Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Jihoafrická republika St. Lucia Wetlands

Dovolená Jihoafrická republika St. Lucia Wetlands


Jihoafrická republika je jednou z nejkrásnějších a nejrozmanitějších destinací na světě, a jedním z nejvýznamnějších míst k návštěvě je St. Lucia Wetlands. Tato oblast se nachází na východním pobřeží země a je jedním z největších pobřežních mokřadů na světě.

St. Lucia Wetlands je domovem rozmanitých ekosystémů, které si získaly status přírodní rezervace a byly zařazeny na seznam Světového dědictví UNESCO. Představuje unikátní kombinaci pobřežních lesů, bažin, sladkovodních jezer, mangrovových porostů a pláží, které poskytují útočiště pro řadu vzácných a ohrožených druhů.

V tomto odlehlém ráji můžete pozorovat obrovský výběr divokých zvířat. St. Lucia Wetlands je známé především pro svou populaci lamantinů, také známých jako mořských krav. Tyto přátelské a mírumilovné tvory lákají návštěvníky z celého světa, kteří si chtějí vychutnat unikátní zážitek potápění nebo jízdu na lodi, která jim umožňuje pozorovat tato ohrožená zvířata v jejich přirozeném prostředí.

Kromě lamantinů je St. Lucia Wetlands také domovem mnoha dalších ohrožených druhů, jako jsou želvy, krokodýli, nilští koně, apod. Můžete si vychutnat safari a pozorovat tyto vzácné tvory při jejich denních aktivitách. K vidění jsou také více než 350 druhů ptáků, což činí toto místo rájem pro ornitology.

Aby si návštěvníci mohli co nejvíce užít pobyt v této přírodní rezervaci, je k dispozici centrum pro návštěvníky, kde dostanete informace o rezervaci a možnostech, jak ji prozkoumat. Kromě toho existuje mnoho vyznačených tras, které vás provedou nejkrásnějšími částmi mokřadu a umožní vám objevovat jeho jedinečnost a krásu.

St. Lucia Wetlands je nejen ideální pro příznivce přírody, ale také pro ty, kteří si chtějí odpočinout na krásných plážích. Region nabízí neuvěřitelné bílé a písečné pláže s tyrkysově modrými vodami Indického oceánu, které jsou perfektní pro relaxaci a opalování. Můžete si také užít nejrůznější vodní sporty jako potápění, šnorchlování nebo rybaření.

Dovolená v Jihoafrické republice St. Lucia Wetlands je jedinečným zážitkem plným přírodní krásy a vzrušení. Tato oblast vás překvapí svou rozmanitostí a unikátností, ať už jste dobrodruh nebo milovník přírody. Staňte se součástí tohoto ohromujícího prostředí a objevte skryté poklady Jihoafrické republiky.


Ubytování Jihoafrická republika St. Lucia Wetlands


Jihoafrická republika je známá svou ohromující přírodní krásou a bohatstvím divokého života. Jedním z nejúžasnějších přírodních zázraků v této zemi je rezervace St. Lucia Wetlands, která se nachází v provincii KwaZulu-Natal. Tento úchvatný region je také světovým dědictvím UNESCO.

Rezervace St. Lucia Wetlands je jedním z největších mokřadů na světě a rozkládá se na rozloze přesahující 330 000 hektarů. Tvoří ji široká škála přírodního prostředí, včetně slaných močálů, bažin, jezer, mangrovových lesů a pobřežních písečných dun. Tento jedinečný ekosystém přitahuje širokou škálu zvířat, včetně krys, antilop, žiraf a ohromného množství ptáků.

Jedním z hlavních důvodů, proč byste měli navštívit St. Lucia Wetlands, je její divoký život. Tato oblast je známá svou rozmanitou populací zvířat, jako jsou sloni, buvoli, nosorožci a krokodýli. Je také domovem pro více než 500 druhů ptáků, což z ní činí ráj pro ornitology. Návštěvníci mohou si pronajmout lodě a vydat se na safari po řece St. Lucia, aby si vychutnali pohled na krokodýly, hrochy a mnoho dalších zvířat.

