Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Island Hraunfossar

Počasí Island Hraunfossar


Island je známý svými neuvěřitelnými přírodními krásami a jedním z nejzajímavějších míst, které na něm najdeme, jsou vodopády. Mezi nimi se vynikajícím způsobem vyznačuje Hraunfossar, který se nachází v západní části ostrova.

Hraunfossar je mimořádné místo, které svou unikátností okouzluje návštěvníky. Jeho jméno znamená doslova "lava vodopády" a je to přesně to, co budete u tohoto přírodního jevu pozorovat. Vodopády vytékají z podzemních pramenů ve velké rozvodné oblasti, která je tvořena lávovými trubkami. Voda se postupně propadává mezi puklinami a štěrbinami v lávě, kde následně vytváří mnoho malých vodopádů, které tečou vedle sebe.

Co je na těchto vodopádech tak fascinující, je jejich šířka. Hraunfossar se táhnou až na délku jednoho kilometru, což z nich dělá jedny z nejdelších vodopádů v Evropě. Jejich kouzlo spočívá právě v tom, jak se voda postupně propadává mezi skálami a stéká dolů do řeky Hvítá. Díky jejich delikátnosti a pohádkovému vzhledu se často říká, že Hraunfossar jsou jako "vodní podpis štědrosti přírody".

Dalším úžasným prvkem Hraunfossar je okolní krajina. Vodopády jsou obklopeny malebnou přírodou a živými barvami. Zdejší zelené louky a zasněžené vrcholky hor vytvářejí nádherný kontrast se světle modrou barvou vody a bílými plamy pěny. Celkový obraz Hraunfossar je tak magický, že to připomíná zátiší z pohádkového světa.

Je třeba si všimnout, že Hraunfossar je místo, které se láme s tradiční představou o vodopádech. Obvykle jsme zvyklí na obrovskou vodu padající z výšky, ale tato skupina vodopádů je jiná. Je to spíše řetěz malých vodopádů, které si zachovávají svou jedinečnou krásu a působí velmi harmonicky.

Pokud se chystáte navštívit Island, Hraunfossar by neměly chybět na vašem seznamu míst, která chcete vidět. Je to místo, které vás vtáhne do svého kouzla a zanechá vám nezapomenutelné vzpomínky. Ať už si užijete jeho krásu za slunečného počasí nebo zasněžením okřídlenou krajinu, Hraunfossar vás fascinuje svou jedinečností a pohádkovým vzhledem.


Ubytování Island Hraunfossar


Island je jednou z nejkrásnějších a nejexotičtějších zemí na světě. Jeho příroda je bezkonkurenční a je jedním z hlavních důvodů, proč každý rok přitahuje stovky tisíc turistů. Mezi největší přírodní skvosty Islandu patří vodopády, z nichž jeden z nejnazývanějších je Hraunfossar.

Hraunfossar je unikátní vodopád nacházející se ve západní části Islandu, přibližně 120 kilometrů od hlavního města Reykjavíku. Jeho jméno má původ v islandských slovech "hraun", což znamená láva, a "fossar", což znamená vodopády. Hraunfossar je doslova řada vodopádů, protékajících skrze rozlehlá lávová pole. Tvoří tak jedinečný a malebný pohled.

Tato přírodní krása je výsledkem podzemního toku vody ze sopky Langjökull, která se nachází ve vnitrozemí Islandu. Voda prosakuje skrze lávové pole a vytváří toky, které nakonec vyvěrají jako vodopády. Celý systém vodopádů je tvořen rozlehlou řadou malých vodopádů, které se mísí dohromady a tvoří malebnou kaskádu.

Hraunfossar je známý svými unikátními přírodními barvami. Voda, která se převaluje lávovými poli, má bledě modrou a šedou barvu. Tento kontrast k převážně černému lávovému terénu stvoří nezapomenutelné vizuální zážitky. Pro fotografy nebo milovníky přírody je toto místo opravdovým rájem.

