Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Island Krafla

Dovolená Island Krafla


Island, země krásné přírody, sopečných výbuchů a kulturních bohatství. Pokud plánujete svou další dovolenou a hledáte místo, které spojuje to nejlepší z této ostrovní země, nenechte si ujít vulkán Kraflu.

Krafla se nachází na severovýchodě Islandu, asi 10 km od jezera Mývatn. Tento sopouch leží ve východní části pohoří Krafla, nejsevernějšího masivu Východního vulkanického pásma.

Krafla je tvořena řadou kráterů a jezírek, které jsou výsledkem mnoha sopečných erupcí, které se zde odehrály. Nejvíce aktivní byla v průběhu 20. století, kdy došlo k mnoha výbuchům a zemětřesením.

Dnes je však Krafla klidná a stává se oblíbeným místem turistů. Na tomto místě máte možnost vidět sopečnou činnost téměř na vlastní kůži. Jednou z nejvýznamnějších turistických atrakcí je vodopád Dettifoss, který se nachází v jihovýchodní části pohoří Krafla.

Vodopád Dettifoss je největší vodopád v Evropě. Dettifoss má délku přibližně 100 metrů a nachází se mnoho metrů hluboko. Díky svým impresivním rozměrům je tento vodopád podívanou, kterou si turisté nemohou nechat ujít.

Další stránkou této oblasti je hornická tradice. Krafla byla totiž v minulosti zdrojem vulkanických kamenů, které byly využívány ke stavbě různých budov a dalších staveb. Pro turisty, kteří se zajímají o historii, je toto místo skvělou příležitostí k nahlédnutí do životů horníků.

Turisté, kteří hledají více akční zážitky, mohou vyzkoušet tzv. geotermální lázně, kde si mohou užít relaxaci a očištění v horkých pramenech. Tato aktivita je zvláště oblíbená během zimních měsíců, kdy jsou teploty velmi nízké.

Pokud plánujete svoji další dovolenou a hledáte místo, kde zažijete to nejlepší z Islandu, potom navštivte vulkán Krafla. Toto místo vám nabízí kombinaci krásné přírody, historie a aktivit, které vám poskytnou nezapomenutelné zážitky.


Ubytování Island Krafla


Island Krafla se nachází v Severním regionu Islandu, poblíž jezera Mývatn. Je to vyhledávaná lokalita mezi turisty díky své jedinečné krajině, která je kombinací geotermálních jevů, lávových polí a sopek. Krafla nabízí nejen krásné výhledy, ale také možnost ubytování, které je skvělou základnou pro objevování okolních přírodních krás.

V okolí Krafla se nachází mnoho zajímavých geotermálních jevů, jako jsou horké prameny, sirné vřídelní jezera či fumaroly. Nejznámější z nich je Modrá laguna, která je oblíbená mezi turisty po celém světě. Toto geotermální lázně se nachází nedaleko Krafly a nabízí nejen relaxaci v teplé minerální vodě, ale také možnost vyzkoušet si různé masáže a wellness procedury.

Pokud hledáte ubytování poblíž Krafly, máte na výběr z několika možností. V blízkosti lávového pole Leirhnjúkar se nachází luxusní hotel, který nabízí moderní pokoje s výhledem na okolní krajinu. Hotel je vybaven restaurací, která servíruje tradiční islandská jídla, a také wellnessem, kde si můžete dopřát relaxační masáže nebo saunu.

Dalším možným ubytováním v této oblasti jsou různé typy chat a horských hotelů. Tyto ubytovací možnosti jsou vhodné především pro dobrodružné turisty, kteří si chtějí užít přírodu a aktivní odpočinek. Chaty jsou vybaveny veškerým potřebným vybavením pro pohodlný pobyt a turistům tak poskytují útočiště po celý den strávený venku při poznávání okolních sopek a jezer.

