Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Jordánsko Azraq Wetland Reserve

Ubytování Jordánsko Azraq Wetland Reserve


Jordánsko je známé svou bohatou historií a kulturním dědictvím, ale má také mnoho přírodních pokladů. Jedním z nich je Azraq Wetland Reserve, který nabízí návštěvníkům úžasný pobyt v přírodě.

Azraq Wetland Reserve se nachází ve východní části Jordánska, asi 100 kilometrů od hlavního města Ammánu. Je to oblast, která byla kdysi důležitou zastávkou na migračních trasách ptáků mezi Afrikou, Evropou a Asii. Dnes slouží jako důležitá zóna pro ochranu přírody a je domovem pro mnoho vzácných druhů zvířat a rostlin.

Jednou z nejzajímavějších věcí, kterou můžete v Azraqu zažít, je pozorování ptáků. V rezervaci žije více než 100 druhů ptáků, z nichž některé jsou ohrožené. Můžete si vzít dalekohled a sledovat, jak ptáci obývají mokřady a hnízdí na stromech. Během jarního a podzimního období sem migruje mnoho dalších druhů ptáků, což z návštěvy Azraqu jedinečný zážitek pro všechny milovníky přírody.

Kromě pozorování ptáků má Azraq Wetland Reserve také další aktivit pro návštěvníky. Zdejší mokřady jsou domovem vzácných ryb, obojživelníků a plazů, a tak si můžete udělat procházku po upravených trasách a obdivovat tuto unikátní biologickou rozmanitost. Rezervace nabízí také možnost pikniku a posezení u tůně, což je skvělý způsob, jak si užít klid a relaxaci v přírodě.

Pro ty, kteří by chtěli strávit více času v Azraqu, existuje také možnost přenocování. Rezervace nabízí jednoduché a ekologicky šetrné ubytování pro návštěvníky, kteří chtějí trávit více času v této malebné oblasti. Tyto ubytovací možnosti zahrnují tradicionální jordánské domky s moderními vybaveními, které splňují nejvyšší standardy ekologického cestovního ruchu.

Pobyt v Azraqu Wetland Reserve je skvělou příležitostí poznat krásy jordánské přírody a být součástí snahy o ochranu tak důležité rezervace. Pokud se rozhodnete navštívit tuto oblast, nezapomeňte si přinést vhodné oblečení, odolné obuv a fotoaparát, abyste měli příležitost zachytit krásu a pohodu tohoto jedinečného místa.


Počasí Jordánsko Azraq Wetland Reserve


Jordánsko je země s extrémními podmínkami, když v létě může teplota stoupat až k 40 stupňům Celsia a v zimě průměrné teploty kolem 10 stupňů Celsia. Nicméně, existuje místo v Jordánsku, kde se tato krajina může lišit a kde se mohou návštěvníci připravit na překvapivě různorodé ekosystémy.

Azraq Wetland Reserve se nachází asi 100 kilometrů východně od Ammánu, hlavního města Jordánska. V oblasti se nacházejí některé z největších sladkovodních pramenů v zemi a tvoří unikátní mokřadní ekosystémy, které poskytují útočiště a potravu pro migrující ptáky, ryby a hafmany.

Počasí v Azraq Wetland Reserve se liší od zbytku Jordánska. Díky své poloze v provincii Azraq na severním okraji Sahary může být oblast v zimě velmi chladná až mrazivá s teplotami klesajícími na -5 stupňů Celsia. Na druhou stranu v létě může být velmi horko a sucho, když teplota stoupne na více než 40 stupňů Celsia.

To znamená, že je důležité plánovat návštěvu Azraq Wetland Reserve v závislosti na počasí. Ideální sezónou pro návštěvu jsou jaro a podzim, kdy teploty jsou mírnější a oblast je plná rostlin a zvířat. V těchto obdobích můžete pozorovat ptáky, jako jsou orli, čápi a další druhy, kteří přicházejí na jaře a odcházejí na podzim. Na vodu se mohou dostat i ryby jako sumci, candáti a líni.

Navštěvovat Azraq Wetland Reserve lze i v létě, i když si musíte být vědomi, že se jedná o horkou sezónu. Pokud se rozhodnete navštívit v létě, určitě si s sebou vezměte dostatek pitné vody a ochranný krém na slunce, abyste se ochránili před úžarem. Naštěstí existují v oblasti některé zázemí pro návštěvníky a podél mnoha stezek najdete zastíněné zákoutí, kde se můžete odpočinout.

Výlet do Azraq Wetland Reserve je jedinečným zážitkem pro všechny, kteří hledají odpočinek v přírodě a chcete ochutnat něco z jordánské přírody. Podle toho, kdy se rozhodnete navštívit, si můžete užít unikátní počasí v této oblasti a krásu, kterou nabízí tato mokřadní zóna.


Dovolená Jordánsko Azraq Wetland Reserve


Jordánsko je zemí bohatou na historická a kulturální místa, ale také na přírodní krásy. Mezi ty patří například Azraq Wetland Reserve, což je jedna z posledních přírodních oáz v Jordánsku.

Azraq Wetland Reserve se nachází zhruba 100 kilometrů východně od Jordánského hlavního města Ammánu. Tento jedinečný přírodní park byl vyhlášen jako chráněné území v roce 1978 a od té doby se stal oblíbeným cílem turistů, kteří hledají odpočinek a klid v nádherné přírodě.

Návštěvníci Azraq Wetland Reserve se mohou těšit na různé druhy ptáků, kteří zde žijí, jako jsou například pelikáni, jeřábi, kormoráni, volavky, a také druhy jako vodní dravci, jako jsou orli a sokoli. Tento park také poskytuje domov zvířatům, jako jsou lišky, hyeny, kočky divoké, želvy a ještěrky.

