na konci 6. století, přesný rok vzniku není znám. Byl však jedním z nejvýznamnějších klášterů v Irsku až do 12. století.

5. Co mohu vidět v Clonmacnoise?

V Clonmacnoise můžete navštívit ruiny starobylých kostelů, věže a hrobek. Můžete se také projít po památných hrobech v klášterním hřbitově. Místem, které si nesmíte nechat ujít, je také knihovna s unikátními svitky a uměleckými díly.

6. Jak dlouho trvá návštěva Clonmacnoise?

Návštěva kláštera Clonmacnoise obvykle trvá jeden až dva hodiny, záleží na tom, jak dlouho se vám zde bude chtít procházet a prozkoumávat jednotlivé památky.

7. Jaké jsou otevírací hodiny Clonmacnoise?

Klášter Clonmacnoise je otevřen denně od 10:00 do 18:00. Otevírací doba se však může lišit v závislosti na ročním období, proto je vždy dobré zkontrolovat aktuální informace před návštěvou.

8. Existují nějaké průvodci, kteří mě mohou provést po Clonmacnoise?

Ano, vstupné do Clonmacnoise zahrnuje také možnost připojit se na prohlídku s průvodcem, který vám poskytne více informací o historii a architektuře tohoto místa.

9. Je možné v Clonmacnoise fotografovat?

Ano, fotografování je povoleno v Clonmacnoise. Je však důležité dodržovat pravidla a nevytvářet rušivé situace ostatním návštěvníkům.

10. Existují nějaké možnosti stravování v Clonmacnoise?

Ano, v Clonmacnoise najdete kavárnu, kde si můžete odpočinout, ochutnat místní speciality nebo si dát šálek kávy.


Dovolená Irsko Clonmacnoise


Clonmacnoise: Mistrovské dílo Irské historie a kultury

Irsko je zemí bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. Pokud hledáte ideální dovolenou, která kombinuje všechny tyto prvky, neměli byste vynechat návštěvu města Clonmacnoise. Tento historický komplex je jedním z nejvýznamnějších a nejstarších klášterů v Irsku, jehož počátky sahají až do 6. století.

Clonmacnoise se nachází na břehu řeky Shannon v hrabství Offaly a bylo jedním z nejdůležitějších duchovních, politických a kulturních center v dávné irské historii. Byl založen svatým Ciaránem, irským mnichem a zakladatelem kláštera, který sem přišel hledat klid a mír. Klášter se brzy stal centrem učení a vzdělání, kde se píšící mnichové zabývali studiem a tvorbou knih.

Během svého vrcholu ve 11. a 12. století bylo Clonmacnoise centrem vlivného obchodu, náboženství a umění. Klášter byl bohatý na silné spojení se zbytkem Evropy a byl domovem řady významných mnichů a učenců. Zde byly vytvořeny některé z nejhodnotnějších kulturních a uměleckých děl Irska, jako jsou kříže, sochy nebo rukopisy, které jsou dnes považovány za poklady irského kulturního dědictví.

Dnes můžete při návštěvě Clonmacnoise prozkoumat zbytky kláštera, které se nacházejí na rozlehlém pozemku. Mezi nejznámějšími památkami jsou tři velké kamenné kříže, z nichž každý je uvedený v Irském seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Kříže jsou nádherného uměleckého zpracování a představují významné výjevy ze života Ježíše Krista.

Kromě křížů můžete navštívit také malou románskou kapli, klášterní hřbitov nebo vstoupit do muzea, kde se můžete dozvědět více o historii kláštera a jeho významu v historii Irska. Procházka po klášteře vám umožní vnímat klid a mystiku tohoto místa, dýchat vůni starověké historie a ponořit se do dávných časů.

Jen pár kilometrů od Clonmacnoise leží město Athlone, které stojí za návštěvu. Můžete navštívit Athlonský hrad, který je jedním z nejznámějších ve středním Irsku, a procházet historickým centrem města se starobylými budovami, tradičními irskými hospodami a úžasnými výhledy na řeku Shannon.

Pokud se rozhodnete strávit dovolenou v Irsku, nezapomeňte zařadit do svého seznamu návštěvu kláštera Clonmacnoise. Tento unikátní historický komplex je nejen důležitým svědectvím irské historie, ale také nabízí krásné výhledy na okolní irskou krajinu. Nenechte si ujít tuto magickou destinaci, která vás okouzlí svou historií a kulturou.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

97% našich klientů doporučuje naše služby

Nejlepší cena zaručená

Výhodné nabídky levných letů.

Získejte nejlevnější letenky do fascinujících míst světa.

Prozkoumat letenky