Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Irsko Wexford

Nejčastější dotazy a odpovědi Irsko Wexford


1. Jak se dostat do Wexfordu z Dublinu?
Odpověď: Nejběžnější způsob je cestování autobusem. Existuje několik dopravních společností, které provozují přímé spoje mezi Dublinem a Wexfordem. Cesta trvá přibližně 2-3 hodiny.

2. Jaké jsou nejznámější turistické atrakce v Wexfordu?
Odpověď: Mezi nejznámější atrakce v Wexfordu patří Hook Head, nejstarší fungující maják v Irsku, a zámek Johnstown, který je otevřen veřejnosti a nabízí prohlídky. Další zajímavou lokalitou je národní park JFK Arboretum, kde lze najít zahradní scény a muzeum věnované bývalému americkému prezidentovi Johnu F. Kennedymu, který má kořeny v této oblasti.

3. Jaké jsou typické tradiční pokrmy v Irsku?
Odpověď: V Irsku jsou typické pokrmy jako irský guláš, plátek z vepřové pečeně s dušenou zelí a bramborovým knedlíkem, černé a bílé pudinky, nebo slanina s bílou klobásou. Další oblíbené pokrmy zahrnují ryby a mořské plody, jako je dušený losos nebo grilovaná čerstvá ulovená mořská ryba.

4. Kdy je nejlepší čas navštívit Wexford?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu Wexfordu je během jara a léta, kdy jsou teploty příjemné a město je plné života. V těchto měsících se také koná mnoho kulturních festivalů a událostí, které jsou skvělou příležitostí poznat místní kulturu a tradice.

5. Existuje ve Wexfordu možnost ubytování?
Odpověď: Ano, ve Wexfordu je k dispozici řada hotelů, bed and breakfast a apartmánů pro turisty. Je doporučeno rezervovat si ubytování předem, zejména během letní sezóny, kdy je poptávka větší.

6. Jaký je nejbližší letiště k Wexfordu?
Odpověď: Nejbližší mezinárodní letiště k Wexfordu je Letiště Waterford, které se nachází přibližně 60 kilometrů jižně od města. Dalším možným letištěm je Letiště Dublin, které je vzdálené přibližně 150 kilometrů severně od Wexfordu.

7. Jaké jsou možnosti veřejné dopravy ve Wexfordu?
Odpověď: Wexford má dobře fungující autobusovou síť, která pokrývá město a okolní oblasti. Místní taxislužby jsou také k dispozici pro přepravu po městě.


Ubytování Irsko Wexford


Irsko je krásnou zemí s mnoha možnostmi pro turisty. Pokud hledáte klidné ubytování s možností relaxace, může pro vás být Wexford správnou volbou.

Wexford je krásné město v jihovýchodním Irsku, které se nachází na pobřeží Wexfordského zálivu a je obklopené zelenými poli a lesy. Je to ideální místo pro ty, kteří si chtějí užít přírodu a relaxaci daleko od městského ruchu.

Co se týče ubytování, má Wexford mnoho různých možností, které se hodí pro každého. Na výběr je mnoho hotelů, bed and breakfast, apartmánů a kempů.

Pro ty, kteří chtějí luxusní ubytování, je možnost zvolit si jednu z kvalitních hotelů, které jsou v okolí města. Například hotel Ferrycarrig Hotel, který se nachází jen několik minut jízdy od Wexfordu a nabízí nádherný výhled na řeku Slaney. Hotel nabízí moderní pokoje vybavené vším potřebným a také spa a wellness centrum.

Pokud hledáte ubytování s osobním přístupem, bed and breakfast je správná volba. V Wexfordu najdete mnoho rodinných bed and breakfast, kde se hosté cítí jako doma. Například Artramon Farm B&B, který nabízí klidné ubytování v krásné přírodě, kde se hosté mohou projít po farmě a pozorovat zvířata.

Pro ty, kteří chtějí více prostoru a soukromí, jsou k dispozici apartmány. V centru města najdete apartmány, které jsou v blízkosti restaurací a obchodů. Například Gateway at The Quay, který nabízí 1bdr a 2bdr apartmány v moderním stylu.

A nakonec, pokud hledáte odpočinek v přírodě, kempování je nejlepší volba. Kempy jsou na okraji města a nabízejí přímý přístup k přírodě. Například Wexford Caravan and Camping Park, který je obklopen zelenými poli a je umístěn jen kousek od pláže.

Celkově lze říci, že Wexford nabízí mnoho možností pro různé typy ubytování. Je to krásné a klidné místo, ideální pro ty, kteří chtějí odpočinout a užít si přírodu.


Dovolená Irsko Wexford


Irsko je země, která láká turisty svou malebnou krajinou, bohatou historií a pohostinnými obyvateli. Jedním z míst, které byste měli určitě navštívit během své dovolené v Irsku, je Wexford. Nachází se na jihovýchodě země a má mnoho nabídnout.

Wexford je známý svým bohatým kulturním dědictvím a je domovem mnoha historických památek. Jedním z hlavních lákadel je starobylý hrad Wexford Castle, který pochází z 12. století. Tento hrad je jedním z nejstarších dochovaných v Irsku a nabízí úchvatné výhledy na okolní krajinu.

Dalším důležitým místem pro milovníky historie je St. Iberius' Church. Tato gotická církev pochází z 18. století a je obklopena nádherným kostelním dvorem. Uvnitř najdete mnoho historických artefaktů a můžete se tak dozvědět více o náboženském dědictví této oblasti.

