Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Island Myvatn

Ubytování Island Myvatn


Island Myvatn je jedním z nejkrásnějších regionů Islandu, který si zaslouží vaši pozornost, pokud plánujete navštívit tuto úžasnou zemi. Jedná se o sopečnou oblast ležící na severu ostrova, která je známá svými ohromujícími krajinami, geotermálními jezery a velkým množstvím ptáků.

Když přijedete na Myvatn, nejprve si všimnete, že tady naleznete několik možností ubytování. Můžete si vybrat mezi luxusními hotely, útulnými penziony nebo dokonce kempy, které jsou velmi populární mezi turisty. Každá z těchto možností nabízí jedinečný zážitek a připojení k přírodě.

Luxusní hotely nabízejí komfortní pokoje s výhledem na okolní krajinu, spa a wellness centra a další luxusní vybavení. Tyto hotely jsou ideální pro ty, kteří si chtějí užít přírodu a zároveň se ponořit do pohodlí a relaxace. Cena za ubytování v těchto hotelech se často pohybuje na vyšší úrovni, ale za to vás čeká jedinečný zážitek.

Pokud preferujete menší a intimnější ubytování, můžete si vybrat penziony, které se nacházejí v okolí Myvatnu. Tyto penziony často nabízejí stylové a útulné pokoje, ochotný personál, který vám pomůže s tipy na výlety a chutné snídaně. Tyto penziony jsou také cenově dostupnější než luxusní hotely a zároveň vám poskytnou příjemný pobyt.

Pokud jste milovníkem přírody a dobrodružství, můžete se ubytovat v kempu na Myvatnu. Kempy jsou velmi populární mezi návštěvníky Islandu a nabízejí cenově dostupné ubytování ve stanu. Kempy jsou ideální pro ty, kteří chtějí prozkoumávat okolní přírodu, užít si outdoorové aktivity a zároveň ušetřit peníze.

Ať už se rozhodnete pro kteroukoli možnost ubytování na Myvatnu, jistě nebudete litovat. Tato oblast je neuvěřitelně krásná a nabízí mnoho možností k prozkoumání. Můžete se projet po jezeře na loďce, procházet se po lávových polích, navštívit geotermální lázně a pozorovat množství ptáků, které se zde zdržují.

Island Myvatn je skutečným rájem pro milovníky přírody a nabízí nezapomenutelný zážitek. Bez ohledu na to, jaký druh ubytování si vyberete, máte zaručeno, že se budete cítit jako doma. Takže si sáhněte na kapsu, naplánujte svůj výlet a užijte si pobyt na Myvatnu!


Počasí Island Myvatn


Island Myvatn je jedno z nejkrásnějších a nejzajímavějších míst na Islandu. Nachází se v severovýchodní části ostrova a je známé svou unikátní krajinou, bohatou faunou a různorodostí geologických útvarů. Jedná se o jednu z největších sladkovodních ploch v Evropě a je také domovem mnoha druhů ptáků.

Myvatn znamená "mouchové jezero" a jméno je odvozeno od obrovského množství mušek, které se zde vyskytují. Tyto mouchy jsou potravou pro mnoho ptáků, a proto je Myvatn oblíbené místo pro jejich hnízdění. Návštěvníci mohou zde pozorovat a fotografovat různé druhy ptáků, jako jsou čápi, labutě, racek obecný, bouřník velký a mnoho dalších.

Kromě bohaté ornitologické scény je Myvatn také známé svými geotermálními prameny a sopkou Krafla. Tato oblast je aktivním vulkanickým regionem, kde se nachází několik lázní, jako je například Mývatn Nature Baths. Tyto lázně nabízejí návštěvníkům příležitost k relaxaci a odpočinku ve horkých pramenech, které jsou bohaté na minerály a mají terapeutické účinky.

Myvatn je také obklopen mnoha zajímavými geologickými útvary, jako jsou lávové pole Dimmuborgir, které vykazuje neuvěřitelné formace a jeskyně vytvořené sopečnou činností. Dalším zajímavým místem je Hverfjall, který je obrovským hracím polem a kráterem. Návštěvníci mohou vystoupit na vrchol a obdivovat úchvatný výhled na jezero a okolní krajinu.

Klima na ostrově Myvatn je ovlivněno polárním podnebím. Zimy zde jsou dlouhé a chladné, s teplotami klesajícími pod bod mrazu. Léta jsou kratší, ale příjemné, s průměrnými teplotami kolem 10 ° C. Dešťové srážky jsou poměrně časté po celý rok, ale nejde o přehnanou hustotu.

