Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Irsko Wicklow Mountains

Letenka Irsko Wicklow Mountains


Wicklow Mountains - Úchvatné krásy Irska

Irska je známá svou ohromující krajinou, zelenými pastvinami a úchvatnými horami. Jedním z nejvýznamnějších horských systémů v zemi jsou Wicklow Mountains. Tato rozlehlá pohoří se nacházejí na východě Irska, nedaleko od hlavního města Dublinu. Jsou proslulé svou přírodní krásou a jsou ideálním cílem pro milovníky outdoorových aktivit.

Wicklow Mountains nabízejí širokou škálu příležitostí k průzkumu a objevování. Výlet do této oblasti je naprosto nezapomenutelný a nabízí úžasné zážitky jak pro dobrodruhy, tak i pro ty, kteří preferují klidnou atmosféru. Hory jsou protkány sítí turistických stezek, které umožňují návštěvníkům objevovat to nejlepší, co tato oblast nabízí.

Jednou z nejznámějších atrakcí Wicklow Mountains je skalnatý vrchol s názvem ajnocka. Tento kopec, který dosahuje výšky 925 metrů nad mořem, je oblíbeným cílem pro horolezce a turisty. Z jeho vrcholu se otevírá nádherný panoramatický výhled na okolní krajinu - zelené údolí, zachovalé lesy a průzračná jezera. Pro ty, kteří lásku k fotografování, Wicklow Mountains nabízejí mnoho příležitostí pro dokonalé snímky přírodních scenérií.

Dalšími atrakcemi v této oblasti jsou malebná jezera, která jsou roztroušena po celých horách. Jeden z nejvýznamnějších je Glendalough, který je oblíbeným cílem pro milovníky přírody. Toto jezero je kulturně a historicky významné, protože v jeho blízkosti se nachází starobylý klášter Glendalough, který se datuje až do 6. století. Návštěvníci mají také možnost procházet kolem jezera a objevovat skryté lesní cesty, které vedou k dalším krásám přírody.

Wicklow Mountains jsou také domovem pro mnoho vzácných rostlin a živočichů. Ochrana přírody v této oblasti je velmi důležitá a úřady se snaží udržet pohoří v co nejpřirozenějším stavu. Návštěvníci mohou být svědky široké palety druhů ptáků, jako jsou krahujci a orli mořští, stejně jako mnoho dalších živočišných druhů, jako jsou jelenci nebo divoké kozy.

Vzhledem k jejich blízkosti k Dublinu jsou Wicklow Mountains snadno dostupné pro turisty. Imponující přírodní krása a široká nabídka outdoorových aktivit dělají z tohoto místa jedinečný cíl pro každého návštěvníka. Bez ohledu na to, jestli si vyberete procházku po krásných stezkách, nebo si vychutnáte romantickou projížďku na kole, Wicklow Mountains jsou skvělým místem, které stojí za návštěvu.

Pokud toužíte po dobrodružství nebo prostě jen chcete uniknout z rušného městského života, není lepšího místa než Wicklow Mountains v Irsku. Přírodní scenérie a nádherné výhledy vás určitě překvapí a zcela vás okouzlí. Připravte si své batohy a vydejte se na nezapomenutelnou cestu do tohoto úchvatného kouta Irska.


Nejčastější dotazy a odpovědi Irsko Wicklow Mountains


Jak vypadají Wicklow Mountains v Irsku?

Wicklow Mountains jsou pohoří nacházející se na východě Irska, které se vyznačuje nádhernou krajinou plnou zeleně, skal a jezer. Najdete zde také horské kopce a údolí.

Jak se dostanu do Wicklow Mountains?

Nejlepší způsob, jak se dostat do Wicklow Mountains, je půjčit si auto a jet tam z Dublinu. Existují také autobusové spoje a turistické zájezdy, které jezdí z Dublinu.

Kolik stojí vstup do Wicklow Mountains?

Vstup do Wicklow Mountains je zdarma, protože se jedná o veřejně přístupnou oblast.

Můžu v Wicklow Mountains kempovat?

Ano, je možné v Wicklow Mountains kempovat. Existuje několik kempů a stanových táborů, které jsou vybaveny vším potřebným a umožňují přístup k nádherné přírodě.

Jaké jsou nejlepší trasy pro turisty v Wicklow Mountains?

Existuje mnoho turistických tras v Wicklow Mountains, a tak se vám bude líbit každá z nich. Mezi nejoblíbenější trasy patří Glendalough, Poulanass Waterfall, Lough Dan a Sugarloaf Mountain.

Kdy je nejlepší čas na návštěvu Wicklow Mountains?

