Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Itálie Puglia

Dovolená Itálie Puglia


Nádherný Jižní region Itálie s pobřežními vesnicemi a olivovými háji – to je Puglia. Tato destinace je stále více oblíbená mezi turisty díky svému autentickému italskému kouzlu a krásnému Jaderskému moři.

Puglia, také známá jako Apulie, leží na Italském jihu a tvoří "podpěru" italské kýty. Puglia je spojována se slunečným počasím, nekonečnými olivovými háji, nádhernými plážemi a úchvatnou architekturou. Je to ideální destinace pro ty, kteří hledají autentický italský zážitek mimo dav turistů.

Bari, hlavní město Puglie, je jedním z nejoblíbenějších vstupních bodů do regionu. Zde si turisté mohou prohlédnout známé Svaté Nicolasovy baziliky, procházet se středověkým centrem a ochutnat místní speciality. Je to také výchozí bod pro objevování překrásných pobřežních vesnic, které Puglia nabízí.

Mezi nejznámější vesnice v Puglii patří Ostuni, známé jako „bílé město“. Jeho bílé fasády jsou symbolem tohoto regionu a každý rok přitahují tisíce turistů. Další nezapomenutelnou vesnicí je Alberobello, které je známé pro své trulli – tradiční kamenné domy s kuželovitými střechami. Tyto domy jsou skvělým místem pro focení a také jedním z hlavních důvodů, proč turisté cestují do Puglie.

Pokud jde o pláže, Puglia nabízí několik možností. Což takhle si užívat slunce a moře na pláži Baia delle Zagare nedaleko Mattinaty? Tato pláž je obklopena vysokými bílými útesy a překypuje tyrkysovou vodou. Pro ty, kteří hledají klidnější prostředí, je tu pláž Punta Prosciutto, která se pyšní jemným bílým pískem a kristálově čistou vodou.

Ale Puglia není zdaleka jen o krásných plážích a úchvatných vesnicích. Region je také známý svými úžasnými olivovými háji, ve kterých se vyrábí nejlepší italské olivové oleje. Můžete si prohlédnout jeden z mnoha olivových mlýnů a ochutnat čerstvě vylisovaný olivový olej. Navíc Puglia je také producentem vína, takže si můžete vychutnat ochutnávku místních vín přímo od producentů.

A samozřejmě, není návštěva Puglie kompletní bez ochutnávky místní kuchyně. Tento region je proslulý svou autentickou italskou kuchyní, která se zaměřuje na čerstvé mořské plody, místní olivový olej a domácí těstoviny. Nemůžete si nechat ujít specialitu jako je focaccia, burrata, orecchiette nebo olio su taralli.

Zkrátka, Puglia je perfektní destinace pro ty, kteří touží po autentickém italském zažitku s nádhernými plážemi, architekturou a nezapomenutelnou kuchyní. Tento region nabízí tolik krásných míst a zážitků, že byste se sem mohli vrátit znovu a znovu.


Ubytování Itálie Puglia


Puglia, známá také jako Apulie, je malebná oblast na jihu Itálie, která je stále ještě relativně málo objevená turisty. Není divu, že se stává stále oblíbenějším cílem pro ty, kteří hledají skutečný kousek italského ráje.

Jedním z hlavních důvodů, proč Puglia láká návštěvníky, je její krásné a pestré ubytování. Od luxusních hotelů po útulné agroturistické farmy a stylové apartmány, možnosti jsou téměř neomezené.

Pro ty, kteří upřednostňují luxus, Puglia nabízí širokou škálu luxusních hotelů a resortů. Mnoho z nich se nachází přímo u pobřeží, což umožňuje nádherný výhled na Jaderské moře. Tyto hotely nešetří na komfortu a péči o hosty, ať už chcete relaxovat u bazénu nebo si dopřát masáže a wellness procedury. Navíc mnoho z nich je umístěno v historických budovách, což dodává pobytu ještě větší šarm.

Pro ty, kteří hledají něco autentičtějšího, je tu možnost ubytování na agroturistických farmách. Puglia je známá svou rozsáhlou zemědělskou půdou, a tak se nemusíte daleko dívat, abyste našli farmu, kde si můžete pronajmout pokoj nebo apartmán. Tyto farmy nabízejí jedinečnou možnost poznat venkovský život a ochutnat místní chutě. Hostitelé se o vás postarají a dopřejí vám pravou italskou pohostinnost.

