Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Jordánsko Aljoun Nature Reserve

Dovolená Jordánsko Aljoun Nature Reserve


Jordánsko je země plná překvapení a krás, a turistickou destinací, která stojí za zmínku, je Aljoun Nature Reserve. Tento park se nachází v Jižním Jordánsku, asi 30 kilometrů od města Ajlun. Rezervace Aljoun nabízí turistům přírodní krásy, historické památky a nádherné výhledy na okolní krajinu.

Aljoun Nature Reserve je park, který se rozkládá na ploše 13 kilometrů čtverečních. Na východě sousedí s historickou pevností Ajlun, která pochází z 12. století. Tento park byl zřízen v roce 1988 vládou Jordánska s cílem chránit zdejší přírodní bohatství. Rezervace přináší návštěvníkům úchvatné scenérie, oblíbené jsou zejména procházky v přírodě po krásných turistických trasách.

Při procházce Aljoun Nature Reserve návštěvníci mohou spatřit mnoho endemických druhů rostlin a zvířat, jako jsou ptáci, hadi, ještěrky, netopýři nebo veverky. V jedné z roklí se nachází řídký porost Pinus brutia, který je typický pro tuto oblast. V parku žijí také šakalové, divocí psi, prasata a kočky.

Toto místo je ideální pro turisty, kteří chtějí strávit několik dnů v přírodě, daleko od ruchu měst. Rezervace nabízí turistům také možnosti kempování, a to jak pod stanem, tak i v tradičních jordánských beduínských stanech. Kromě toho je zde možnost si objednat průvodce, který Vám přibliží historii a zvyklosti této oblasti.

Pokud máte rádi turistické trasy, Aljoun Nature Reserve nabízí několik krátkých a středně dlouhých tras. Turistické trasy Vás provedou přes kopců, lesy, louky a kaňony. Během procházky si lze prohlédnout skalní obydlí a archeologické památky, připomínající období římského a byzantského období.

Při návštěvě Jordánska byste neměli vynechat návštěvu Aljoun Nature Reserve. Jedná se o nádherný kus Jordánska, který nabízí nádhernou přírodu, zážitky a krásný výhled na okolní krajinu. Navštivte toto místo a okusťte krásy Jordánska.


Nejčastější dotazy a odpovědi Jordánsko Aljoun Nature Reserve


1. Jak se dostat do Aljoun Nature Reserve?
- Aljoun Nature Reserve se nachází asi 30 km severně od Ammánu v Jordánsku. Nejlepší způsob, jak se sem dostat, je autobusem nebo taxi z Ammánu. Cesta trvá zhruba 45 minut.

2. Jaké jsou otevírací hodiny Aljoun Nature Reserve?
- Aljoun Nature Reserve je otevřen každý den od 8:00 do 16:00.

3. Kolik stojí vstupné do Aljoun Nature Reserve?
- Vstupné do Aljoun Nature Reserve je 3 jordánské dináry pro místní obyvatele a 5 jordánských dinárů pro zahraniční návštěvníky.

4. Jak dlouho trvá procházka Aljoun Nature Reserve?
- Procházka Aljoun Nature Reserve trvá zhruba 2-3 hodiny, v závislosti na tom, kolik času rozhodnete věnovat jednotlivým stezkám a atrakcím.

5. Jaké aktivity mohu dělat v Aljoun Nature Reserve?
- V Aljoun Nature Reserve můžete podniknout pěší túry a rozhledové výlety, sledovat ptáky, pozorovat divokou zvěř a prozkoumat historické ruiny hradu Ajloun.

6. Je nutné mít průvodce při návštěvě Aljoun Nature Reserve?
- Ne, průvodce není povinný, ale je doporučeno si najmout místního průvodce, aby vám poskytl detailní informace o rezervaci a pomohl vám lépe se zorientovat.

7. Jak se obléci při návštěvě Aljoun Nature Reserve?
- Doporučuje se nosit pohodlné a oděvní vrstvy, které jsou vhodné pro venkovní aktivity. Také je důležité mít na paměti, že v Aljoun Nature Reserve může být chladněji než v Ammánu vzhledem k vyšší nadmořské výšce.

8. Je možné kempovat v Aljoun Nature Reserve?
- Ne, kempování není v Aljoun Nature Reserve povoleno. Je však možné zůstat přes noc v jednom z místních ubytovacích zařízení poblíž rezervace.