Kromě krásy samotného vodopádu je v okolí Hraunfossar také dostatek dalších aktivit a zajímavostí. Nedaleko se nachází také vodopád Barnafoss, který je větším a mohutnějším bratrem Hraunfossar. Dalšími atrakcemi jsou Naplavina Hvítárvatn, kde si můžete vychutnat klidné odpoledne u jezera, nebo přírodní termální pramen Deildartunguhver, který je považován za největší horký pramen Evropy.

Pokud plánujete návštěvu Hraunfossar, můžete si vybrat z několika možností ubytování. Nedaleko se nachází několik hotelů, penzionů a hostelů, které poskytují rozmanité možnosti pro každý rozpočet. Místní obyvatelé také nabízejí pronájem chatek a apartmánů, což je skvělá příležitost pro ty, kdo chtějí prožít autentický a blízký zážitek z Islandu.

Hraunfossar je jedním z nejkrásnějších a unikátních míst, která Island nabízí. Jeho malebná kaskáda, zvláštní přírodní barvy a úchvatné okolí tvoří skvělou kombinaci, která si zaslouží být součástí každého plánu na cestu na Island. Ať již si vyberete jakoukoli formu ubytování, zážitek z Hraunfossar bude jistě nezapomenutelný.


Nejčastější dotazy a odpovědi Island Hraunfossar


1) Co jsou Hraunfossar?
- Hraunfossar jsou série vodopádů nacházejících se na řece Hvítá v západním Islandu.

2) Jak se dostanu k Hraunfossar?
- Nejlepší způsob, jak se dostat k Hraunfossar, je autem. K vodopádům se můžete dostat po silnici č. 1 a odbočení na silnici č. 50.

3) Je vstup na Hraunfossar placený?
- Ne, vstup na Hraunfossar je zdarma.

4) Kdy jsou Hraunfossar otevřené?
- Hraunfossar jsou otevřené po celý rok.

5) Je možné se k Hraunfossar dostat veřejnou dopravou?
- Ano, k Hraunfossar je možné se dostat autobusem od Reykjavíku.

6) Kolik času bych měl/a plánovat návštěvu Hraunfossar?
- Návštěva Hraunfossar obvykle trvá přibližně hodinu, ale můžete si zde také odpočinout a projít si okolní přírodu.

7) Co dalšího mohu v blízkosti Hraunfossar navštívit?
- V blízkosti Hraunfossar se nachází mnoho dalších zajímavých přírodních krás, jako například národní park Snæfellsjökull, národní park Þingvellir, ledovec Langjökull nebo sopky Hekla a Eyjafjallajökull.


Dovolená Island Hraunfossar


Island je známý svými přírodními krásami a jedním z nejzajímavějších míst, které můžete na této zemi navštívit, je region Hraunfossar. Tento region se nachází poblíž města Borgarnes a je známý pro své vodopády, ledovce, termální prameny a další přírodní úkazy. Dovolená v Hraunfossaru je určitě zážitek, který nezapomenete.

Hraunfossar jsou unikátní řada vodopádů, které se nacházejí na řece Hvítá. Co je na nich tak unikátního? Voda z těchto vodopádů tekoucí z podzemních pramenů. Takže místo jediného vodopádu vidíte celou řadu malých a středních vodopádů na délce přibližně 900 metrů. To je krásný pohled, který by si neměl nikdo nechat ujít.

Kromě Hraunfossaru je zde také Reykholt, který byl domovem jednoho z nejvýznamnějších islandských historiků a spisovatelů, Snorriho Sturlusona. V Reykholtu najdete muzeum věnované Snorriho životu a dílu, stejně jako jeho bývalý dům a stodolu. Pokud máte rádi historii a literaturu, Reykholt je pro vás skvělou volbou.