Návštěvníci dávají přednost návštěvě Myvatn na jaře nebo v létě, kdy je příroda v plném květu a rozmanitost ptáků je na svém vrcholu. V zimě je možné se zúčastnit zimních aktivit, jako je například pohled na polární záři, která je na tomto místě opravdu úchvatná.

Island Myvatn je tedy jedinečným místem, které nabízí neuvěřitelnou kombinaci přírodních krás a geologických fenoménů. Bez ohledu na roční období, návštěvníci zde najdou zajímavou aktivitu a nezapomenutelný zážitek.


Dovolená Island Myvatn


Island Mývatn je jedním z nejkrásnějších a nejzajímavějších míst na Islandu. Nachází se na severovýchodě země a je známý svou jedinečnou přírodní krajinou. Toto oblast je ideální pro dovolenou, protože nabízí pestrou škálu aktivit a krásná místa k objevování.

Mývatn je sladkovodní jezero obklopené sopkami a geotermálními aktivitami. Jezero samo o sobě je ohromující, s krásnými výhledy na vodu a okolní kopce. Mývatn je také známý svými množstvími ptáků, což činí z tohoto místa ráj pro ornitology a milovníky přírody. Můžete zde pozorovat vzácné druhy ptáků, jako jsou tříprstí potáplice, bekasiny nebo orli mořští.

Geotermální aktivity jsou dalším aspektem, který dělá z Mývatnu unikátní místo k návštěvě. Místní lázně, jako je Mývatn Nature Baths, nabízejí teplé bazény, které jsou zásobovány horkou podzemní vodou. Můžete si zde užít relaxační chvíle, ponořit se do termální vody a užívat si okolní krásné scenérie. Stejně tak můžete navštívit i oblíbený geotermální pramen Grjótagjá, který je často považován za jeden z nekrásnějších v oblasti.

Další zajímavostí je sopečný kráter Hverfjall. Svým vzhledem připomíná obrovskou sopečnou dýmku a je možné se na něj vydat pěšky nebo ho objet po okraji. Tento kráter nabízí impozantní pohled na okolní krajinu a je oblíbeným místem pro milovníky horolezectví.

Navštívte také horské lázně Jardbodin a vychutnejte si zde jedinečný wellness zážitek. Tyto termální lázně nabízejí příjemnou kombinaci geotermální vody a masáží na bázi sopečného písku. To je opravdový relax pro tělo i mysl.

Okolí Mývatnu je rovněž ideální pro ty, kteří se chtějí seznámit s islandskou přírodou blíže. Můžete se vydat na pěší túru, prozkoumat lávové pole Dimmuborgir, navštívit krásné vodopády Goðafoss a Dettifoss, nebo se projít po sopečných strukturách Krafla. Mývatn je také vzdálen jen několik kilometrů od sopky Askja, která je jednou z nejkrásnějších a nejimpozantnějších na ostrově.

Mývatn je dostupný autem nebo autobusem z blízkého města Akureyri, které se nachází asi 100 kilometrů na západ. Existuje také možnost ubytování v okolních vesnicích, jako je Reykjahlid, který leží přímo u samotného jezera.

Island Mývatn je jedinečným místem, které by si neměl nechat ujít žádný návštěvník Islandu. S jeho úchvatnou přírodou, geotermálními aktivitami a bohatstvím fauny a flóry si toto místo zaslouží své místo na seznamu turistických atrakcí tohoto nádherného ostrova. Ať už jde o ponoření se do lázní, pěší túry nebo jednoduché relaxování u jezera, Island Mývatn se stává snem každého cestovatele.


Letenka Island Myvatn


Island Myvatn: Přírodní krása plná překvapení

Island Myvatn, nacházející se v severní části ostrova, je jedním z nejlákavějších a nejmalebnějších míst, které lze na Islandu navštívit. Jeho název v překladu znamená "kulaté jezero" a vzhledem k obrovskému počtu jezer a lázní v okolí, není tato přezdívka překvapením.

Myvatn je přírodní rezervace a regionální centrum, které nabízí mnoho prozkoumávání a zážitků z přírody. Oblast je populární pro svou ohromující krásu a jedinečný blend vulkanických scenérií a bohaté fauny a flóry. Návštěvníci mohou očekávat malebná jezera, horké prameny, sopečné krátery a unikátní geologické útvary, které nejsou k vidění nikde jinde na světě.