9. Jaké druhy zvířat se vyskytují v Aljoun Nature Reserve?
- V Aljoun Nature Reserve žijí různé druhy zvěře, včetně kozy židli, lišky, zajíců, ježků a mnoho dalších. Tato místa jsou také oblíbená pro pozorování více než 100 druhů ptáků.

10. Je možné stravovat se v Aljoun Nature Reserve?
- Ano, v Aljoun Nature Reserve je k dispozici restaurace a kavárna, ve které si můžete odpočinout a nasát krásy přírody při občerstvení.


Ubytování Jordánsko Aljoun Nature Reserve


Jordánsko je známé nejen svými historickými památkami, ale také překrásnou přírodou. Jedným z nejzajímavějších míst, které stojí za návštěvu, je rezervace přírody Aljoun.

Aljoun Nature Reserve se nachází zhruba 30 kilometrů severně od Ammánu, hlavního města Jordánska. Tato rezervace se táhne na rozloze přes 13 000 hektarů a nabízí úchvatné scenérie, které lákají milovníky přírody z celého světa.

Rezervace je známá svou jedinečnou biodiverzitou a je domovem mnoha vzácných druhů rostlin a živočichů. Setkáte se zde s endemickými druhy jako jsou mlok horský, levhart arabský nebo zajíc pouštní. Aljoun je také důležitým migračním koridorem pro ptáky, kteří sem přilétají z Evropy během cesty do Afriky.

Pro turisty je zde připraveno několik značených tras a vyhlídkových plošin, které umožňují návštěvníkům objevovat krásy rezervace. Můžete si vybrat mezi jednoduchými vycházkami nebo náročnějšími túrami, které vás provedou skalnatým terénem až na vrchol kopce, odkud je panoramatický výhled na celou rezervaci.

Pokud plánujete navštívit tuto rezervaci, nemusíte se obávat ubytování. Aljoun je domovem ekorezortu Aljoun Trails, který nabízí různé typy ubytování pro turisty. Můžete si vybrat mezi tradičním jordánským stavbou – Beduínským stany, které jsou vybaveny veškerým pohodlím, nebo pokud preferujete větší luxus, můžete zvolit moderní kabiny s soukromou koupelnou. V ekorezortu si také můžete vychutnat tradiční jordánskou kuchyni a ochutnat místní speciality.

Kromě turistiky nabízí Aljoun Nature Reserve i další aktivity. Můžete strávit den vystupováním po skalách, nebo se vydat na jeepový safari, který vás provede rezervací až na nejodlehlejší místa. Pro ty, kteří si chtějí odpočinout a nabrat nové síly, je zde k dispozici malá wellness zóna s masážemi a dalšími relaxačními procedurami.

Navštěva Aljoun Nature Reserve je jedinečným zážitkem, který vám umožní objevit neporušenou přírodu Jordánska. Bez ohledu na to, zda rádi putujete nebo si užíváte relaxaci, tato rezervace vám nabídne nezapomenutelné zážitky.


Letenka Jordánsko Aljoun Nature Reserve


Jordánsko je země plná fascinujících přírodních krás, které lákají milovníky dobrodružství a přírodního prostředí z celého světa. Jedním z nejzajímavějších a nejvíce unikátních rezervací v této zemi je Aljoun Nature Reserve.

Aljoun Nature Reserve se nachází na severozápadě Jordánska a je domovem pro mnoho ohrožených druhů planých zvířat a rostlin. Tato přírodní rezervace se rozkládá na území více než 13 000 hektarů a nabízí nezapomenutelný zážitek pro každého návštěvníka.

Hlavní atrakcí rezervace je jeho jedinečné geologické prostředí. Na území Aljoun Nature Reserve se nachází rozlehlá série zalesněných kaňonů, skalních říms a vodopádů, které poskytují útočiště mnoha vzácným druhům ptáků a savců. Například zde žijí ohrožené druhy jako je sup bělohlavý, raroh velký a koza arabská.

Pro milovníky turistiky a outdoorových aktivit je Aljoun Nature Reserve ideálním místem pro prozkoumání. Nabízí se zde možnost pěších túr, horského cyklistiky a pozorování ptáků. Existuje také řada dobře značených tras a vyhlídkových plošin, ze kterých můžete obdivovat úchvatný výhled na okolní krajinu.