Další atrakce v regionu Hraunfossar je méně známá jeskyně Víðgelmir. Tato jeskyně je jednou z největších v Evropě a je jedinečná díky svému geologickému složení. Můžete si zde prohlédnout úchvatné vápencové krápníky a stalo se z ní oblíbené místo pro turisty, kteří hledají přírodní zázraky.

Další přírodní zázrak, který byste měli navštívit v regionu Hraunfossar, je termální pramen Deildartunguhver. Tento pramen vytryskuje voda o teplotě 97 stupňů Celsia a produkuje nejvyšší množství horké vody v Evropě. Voda z pramene se používá k vytápění domů a k produkci elektrické energie.

V regionu Hraunfossar je mnoho možností, jak si užít skvělou dovolenou. Můžete si zde prohlížet krásné vodopády, ponořit se do historie, obdivovat geologické zázraky nebo relaxovat v termálních pramenech. Hraunfossar nabízí zážitek pro každého návštěvníka a je tu možnost najít si cestovní plán, který odpovídá vašim zájmům.

Pokud hledáte dovolenou ve skvělé přírodě, ať už je vaším cílem relaxace nebo aktivního odpočinku, neváhejte si vybrat dovolenou v regionu Hraunfossar na Islandu. Tuto oblast si můžete užít během celého roku, takže neváhejte a plánujte vaši dovolenou hned teď.


Letenka Island Hraunfossar


Island Hraunfossar: Užijte si krásu islandské přírody

Island Hraunfossar je jednou z nádherných přírodních zajímavostí, kterou byste neměli při vaší cestě po Islandu vynechat. Tento krásný vodopád se nachází na řece Hvítá, v blízkosti města Borgarnes. Hraunfossar je způsoben skoro naprosto neobyčejným přírodním jevem, kterým jsou podzemní prameny, které vytékají z lávy. Tyto prameny jsou velice chladné a tak se stékají po kamení do řeky Hvítá, která získává naprosto báječnou modro-zelenou barvu.

Hraunfossar znamená v islandskej řeči "lávové vodopády". Tyto vodopády dosahují výšky až několika metrů a jejich šířka se pohybuje okolo sta metrů. Pohled na tuto přírodní památku je naprosto senzační a nezapomenutelný, můžete se zde užít naprosto malebnou atmosféru. Okolní krajina, kterou tvoří sopky, ledovce, gejzíry a nejen to, zde dokonale připomínají, jak krásná a dokonalá může být příroda v čistotě a divokosti.

Jestliže přijedete autem, můžete zaparkovat zdarma na parkovišti, kde je zřízená i informační kancelář, kde můžete dostat informace o okolí a také o dalších přírodních zajímavostech. Z parkoviště se musíte projít asi deset minut vzhůru po místním slavném turistickém chodníku, který je dobře značený a velice snadno najdete. V létě jsou zde ještě mnoho dalších aktivit a vy si můžete užít například jízdu na koni nebo lanovkou, nebo si posedět v kavárně přímo u řeky. Pokud se rozhodnete navštívit Hraunfossar v zimě, nevynechejte na sebe dobré, teplé oblečení a boty. Celé místo totiž vypadá naprosto magicky po sněhové vánici, kterou zde můžete zažít.

A jak se dostat na Island? Nejlepší možností jsou letecké společnosti, které létají z velké řady evropských i amerických měst, přímé lety pak většinou směřují do hlavního města Reykjavíku. Cena letenky se pohybuje v závislosti na sezóně a předpokládané poptávce.

Můžeme tedy s klidným svědomím říci, že Island Hraunfossar je nádhernou a divokou přírodní památkou, kterou zkrátka musíte při své cestě po Islandu vidět. Snadno dostupná, nabízí zážitky pro každého a jeho kouzlo vás jistě okouzlí jako u mnoha jiných podobných míst na Islandu.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

97% našich klientů doporučuje naše služby

Nejlepší cena zaručená

Výhodné nabídky levných letů.

Získejte nejlevnější letenky do fascinujících míst světa.

Prozkoumat letenky