Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Izrael Eilat

Počasí Izrael Eilat


Eilat - slunečné a horké počasí očekává návštěvníky

Izraelské město Eilat je známé svým slunečným a horkým počasím, které přitahuje turisty z celého světa. Toto malé město, ležící na jižním pobřeží Rudého moře, je ideálním místem pro ty, kteří hledají léto prakticky celoročně.

Eilat má podnebí subtropického pouště, což znamená dlouhé, horké léto a mírné zimy. Nejteplejší období zde přichází od července do srpna, kdy teploty mohou dosahovat až 40 °C. Letní měsíce jsou také charakteristické minimem srážek, což znamená, že se tady téměř nikdy neudělá až nějaká větší bouře.

Pokud se rozhodnete navštívit Eilat v létě, nezapomeňte si s sebou vzít opalovací krém s dostatečným faktorem ochrany, sluneční brýle a klobouk. Je také důležité udržovat své tělo dostatečně hydratované a pít hodně vody, aby se zabránilo dehydrataci.

Zimy v Eilatu jsou mírné, s teplotami obvykle kolem 20-25 °C během dne. Nicméně, večery mohou být o něco chladnější, takže byste měli mít po ruce lehčí svetr nebo bundu. Zimní období je také nejúrodnější čas pro turisty navštívit Eilat, protože srážky jsou častější než v létě.

Rudé moře zajišťuje Eilatu příjemný a teplý vodní teplotu po celý rok. To umožňuje turistům si užívat plavání, potápění a další vodní aktivity bez ohledu na roční období. Podmořský život v Rudém moři je velmi bohatý a diverzifikovaný, což přitahuje milovníky potápění z celého světa.

Eilat je také známý svou slavnou pouští Negev, která je v těsné blízkosti města. Tato poušť nabízí některé z nejkrásnějších výhledů na světě, od zářivě červených skal až po písečné duny, které se táhnou daleko do horizontu. Je zde také možnost podniknout trek nebo výlet na kamele.

Celkově vzato, Eilat skýtá fantastické počasí po celý rok. Během letních měsíců si turisté mohou užívat horké slunečné počasí a nekonečné možnosti k relaxaci na pláži. V zimě je zde mírnější počasí, které je ideální pro procházky a objevování pouště. Ať už se rozhodnete navštívit Eilat kdykoli, počasí vás rozhodně nezklame.


Letenka Izrael Eilat


Letenka Izrael Eilat – Zažijte nádhernou dovolenou u Rudého moře

Pokud hledáte ideální destinaci pro dovolenou plnou slunce, tepla a krásných pláží, Izrael a město Eilat by mohly být tou pravou volbou pro vás. Toto půvabné město se nachází na pobřeží Rudého moře a nabízí fantastické pláže, vodní sporty, exotickou faunu a flóru a mnoho dalšího.

Abychom si užili všechny krásy Eilatu, musíme nejprve zajistit letenku. Díky své poloze na jihu Izraele, se většina turistů rozhodne pro let s Eilat Airport. Z České republiky lze do Eilatu cestovat například s aerolinkami Smartwings nebo Ryanair, přičemž lety jsou většinou přímé.

Po příletu do Eilatu budete okouzleni místní atmosférou a tropickým počasím. Můžete si vychutnat krásné pláže, užít si řadu vodních sportů od windsurfingu po šnorchlování, nebo se vydat na nádherné výlety do okolí města.

Eilat se může pochlubit mnoha turistickými atrakcemi, jako například korálové útesy, které můžeme vidět při potápění či šnorchlování. Dále rozhodně nevynechejte příležitost navštívit Národní park Timna s mnoha krásnými útvary a skalami.

Nejen pro milovníky zvířat je určitě skvělým zážitkem návštěva Eilatského akvária a mořské biologické stanice, kde si lidé užijí i semináře o životě pod vodou.

Pokud preferujete adrenalin a rychlou jízdu, vyzkoušejte si třeba jízdu na motorovém člunu, či plachtění na windsurfingových prknech.

Nejen voda, ale i souš nabízí návštěvníkům mnoho možností k zábavě a relaxaci. Užijte si množství unikátních zážitků během projížďky na velbloudech po písečných dunách, zažijte romantickou jízdu na koni podél pláže nebo se prostě projděte po nábřeží a užijte si místní atmosféru a gastronomii.

Eilat vám nabídne všechno, co si můžete přát od dovolené. Je to místo, které vás uchvátí svým ohromujícím výhledem, klidnou atmosférou, různými zážitky a exotickou kulturou. Proto se rozhodně vydejte na dovolenou do Eilatu a užijte si krásy Rudého moře.


Nejčastější dotazy a odpovědi Izrael Eilat


1. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Eilatu?
Nejlepší dobou na návštěvu Eilatu je obvykle v období od října do dubna, kdy jsou mírnější teploty a je méně turistů.

2. Jak se dostat do Eilatu?
Nejčastěji se do Eilatu dostává letecky, přistávací letiště Ovda se nachází asi 60 km od města. Alternativně je možné jet autobusem nebo autem z jiných částí Izraele.

3. Můžu se koupat v Rudém moři v Eilatu?
Ano, Eilat nabízí krásné pláže a možnost koupání v Rudém moři. Voda je zde teplá a jasně modrá.

4. Co bych měl navštívit v Eilatu?
V Eilatu byste neměli vynechat návštěvu podvodního observatoře Coral Beach, Rybího parku nebo Timna Parku, kde můžete vidět úžasné skalní útvary.

5. Jaké jsou typické jídla v Eilatu?
V Eilatu můžete ochutnat různá jídla z izraelské a arabské kuchyně. Mezi typické pokrmy patří hummus, falafel, šakšuka a různé druhy grilovaného masa.