Další aktivitou, kterou můžete v rezervaci St. Lucia Wetlands podniknout, je pozorování velryb. Toto pobřežní městečko je známé jako jedno z nejlepších míst na světě pro pozorování velryb. V období mezi červencem a listopadem sem proudí jihoafrické pobřeží mořští savci a poskytují úžasné příležitosti pro jejich sledování.

Ve St. Lucia Wetlands je také spousta možností pro ubytování. Najdete zde různé typy ubytování, od elegantních hotelů až po kempy pro ty, kteří preferují blízký kontakt s přírodou. V každém případě je důležité si rezervovat ubytování s dostatečným předstihem, protože tato oblíbená destinace poskytuje jen omezený počet míst.

Rezervace St. Lucia Wetlands je také ideálním místem pro aktivní dovolenou. Můžete se vydat na pěší túru a objevovat různé routy v okolí, nebo se vydat na cyklistickou výpravu a objevovat krásy okolní krajiny. Pro ty, kteří se chtějí nechat unášet vodními vlnami, je zde také možnost provozování vodních sportů.

V případě, že se rozhodnete navštívit Jihoafrickou republiku, rezervace St. Lucia Wetlands by se měla stát povinnou zastávkou na vaší cestě. Toto úžasné místo nabízí jedinečnou kombinaci nepopsatelné krásy přírody a fascinujícího divokého života. Navštívit St. Lucia Wetlands je jedinečný zážitek, který si určitě pamatujete po celý život.


Počasí Jihoafrická republika St. Lucia Wetlands


Jihoafrická republika, země plná různorodého a zajímavého přírodního bohatství, domovem mnoha úchvatných přírodních krás. Jedním z těchto unikátních míst je i chráněná oblast St. Lucia Wetlands, která se nachází na jihovýchodním pobřeží země.

St. Lucia Wetlands, také známé jako iSimangaliso Wetland Park, byly pro svou mimořádnou přírodní hodnotu zařazeny na seznam Světového dědictví UNESCO. Rozkládají se na rozloze více než 328 000 hektarů a zahrnují laguny, sladkovodní jezera, mangrovníkové bažiny, písčité pobřeží a strmé kopce.

Tato oblast je domovem ohromného množství druhů živočichů a ptáků. Kromě toho zde žije také největší populace slonů v Jižní Africe. St. Lucia Wetlands jsou místem, kde se setkáváte s divokou přírodou v její plné kráse. Pokud máte rádi pozorování ptáků nebo chcete spatřit vzácné druhy zvířat, jako jsou noční šelmy nebo krokodýli, jistě zde nebudete zklamáni.

Klima v této oblasti je příjemné se změnami mezi suchým a deštivým obdobím. V letních měsících, které trvají od října do března, teploty dosahují průměrně 25-35 °C. Tato doba je charakteristická vysokými srážkami, které oblast zahalují do zelené a bohaté vegetace. V zimě, která přichází od června do srpna, jsou teploty mnohem mírnější s průměrnými hodnotami kolem 20-25 °C.

Pokud se chystáte navštívit tuto překrásnou oblast, je vhodné si zabalit lehké oblečení, sluneční brýle, klobouk a opalovací krém s vysokým ochranným faktorem. Nezapomeňte také na repelent proti komárům, protože jich zde v období dešťů může být značné množství.

St. Lucia Wetlands jsou fantastickým místem pro milovníky přírody a dobrodruží. Pro ty, kteří si chtějí vychutnat krásy této oblasti, je zde mnoho aktivit, které mohou podniknout. Turisté si mohou užít procházky po okolních stezkách, různé vodní aktivity, jako je šnorchlování nebo plavba kajakem, nebo si prostě jen lehnout na pláž a relaxovat.

Jihoafrická republika St. Lucia Wetlands je rozhodně jedním z pokladů této úžasné země. Její rozmanitá fauna a flora, nádherné scenérie a pestrost aktivit nabízí návštěvníkům jedinečný zážitek a nezapomenutelnou vzpomínku. Pokud se tedy chystáte na dovolenou do Jihoafrické republiky, nezapomeňte zařadit návštěvu St. Lucia Wetlands do svého itineráře.


