Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Itálie Sicílie

Nejčastější dotazy a odpovědi Itálie Sicílie


Dotaz: Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat na Sicílii?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat na Sicílii, je letecky přistát na letišti Catania nebo Palermo. Další možností je trajekt z Říma nebo Neapole a nebo využít možnosti cestovat po Itálii autem a přejet přes Messinskou úžinu trajektem.

Dotaz: Jaké jsou nejlepší pláže na Sicílii?
Odpověď: Na Sicílii je mnoho krásných pláží, ale některé z nejlepších jsou San Vito Lo Capo, Taormina, Cefalù, Mondello a Vendicari. Všechny tyto pláže nabízejí jemný písek, čisté moře a vynikající možnosti koupání a potápění.

Dotaz: Jaká je pro Sicílii nejlepší doba návštěvy?
Odpověď: Nejlepší doba návštěvy Sicílie je v období mezi dubnem a červnem a mezi zářím a listopadem. Tyto měsíce nabízejí příjemnou teplotu, méně turistů a nižší ceny. V létě bývá velmi horko a těžko se schovat do stínu.

Dotaz: Co bychom měli vidět na Sicílii?
Odpověď: Na Sicílii je mnoho zajímavých míst, která stojí za návštěvu. Mezi nejznámější patří řecké divadlo v Taormině, útes Scala dei Turchi, vulkán Etna, město Palermo a chrám Ségesta. Navštěvuje se také mnoho malebných městeček, jako je například Cefalù, Syracuse a Ragusa.

Dotaz: Co je typické jídlo na Sicílii?
Odpověď: Sicilská kuchyně je velmi bohatá a nabízí mnoho jídel z čerstvých mořských plodů, jako jsou například pasta s plody moře nebo sushi z druhů ryb, které jsou v této oblasti běžné. Dalšími typickými jídly jsou arancini (kuličky rýže naplněné sýrem a rajčaty), caponata (zeleninová směs) a cannoli (sladký váleček plněný ricottou a kandovanými ovocemi). Vyhledávaná jsou také sicilská vína a limoncello, které se vyrábí ze syroviny na Sicílii.


Ubytování Itálie Sicílie


Itálie a zejména její největší ostrov Sicílie jsou turistickými středisky, která navštěvují lidé z celého světa. Tento překrásný region nabízí návštěvníkům spoustu možností, jak strávit svou dovolenou. Pokud hledáte ubytování, Italové mají k dispozici řadu variant – od skromných penzionů až po luxusní hotely.

Sicílie, stejně jako celá Itálie, se pyšní svým kulturním dědictvím a stovkami památek. Pokud se chcete po této krajině pohybovat, můžete si zvolit ubytování v některém z historických měst, například v Palermu, Taormině nebo Catánii. Tyto města nabízejí řadu kvalitních hotelů a penzionů, které se nacházejí v blízkosti Hlavních památek. Pokud tedy plánujete prohlédnout si katedrálu v Palermu nebo amfiteátr v Taormině, určitě hledejte ubytování poblíž těchto památek.

V případě, že hledáte klid a relaxaci, můžete si zvolit pobyt v některém z řady prázdninových letovisek, která najdete na Sicílii. Mezi nejpopulárnější patří letoviska jako Siracusa, Cefalù nebo Balestrate. V těchto destinacích najdete mnoho hotelů, resortů a apartmánů přímo u pláže. Tyto místa jsou ideální pro milovníky slunce, kteří se chtějí celý den opalovat a koupat v horkých létech.

V případě, že toužíte po samotě, můžete si na Sicílii pronajmout některou z venkovských vil či apartmánů, které se nacházejí ve vnitrozemí ostrova. Tyto nabízejí naprosté soukromí a klid, který se těžko najde v přeplněném letovisku. Navíc můžete poznat místní kulturu a gastronomii.

V každém případě se na Sicílii určitě nenudíte a nemusíte patrně ani hledat příliš daleko, abyste si vybrali to pravé pro Váš pobyt. Sicilie je nejen vyhledávanou turistickou destinací, ale také místem, které si zamilujete a na které budete rádi vzpomínat. Ať už si tedy zvolíte pobyt v centru města, přímo u moře nebo uprostřed venkovské krajiny, určitě si na Sicílii najdete své místo pod sluncem.