Pozoruhodným typem ubytování v Puglii jsou také trulli, tradiční kamenné stavby, které jsou charakteristické pro tuto oblast. Trulli jsou malé, bílé budovy se zakřivenými stropy a velmi specifickou architekturou. Mnoho z nich bylo přestavěno na pohodlné a stylové apartmány, které vám umožní bydlet v těchto historických stavbách. Jejich vnější vzhled je úchvatný a uvnitř je postaráno o všechny moderní pohodlí.

Nezapomeňme také na krásu pobřežních vesniček v Puglii, které nabízejí útulné a stylové hotely přímo u moře. Tyto hotely vám dávají možnost probouzet se do zvuku vln a užít si krásné výhledy na azurové moře. Mnoho z nich kombinuje moderní design s tradičními prvky, což vytváří jedinečnou atmosféru.

Puglia nabízí tak široký výběr ubytování, že je prakticky nemožné, aby si každý nenašel to své. Bez ohledu na to, zda upřednostňujete luxus nebo autentičnost, tato italská oblast vám poskytne naprosto nezapomenutelný pobyt.


Nejčastější dotazy a odpovědi Itálie Puglia


1. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Puglie?
- Nejlepší doba na návštěvu Puglie je obvykle od dubna do října, kdy je počasí teplé a slunečné. Letní měsíce červenec a srpen jsou nejrušnější.

2. Jak se dostanu do Puglie?
- Nejbližším mezinárodním letištěm je Bari-Karol Wojtyla Airport, které má pravidelné spojení s hlavními evropskými městy. Můžete také přijet vlakem nebo autobusem z jiných částí Itálie.

3. Jaká je typická puglijská kuchyně?
- Puglijská kuchyně je známá svou jednoduchostí a přírodními ingrediencemi. Typická jídla zahrnují mořské plody, olivový olej, zeleninu, fazole, těstoviny a čerstvé ryby. Nenechte si ujít ochutnat orecchiette, specialitu Puglie.

4. Jaké jsou nejznámější památky v Puglii?
- Mezi nejznámější památky v Puglii patří historické město Alberobello se svými tradičními kónickými domy známými jako trulli, město Lecce s barokní architekturou, Castel del Monte, trullo Sovrano a národní park Gargano.

5. Jaké jsou nejkrásnější pláže v Puglii?
- Mezi nejkrásnější pláže v Puglii patří Baia dei Turchi v Otrantu, Punta Prosciutto v Porto Cesareo, Torre Lapillo v Nardò a Spiaggia di Pescoluse v Salentu. Existuje mnoho dalších malebných pláží po celé Puglii.

6. Jaké jsou oblíbené festivaly v Puglii?
- V Puglii se koná mnoho festivalů a oslav. Některé z oblíbených jsou Festa di Sant'Oronzo v Lecce, Festival of the Sea v Monopolu, La Notte della Taranta v Salentu a Festa di San Nicola v Bari.

7. Jakou měnu používají v Puglii?
- V Puglii se používá euro, stejně jako ve zbytku Itálie. Je vhodné mít dostatečné množství hotovosti nebo platební karty při nákupu nebo platbě za služby.

8. Jaký je typický puglijský způsob života?
- Puglie je známá svým pomalým, tradičním a rodinným způsobem života. Lidé oceňují jednoduchost, rodinné hodnoty a kvalitu života. Obyvatelé se také často zapojují do zemědělství a produkce olivového oleje a vína.

9. Jaká je doprava v Puglii?
- V Puglii je doporučováno cestovat autem, protože veřejná doprava může být omezená. Existuje také možnost cestovat vlakem nebo autobusem mezi většími městy, ale je dobré si předem zkontrolovat jízdní řády.

10. Jaké jsou nejlepší turistické trasy v Puglii?
- Nejlepší turistické trasy v Puglii zahrnují Cesta olihněmi v Salentu, Cesta ovcemi v Murgii, Cesta trulli v Itrii Valley a Cesta bílými městy v Salentu. Každá z těchto tras nabízí jedinečné výhledy na krajinu a kulturní dědictví regionu.


Letenka Itálie Puglia


Pokud hledáte letenku do oblasti Itálie, kde se setkávají tři moře, úchvatné pláže a výborné víno a gastronomie, zvažte nákup letenky do Puglie!