Jednou z nezapomenutelných zkušeností, kterou si můžete v rámci svého ubytování v okolí Krafly vyzkoušet, je noční pozorování severního světla. Díky své odlehlosti a nízkému lumenovému znečištění je tato oblast ideálním místem pro sledování tohoto fenoménu. Hotel i chaty v této oblasti často nabízejí vyhlídkové terasy nebo přímý přístup na otevřená prostranství, kde můžete pozorovat tuto přírodní krásu.

Bez ohledu na to, které ubytování v okolí Krafly si vyberete, můžete se těšit na okouzlující a jedinečnou atmosféru této oblasti. Krafla nabízí krásnou kombinaci přírodních jevů, klidu a poklidu, který je charakteristický pro islandskou krajinu. Ať už se rozhodnete ubytovat v luxusním hotelu nebo v atmosférické chatě, určitě si zde užijete nezapomenutelný pobyt.


Nejčastější dotazy a odpovědi Island Krafla


1. Kde se nachází sopka Krafla?
- Sopka Krafla se nachází na severovýchodě Islandu, v blízkosti jezera Mývatn.

2. Jaká je geografická poloha sopky Krafla?
- Sopka Krafla se nachází přibližně 35 km jižně od města Akureyri.

3. Jaká je výška sopky Krafla?
- Vrchol sopky Krafla dosahuje výšky 818 metrů nad mořem.

4. Kdy naposledy sopka Krafla vybuchla?
- Poslední výraznější erupce sopky Krafla se odehrála v letech 1975-1984.

5. Je možné navštívit sopku Krafla?
- Ano, sopka Krafla je přístupná turistům. K dispozici je turistická stezka, která umožňuje procházku kolem sopky.

6. Jaké další přírodní krásy lze v okolí sopky Krafla nalézt?
- V okolí sopky Krafla se nachází jezero Mývatn, které je proslulé svým bohatstvím fauny i flóry. Navštívit můžete také termální koupele a geotermální oblasti.

7. Existuje nějaké nebezpečí spojené s návštěvou sopky Krafla?
- Návštěvníci by měli dodržovat turistická pravidla a pokyny. Po erupci mohou zůstat zbytky lávových polí na svazích sopky, které by neměly být překračovány.

8. Jaká je nejlepší doba pro návštěvu sopky Krafla?
- Sopka Krafla je přístupná po celý rok. Během zimních měsíců však může být obtížné se dostat na místo kvůli nepříznivým povětrnostním podmínkám.

9. Jaké aktivity lze provádět v okolí sopky Krafla?
- V okolí sopky Krafla je možné provozovat turistiku, pěší i cyklistické výlety, rybaření, sledování ptáků nebo navštívit blízké termální koupele.

10. Existují nějaké ubytovací možnosti v okolí sopky Krafla?
- Ano, v blízkosti sopky Krafla se nachází různé typy ubytování, včetně hotelů, penzionů a kempů.

11. Jak se dostat na sopku Krafla?
- Nejbližší letiště, kam je možné přiletět, je letiště v Akureyri. Odtud je možné pokračovat po silnici D1 směrem na jih.


Počasí Island Krafla


Krafla, Island: Krajina překvapení a jedinečných povětrnostních jevů

Island je známý svou překrásnou krajinou a extrémním počasím. Mezi nejzajímavější a nejpřekvapivější místa patří oblast kolem sopky Krafla, která nabízí jedinečné povětrnostní jevy a atmosféru, kterou nenajdete nikde jinde na světě.

Krafla je aktivní sopka nacházející se v severovýchodní části Islandu, nedaleko jezera Mývatn. Její nejmladší erupce se datují do roku 1984 a od té doby byla sopka více méně klidná. Přesto je místo obklopeno dalšími termálními jevy, které přispívají k jedinečnému počasí v této oblasti.

Jedním z nejpozoruhodnějších povětrnostních jevů, které si můžete v Krafla vychutnat, jsou geotermální pole. Tyto pole vznikají díky sopečným aktivitám a umožňují výskyt horkých pramenů, gejzírů a bahenních lázní. Návštěvníci mohou cítit teplý vzduch a vůni síry, která je charakteristická pro tuto oblast.