Dalším zajímavým rysem této rezervace je jeho historické dědictví. V Aljoun Nature Reserve se nachází středověký hrad zvaný Aljoun Castle, který je jednou z nejznámějších historických památek v Jordánsku. Hrad byl postaven na začátku 12. století a sloužil jako obranná pevnost pro křižáky.

Při návštěvě Aljoun Nature Reserve je však důležité pamatovat na ekologickou udržitelnost a respektování přírodního prostředí. Místní správa rezervace věnuje zvláštní pozornost ochraně přírody a environmentálním otázkám. Vyvíjí snahy o udržitelný rozvoj a propaguje ekologicky šetrné praktiky mezi návštěvníky.

Zakoupením letenky do Jordánska a návštěvou Aljoun Nature Reserve získáte nezapomenutelný zážitek z přírodní krásy a historických památek této země. Podpoříte také ochranu vzácných druhů rostlin a zvířat a přispějete k udržitelnému rozvoji této rezervace.

Aljoun Nature Reserve je stoprocentním oceněním přírodkou v její ryzí kráse. Od neskutečných kaňonů po úchvatné pohledy na ohromující skalní formace, tato rezervace nabízí procházky plné dobrodružství, která potěší všechny vášnivé cestovatele.


Počasí Jordánsko Aljoun Nature Reserve


Jordánsko je fascinující a pestrá země ležící na pomezí Blízkého východu. Má dlouhou historii a bohatou kulturu. Jednou z nejvýznamnějších přírodních lokalit v zemi je Aljoun Nature Reserve. Toto území je známé svou různorodou faunou a flórou, stejně jako unikátním počasím.

Aljoun Nature Reserve se nachází v severozápadní části Jordánska, asi 30 km od hlavního města Ammánu. Tato oblast je považována za jeden z nejdůležitějších biotopů v zemi a je chráněna jako národní rezervace. Rozkládá se na ploše přes 21 000 hektarů s různými ekosystémy, které poskytují útočiště různým druhům rostlin a živočichů.

Počasí v Aljoun Nature Reserve je podobné jako v zbytku Jordánska, s mírnými a suchými léty a chladnými a deštivými zimami. Letní teploty dosahují průměrně 30 stupňů Celsia, zatímco zimní teploty se pohybují kolem 10 stupňů Celsia, ale mohou se snadno snižovat na 0 stupňů nebo dokonce nižší. Průměrné srážky se pohybují kolem 400 mm ročně, přičemž většina z nich spadne během zimních měsíců.

Toto klima vytváří ideální podmínky pro přežití mnoha endemických druhů rostlin a živočichů. Aljoun Nature Reserve je domovem pro více než 350 druhů rostlin, z nichž některé jsou vzácné a ohrožené. Například sklonka kandahárská je vzácná rostlina, která roste pouze v této oblasti. Osamělý jabloňový strom je také jedinečný druh, který se vyskytuje pouze v Aljoun Nature Reserve.

Co se živočichů týče, rezervace se pyšní bohatým biodiverzitou. Zde najdete různé druhy dravců jako orli, jestřáby a sokoly. Je také domovem pro kojoty, lišky, divoké kočky a velbloudy. Pro milovníky ptáků je Aljoun Nature Reserve rájem, protože zde můžete pozorovat více než 100 druhů ptáků, včetně vzácných druhů, jako je sokol stěhovavý nebo orlosup bradatý.

Navštěva Aljoun Nature Reserve nabízí úžasné příležitosti pro příjemné turistické výlety a cestování. Existuje mnoho stezek, které vám umožní objevovat různé ekosystémy a krásné výhledy na krajinu. Mnoho turistů navštěvuje rezervaci také kvůli jeho historickým památkám, jako je pevnost Ajlun, která je postavena v 12. století a nabízí úchvatný výhled na okolní krajinu.

Aljoun Nature Reserve je jedním z těch míst, které vás ohromí svou krásou a biodiverzitou. Je to útočiště pro mnoho vzácných druhů rostlin a živočichů a nabízí jedinečnou příležitost pro objevování a dobrodružství. Takže pokud se chystáte do Jordánska, nezapomeňte navštívit tento krásný přírodní ráj.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

97% našich klientů doporučuje naše služby

Nejlepší cena zaručená

Výhodné nabídky levných letů.

Získejte nejlevnější letenky do fascinujících míst světa.

Prozkoumat letenky