Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Irsko Portrush (Severní Irsko)

Počasí Irsko Portrush (Severní Irsko)


Irsko je známé svým proměnlivým počasím, které je oblíbenou diskusní tématem mezi jeho obyvateli i turisty. Zatímco většina lidí očekává v Irsku převážně deštivé a chladné počasí, skutečnost je poněkud složitější. Zejména oblast jako Portrush v Severním Irsku má vlastní, hodně specifické klima.

Portrush je typickým pobřežním městem, nacházejícím se na okraji Atlantického oceánu. Toto strategické postavení má značný vliv na počasí tohoto regionu. V létě zde mohou být teploty velmi příjemné, pohybující se kolem 20 °C, s občasnými horkými dny dosahujícími až 25 °C. Je zde však třeba poznamenat, že tyto výkyvy jsou vzácné a proto je třeba počítat s mírnějším teplem. Město je známé svými nádhernými plážemi, které lákají místní obyvatele i turisty.

Kromě letních měsíců může být počasí v Portrushi velmi proměnlivé. Deštivé dny jsou častým výskytem v průběhu roku s průměrnými srážkovými úhrny mezi 1000 a 1200 mm ročně. Vítr je také běžným jevem, protože Portrush je otevřený Atlantiku, což znamená, že může mít nejen deštivé počasí, ale také oblačné a větrné dny. Návštěvníci by proto měli být připraveni na změnu počasí a mít s sebou vhodné oblečení.

Přestože může přírodní prostředí v Portrushi vypadat poněkud drsně kvůli proměnlivému počasí, právě to dodává tomuto úžasnému městu jeho charakter. Pobřežní linie s vysokými útesy a divokými vlnami jsou pro turisty velkou atrakcí. Místní jsou zvyklí na tento typ počasí a využívají ho ke koupání v moři, surfování nebo dokonce k hraní golfové hry na blízkém golfovém hřišti Royal Portrush.

Pokud cestujete do Portrushi, doporučuje se pečlivě sledovat předpověď počasí a vhodně se připravit. I když máte štěstí a zamíříte sem během teplého a slunečného období, je vždy dobré mít u sebe pláštěnku či deštník. Jistě si pak užijete pobyt v této krásné části Severního Irska naplno.

Celkově vzato, počasí v irském Portrushi má své specifické charakteristiky. Je důležité vzít v úvahu vyšší srážkové úhrny, větrné podmínky a proměnlivost počasí. I přesto se jedná o krásné místo, které stojí za návštěvu v jakýkoliv roční období, ať už za deštiva či za slunečna.


Nejčastější dotazy a odpovědi Irsko Portrush (Severní Irsko)


1. Jak se dostanu do Portrush?
A: Portrush se nachází na severu Severního Irska. Nejlépe se sem dostanete letecky do letiště Belfast nebo Derry a poté pokračujete autobusem, vlakem nebo pronámem auta do Portrush.

2. Jaký je nejlepší čas navštívit Portrush?
A: Nejlepší čas na návštěvu Portrush je během letních měsíců květen až září, kdy je příjemné počasí a město nabízí širokou škálu venkovních aktivit.

3. Jaké jsou hlavní turistické atrakce v Portrush?
A: Mezi hlavní turistické atrakce v Portrush patří slavná pláž East Strand, Giant's Causeway (památka UNESCO), Carrick-a-Rede lanovka, Dunluce Castle a Royal Portrush Golf Club.

4. Kde se mohu ubytovat v Portrush?
A: Portrush nabízí různé možnosti ubytování, včetně hotelů, penzionů a apartmánů. Doporučené oblasti pro ubytování jsou blízkost pláže nebo centra města.

5. Existují restaurace a bary v Portrush?
A: Ano, Portrush je známý svou bohatou nabídkou restaurací a barů. Můžete ochutnat místní speciality, jako například mořské plody a irský whiskey.

6. Jaké aktivity mohu podniknout v Portrush?
A: Portrush nabízí různé aktivity pro turisty, včetně surfování, golfu, rybolovu, procházek na pláži, návštěvy památek a výletů do okolní přírody.

7. Jaké jsou možnosti veřejné dopravy v Portrush?
A: Veřejnou dopravu v Portrush zajišťují autobusy a vlaky. Existují také možnosti pronájmu auta pro snadnější pohyb po okolí.