Jedním z nejzajímavějších prvků Azraq Wetland Reserve je jeho modrá voda. Voda zde pramení z pouště a je bohatá na minerály a soli, což dává jezeru jasně modrou barvu. Kromě nádherné vody nabízí toto místo také krásné scenérie a úžasné příležitosti ke koupání.

Navštěvování Azraq Wetland Reserve není pouze o obdivování krásného krajinného designu a nádherné přírody, ale také o učení se o problémech, které zde existují. Park je ohrožen suchem a intenzivním využíváním vody, což má dopad na kvalitu vody a hnízdění a rozmnožování ptáků. Tyto problémy se snaží řešit správa parku a mnoho místních organizací, které bojují za udržitelné hospodaření s vodou v Jordánsku.

Pokud hledáte něco jiného, než jsou historické památky a procházky městskými ulicemi, může být Azraq Wetland Reserve skvělou volbou. Ať už jste turista nebo místní obyvatelé, můžete si užít nádhernou přírodu, plavání, pozorování ptáků a mnoho dalšího. Navštivte Azraq Wetland Reserve a objevte krásy Jordánska.


Letenka Jordánsko Azraq Wetland Reserve


Jeden z nejvýznamnějších přírodních rezervací v Jordánsku je Azraq Wetland Reserve, což je přirozený mokřad, který poskytuje útočiště vodním ptákům a dalším druhům zvířat a rostlin. Pokud tedy hledáte jedinečné zážitky a chcete prozkoumat divokou stránku této země, letenka do Jordánska by mohla být tou pravou volbou.

Azraq Wetland Reserve se nachází přibližně 100 km východně od Ammánu a zaujímá území o rozloze více než 12 kilometrů čtverečních. Jedná se o oázu v poušti, kde se nacházejí sladkovodní prameny a mokřady vzniklé z oblasti, kde se zahrnuje voda z řeky Zarqa a podzemní vody.

Díky této jedinečné poloze je Azraq Wetland Reserve domovem mnoha vzácných druhů ptáků, mezi které patří například kroužkozobec hřebenatý, vousatý potáplice, hochochvatka černokrká a mnoho dalších. K dispozici jsou různé pěší trasy, které vám umožní prozkoumat celé území a obdivovat krásu těchto ohrožených druhů.

Pokud vás zajímá historie, Azraq Wetland Reserve je také dokonalým místem k prozkoumání historických památek. Ve stejnojmenné vesnici se nachází hrad, který byl postaven Osmanskem a sloužil jako základna pro britskou armádu během první světové války. Na území rezervace se nacházejí také římské ruiny, zahrnující pozůstatky starého města, římského chrámu a citadely.

A ačkoli je Azraq Wetland Reserve primárně zaměřen na ochranu přírody, jsou k dispozici i aktivní dovolenkové aktivity. Mezi nejoblíbenější patří horská kola, pěší turistika a jízda na velbloudech. Pokud hledáte odpočinek, můžete si najmout rybářský koutek a vychutnat si klid a pohodu na břehu jezera.

Místo, jako je Azraq Wetland Reserve, je jednou z nejlepších přírodních destinací v Jordánsku. Přináší dokonalou rovnováhu mezi ochranou přírody a turistickými zážitky pro všechny návštěvníky. Pokud si chcete dát pauzu od každodenního shonu a připojit se k přírodě, Jordánsko je určitě správným místem, kam vyrazit. A letenka do Jordánska vás tam dopraví bez problémů.


Nejčastější dotazy a odpovědi Jordánsko Azraq Wetland Reserve


1. Jaké zvířata mohu vidět v Azraq Wetland Reserve?

V rezervaci můžete vidět mnoho druhů ptáků, jako jsou například pelikáni, lžičáci, kormoráni, volavky a mnoho dalších. Kromě ptáků můžete také vidět některé druhy savců, jako jsou kočka divoká, liška červená nebo genet.

2. Kolik stojí vstup do Azraq Wetland Reserve?

Vstupné do rezervace stojí 5 jordánských dinárů (přibližně 140 Kč) na osobu.

3. Je možné navštívit rezervaci samostatně, nebo je potřeba si najmout průvodce?

Samostatná návštěva rezervace je povolena, ale doporučuje se si najmout průvodce kvůli řízení a možnosti získat více informací o rezervaci.

4. Jaký je nejlepší čas na návštěvu Azraq Wetland Reserve?

Nejlepší doba na návštěvu rezervace je od října do května, kdy je k dispozici více vody pro ptáky a kdy jsou k vidění také tažní ptáci.

5. Můžu si přinést vlastní jídlo a pití?

Ano, je možné si vzít s sebou vlastní jídlo a pití. V rezervaci je k dispozici malý obchod s potravinami a nápoji.

6. Jaký je povrch v rezervaci?

V rezervaci je většinou pískový povrch s několika asfaltovými silnicemi. Při návštěvě je proto vhodné mít pohodlné boty nebo boty do terénu.

7. Je v rezervaci možné přenocovat?

V rezervaci není povoleno přenáčení nebo kempování. Můžete si však najmout bungalov v nedalekém městě Azraq a již brzy v rezervaci bude k dispozici i nově zrekonstruovaný hotel.

8. Je možné si vypůjčit kolo v rezervaci?

Ano, je možné si vypůjčit kolo v návštěvnickém centru na vstupu do rezervace. Cena za půjčení je 5 jordánských dinárů (přibližně 140 Kč) na den.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

97% našich klientů doporučuje naše služby

Nejlepší cena zaručená

Výhodné nabídky levných letů.

Získejte nejlevnější letenky do fascinujících míst světa.

Prozkoumat letenky