Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Japonsko Himeji

Počasí Japonsko Himeji


Himeji je město nacházející se na jihovýchodě Japonska. Je to hlavní město prefektury Hyogo a je známé pro svůj UNESCO světově dědictví – Himeji-jō, nádherný hrad postavený v 17. století.

Himeji má oceánské podnebí, což znamená vlhké léto a mírně chladné zimy. Průměrná teplota v létě je kolem 30°C, zatímco v zimě se pohybuje kolem 5°C. Deštivé období je v Himeji od června do srpna, kdy může být více než 200 mm srážek za měsíc, což znamená, že je to nejvhodnější období pro turisty, kteří chtějí vidět zelené krajiny a květiny. Na druhé straně, v zimě se můžete potkat se sněhem, zejména v horách.

Podzim (září a říjen) je nejoblíbenější sezónou pro turisty, kteří chtějí vidět krajiny s barevnými listy, které se obvykle objevují v posledních dvou týdnech října. Je to také dobrý čas na procházky a na návštěvu chrámů a svatyň, které jsou v Himeji mnoho.

Během jara je Himeji pokrytý kvetoucím sakurami (japonské třešně). Sakura se obvykle začíná objevovat kolem konce března a v prvních týdnech dubna. Toto období je velmi krátké, takže jsou v Himeji mnoho akcí a oslav k přivítání jara a k vizuálnímu zážitku, který zanechává v srdcích mnoha lidí.

Celkově lze říci, že Himeji má jedinečné počasí, které je pro turisty velmi vhodné během jakéhokoli období. Se správným plánováním můžete navštívit Himeji v jakémkoli období roku a objevit jeho kulturu, historii, jídlo, přírodu a mnoho dalšího.


Dovolená Japonsko Himeji


Dovolená v Japonsku je úžasný zážitek a Himeji je jedno z nejkrásnějších měst v zemi vycházejícího slunce. Nachází se v prefektuře Hjógo na ostrově Honšú a je známé především díky svému nejznámějšímu turistickému cíli - Himejskému zámku zvanému "Bílý volný kohout" .

Himejský zámek je jedním z nejznámějších zámků v Japonsku a je považován za národní poklad. Zámek byl vystavěn v roce 1333 a přes několik století byl využíván jako velehorský hrad. V 17. století byl však zcela přestavěn a získal svou ikonickou bílou barvu. Dnes je Himejský zámek neuvěřitelně populárním turistickým cílem, který přitahuje turisty z celého světa.

Kromě zámku je v Himeji mnoho dalších turistických atrakcí, které stojí za vidění. Mezi nimi je například Koko-en zahrady, které jsou velmi populární v období jara, kdy se zde koná sakura - slavnost kvetoucích třešní. V zahradách můžete pozorovat uzavřené vodovody a nádrže na vodu, které byly používány při stavbě hradu.

Dalším místem, které stojí za návštěvu, je Himeji-józan Sakusho. Toto místo bylo kdysi skladem pro zemědělské produkty, ale dnes se z nich stal jedinečný komplex galerií, obchodů a tradičních řemeslných dílen.

Himeji je také populárním místem pro stravování. Centrum města nabízí mnoho malých obchůdků, kde si můžete vychutnat tradiční japonské jídlo. Nášlepky z rýžové mouky, zeleninové a masové rizoty jsou oblíbené jídla vyhledávané místními i turisty.

Pokud se chystáte na dovolenou v Japonsku, neměli byste opomenout navštívit krásné město Himeji. Himejský zámek a další turistické atrakce vám zajistí nezapomenutelný zážitek. Stačí si jen zajistit letenky a ubytování v této krásné lokalitě a můžete se těšit na fantastickou dovolenou, na kterou budete dlouho vzpomínat.


Nejčastější dotazy a odpovědi Japonsko Himeji


1. Kde se nachází Himeji?

Himeji se nachází na západě Japonska, v prefektuře Hyogo.