8. Jaká je v Portrush místní měna?
A: Místní měna v Portrush je britská libra (GBP). Měli byste si s sebou mít hotovost, protože ne všechna zařízení přijímají platební karty.

9. Co je v okolí Portrush k vidění?
A: V okolí Portrush se nachází mnoho zajímavých míst k návštěvě, včetně Giant's Causeway, Dunluce Castle, Bushmills Distillery a Carrick-a-Rede Bridge.

10. Je v Portrush možné se koupat?
A: Ano, v Portrush je možné se koupat. Město je známé svými písečnými plážemi, jako je East Strand, které jsou vhodné pro plavání a slunění.


Letenka Irsko Portrush (Severní Irsko)


Irsko je země, která je pro svou úchvatnou a překrásnou přírodu oblíbeným cílem mnoha turistů. Jedním z nejzajímavějších míst v Irsku je malé přímořské městečko Portrush, nacházející se na Severním Irsku. Pokud se rozhodnete navštívit toto malebné místo, nejrychlejší a nejefektivnější způsob, jak se tam dostat, je skrze letenku.

Portrush se nachází na pobřeží Atlantiku a je obklopen nádherným krajem se zelenými kopci a bílými písečnými plážemi. Toto malé rybářské městečko je známé svou typickou atmosférou a přátelskými obyvateli. Pokud se rozhodnete navštívit Portrush, můžete se těšit na mnoho atrakcí a zážitků.

Při příjezdu letadlem do Portrushu budete mít možnost obdivovat krásný výhled na irské pobřeží již z letadla. Letenky do Portrushu vám umožní cestovat rychle a pohodlně a vychutnat si poznávání této malebné oblasti.

Po příletu na letiště v Portrushu budete okamžitě ponořeni do atmosféry tohoto úchvatného místa. Obyvatelé Portrushu jsou známí svým vřelým přístupem a pohostinností, takže se budete cítit jako doma hned po příjezdu.

Jednou z největších atrakcí v Portrushu je blízkost slavného skalnatého ostrova, známého jako Giant's Causeway. Tento jedinečný přírodní úkaz je zapsán na seznamu UNESCO a je považován za jedno z nejzajímavějších geologických útvarů na světě. Vznikl jako výsledek sopečné činnosti a jeho nepravidelné sloupy tvoří působivý pohled.

Další zajímavou atrakcí v Portrushu je zařízení zvané Waterworld. Toto vodní centrum nabízí širokou škálu aktivit, jako jsou tobogány a bazény s umělými vlnami. Je ideální pro rodinnou zábavu a odpočinek od každodenního shonu.

Pro milovníky golfu je Portrush ještě větším lákadlem. Royal Portrush Golf Club je jedním ze slavných golfových hřišť na světě a hostil již mnoho mezinárodních turnajů. Toto hřiště je známé svou náročností a krásou, což ho činí snem každého golfisty.

Letenky do Portrushu jsou snadno dostupné a díky nim si můžete užít skvělou dovolenou v tomto malebném městě. Portrush nabízí kombinaci nádherné přírody, kulturních památek a přátelského prostředí. Zároveň je ideálním výchozím bodem pro další objevování Severního Irska.

Takže pokud hledáte destinaci, kde si můžete užít nezapomenutelnou dovolenou, neváhejte si zakoupit letenku do Portrushu. Určitě nebudete zklamáni krásou tohoto malebného rybářského městečka a jeho okolního kraje.


Dovolená Irsko Portrush (Severní Irsko)


Irsko – zelená země plná přírodních krás, historie, kultury a neuvěřitelně pohostinných lidí. Pokud si chcete užít dovolenou v této neuvěřitelné zemi, doporučujeme vám navštívit letovisko Portrush, které se nachází na severním pobřeží Severního Irska.

Portrush je přímořské město, které leží na poloostrově Ramore Head. Jeho nádherná pláž, národní park Giant's Causeway a příjemné místní obyvatelé udělají z vaší dovolené nezapomenutelný zážitek.

Jako první si nenecháme ujít jednu z nejvýznamnějších turistických atrakcí v této oblasti – národní park Giant's Causeway. Jedná se o neuvěřitelně krásnou krajinu, kde se nachází přibližně 40 tisíc různě velkých bazaltových sloupů. Tento přírodní fenomén je od roku 1986 zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Podle místní legendy je Giant's Causeway výsledkem boje dvou obrovských bohů, irského Fina MacCoola a skotského Benandonnera.

