Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Jordánsko Dana Biosphere Reserve

Nejčastější dotazy a odpovědi Jordánsko Dana Biosphere Reserve


1) Jak se dostat do Dana Biosphere Reserve v Jordánsku?
- Dana Biosphere Reserve se nachází asi 1,5 hodiny jízdy od Ammánu. Nejsnáze se sem dostanete autem, pronájmem auta nebo organizovanou turistickou exkurzí.

2) Jaké jsou vstupní poplatky do Dana Biosphere Reserve?
- Vstup do rezervace je podmíněn zakoupením vstupenky. Cena se liší pro jordánské občany a turisty. Aktuální poplatky a další informace najdete na oficiálních stránkách rezervace.

3) Jaké aktivity je možné v Dana Biosphere Reserve podniknout?
- Rezervace nabízí různé aktivity, jako jsou pěší túry, pozorování divokého života, jízda na koni, horské kolo nebo procházky s beduínskými průvodci. Existuje také možnost přespání ve vyhlídkových domech a táboření.

4) Jak dlouho trvá procházka v Dana Biosphere Reserve?
- Délka procházky závisí na vašich preferencích a fyzické kondici. Existují různé trasy s různou délkou, od krátkých hodinových procházek po vícedenní treky. Doporučuje se předem plánovat a informovat se na místě o aktuálních možnostech.

5) Jsou v rezervaci k dispozici stravovací zařízení?
- V rezervaci nenajdete žádné restaurace nebo kavárny, proto je vhodné si vzít vlastní stravu a vodu. Občerstvení lze také zakoupit ve venkovním centru Dana na začátku rezervace.

6) Jaké druhy divokého života lze v Dana Biosphere Reserve spatřit?
- Rezervace je domovem pro různé druhy ptáků, savců, plazů a rostlin. Mezi běžně pozorovatelné živočichy patří například vlci, divoce žijící kozy, ježci, orli nebo pustovky.

7) Mohu přenocovat v rezervaci?
- Ano, v rezervaci je možné přenocovat ve vyhlídkových domech nebo tábořit. Je nutné si dopředu rezervovat ubytování a zajistit si všechny potřebné vybavení.

8) Jaký je nejvhodnější čas na návštěvu Dana Biosphere Reserve?
- Nejlepší čas na návštěvu rezervace je na jaře (březen až květen) a na podzim (říjen a listopad), kdy je počasí mírné a příroda kvete. V letním období může být velmi horko, zatímco v zimě mohou být teploty chladné.


Letenka Jordánsko Dana Biosphere Reserve


Dana Biosphere Reserve je jedinečnou přírodní rezervací nacházející se v jihozápadním Jordánsku. Tento území s rozlohou více než 300 km² zahrnuje širokou škálu přírodních středisek, které se táhnou od rozlehlé nížiny Dana až po vrcholky vápencových hor.

Jordánsko je známé svou neuvěřitelnou biodiverzitou a Dana Biosphere Reserve tomu není výjimkou. Rezervace nabízí domov pro mnoho druhů rostlin a živočichů, z nichž některé jsou vzácné a ohrožené. Celkem zde bylo zaznamenáno více než 800 druhů rostlin, včetně několika endemických druhů, které se nacházejí pouze v této oblasti.

Mezi místními živočichy obývajícími rezervaci najdeme druhy jako je arabský levhart, nogálové kury, kozy vápencové a různé druhy sov. V rezervaci také žije mnoho vzácných druhů ptáků, jako je Sup bělohlavý a orel skalní. Je to proto oblíbené místo pro ornitology a přírodovědce, kteří sem každoročně přijíždějí, aby pozorovali a studovali místní druhy.

Pro turisty nabízí Dana Biosphere Reserve řadu aktivit. Můžete si například udělat procházku po jedné z mnoha tras, které vás provedou překrásnou krajinou plnou fascinujících skalních útvarů a horských výhledů. V rezervaci se nachází také několik stanovišť, kde si můžete zarezervovat přenocování a vychutnat si noční oblohu daleko od světelného znečištění. Toto místo je také ideální pro turisty, kteří preferují aktivity jako je horolezectví, skialpinismus, jízda na koni nebo off-roadová jízda po skalních cestách.

Jednou z nejpřitažlivějších vlastností této rezervace je zachování místní kultury a tradic. Dana Biosphere Reserve je domovem pro několik vesnic beduínů, které zde žijí již staletí. Turisté mají jedinečnou příležitost seznámit se s jejich životním stylem, tradicemi a příběhy. Mnoho z těchto vesnic také nabízí turistické ubytování, kde si návštěvníci mohou užít autentickou atmosféru a kuchyni.

Rezervace udržuje přísný režim ochrany životního prostředí a ekologickou udržitelnost. V posledních letech zde došlo k implementaci různých projektů na podporu obnovy ekosystémů, vzdělávání místních komunit a ochranu ohrožených druhů. Je to díky těmto opatřením, že se Dana Biosphere Reserve stala klíčovým místem pro zachování biodiverzity v Jordánsku.

Ať už jste přírodovědec, dobrodruh nebo prostě jen milovník přírody, Dana Biosphere Reserve je jedinečným místem, které stojí za návštěvu. Nabízí vám nezapomenutelný pohled na krásu jordánského přírodního bohatství a ukazuje, jak důležitá je ochrana a udržitelné využívání naší planety.


