Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Itálie Ravello

Počasí Itálie Ravello


Itálie je země s bohatou historií a kulturou, ale také s rozmanitým klimatem v závislosti na regionu. Ravello, malé městečko v provincii Salerno v oblasti Kampánie, leží na pobřeží Amalfi a má typicky středomořské klima s mírnými zimami a teplými léty.

Léto v Ravello začíná v červnu a končí v září, kdy jsou teploty nejvyšší a průměrná denní teplota se pohybuje kolem 25 °C. V noci se ochladí na příjemných 20 °C. Pláže jsou ideální pro koupání a slunění, a navíc v této oblasti bývá vyšší vlhkost, která zvyšuje pocit tepla.

Podzim v Ravello trvá od října do listopadu a je charakteristický mírným podnebím. Teploty klesají na průměrných 17 °C během dne a 12 °C v noci a den krátí. Návštěvníci se mohou těšit na krásné barvy podzimu a měkké světlo.

Zima v Ravello je mnohem milejší, než v jiných částech Evropy. Během prosince a ledna se teploty pohybují kolem 13 °C a v noci mohou klesnout až na 8 °C. V případě sněhu není nutné se obávat, v této oblasti je velmi málo sněhových srážek.

Jaro v Ravello je krásně, čerstvé a plné květů. Během března a dubna se teploty zvyšují a průměrná denní teplota se pohybuje kolem 20 °C. Tyto měsíce jsou ideální pro turistiku, navštívit národní park Cilento nebo prozkoumat historické památky a zajímavosti.

Celkově je Ravello a oblast Kampánie skvělým místem pro návštěvu během celého roku. Pokud toužíte po letních plážových dovolených, nebo upřednostňujete procházky v zimě, najdete zde co hledáte. Navštivte Ravello a užijte si krásy Středomoří!


Ubytování Itálie Ravello


Ravello je malebné město nacházející se na pobřeží Amalfi v provincii Salerno, v regionu Kampánie v Jižní Itálii. Toto kouzelné místo je známé svými výhledy na Tyrhénské moře a jeho historickým a kulturním dědictvím.

Pokud hledáte dokonalé místo k pobytu v Itálii, Ravello je tím správným výběrem. Město nabízí různé typy ubytování, které uspokojí jak individuální cestovatele, tak rodiny s dětmi či páry.

Ravello je domovem několika luxusních hotelů, které nabízejí prvotřídní služby a jedinečné zážitky. Můžete si zde užít relaxaci v bazénu s výhledem na moře, ochutnat místní speciality v restauraci s hvězdičkou Michelin nebo se odpočívat v prostorných a stylisticky zařízených pokojích. Tyto hotely jsou vhodné pro ty, kteří hledají luxusní a exkluzivní ubytování.

Pro ty, kteří preferují menší a intimnější atmosféru, Ravello nabízí také řadu pohodlných a útulných rodinných penzionů. Tyto penziony jsou dobrou volbou pro ty, kteří chtějí prozkoumat město a jeho okolí, aniž by při tom přeplatili za luxusní hotely. Většina těchto penzionů se nachází v historickém centru města, což umožňuje snadný přístup k hlavním atrakcím.

Další možností ubytování jsou apartmány a vilky, které jsou ideální pro rodiny nebo skupiny přátel. Tyto ubytování mají obvykle vlastní kuchyň, což umožňuje hostům si připravit vlastní jídlo. Kromě toho, většina z těchto apartmánů a vil má své vlastní zahradní prostory nebo terasu, kde si hosté mohou užít snídani nebo večeři venku s nádherným výhledem na moře a okolní krajinu.

Nezáleží na tom, jaký typ ubytování si vyberete, Ravello je skvělým výchozím bodem pro prozkoumání celého Amalfi pobřeží. Můžete si vychutnat slavné pobřežní cesty, navštívit sousední města Amalfi a Positano, které také nabízejí úžasné pláže a malebné uličky s obchůdky a restauracemi.

Navštěvovat Ravello a pobývat zde je zážitkem, který vás zcela pohltí. Překrásná příroda, bohatá historie a vynikající kuchyně jsou pouze některé z mnoha výhod, které toto místo nabízí. Ať už se rozhodnete pobýt v luxusním hotelu, rodinném penzionu nebo apartmánu, vaše dovolená v Ravello bude nezapomenutelná.


