Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Irsko Kenmare

Počasí Irsko Kenmare


Irsko je známé svým proměnlivým, mnohdy až nepředvídatelným počasím. A nejinak je to i v případě malebného města Kenmare, které se nachází na jihozápadě ostrova. Kenmare, které se nachází v hrabství Kerry, leží v údolí mezi řekami Roughty a Sheen, a je obklopeno horami a překrásnou přírodou.

Díky své poloze u moře a v blízkosti pohoří jsou v Kenmare časté změny počasí. Místní obyvatelé říkají, že v jediném dni se můžete setkat se sluncem, deštěm, větrem a oblačností. Je to místo, kde si můžete obléknout tenkou letní suknici a tričko, ale neměli byste zapomenout vzít si s sebou pláštěnku nebo deštník.

Průměrné teploty v Kenmare se pohybují kolem 15-20 °C během léta a snižují se na 8-10 °C v zimě. Srážky jsou zde běžné po celý rok, přičemž nejvíce dešťových dní přichází od září do listopadu. Zimní měsíce zase mohou nabídnout i sněhové překvapení, i když sněhové pokrývky nejsou tak časté jako v některých jiných částech Irska.

Moře hraje významnou roli při utváření místního počasí. Studený průliv mezi Irskem a Velkou Británií, známý jako Irské moře, má vliv na teploty vzduchu i vody severně od Kenmare. V létě může být teplota mořské vody kolem 15-18 °C, což je dostatečně teplé na koupání. Ale stejně jako s počasím, mořská teplota se může rychle změnit.

I přesto, že počasí v Kenmare může být nepředvídatelné, výjimečná krása a přírodní scenérie tohoto regionu přitahují turisty z celého světa. Lidé sem přicházejí, aby objevili malebné kopce, fjordy, útesy a divokou přírodu, ačkoli déšť je částí této jedinečné zkušenosti.

Ať už plánujete návštěvu Kenmare během deště nebo slunečného počasí, budete ohromeni jeho neopakovatelným šarmem a atmosférou. Ať už se setkáte s místními lidmi v hospodě nebo zkoumáte okolní přírodu, počasí v Kenmare je jen dalším lákadlem této kouzelné destinace na západním pobřeží Irské republiky.


Nejčastější dotazy a odpovědi Irsko Kenmare


1. Můžu v Irsku platit eurem?
Ano, euro je oficiální měnou Irska.

2. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Kenmare?
Nejlepší doba na návštěvu Kenmare je od dubna do září, kdy je teplé a slunečné počasí.

3. Je nutné mít v Irsku mezinárodní řidičský průkaz?
Ne, v Irsku můžete řídit s českým řidičským průkazem.

4. Potřebuji vízum do Irska?
Pro občany EU, ČR a dalších zemí není vízum do Irska nutné.

5. Jak daleko je Kenmare od Dublínu?
Kenmare se nachází v jihozápadní části Irska, od Dublínu je vzdáleno přibližně 300 km.

6. Kam se můžu vydat na výlet z Kenmare?
Z Kenmare se můžete vydat na výlet do národního parku Killarney, na pobřeží Ring of Kerry nebo na pláže na západním pobřeží.

7. Jaká je nejlepší způsob dopravy v Kenmare?
V Kenmare se nejčastěji používá automobil. Můžete si vypůjčit auto nebo si zaplatit taxík.

8. Jaké jsou nejoblíbenější turistické atrakce v Kenmare?
Mezi nejoblíbenější turistické atrakce v Kenmare patří návštěva starého tržiště, procházka kroměřížským parkem nebo plavba na lodích po zálivu Kenmare Bay.


Dovolená Irsko Kenmare


Dovolená v Irsku: Kenmare - Skrytý klenot na jihu zeleného ostrova

Irsko je země plná kouzla, zelených krajin, starobylých hradů a přátelských lidí. Mezi nejkrásnější oblasti této země patří také jižní část, známá svou malebnou přírodou a klidným venkovským životem. Jedním z nejkrásnějších měst v této části Irska je Kenmare, které se pyšní bohatou historií a překrásnou okolní přírodou.