Letenka Jihoafrická republika St. Lucia Wetlands


Jihoafrická republika je plná nádherných a fascinujících míst, které lákají turisty z celého světa. Jedním z těchto zajímavých míst je i St. Lucia Wetlands, který se nachází na východním pobřeží Jižní Afriky.

St. Lucia Wetlands, známý také jako iSimangaliso Wetland Park, je jedním z nejrozmanitějších vodních prostředí na světě. Tento park se rozprostírá na ploše téměř 332 000 hektarů a zahrnuje různé ekosystémy, jako jsou mangrovy, sladkovodní jezera, pobřežní duny a pláže. Díky této rozmanitosti byl park zařazen na seznam světového dědictví UNESCO.

St. Lucia Wetlands je domovem mnoha druhů zvířat a rostlin. Mezi nejznámější tu patří velbloudi, sloni, levharti, krokodýli a želvy. Vodní plochy jsou plné ryb, krokodýlů a také nádherných ptáků, jako jsou pelikáni, rybáci a koroptve.

Jeden z nejlepších způsobů, jak se dostat do St. Lucia Wetlands, je letecky. Letenky do Jihoafrické republiky se dají zakoupit u mnoha leteckých společností po celém světě. Po příletu do hlavního města Jihoafrické republiky, Johannesburgu, se pak můžete vydát na další let do blízkého města Durban, které je vzdálené jen necelé dvě hodiny jízdy od parku.

Návštěvníci St. Lucia Wetlands si nesmí nechat ujít projížďku lodí po řece St. Lucia, kde mohou pozorovat krokodýly, nádherné ptáky a mnoho dalšího. Další atrakce zahrnují procházky v mangrovech, safari autem a vodní sporty, jako je kajak, šnorchlování a potápění.

St. Lucia Wetlands je naprosto úchvatný a krásný park, který nabízí návštěvníkům nevšední zážitky. Díky své unikátnosti a rozmanitosti si získává stále více turistů z celého světa. Pokud hledáte dobrodružství a nevšední zážitky, je St. Lucia Wetlands tou pravou destinací pro vás.


Nejčastější dotazy a odpovědi Jihoafrická republika St. Lucia Wetlands


1. Jak se dostanu do St. Lucia Wetlands?

Nejlepší způsob, jak se dostat do St. Lucia Wetlands, je letecky přistát na letišti King Shaka International Airport v Durbanu a poté si pronajmout auto a jet přibližně 2 hodiny na sever směrem k městu St. Lucia.

2. Kdy je nejlepší čas na návštěvu St. Lucia Wetlands?

Nejlepší čas na návštěvu St. Lucia Wetlands je od května do září, kdy je suché období a snaží se zvířata z oblasti zdrojů vody jako Mlalazi řeka a jezero St. Lucia.

3. Jaké druhy zvířat mohu v St. Lucia Wetlands vidět?

V St. Lucia Wetlands se můžete těšit na vidění velryb, krokodýlů, hipopatamusů, slonů, nosorožců, žiraf, impala, antilop, zebu a mnoho dalších druhů zvířat.

4. Kde bych měl bydlet v St. Lucia Wetlands?

St. Lucia Wetlands nabízí řadu ubytování, včetně hotelů, penzionů, kempů a chatových domů. Nejoblíbenějšími oblastmi jsou lidmi Maphelane, Mabibi, Kosi Bay a Sodwana Bay.

5. Jaké aktivity mohu dělat v St. Lucia Wetlands?

V St. Lucia Wetlands můžete jít na safari, plavat s delfíny, kajakovat, potápět se, rybařit nebo si jen relaxovat na pláži. Můžete také navštívit některé z nejznámějších míst v oblasti, jako jsou Kosi Bay dunes, Cape Vidal a ucelená oblast oblast Spioenkop Game Reserve.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

97% našich klientů doporučuje naše služby

Nejlepší cena zaručená

Výhodné nabídky levných letů.

Získejte nejlevnější letenky do fascinujících míst světa.

Prozkoumat letenky