Nejčastější dotazy a odpovědi Itálie Ravello


1. Q: Kde se nachází Ravello?
A: Ravello se nachází na pobřeží Amalfi v jižní Itálii.

2. Q: Jak se dostanu do Ravello z letiště v Neapoli?
A: Z letiště v Neapoli je nejlepší způsob dopravy do Ravello taxi nebo pronajmutím auta. Také je možné využít veřejnou dopravu jako autobusy nebo vlaky.

3. Q: Jaké jsou nejlepší místa k návštěvě v Ravello?
A: Mezi nejlepší místa na návštěvu v Ravello patří Villa Rufolo, Villa Cimbrone a kostel sv. Giaconda.

4. Q: Jaká je nejlepší doba pro návštěvu Ravello?
A: Nejlepší doba pro návštěvu Ravello je od jara do podzimu, kdy je počasí teplejší a slunečné.

5. Q: Existuje nějaká populární událost ve městě Ravello?
A: Ano, Ravello je známý svým hudebním festivalem nazvaným Ravello Festival, který se koná každý rok v letních měsících.

6. Q: Mohu si pronajmout loď nebo motorový člun v Ravello?
A: Ano, je možné si pronajmout loď nebo motorový člun na plavbu po pobřeží Amalfi.

7. Q: Jaká je typická italská kuchyně v Ravello?
A: Typická italská kuchyně v Ravello zahrnuje čerstvé mořské plody, těstoviny, olivový olej a další místně vyrobené produkty.

8. Q: Existují nějaká ubytování v Ravello?
A: Ano, Ravello nabízí širokou škálu ubytování, včetně hotelů, penzionů a apartmánů.

9. Q: Jak dlouho bych měl zůstat v Ravello?
A: Doporučuje se zůstat minimálně 2-3 dny v Ravello, aby bylo dostatek času na prozkoumání města a okolních atrakcí.

10. Q: Jaká je nejlepší způsob, jak prozkoumat Ravello?
A: Nejlepším způsobem, jak prozkoumat Ravello, je pěšky, protože většina atrakcí je v docházkové vzdálenosti od sebe.


Letenka Itálie Ravello


Ravello je malebné město, které se nachází na pobřeží Amalfi v italské provincii Salerno. Toto výjimečné místo je známé svým bohatým kulturním dědictvím, nádhernými výhledy na Tyrhénské moře a architektonickými skvosty.

Při plánování svého výletu do Itálie byste neměli zapomenout na Ravello. To je skvělý cíl pro ty, kteří hledají klid a pohodu v kombinaci s krásou. Navštěvující město se okouzlí středověkými kostely, palmami lemovanými bulváry a utopenými zahradami s exotickými květinami.

Výhled na Ravello je doslova ohromující. Nachází se na vrcholu skalnatého pobřeží a nabízí panoramatické pohledy na Tyrhénské moře. Turisté se mohou projet po velkolepé pobřežní cestě "Amalfitana", která se klikatí podél pobřeží a nabízí nezapomenutelné zážitky. Ravello se nachází v těsné blízkosti vyhlášeného přímořského letoviska Amalfi, které je dalším úžasným místem k prozkoumání.

Jednou z nejznámějších atrakcí v Ravello je Villa Rufolo, která se nachází v srdci města. Tato renesanční vila slouží jako kulturní centrum a hostí různé hudební a kulturní události po celý rok. Mnoho známých hudebních festivalů, jako je například Ravellovým hudební festival, se koná právě zde. Okouzlující zahrady Villi Rufolo jsou také velkým lákadlem pro návštěvníky, protože nabízejí nádherný výhled na moře a okolní krajinu.

Dalším architektonickým skvostem v Ravello je Villa Cimbrone. Tato neuvěřitelná budova pochází z 11. století a je obklopena krásnými a romantickými zahradami. Výhled z této vily je úžasný, stejně jako dochované fresky a sochy, které jsou roztroušeny po celém pozemku. Je to klidné místo, které mnoho umělců a spisovatelů přitahuje kvůli jeho inspirativní atmosféře.