Dalším zajímavým jevem jsou fumaroly – otvory ve skalách, které vypouštějí páru a sopečné plyny. Tyto fumaroly jsou důkazem podzemní aktivity a jejich výskyt poukazuje na stále přítomnou sopku pod zemí.

Co se týče počasí, Krafla je známa svými výkyvy. V létě může teplota dosahovat až 20 °C, avšak prudké větry a déšť mohou okamžitě změnit atmosféru. V zimě jsou teploty výrazně nižší a sníh a led převládají. Pokud se chystáte do této oblasti, měli byste být připraveni na rychlé změny počasí a mít s sebou vhodné oblečení.

Dalším příjemným překvapením dovolené v oblasti Krafla je polární záře, která může být pozorována v zimních měsících. Tento přírodní jev způsobuje záření slunečních částic, které se odrážejí od magnetického pole Země. Návštěvníci mají příležitost vidět zelené, růžové nebo jinak zbarvené světlo, které tvoří úchvatné taneční obrazce na noční obloze.

Celkově je Krafla na Islandu jedinečným a fascinujícím místem s nepředvídatelným a rozmanitým počasím. Každý, kdo se sem vydá, se může těšit na úžasné přírodní jevy a nevšední atmosféru, kterou si přírodou ostrova dostane. Nezáleží na tom, zda jste zájemcem o sopky, geotermální jevy nebo polární záři – v oblasti Krafla si každý najde to své.


Letenka Island Krafla


Island je země plná mnoha přírodních krás a zajímavých míst, které jsou rozhodně stojí za návštěvu. Mezi nejznámější a nejpopulárnější turistické atrakce patří bezesporu sopka Krafla. Tato sopka, která se nachází na severovýchodě Islandu, je oblíbeným cílem nejen turistů, ale i vědců, kteří zde provádějí geologické výzkumy a zkoumají zdejší vulkanickou aktivitu.

Pro všechny, kteří chtějí navštívit sopku Krafla, je nejlepší možností zakoupit si letenky do Islandu. Cestování letadlem je nejen rychlé a pohodlné, ale také cenově dostupné, což je rozhodně velké plus pro každého cestovatele.

Při plánování cesty na Island je důležité vědět, že sopka Krafla se nachází v oblasti nazývané Mývatn, což je krásné jezero výjimečné krásy. Proto je ideální volbou letenka na letiště v blízkosti Mývatnu, jako například do města Akureyri, které se nachází asi hodinu jízdy od jezera.

Po příletu na letiště v Akureyri je nejlepší se vydát na cestu do Mývatnu. Cesta sem je velmi pohodlná a nabízí možnost pozorovat nádherné islandské krajiny. Po příjezdu na místo je nejlepší se ubytovat v některém z místních hotelů nebo penzionů a vyrazit na prohlídku sopky Krafla.

Cesta na sopku je velmi krásná a nabízí nádherné výhledy na okolní krajinu. Při cestě můžete vidět například slavnou modrou lagunu nebo mnoho dalších přírodních zajímavostí. Samotná sopka Kravla je výjimečným místem, kde můžete vidět aktivní geotermální pole s horkými prameny, výfuky plynů a dalšími fenomény.

Pro turisty, kteří jsou nadšeni procházkami v přírodě, je možnost vystoupat na vrchol sopky, kde si mohou užít nádherný výhled na okolní krajinu. Tuto aktivitu by si ale měli naplánovat jen ti fyzicky zdatnější, protože výstup na vrchol sopky je velmi náročný.

Celkově lze tedy říci, že letenka na Island a návštěva sopky Krafla je zážitek, který si každý milovník přírody a dobrodružství rozhodně musí vyzkoušet. Krásy této země jsou jedinečné a lákají turisty z celého světa.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

97% našich klientů doporučuje naše služby

Nejlepší cena zaručená

Výhodné nabídky levných letů.

Získejte nejlevnější letenky do fascinujících míst světa.

Prozkoumat letenky