Tato jižní italská oblast, nazývaná také Apulií, se pyšní krásnou krajinou – útesy, pláže, ostrůvky a bílé města, jejichž bílá barva zadržuje teplo v létě. Kromě toho jde o oblast, kde se ukryla mnoho významných památek historie a kultury.

Jedním z nejslavnějších měst Puglie je Bari, nádherně zachovalé město vystavěné na pobřeží Jaderského moře. Město je známé nejen díky velkolepému Katedrálnímu kostelu, ale i pro svou bohatou historii, tradici a kulinářskou scénu. Určitě musíte ochutnávat jejich místní speciality, jako jsou boršč vytvořený z černých fazolí a raků nebo těstoviny “orecchiette”.

V Puglii nezapomeňte také navštívit středověké město Alberobello, které je známé pro své Trulli stavby – městské stavby s proutěnými střechami, vytvářející neodolatelný vzhled.

Pokud máte čas, doporučuje se také návštěva města Lecce, které se nachází na samém jihu a které se s obchodem rozvíjelo v 17. století. Město se pyšní množstvím barokních architekturálních památek a Katedrálním náměstím dlážděným kameny pocházejícími z římské doby.

Letenky do Puglie bývají většinou k dostání z letiště v Římě nebo Miláně, které jsou mezinárodními letišti. Puglie má však také vlastní letiště, nejvíce využívané letiště je v Bari, kam létají spoje převážně od low-costových dopravců.

Tato oblast nabízí návštěvníkům spoustu aktivit – šnorchlování, potápění, jachting, kitesurfing, ale také cykloturistiku. Puglie je nádherným cílem pro ty, kdo chtějí zažít krásné pobřeží, obdivovat architekturu a okusit místní kuchyni. Pokud tedy plánujete nákup letenky do Itálie, upřednostněte Puglii a připravte svoje smysly na nové zážitky.


Počasí Itálie Puglia


Puglia, rovněž známá jako Apulie, je jednou z nejkrásnějších a nejžádanějších turistických destinací v Itálii. Tato region se nachází na jihu země a je obklopený krásným Jaderským mořem na východě a Jonickým mořem na západě. Puglia je známá svými úchvatnými plážemi, historickými památkami a jedinečnou kulturou a kuchyní.

Jedním z faktorů, který přitahuje turisty, je bezpochyby příznivé počasí, které Puglia nabízí po celý rok. Region se pyšní mediteránním klimatem, což znamená teplá léta a mírné zimy. V létě je teplota průměrně kolem 30 °C, což je ideální počasí pro opalování na plážích a vychutnávání si osvěžujícího Jaderského moře. Návštěvníci mohou očekávat slunečné a teplé dny, které trvají až do pozdních hodin večerních.

Podzim a jaro přinášejí mírné teploty kolem 20 ° C a jsou ideálním obdobím pro objevování Puglie bez velké turistického ruchu. Návštěvníci si mohou užívat příjemné počasí při procházce historickými ulicemi, návštěvou krásných venkovských vesnic a ochutnáváním místních specialit.

I přes mírné zimy, Puglia stále nabízí příjemné počasí. Teploty se drží kolem 15 °C, což je stále dostatečně teplé na to, aby se návštěvníci mohli vydat na procházky po pobřeží, navštívit známé historické památky jako je Castel del Monte nebo si vychutnat západ slunce na pláži.

Puglia je také známá pro svou krajinu a přírodní krásy. Navštěvování národního parku Gargano nebo Valle d'Itria během jara vám nabídne nádherný pohled na rozkvetlé květiny a zelené vinice. Je to také ideální období pro návštěvu známých tradičních trhů, kde si můžete koupit čerstvé ovoce, zeleninu a místní speciality.

Celkově lze říci, že počasí v Puglii je poměrně příznivé po celý rok. V létě si můžete užít vysoké teploty a slunečné dny na plážích, zatímco na jaře a na podzim si můžete užívat příjemné počasí a vyhnout se množství turistů. I v zimě si můžete užít příjemné chvíle v přírodě a objevovat okolní města a vesnice. Puglia je tedy skutečně destinací, která nabízí návštěvníkům příjemné klima a zároveň bohatou kulturu a historické dědictví.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

97% našich klientů doporučuje naše služby

Nejlepší cena zaručená

Výhodné nabídky levných letů.

Získejte nejlevnější letenky do fascinujících míst světa.

Prozkoumat letenky