2. Jak se dostanu do Himeji?

Do Himeji se můžete dostat vlakem, autobusem nebo autem. Nejpohodlnější způsob je využití vlaku, přičemž Himeji je snadno dostupné z mnoha měst, včetně Kjóto, Ósaky a Hirošimy.

3. Jaké je nejznámější místo v Himeji?

Nejznámějším místem v Himeji je jeho hrad, Himeji-jo. Jedná se o jednu z nejstarších a nejlépe zachovaných původních pevností v Japonsku a je zapsaná na seznamu světového dědictví UNESCO.

4. Jak dlouho trvá prohlídka Himeji-jo?

Prohlídka hradu Himeji-jo obvykle trvá asi 1-2 hodiny, v závislosti na tom, jak důkladně se rozhodnete ho prozkoumat.

5. Jaká je vstupní cena do hradu Himeji-jo?

Vstupné do hradu Himeji-jo se liší v závislosti na sezoně a typu vstupenky. Obecně se pohybuje kolem 1 000-1 500 jenů (cca 200-300 Kč).

6. Jaký je nejlepší čas na návštěvu Himeji?

Nejlepší čas na návštěvu Himeji je obvykle na jaře (březen - květen) a na podzim (září - listopad), kdy je počasí příjemné a můžete si vychutnat krásu kvetoucích stromů nebo zlatavých listů.

7. Existují nějaké další zajímavé místa v Himeji?

Kromě hradu Himeji-jo, Himeji nabízí také další zajímavá místa, jako je Kokoen, japonská zahrada, a chrám Engyo-ji, který je od hradu vzdálený a nabízí krásné výhledy na město.

8. Jaký je tradiční jídlo v Himeji?

Mezi tradiční jídla v Himeji patří Himeji-ryori, což jsou místní speciality včetně jatečnických výrobků (například "Himeji oden" - smažené tofu se zeleninou) a místního piva.

9. Kde se můžu ubytovat v Himeji?

V Himeji je k dispozici celá řada ubytovacích možností, včetně hotelů, hostlů a tradičních ryokanů.

10. Jak se řekne "děkuji" v japonštině?

"Děkuji" se řekne v japonštině "Arigatou".


Ubytování Japonsko Himeji


Himeji je malebné město, nacházející se v prefektuře Hyogo v Japonsku. Mnoho turistů sem přijíždí především kvůli světoznámému hradu Himeji-jo, který je jedním z nejlépe zachovaných i nejkrásnějších samurajských hradů v zemi. Avšak Himeji nabízí nejen historické zajímavosti, ale také skvělé možnosti ubytování, které zajistí, že vaše cesta bude ještě příjemnější.

Ve městě najdete širokou škálu ubytovacích možností, které vyhovují různým preferencím a rozpočtům. Jeden z nejoblíbenějších typů ubytování pro turisty je ryokan. Ryokany jsou tradiční japonské hotely, které vás přenesou do autentické japonské atmosféry. Tyto hotely nabízejí místnosti se společným nebo vlastním sociálním zařízením a jsou vybaveny tradicionálními tatami matracemi, futony a nízkými stolky. V ryokanech si můžete vychutnat vynikající jídlo a zrelaxovat v teplých lázních onsen. V Himeji se nachází několik ryokanů, které nabízejí vysokou úroveň služeb a pohostinnost.

Pro ty, kteří preferují moderní hotely, je v Himeji k dispozici také široká škála možností. Zdejší hotely nabízejí pohodlné a moderní pokoje s veškerými moderními vybaveními, jako jsou vlastní koupelny, televize a bezplatné Wi-Fi. Většina z nich se nachází v blízkosti hlavních turistických atrakcí, což zajišťuje snadný přístup k všemu, co město nabízí.

Další možností ubytování jsou hostely, které jsou oblíbené mezi mladými a cestovateli s nižším rozpočtem. Hostely nabízí levné a společné pokoje s možností pronájmu postele v dormitáři nebo soukromém pokoji. Tyto zařízení zpravidla poskytují příjemné a čisté prostředí a často mají společenské prostory, kde si můžete povídat s ostatními hosty a získat cenné tipy na výlety a aktivity v okolí.