Počasí Itálie Sicílie


Sicílie, jedno z nejkrásnějších ostrovů Středozemního moře, je známá svým úžasným počasím. Sídlící na jihu Itálie, Sicílie nabízí teplé a slunečné léto, mírnou zimu a příjemné jarní a podzimní měsíce.

Léto na Sicílii je horké a slunečné. Teploty se často pohybují kolem 30 °C a slunce zapadá pozdě večer, což znamená, že máte spoustu času na to, abyste si užili pláže a relaxaci na slunečním záření. Horské oblasti nabízejí svěží a chladnější počasí, což je perfektní útočiště před vedrem.

Podzim na Sicílii je mírný, s teplotami kolem 20-25 °C. Toto je ideální roční doba pro prohlížení památek a objevování historických měst, jako je Palermo nebo Catania. Podzimní měsíce také nabízejí bohatou úrodu ovoce, zejména citrusových plodů, jako jsou pomeranče a citrony, které jsou pro Sicílii typické.

Zima na Sicílii je opět mírná s teplotami kolem 10-15 °C. I když to nemusí být nejteplejší období, stále je zde minimální pravděpodobnost sněhu a dešťových srážek. Města a pláže jsou relativně prázdné, což znamená, že si můžete vychutnat klid a klidné procházky po malebných uličkách nebo pobřežních oblastech.

Jaro na Sicílii je zase krásné a kvetoucí. Teploty se začínají zvyšovat a příroda začíná ožívat. Ostrov je v tomto období zcela pokryt květy a zelení. Je to ideální doba pro turistiku v přírodě, jak se postupně ochlazuje. Slunce je opět příjemné a je ideální k prozkoumání nejkrásnějších pláží a zátok Sicílie.

Celkově vzato, počasí na Sicílii je příjemné po celý rok. Bez ohledu na roční dobu najdete na tomto ostrově vhodné podmínky pro svou dovolenou. Můžete si užít slunečné pláže v létě, procházky kolem historických památek v podzimním období, nebo venkovské výlety na jaře.

Sicílie nabízí nejen nádherné počasí, ale také bohatou historii, kuchyni a kulturu. Je to cíl, který stojí za návštěvu v každém ročním období.


Dovolená Itálie Sicílie


Pokud hledáte příjemnou dovolenou, Itálie a její velmi oblíbený ostrov Sicílie by mohly být právě tím, co hledáte! Nachází se na jihu země, Sicílie je největším ostrovem v Středozemním moři, nabízejícím nádherné pláže, půvabné vesničky, architektonické poklady a také skvělé jídlo.

Začněme plážemi. Sicílie má spoustu pláží ke splnění vašich mořských snů. Ta nejpopulárnější a jedna z nejkrásnějších se nazývá Isola Bella. Tato pláž se nachází v Taormině a je obklopena azurovými vodami a velkými horami. Pokud hledáte trochu volnosti a klidu, pak se vydejte na Capo d’Orlando Beach, což je dlouhá pláž se zlatým pískem a krásnými modrými vodami. A konečně pokud hledáte trochu adrenalinu, můžete navštívit pláž Mondello, kde si můžete pronajmout vodní skútry a jet po moři.

Nicméně pro Sicílii není typické jen krásné pláže, ale také malebné a horské vesnice, jako jsou třeba Castelmola a Erice. Castelmola je středověká vesnice s kamennými domy, úzkými uličkami a fantastickými výhledy na moře a horu Etnu. Erice je další nádherná vesnice, která se nachází na kopci, kde můžete ochutnat skvělé místní dezerty a vychutnat si nádherný výhled.

Architektonické poklady, o kterých je třeba mluvit, jsou samozřejmě ruiny u města Syracuse a chrámy ve městech Agrigento a Selinunte. Syracuse bylo starořecké město, jehož památky a pamětihodnosti se staly součástí UNESCO. Agrigento je známý především díky svým nádherným řeckým chrámům, Selinunte zase díky svým archeologickým nalezištím a nedalekému přístavu pro rybářská plavidla.