Ravello je také známé svými vynikajícími gastronomickými zážitky. Vynechat degustaci místních specialit by byla velká chyba. Restaurace v Ravello nabízí skvělou kombinaci čerstvých mořských plodů, chutných těstovin a přímo z dobytku získávaného sýra. Nezapomeňte ochutnat jejich slavný limoncello, místní tradiční likér, který se vyrábí z místních citronů.

Když se vydáte do Ravello, budete potřebovat letenku do Itálie. Existuje mnoho leteckých společností, které nabízejí přímé lety do blízkého letiště Naples International Airport. Z letiště si můžete pronajmout auto nebo se rozhodnout pro veřejnou dopravu, abyste dosáhli svého cíle.

Výlet do Ravello je skutečným dobrodružstvím pro vaše smysly. Budete fascinováni krásou, historií a kulturou tohoto malého italského města. Tak neváhejte a zařiďte si letenku do Itálie, abyste mohli zažít jedinečnou atmosféru, kterou Ravello nabízí.


Dovolená Itálie Ravello


Itálie je jednou z nejkrásnějších destinací pro letní dovolenou. Je známá svým bohatým kulturním dědictvím, nádhernou krajinou a slunečným středozemním klimatem. Jedním z nezapomenutelných míst pro dovolenou v Itálii je Ravello.

Ravello je malebné město nacházející se na Amalfském pobřeží v jižní Itálii. Leží v kopcích a nabízí úchvatné výhledy na Tyrhénské moře. Město je známé svou bohatou historií, elegantními kostely a architekturou. Je to také domov pro několik známých hudebních festivalů, které přitahují umělce z celého světa.

Během své dovolené v Ravello můžete navštívit slavný Villa Rufolo, který je jedním z nejkrásnějších paláců v Itálii. Byl postaven ve 13. století a nabízí nádherné zahrady a panoramatické výhledy na pobřeží. Mnoho slavných umělců, včetně Richarda Wagnera, se zde nechalo inspirovat a začlenit do svých děl.

Dalším místem, které stojí za návštěvu, je katedrála Ravello. Tato impozantní stavba se nachází na hlavním náměstí a její věže tvoří dominantu města. Katedrála je známá svými mozaikami a freskami z 11. až 13. století. Je to ideální místo pro ty, kteří chtějí objevovat historii a umělecké dědictví tohoto malebného města.

Přírodní krása Ravello je také ohromující. Návštěvníci mohou podniknout procházku na nábřeží a obdivovat scenérie s azurově modrým mořem a strmými skalami. Nezapomeňte si také vychutnat chutné místní speciality v jedné z tradičních italských restaurací, které nabízejí čerstvé mořské plody, domácí těstoviny a lahodné dezerty.

Ravello je také ideálním místem pro milovníky kultury a umění. Město pořádá každoročně řadu hudebních festivalů a koncertů. Hudební festivaly odhalují nejlepší hudebníky, zpěváky a skladatele z celého světa a přitahují návštěvníky z různých zemí. Kromě hudebních festivalů se můžete také zúčastnit výstav, divadelních představení a tanečních produkcí.

Ravello je ideálním místem pro ty, kteří hledají klid a relaxaci. Místní atmosféra je uvolněná a přátelská, což z něj činí skvělé místo pro odpočinek a obnovu energie. Můžete si pronajmout venkovskou vilu nebo apartmán s výhledem na moře a probouzet se každé ráno s krásným výhledem.

Ravello je opravdu skutečným klenotem na Amalfském pobřeží a jeho kouzlo je těžké popsat slovy. Je to místo, kde můžete objevovat krásu, historii a kulturu Itálie. Jestliže plánujete dovolenou v Itálii, nezapomeňte Ravello zařadit na svůj seznam míst k návštěvě. Budete ohromeni jeho kouzlem a překrásnou atmosférou.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

97% našich klientů doporučuje naše služby

Nejlepší cena zaručená

Výhodné nabídky levných letů.

Získejte nejlevnější letenky do fascinujících míst světa.

Prozkoumat letenky