Kenmare se nachází na západním pobřeží Irska v hrabství Kerry. Jeho malebné centrum je plné barevných domů, úzkých uliček a tradičních irských hospůdek, kde můžete ochutnat tradiční irské speciality, jako je Guiness nebo Irish Stew. Město je také bohaté na kulturní dědictví, a proto není divu, že je známé jako "Klenot Skelligs", podle dvou malebných skalnatých ostrůvků nacházejících se nedaleko od pobřeží.

Pro turisty, kteří chtějí poznat krásy irské přírody, Kenmare je ideálním výchozím bodem. Jeho okolí je plné nádherných hor, jezer a zelených polí, které lákají turisty z celého světa. Skellig Ring je jedno z nejoblíbenějších turistických míst v této oblasti. Tato malebná silnice vede kolem pobřeží a nabízí nádherné výhledy na moře, skalnaté útesy a zářivě zelené kopce. Nedaleko odtud se nachází také chráněná oblast Killarney National Park, která je domovem pro vzácnou irskou faunu a flóru.

Pro fanoušky golfu je Kenmare skvělou destinací díky svému překrásnému golfovém hřišti, které nabízí úchvatné výhledy na okolní krajinu. Navštívit byste měli také nedaleké starobylé hrad Kenmare, který je jedním z nejstarších hradů v Irsku a sloužil jako pevnost i sídlo místní šlechty. Dnes se v něm nachází muzeum, které zachovává bohatou historii tohoto regionu.

Nezapomeňte také na procházku po Kenmare Bay, která je jedním z nejkrásnějších zálivů na západě Irska. Je možné si pronajmout loď a vydat se na rybaření nebo si užít jízdu na kajaku, abyste si mohli vyzkoušet bohatý vodní svět a zároveň obdivovat překrásné výhledy na okolní přírodu.

Kenmare je také vyhlášené svými tradičními festivaly, které přitahují mnoho návštěvníků z celého světa. Mezi nejznámější festivaly patří Kenmare Fair, který se koná každý rok v září a nabízí tradiční irskou hudbu, tance a veselou atmosféru.

Kenmare je skutečným skrytým klenotem na jihu Irska, který stojí za návštěvu. Jeho malebné uličky, překrásná příroda a přátelští lidé z vás udělají nezapomenutelný zážitek. Pokud plánujete dovolenou v Irsku, nezapomeňte zařadit Kenmare na seznam míst, které musíte navštívit!


Ubytování Irsko Kenmare


Kenmare je malebné město v jihozápadním Irsku, které patří mezi nejoblíbenější turistické destinace v této části země. Ať už jste příznivcem přírody, kultury nebo historie, Kenmare nabízí ubytování až na měřítku tohoto regionu.

Kenmare se nachází v regionu známém jako Ring of Kerry, což je trasa kolem pobřeží, která je považována za jednu z nejkrásnějších cest na světě. Pokud hledáte luxusní ubytování v Kenmare, nebudete zklamáni. Ve městě je několik pětihvězdičkových hotelů nabízejících prvotřídní služby a výhled na okolní krajinu. Tyto hotely mají také vlastní wellness centra, bazény a golfová hřiště, takže vám nebude chybět žádný druh odpočinku a relaxace.

Pro ty, kteří preferují menší a útulnější ubytování, je Kenmare plné bed and breakfastů a penzionů. Tyto ubytovací zařízení vám poskytnou skvělý zážitek ze skutečné irské pohostinnosti a majitelé vám rádi dají tipy na nejlepší místa k návštěvě v okolí.

Pokud preferujete větší svobodu a nezávislost, můžete si také pronajmout chatu nebo apartmán v Kenmare. Tyto možnosti ubytování jsou ideální pro rodiny nebo skupiny přátel, protože vám poskytují větší soukromí a prostor.