Nejlepší čas na návštěvu Wicklow Mountains je od května do září, kdy jsou teploty mírné a příroda kvete. V zimě může být v pohoří velká kosa a sněhové srážky.

Jaký je nejlepší způsob, jak si užít přírodu v Wicklow Mountains?

Nejlepší způsob, jak si užít přírodu v Wicklow Mountains, je pěšky nebo na kole. Existují zde nádherné turistické trasy, které vám umožní vychutnat si všechny přírodní krásy. Kromě toho můžete také navštívit jezera, vodopády a historické památky.


Ubytování Irsko Wicklow Mountains


Irsko je země plná úchvatných krajin a krásných hor. Jednou z nejmalebnějších oblastí, kterou si můžete vychutnat, jsou hory Wicklow. Leží jen několik kilometrů od Dublinu a poskytují návštěvníkům příležitost získat nádherný pohled na irskou přírodu.

Když se rozhodnete navštívit Wicklow Mountains, je třeba vybrat si ubytování, které vám umožní plně vychutnat tuto kouzelnou oblast. Existují různé možnosti a jednou z nejoblíbenějších je pobyt v horských chatách a penzionech.

Horské chaty jsou skvělou volbou pro ty, kteří se chtějí blíže seznámit s místní přírodou. Tyto chaty jsou umístěny v obklopení dechberoucí přírody a umožňují vám spatřit úžasné výhledy z vašeho okna. Díky své poloze můžete snadno objevovat okolní kopce a jezera, a to pěší turistikou či na kole. Některé chaty nabízejí i venkovní grily a ohniště, takže si můžete užívat večery u ohně a poslouchat zvuky přírody.

Pokud preferujete pohodlí a luxus, v Wicklow Mountains najdete také luxusní hotely a pocity. Tyto ubytovací zařízení vám nabídnou prvotřídní pohodlí a skvělé vybavení. Mnoho z nich leží v úchvatném přírodním prostředí, takže si můžete vychutnávat krásné výhledy přímo z vašeho okna. Kromě toho vám tyto hotely často nabízejí i další vyžití, jako jsou wellness centra, bazény a vynikající restaurace s tradiční irskou kuchyní.

Nezapomeňte také na možnost pronájmu útulných bed and breakfast. Tato ubytování vám poskytnou příležitost poznat místní kulturu a tradice přímo od místních lidí. Majitelé těchto zařízení vám ochotně poradí, kam vyrazit na výlety a co navštívit v okolí. Navíc budete mít možnost ochutnat typicky irské snídaně, které jsou známé pro svou hojnost a výbornou chuť.

Nejlepší čas k návštěvě Wicklow Mountains je jaro a podzim, kdy zde panuje mírnější počasí a okolní krajina nabývá nádherných barev. Během těchto období se také konají různé festivaly a kulturní akce, které vám přinesou ještě více zábavy.

Navštívení Wicklow Mountains je skutečně nezapomenutelným zážitkem. Ať už se rozhodnete pro horskou chatu, luxusní hotel či bed and breakfast, budete mít možnost prozkoumat nádhernou krajinu, historické památky, jako je klášter Glendalough, a užít si klid a krásu těchto hor. Takže pokud plánujete cestu do Irska, nezapomeňte vložit Wicklow Mountains na svůj itinerář a vybrat si ubytování, které vám umožní prožít skutečně jedinečný relaxační pobyt.


Dovolená Irsko Wicklow Mountains


Jednou z nejvíce fascinujících a malebných oblastí, kterou si můžete na dovolené v Irsku užít, jsou Wicklow Mountains. Tato horská pohoří se nacházejí na východě Irska a nabízejí návštěvníkům úchvatnou přírodu, bohatou historii a možnost vycházek a pěší turistiky.

Wicklow Mountains, někdy nazývané také Tuatha na Daoine, což znamená "neznámé země", jsou součástí Wicklow Mountains National Park. Tato oblast byla vyhlášena národním parkem v roce 1991 a nabízí 20 000 hektarů malebných kopců, lesů, horských jezer a krásných údolí. Je to ráj pro přírodovědce, fotografy a milovníky venkovského života.

Jedním z nejznámějších míst v Wicklow Mountains je Glendalough. Toto úžasné údolí bylo založeno svatým Kevinem v 6. století a je dnes jednou z nejvýznamnějších historických lokalit v Irsku. Můžete zde obdivovat starobylé kostely, věž, klášter a hřbitov, které přinášejí na mysl starobylé časy. Kromě historie můžete také využít nádherné procházky kolem dvou krásných jezer.

Další populární atrakcí v této oblasti je Sally Gap, známá také jako scenérie filmu "Brooklyn". Tato horská silnice propojuje Dublin s Glendaloughem a nabízí úchvatné výhledy na okolní krajinu. Je ideálním místem pro cestování autem a objevování malebných vesniček a barevných vřesových trávníků.