6. Jaká je místní měna v Eilatu?
Místní měna v Eilatu je izraelský šekel. Většina obchodů a restaurací přijímá také platební karty.

7. Existuje nějaký pohraniční přechod do Jordánska z Eilatu?
Ano, existuje pohraniční přechod do Jordánska z Eilatu nazývaný Allenbyho most. Je možné přejet dom Jordánska a navštívit Petra nebo další zajímavá místa.

8. Kde se nachází nejlepší potápěčské lokality v Eilatu?
Nejlepší potápěčské lokality v Eilatu se nacházejí v rezervaci Coral Beach. Zde můžete vidět různé druhy ryb, korálů a dalšího podmořského života.

9. Jaká je počasí v Eilatu v létě?
V létě je v Eilatu velmi horko, teploty se mohou pohybovat mezi 30-40 °C. Doporučuje se nosit lehké oblečení a hydratovat se dostatečně.

10. Existuje nějaké významné kulturní festivaly v Eilatu?
Ano, v Eilatu se koná například hudební festival Red Sea Jazz Festival, který přitahuje známé jazzové hudebníky z celého světa. Kromě toho se zde také konají další kulturní a hudební akce.


Dovolená Izrael Eilat


Izrael je země bohatá na historii, kulturu a nádherná místa, které stojí za to vidět. Jedním z nejkrásnějších míst v Izraeli je bezesporu Eilat, které se nachází u Rudého moře. Eilat nabízí návštěvníkům nezapomenutelný pobyt plný zážitků a dobrodružství.

Eilat je ideální destinací pro ty, kteří chtějí zažít nádherné bílé pláže, teplé klima a kristalicky čistou vodu. Eilat si získá srdce každého turisty svým neuvěřitelně modrým mořem a nádhernými scenériemi. Vedle plážových aktivit jako jsou šnorchlování, potápění nebo vodní sporty, si v Eilatu můžete prohlédnout i národní park, který je domovem úchvatné podmořské fauny a flóry.

Eilat je také místem, kde můžete poznat Jeruzalém, Betlém nebo Mrtvé moře, jelikož jsou tyto místa v dosahu na výlety. V Jeruzalému se můžete prohlédnout historické svatyně a v Betlémě si pak prohlédnout Chrámovou jeskyni. Mrtvé moře je pak určitě ideálním místem pro relaxaci na konci náročného dne.

Eilat nabízí také originální zábavní podniky jako je například Coral World Underwater Observatory, Observatory Lounge a Dolphin Reef. V Coral World Underwater Observatory si můžete prohlédnout podmořský svět Rudého moře z pohodlí sucha. Observatory Lounge je ideální pro relaxaci s drinkem a zároveň se můžete prohlédnout panoramatickou vyhlídku na město. Posledním příjemným zážitkem v Eilatu je možnost setkání s delfíny v Dolphin Reef. Tento zábavný park nabízí možnost korybu pod vodou s delfíny a pozorování jejich přirozených zvyklostí.

Eilat také nabízí bohatou nabídku restaurací a kaváren, kde si můžete vychutnat místní speciality včetně ryb, mořských plodů, salátů a chlebů. Izrael má také bohatou historii při přípravě kávy, a tak si zde můžete vychutnat originální kávu a nakoupit kávové suvenýry.

Návštěva Eilatu je nezapomenutelným zážitkem pro každého, kdo hledá krásné pláže, neuvěřitelné scenérie a fascinující historii. Eilat nabízí mnoho aktivit pro celou rodinu a zároveň je ideálním místem pro relaxaci, kde si můžete vychutnat dovolenou, jakou jste si vysnili. Takže neváhejte a vydejte se do Eilatu, nejlépe s průvodcem, který vás provede skrytými zákoutími tohoto krásného města.


Ubytování Izrael Eilat


Izrael je zemí, kde se mimo jiné nachází nejjižnější izraelské město Eilat, které je poměrně známé svými krásnými plážemi, teplým počasím a možnostmi vodních sportů. V tomto městě najdete mnoho různých možností ubytování, které uspokojí různé potřeby a preference.

Luxusní hotely jsou skvělým výběrem pro ty, kteří chtějí strávit svůj pobyt v Eilatu s luxusem. Výhodou těchto hotelů je, že se v nich nachází nejen pokoje, ale i další vybavení jako jsou spa, bazény a restaurace. Zároveň se nacházejí v blízkosti pláže, což je ideální pro ty, kteří chtějí relaxovat u moře.

Kromě hotelů, jsou v Eilatu nespočetné varianty pronájmů apartmánů. Ty jsou ideální volbou pro ty, kteří plánují delší pobyt a chtějí si být více nezávislí. V Eilatu najdete mnoho prostorných apartmánů s několika místnostmi, vysokou kvalitou vybavení a kuchyňským koutem. Důležité je mít na paměti, že většina apartmánů se nachází v apartmánových domech, které se často nacházejí mimo centrum města.

Pokud ale preferujete nízkorozpočtové ubytování, v Eilatu se také nachází různé hostely a levné hotely. Tyto možnosti jsou v ideálním případě vhodné pro ty, kteří chtějí ušetřit a využít především ubytování jako místo k přespání. V některých hostelech najdete i společné kuchyně, společenské prostory a další vybavení.

Celkově vzato má Eilat poměrně rozvinutou turistickou infrastrukturu, a výběr ubytování je tudíž široký a různorodý. Bez ohledu na to, jaký typ ubytování si zvolíte, Eilat je skvělou destinací pro každého, kdo hledá slunce, pláže a možnosti vodních sportů.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

97% našich klientů doporučuje naše služby

Nejlepší cena zaručená

Výhodné nabídky levných letů.

Získejte nejlevnější letenky do fascinujících míst světa.

Prozkoumat letenky