Kenmare není jen o ubytování. Město je plné historických památek, jako je Kenmare Stone Circle, který je starý tisíce let, a historický zámek Kenmare, který je otevřený pro veřejnost ke prohlídce. Místní festivaly a trhy se konají po celoročně, ať už se jedná o festival jídla a pití nebo trh uměleckých výrobků. Kromě toho je Kenmare obklopen překrásnou přírodou, která nabízí nespočet turistických tras a možností pro outdoorové aktivity.

V Kenmare si můžete užívat také tradiční irskou hudbu v jedné z místních hospůdek nebo si vychutnat chutě irské kuchyně v jedné z mnoha restaurací ve městě.

Jestliže hledáte úžasné ubytování a zároveň skvělou destinaci k prozkoumání, Kenmare vám nabídne obojí. Jeho přírodní krása, kulturní bohatství a pohostinnost místních obyvatel vás příjemně překvapí a zanechá nezapomenutelné vzpomínky.


Letenka Irsko Kenmare


Kenmare je malebné přímořské město nacházející se na jihozápadě Irska. Je to ideální destinace pro ty, kteří se chtějí vzdálit od hektického městského života a prozkoumat krásu irského venkova. Přestože Kenmare je menší než jiná irská města, nabízí návštěvníkům mnoho zajímavých aktivit a krásných míst, která stojí za návštěvu.

Pro cestování do Kenmare je nejlepší volbou cesta letecky. Irsko je dobře napojeno na řadu evropských letišť, což usnadňuje přílet do země. Na letišti v Dublinu je možné nalézt mnoho mezinárodních letů, které jsou provozovány denně. Po příletu do Dublinu se návštěvníci mohou vydat na příjemnou jízdu autem do Kenmare, která trvá přibližně 3 hodiny.

Kenmare je známé svou malebnou přírodou. Jeho okolí je plné zelených kopců, nádherných jezer a dramatických pobřežních scenérií. Pro milovníky přírody je zde mnoho možností pro pěší turistiku, cyklistiku a rybaření. Návštěvníci si mohou pronajmout kolo nebo se vydat na procházku v jednom z národních parků v okolí města. Z Peak Macgillycuddy's Reeks, nejvyšší hory v Irsku, je také možné mít nádherný výhled na okolní krajinu.

Kenmare má také bohatou historii a kulturní dědictví. Ve městě najdete starobylé hrady, historické kostely a tradiční irské hospody, kde si můžete vychutnat skvělou atmosféru a poslechnout živou irskou hudbu. Přestože je Kenmare menší než jiná irská města, nabízí širokou škálu restaurací a obchodů, kde si návštěvníci mohou vychutnat místní speciality.

Nejznámější atrakcí v Kenmare je Ring of Kerry, malebná silnice, která obkružuje okolní pobřeží. Cesta nabízí nádherný výhled na okolní krajinu, přičemž projíždíte kolem malebných vesnic a historických památek. Ring of Kerry je ideální pro vyjížďku autem nebo cyklistiku a stojí za to strávit celý den prozkoumáváním této úchvatné trasy.

Kenmare je také výchozím bodem pro návštěvu Skellig Michael, UNESCO světového dědictví. Skellig Michael je ostrov, na kterém se nachází starobylý klášter, který byl postaven v 6. století. Klášter je dostupný pouze lodí a je to nepříjemné, ale nezapomenutelné dobrodružství.

Celkově vzato, Kenmare je kouzelné místo, které stojí za to navštívit. S jeho krásnou přírodou, bohatou historií a pohostinnými místními obyvateli je to skvělé místo k strávení dovolené. Aby se sem dostal co nejlépe, je nejlepší volbou cesta letecky. Letenky do Irska jsou k dispozici z mnoha evropských letišť a zajišťují bezproblémový příjezd do této nádherné části zeleného ostrova.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

97% našich klientů doporučuje naše služby

Nejlepší cena zaručená

Výhodné nabídky levných letů.

Získejte nejlevnější letenky do fascinujících míst světa.

Prozkoumat letenky