Pokud jste dobrodružné povahy, neměli byste vynechat Carrawaystick Mountain. Je to nejvyšší hora v Wicklow Mountains s nadmořskou výškou 757 metrů. Přestože to není známá turistická atrakce, nabízí úžasné panoramatické výhledy na okolní krajinu a je vhodná pro zkušené horské turisty.

Wicklow Way je také jedním z nejznámějších turistických tras v Irsku a je ideální pro pěší turistiku. Tato stezka se táhne na délku 127 kilometrů a vede přes Wicklow Mountains od Marlay Park v Dublinu až do Clonegalu v hrabství Carlow. Během cesty se můžete těšit na okouzlující výhledy, průchodu lesem a nádherné horské scenérie.

Pokud hledáte místo ke stravování a odpočinku, nezapomeňte navštívit nedaleké město Wicklow, které leží na pobřeží. Je to malebné městečko s přátelskou atmosférou, útulnými hospůdkami a tradičními irskými hospodami. Můžete si tu vychutnat skvělou rybu a hranolky a ochutnat slavné irské pivo.

Celkově řečeno, Wicklow Mountains jsou skvělým místem k návštěvě na dovolené v Irsku. Nabízejí úchvatnou přírodu, historii a mnoho možností pro venkovní aktivity. Nezáleží na tom, zda jste přírodovědec, milovník historie nebo dobrodruh, tato oblast vás zaručeně zaujme svou krásou a atmosférou.


Počasí Irsko Wicklow Mountains


Irsko je známé svým proslulým a často nepředvídatelným počasím. A jedno z nejmalebnějších a nejzápadnějších míst v Irsku jsou Wicklow Mountains. Tato hornatá oblast se nachází na jihu a východě země a nabízí úchvatné výhledy na zelené kopce, nádherná jezera a údolí.

Jedním z významných faktorů ovlivňujících počasí v této oblasti jsou převládající západní větry vanoucí z Atlantiku. Tyto větry často přinášejí do oblasti Wicklow bohaté srážky, které jsou pro Irsko typické. Právě díky těmto srážkám, které jsou rozděleny po celém roce, se zde tvoří husté lesy a bujná vegetace.

Letní měsíce, zejména červenec a srpen, jsou obecně nejteplejšími a nejsuššími měsíci v roce v této části Irska. Průměrné teploty se pohybují kolem 20 °C a srážky jsou obvykle omezené. Tato období jsou také nejbližší ideálnímu počasí pro pěší turistiku a prozkoumávání jedinečných krajin Wicklow Mountains.

Nicméně, i během letních měsíců se počasí může rychle změnit, a lidé by měli být připraveni na neočekávané změny. Oblast Wicklow je známá svou rychlou střídavostí slunečných a deštivých dnů, stejně jako ranní mlhou, která postupně ustupuje během dopoledne. Je nezbytné, aby lidé, kteří se vypravují do Wicklow Mountains, měli příslušné oblečení a vybavení.

Podzim a jaro jsou v této oblasti obecně chladnější a vlhčí, s častými dešťovými přeháňkami. Je to období, kdy příroda kvete a kopce Wicklow Mountains přecházejí do různobarevného spektra. Turisté si mohou užít krásné procházky mezi padajícími listy a prozkoumávat malebná jezera obklopená okouzlujícím kopcovitým terénem.

Zima v Wicklow Mountains může být drsná, zejména v horských oblastech, kde teploty klesají pod bod mrazu. Sníh a led mohou způsobit problémy při pohybu po horských stezkách, a proto je třeba být opatrný. Přesto, pro milovníky zimních sportů a zasněžené krajiny, Wicklow Mountains nabízejí ideální podmínky pro skialpinismus a snowboarding.

Vzhledem k přírodním scenériím a nepředvídatelnému počasí je zřejmé, proč jsou Wicklow Mountains tak oblíbené mezi fotografy. Měnící se světlo, kontrasty mezi horami a nížinami a různými odstíny zelené jsou nekonečnou inspirací pro umělce.

Všichni, kteří se vydají do této oblasti, by měli sledovat předpověď počasí a přizpůsobit své plány s ohledem na aktuální podmínky. Bez ohledu na to, zda je počasí slunečné, deštivé nebo zasněžené, návštěva Wicklow Mountains je vždy nezapomenutelným zážitkem.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

97% našich klientů doporučuje naše služby

Nejlepší cena zaručená

Výhodné nabídky levných letů.

Získejte nejlevnější letenky do fascinujících míst světa.

Prozkoumat letenky