A nakonec - jídlo! Sicílie je rájem pro gurmánské zážitky. Můžete ochutnat místní sýry, zeleninu a ryby. Kromě toho můžete ochutnat sladké místní speciality, jako jsou cannoli, cassata a granita. Pokud hledáte dobré jídlo a víno, Sicílie je to pravé místo pro vás.

V souhrnu lze říci, že Sicílie nabízí nádherné pláže, malebné vesnice, archeologické atrakce a skvělé jídlo a víno. Výlet na tento italský ostrov bude určitě nádherným dobrodružstvím!


Letenka Itálie Sicílie


Itálie je známá svou bohatou historií, nádhernými památkami a úchvatnou přírodou. Pokud hledáte ideální letní destinaci, Sicílie je pro vás jako stvořená. Tato italská ostrovní perla nabízí vše, co si můžete přát pro svou dovolenou: slunce, moře, pláže, kulturu a přírodu.

Sicílie, největší ostrov Středozemního moře, se rozprostírá na jižním pobřeží Itálie. Má jedinečné kouzlo a charakter, kterým okouzlila nespočet návštěvníků. Ostrov láká návštěvníky různými atrakcemi, jako jsou historická města, archeologické naleziště, přírodní rezervace, malebná městečka a samozřejmě také lahodnou sicilskou kuchyní.

Cesta na Sicílii začíná výběrem letenky. Mnoho leteckých společností nabízí přímé a přestupové lety z různých evropských měst, takže najít vhodný letenku by nemělo být problém. Let trvá přibližně 2-3 hodiny z Itálie a kolem 3-4 hodin z jiných evropských destinací.

Poté, co přistál na letišti, je čas začít objevovat Sicílii. Nejlepší způsob, jak to udělat, je půjčit si auto. Ostrov je velký a díky vlastnímu dopravnímu prostředku budete mít svobodu navštívit různá místa a pláže, které jsou od sebe vzdálené.

Sicílie nabízí ohromující historii a kulturu, zejména v jejích starověkých městech. Navštivte Palermo, hlavní město ostrova, kde se můžete procházet úzkými uličkami a obdivovat barokní architekturu kostelů a paláců. Nezapomeňte navštívit také Taorminu, známou svým antickým amfiteátrem a nádherným výhledem na moře.

Pokud máte rádi přírodu, určitě navštivte Etnu, sopku, která se tyčí nad ostrovem a je jednou z nejaktivnějších sopek na světě. Můžete se vydat na turistickou túru a obdivovat úchvatné výhledy na okolní krajinu. Na vaší cestě přes ostrov nesmíte vynechat ani údolí tempel v Agrigentu, které je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO a nabízí ohromující starověké řecké ruiny.

Sicílie je také rájem pro milovníky pláže a slunce. Ostrov je obklopen nádherně čistým mořem s tyrkysově modrými vodami. Můžete si vybrat mezi dlouhými písčitými plážemi nebo malebnými skalnatými zátokami. Oblast Taormina nabízí některé z nejkrásnějších pláží na Sicílii, jako jsou Isola Bella a Mazzarò.

A co se týče jídla, Sicílie je rájem pro gurmány. Zkuste sicilské speciality, jako jsou arancini (fritované kuličky rýže plněné masem nebo sýrem), cannoli (sladké trubičky plněné ricottovým krémem) a mísi (tradiční sicilskou pizzu). Ostrov je také známý svými čerstvými rybími pokrmy.

Na závěr, návštěva Sicílie je zážitek, který si nenechají ujít milovníci kultury, historie, přírody a dobrého jídla. Letenka na tento italský ostrov vám otevře dveře k nezapomenutelné dovolené, kterou si budete pamatovat ještě dlouho. Tak neváhejte a sjetěte se na Sicílii, abyste prožili svůj vysněný italský sen.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

97% našich klientů doporučuje naše služby

Nejlepší cena zaručená

Výhodné nabídky levných letů.

Získejte nejlevnější letenky do fascinujících míst světa.

Prozkoumat letenky