Pokud jde o přírodu, Wexford má také spoustu k vidění. Obzvláště populární je národní park Johnstown Castle Estate, který se nachází ve východní části města. S jeho rozlehlými zahradami, jezírkem a pohádkovým zámkem je to ideální místo na procházky a pikniky.

Jeden z nejznámějších jezerních oblastí v Irsku, zvaná "Lakes of Wexford", se nachází také v této oblasti. Toto jezerní pásmo nabízí nádherné výhledy a je skvělým místem pro rybaření a vodní sporty.

Pokud máte chuť na klasickou plážovou dovolenou, Wexford vám to rovněž nabízí. Wexford Bay je známá svou bílou jemnou pískovou pláží a je ideální pro opalování a relaxaci.

A co se týče kulinářských zážitků, Wexford má také velký výběr restaurací a hospůdek, kde si můžete vychutnat místní speciality. Irská kuchyně je známá svými čerstvými mořskými plody, masem a zeleninou a neměli byste si nechat ujít příležitost ochutnat místní tradiční pokrmy.

Celkově vzato, Wexford je skvělým cílem pro dovolenou v Irsku. Nabízí pestrou paletu historických míst, nádhernou přírodu a možnosti pro relaxaci na pláži. Ať už jste historik, milovník přírody nebo prostě jen hledáte místo, kde si odpočinout od každodenního shonu, Wexford bude skvělou volbou pro vaši dovolenou v Irsku.


Počasí Irsko Wexford


Irsko je přímořská země, která se může pochlubit mnoha krásnými plážemi a malebnými přístavišti. Nejinak je tomu i ve Wexfordu, malém městečku v jihovýchodní části ostrova. Počasí zde je podobné jako v celém Irsku, nicméně místní obyvatelé tvrdí, že v tomto regionu je o něco více slunečných dnů než v dalších částech země.

Nejteplejším měsícem v Wexfordu je červenec, kdy se průměrná teplota pohybuje kolem 20°C. Tento měsíc je také nejvhodnější pro koupání v moři, protože teplota vody dosahuje až 17°C. V srpnu je teplo stále příjemné, ale průměrná teplota klesá na 19°C a teplota vody na 16°C.

Na podzim se teplota pohybuje od 14°C do 17°C a slunečných dní ubývá. Srážky jsou v této době častější, ale průměrně nejsou příliš vysoké. Nejde o období dešťů, jak mnozí o Irsku tvrdí. V zimě jsou teploty v okolí 9°C a vítr dokáže přinést dojemné chladnější počasí.

V letních měsících jsou ideální k procházkám malebné uličky a zahloubání se tím více do pohádkového Wexfordu - ovlivněného historií anglosaských území - krásných pláží a přístavišť. V zimě však doporučujeme navštívit místní bary, které jsou plné lidí a tepla.

I když počasí v Irsku může být velmi proměnlivé, Wexford je výborná volba, pokud hledáte místo s příjemným teplem a hezkým počasím. Kdekoliv však v případě cestování po Irsku nezapomeňte na pláštěnku a připravte se na každou příležitost!


Letenka Irsko Wexford


Letenka do irského města Wexford je vynikající volbou pro ty, kteří chtějí zažít nádhernou irskou kulturu a krásnou irskou krajinu. Wexford se nachází na východním pobřeží Irska, zhruba 160 km od Dublinu. Zde se setkáte s místními obyvateli, kteří jsou srdeční a přátelští, a také si můžete užít mnoho skvělých zážitků a atrakcí.

Nejlepší doba pro návštěvu Wexfordu závisí na vašich preferencích. Pokud preferujete méně turistickou sezónu, navštivte Wexford v období od ledna do května. Během těchto měsíců se můžete těšit na mírné počasí a cenově dostupnější ceny ubytování a letenek. Pokud však chcete zažít letní klima a živost v městě, nejlepší čas pro návštěvu je od června do srpna.

Po příletu do Wexfordu se budete cítit jako v pohádce. To město nabízí nádhernou přírodní scenérii, která vám ukáže, proč se Irsko nazývá "Zelený ostrov". Můžete si procházet úchvatné pláže, nadýchat se čistého vzduchu a užít si klidné a pohodové okamžiky s rodinou nebo přáteli.

Pokud jste fanoušci umění a kultury, navštivte Wexford Arts Centre, které se nachází na Cornmarketu. Toto kulturní centrum nabízí neustále se měnící expozice výtvarného umění, literatury a divadla. Navštivte také místní muzea, kde se můžete dozvědět více o historii města a jeho regionu.

Kromě kulturních aktivit a přírodní krásy můžete v Wexfordu navštívit mnoho velmi zajímavých restaurací a hospod s tradiční irskou kuchyní. Hodně se zde jí maso a ryby, takže si určitě vychutnejte lahodné jídlo a pití!

Celkově vzato je Wexford skvělým místem k navštívení. Připravte si svou letenku a vstupte do pohádkového světa tohoto krásného města. Zkrátka, Wexford nechte na sebe působit a užijte si tu přírodu, kulturu a zábavu!


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

97% našich klientů doporučuje naše služby

Nejlepší cena zaručená

Výhodné nabídky levných letů.

Získejte nejlevnější letenky do fascinujících míst světa.

Prozkoumat letenky