Jedním z nejobdivovanějších přírodních zázraků Myvatnu je Modrý hrnec, známý také jako Grjótagjá. Jedná se o malou jeskyni plnou horkých, modrých termálních pramenů a krystalicky čisté a teplé vody. Je to výjimečná místa, kam si můžete zaplavat a užít si klidné a příjemné ponoření do termálních pramenů Islandu.

Další skvosty, které stojí za návštěvu, jsou lázně Myvatn, známé jako Jardbodin. Tato moderní lázeňská zařízení nabízejí návštěvníkům relaxační zážitek v termální vodě a jsou vybavena lázeňským centrem, saunami a bazény. Lázně Myvatn jsou ideálním místem pro odpočinek a obnovu, zvláště po náročné turistické trase nebo poznávacím výletu.

Příroda Myvatnu, včetně národního parku Vatnajökull, je také domovem širokého spektra ptáků, jako jsou racek černý, bahňák chocholatý a kulíšek krátkoprstý. Pro milovníky ornitologie je Myvatn rájem, kde mohou objevovat vzácné druhy a pozorovat neobyčejný pták své vlasti.

Pokud jste dobrodružnější typ, pak byste neměli vynechat možnost výstupu na sopku Hverfjall. Tento impozantní sopečný kužel s hlubokým kráterem je snadno dostupný a umožňuje nádherné výhledy na okolní krajinu. Pro ty, kteří hledají nejlepší pohled, nabízí se také možnost přejet do hora Krafla, kde se skýtá jedno z nejvíce spektakulárních panoramat v celém Myvatn.

Myvatn je také domovem jedinečných sopečných jeskyní, které jsou přístupné pouze v doprovodu průvodce. Tato dobrodružná aktivita umožňuje návštěvníkům prozkoumat skryté podzemní tunely a chrámy tvořené lávovými trubkami. Je to jedinečná příležitost k poznání tajemného a neokoukaného Islandu.

Nezáleží na tom, jestli jste příznivcem dobrodružství v přírodě, milovníkem ptáků nebo pouze hledáte pobyt v relaxačním lázeňském centru, Myvatn nabízí vše, co může srdce cestovatele toužícího po přírodě a zážitcích požadovat. Navštivte tento odlehlý kout Islandu a nechte se unést jeho překrásnou krajinou a dobrodružstvím, která ho obklopují.


Nejčastější dotazy a odpovědi Island Myvatn


- Kde se nachází Myvatn?
Myvatn se nachází na islandském severu, asi 105 km východně od města Akureyri.

- Jak se tam dostanu?
Nejlepší způsob, jak se dostat do Myvatnu, je autem. Je zde také možnost využití autobusových linek z Akureyri a dalších měst v oblasti.

- Co se dá v Myvatnu dělat?
V Myvatnu je mnoho aktivit, které si můžete vychutnat. Patří sem koupání v geotermálních lázních, prohlídka sopek, rybaření, turistika a pěší výlety, a také pozorování ptáků.

- Jaká je nejlepší doba na návštěvu Myvatnu?
Nejlepší doba na návštěvu Myvatnu je v letních měsících (červenec a srpen), kdy jsou teploty vyšší a je delší den. Nicméně, přírodní krásy této oblasti jsou fascinující ve všech ročních obdobích.

- Kde se dají ubytovat v Myvatnu?
V Myvatnu najdete různé možnosti ubytování, včetně hotelů, penzionů, kempů a pronájem chat a apartmánů.

- Jsou zde restaurace a obchody v Myvatnu?
Ano, v Myvatnu jsou restaurace, kavárny a obchody, kde si můžete pochutnat na tradiční islandské kuchyni a zakoupit suvenýry.

- Jak daleko je Myvatn od hlavního města Reykjavíku?
Myvatn se nachází přibližně 460 km severovýchodně od Reykjavíku. Cesta autem trvá přibližně 6 hodin.

- Kde se nachází nejznámější atrakce v Myvatnu, Modrá laguna?
Modrá laguna se nachází poblíž Grindavíku, v jižní části Islandu, a není součástí Myvatnu. Je to však velmi oblíbená turistická atrakce a je vzdálená přibližně 425 km od Myvatnu.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

97% našich klientů doporučuje naše služby

Nejlepší cena zaručená

Výhodné nabídky levných letů.

Získejte nejlevnější letenky do fascinujících míst světa.

Prozkoumat letenky