Další zajímavostí Portrush je nádherná pláž, která nabízí nejen možnost koupání, ale také surfování a jiné vodní sporty. Pokud zvolíte pobyt v Portrush v létě, určitě si na této pláži užijete nezapomenutelné zážitky.

Pokud si chcete dopřát trochu více historie, určitě navštivte hrad Dunluce, který se nachází v těsné blízkosti Portrush. Tento hrad byl postaven již v 13. století a je dodnes velmi dobře zachovaný. Z jeho hradního ochozu se nabízí nádherný výhled na oceán.

Posledním bodem našeho seznamu nezapomenutelných zážitků v Portrush je návštěva lokálních hospůdek a restaurací. Irská kuchyně je světoznámá a okolí Portrush není výjimkou. Připravte si chuťové pohárky na čerstvé ryby a mořské plody, které si užijete na mnoha místech po celém městě.

Pokud hledáte ideální místo pro dovolenou plnou krásné a neporušené přírody, fascinující historie a neuvěřitelně přátelských lidí, Portrush na severním pobřeží Severního Irska určitě nezklame.


Ubytování Irsko Portrush (Severní Irsko)


Portrush je malebné město na severním pobřeží Severního Irska, které se stalo velmi populárním turistickým cílem díky svému úchvatnému přírodnímu prostředí a bohaté historii. Ať už jste milovníkem divokého pobřeží, golfového hřiště nebo prostě jen toužíte po klidném útěku od každodenního shonu, určitě oceníte ubytování v této malebné destinaci.

Portrush je známý svými nádhernými plážemi a výhledy, které vás doslova okouzlí. Pokud hledáte ubytování blízko pláže, můžete si vybrat z nabídky hotelů a penzionů, které jsou rozmístěny podél pobřeží. Mít možnost se každé ráno probudit a jen pár kroků se dostat na písek je nezapomenutelný zážitek. Mezi oblíbená místa pro ubytování patří například The Royal Court Hotel, Adelphi Portrush nebo The Beaches B&B.

Pro ty, kteří preferují ubytování ve větším městě, je zde možnost zvolit si hotel v blízkém okolí nebo v samotném městě Portrush. Zde naleznete širokou škálu možností, od luxusních resortů až po útulné rodinné hotely. Níže jsou uvedeny některé příklady ubytování vhodného pro různé typy turistů.

1. The Bushmills Inn - Tento luxusní hotel se nachází ve vesnici Bushmills, nedaleko Portrush. Hotel je umístěn v historické budově s tradiční irskou atmosférou. Nabízí stylově zařízené pokoje a vynikající restauraci, která vám přinese nezapomenutelnou gastronomickou zkušenost.

2. Portrush Atlantic Hotel - Tento moderní hotel se nachází přímo u pláže East Strand v Portrush. Nabízí elegantní a dobře vybavené pokoje s výhledem na moře. Hosté mohou relaxovat na hotelové střešní terase s panoramatickým výhledem na moře a okolní krajinnou krásu.

3. Portrush Holiday Hostel - Pokud preferujete cenově dostupnější ubytování, můžete se ubytovat v tomto přátelském a uživatelsky orientovaném hostelu. Hostel poskytuje pokoje různých velikostí a je ideální pro ty, kteří hledají příležitost k seznámení s dalšími cestovateli a prozkoumání Portrush a okolí.

Nezáleží na tom, jaký typ ubytování si vyberete, všichni hosté mohou v Portrush objevovat okolní krajinu, na níž se nachází světově proslulá Giant's Causeway, slavný Dunluce Castle nebo se mohou vydat na golfový výlet na golfové hřiště Royal Portrush, které je jedním z nejlepších golfových hřišť na světě.

Portrush je místem, které stojí za to navštívit. Jeho úchvatné pobřeží, historické památky a pohostinnost jeho obyvatel vám poskytnou nezapomenutelný pobyt. Ať už vyberete ubytování přímo u pláže, v centru města nebo ve venkovském okolí, budete mít ideální základnu k prozkoumání všeho, co Portrush a jeho okolí nabízí.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

97% našich klientů doporučuje naše služby

Nejlepší cena zaručená

Výhodné nabídky levných letů.

Získejte nejlevnější letenky do fascinujících míst světa.

Prozkoumat letenky