Poslední možností ubytování v Himeji je tradiční japonský minshuku. Minshuky jsou soukromé domy, které poskytují ubytování a stravu za rozumnou cenu. Tato forma ubytování nabízí příležitost poznat skutečný životní styl místních obyvatel a promítnout se do kultury Japonska. Místní rodiny vám rády poskytnout pohostinství, včetně chutných domácích jídel.

Ať už se rozhodnete pro ryokan, moderní hotel, hostel nebo minshuku, ubytování v Himeji vám zaručeně poskytne komfort a příjemný pobyt. Během své návštěvy tohoto krásného města si můžete vychutnat nejen jeho historické a kulturní poklady, ale také si odpočinout v útulných a přátelských ubytovacích zařízeních.


Letenka Japonsko Himeji


Himeji je japonské město ležící na ostrově Honšú a je známé především díky svému ohromujícímu hradu, Himejskému hradu, který je považován za jednu z nejvýznamnějších památek Japonska.

Pokud se rozhodnete navštívit Japonsko, letenka do Himeji je vynikající volbou, protože nejenže má toto město mnoho historických a kulturních atrakcí, ale také se nachází v blízkosti velkých japonských měst, což vám umožní objevit i další části tohoto úžasného ostrova.

Let z vaší zvolené destinace do Himeji vás přivede na letiště Kansai International Airport, které je největším mezinárodním letištěm v západním Japonsku. Zde můžete přestoupit na rychlíkovou linku nebo si pronajmout auto a přibližně během hodiny dorazit do Himeji.

Hned při příjezdu do Himeji nebudete moci přehlédnout ikonický Himejský hrad, který je jedním z nejlépe dochovaných feudálních hradů v Japonsku. Tento majestátní hrad se skládá z více než 80 budov, které jsou propojeny rozsáhlými zahradami a opevněnými branami. Jeden z nejzachovalejších a nejkrásnějších příkladů japonské architektury, Himejský hrad je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO a představuje důležitou část historie Japonska.

Kromě hradu si v Himeji můžete prohlédnout také Koko-en, což je historická zahrada ležící poblíž hradu. Tato zahrada se rozkládá na ploše 3,5 hektaru a je vysoce ceněna pro svou krásu a harmonii. Sestává ze sedmi různých částí, které se liší ve stylu a designu, a nabízí úchvatné pohledy na pečlivě upravené trávníky, květinové záhony, vodopády a jezírka.

Další zajímavostí v Himeji je svatyně Engyō-ji, která se nachází na strmém kopci v horách. Tato buddhistická svatyně je považována za jednu z nejvýznamnějších v Japonsku a nabízí nádherné výhledy na okolní krajinu. Na svatyni Engyō-ji můžete strávit celý den procházkou po úzkých chodnících, obdivováním nádherných chrámů a meditací v tichosti.

Pro milovníky japonských zahrad je další atrakcí Himeji Kóku-en, která se nachází v těsné blízkosti hradu. Tato rozlehlá zahrada byla vybudována v souladu s tradičními japonskými zahradními principy a nabízí klidné místo, kde si můžete odpočinout a obdivovat krásně zařízené zahrady s květinami, jezírky a kameny.

Po prohlídce těchto krásných památek můžete v Himeji navštívit také místní trhy a restaurace, abyste ochutnali některé tradiční japonské pokrmy. Himeji je známo pro svou výtečnou kuchyni, ať už se jedná o sushi, ramen nebo teppanyaki. K dispozici je také velké množství obchodů, kde si můžete koupit suvenýry a upomínkové předměty.

Závěrem lze říci, že Himeji je nejen překrásné historické město s úžasnými památkami, ale také výborný výchozí bod pro objevování dalších částí Japonska. Tento malebný kousek Japonska vám poskytne jedinečnou možnost prozkoumávat bohatou historii a kulturu této země.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

97% našich klientů doporučuje naše služby

Nejlepší cena zaručená

Výhodné nabídky levných letů.

Získejte nejlevnější letenky do fascinujících míst světa.

Prozkoumat letenky