Počasí Jordánsko Dana Biosphere Reserve


Jordánsko Dana Biosphere Reserve je neuvěřitelně krásným a unikátním prostředím, které láká mnoho turistů ze všech koutů světa. Jedním z nejzajímavějších prvků tohoto Biosphere Reserve je jeho klima a počasí.

V Jordánsku je klima převážně suché a teplé, což platí i pro oblast Biosphere Reserve. V létě se zde teploty mohou pohybovat kolem 40°C, zatímco v zimě může být až zima až kolem nuly. Vzhledem k tomu, že Biosphere Reserve se nachází v oblasti hory Dana, může být klima místy chladnější, než v jiných částech Jordánska.

Na jaře a na podzim, kdy jsou teploty mírnější se v Biosphere Reserve vyskytují velmi krásné barvy. V této době je možné spatřit velké množství kvetoucí vegetace, která vytváří nádhernou scenérii. V zimě je Biosphere Reserve krásně pokryta sněhem, což vytváří velmi romantickou a zvláštní atmosféru.

Vzhledem k tomu, že Biosphere Reserve leží v poměrně suché oblasti, může být vodní zdroj problémem. V posledních letech však bylo provedeno mnoho úspěšných projektů na udržitelné využívání a správu vody v oblasti, což je nezbytné pro zachování biodiverzity a životu v Biosphere Reserve.

Pokud chcete navštívit Biosphere Reserve v Jordánsku, doporučujeme se vyhnout nejhorším měsícům, kdy jsou teploty nejvyšší. Ideální doba pro návštěvu Biosphere Reserve je na jaře nebo na podzim, kdy je počasí mírnější a bytelnější.

Celkově, Biosphere Reserve v Jordánsku je místo, které stojí za to prozkoumat, a to nejen kvůli krásné přírodě, ale také kvůli jeho jedinečnému klimatu a počasí. Asistent tedy vřele doporučuje tuto lokalitu navštívit a zažít jedinečné klima a počasí Biosphere Reserve.


Ubytování Jordánsko Dana Biosphere Reserve


Jordánsko je země bohatá na jedinečné přírodní krásy a kulturu, kterou si můžete vychutnat při návštěvě Dana Biosphere Reserve – jedné z nejvíce fascinujících oblastí na Blízkém východě. Tato rezervace se nachází v jihozápadní části Jordánska a kromě nádherných přírodních scenérií nabízí také různé možnosti ubytování, které vám umožní prozkoumat tuto část země a prožít nadčasový zážitek.

Dana Biosphere Reserve je jedinečné místo, které kombinuje dramatické vápencové hory, hluboká kaňonová údolí, pouště, přímořské plochy a bohatou biodiverzitu. Rezervace je domovem mnoha vzácných a ohrožených druhů rostlin a živočichů, včetně arabského orla, dravých supů, ibisů a zakrslých antilop.

Pro ty, kteří se chtějí ponořit do přírody a zažít blízkost místních ekosystémů, poskytuje Dana Biosphere Reserve několik možností ubytování. Rezervace nabízí luxusní hotely, které jsou zasazené do okolní krajiny a nabízejí úchvatné výhledy na poušť a hory.

Pokud preferujete tradičnější zážitek, můžete se rozhodnout pro ubytování v místních beduínských tábořích. Beduíni jsou původními obyvateli této oblasti a nabízejí autentický pohled na místní kulturu a životní styl. Tato tábora jsou vybavena veškerým potřebným vybavením a poskytují pohodlné a bezstarostné ubytování.

Pro více dobrodružnější cestovatele je tu možnost strávit noc v horských chatách, které se nachází ve vyšších nadmořských výškách. Tyto chaty poskytují jedinečný výhled na zalesněné svahy a jsou ideálním výchozím bodem pro výlety a pěší túry.

Nezáleží na tom, který způsob ubytování si vyberete, Dana Biosphere Reserve vám poskytne nezapomenutelný zážitek. Můžete se vydat na túru nebo skvělé výlety po okolní krajině, kde budete ohromeni rozmanitostí přírodních krás. Můžete sledovat vzácné druhy ptáků nebo se vydat do podzemního světa těchto hor na průzkum jeskyní. Ať už se jedná o návštěvu jednoduché krajiny, kouzelného keřového lesa nebo fascinujícího skalního kaňonu, Dana Biosphere Reserve vám nabízí příležitost zažít unikátní kombinaci přírodního a kulturního bohatství.

Když navštívíte Dana Biosphere Reserve, okamžitě pocítíte spojení s přírodou a budete obdivovat krásu této oblasti. Bez ohledu na to, jak dlouho zůstanete, budete mít zážitky, které si budete pamatovat po celý život. Pokud hledáte jedinečný zážitek a ubytování, které vám umožní prozkoumat jednu z nejkrásnějších oblastí Jordánska, pak je Dana Biosphere Reserve tou pravou volbou pro vás.


Dovolená Jordánsko Dana Biosphere Reserve


Jordánsko, země na Blízkém východě plná historie a kultury, láká návštěvníky z celého světa. Mnoho turistů přijíždí, aby navštívilo jordánské starověké město Petra nebo se potápělo v Rudém moři. Nicméně, pro ty, kteří hledají unikátní zážitek, je zde také Dana Biosphere Reserve.

Dana Biosphere Reserve se nachází v jižním Jordánsku a je jedním z největších biosférických rezervací v zemi. Byla založena v roce 1993 a rozkládá se na ploše přesahující 300 kilometrů čtverečních. Toto nádherné území je plné různých druhů zvířat a rostlin, které se přizpůsobily suchému a drsnému prostředí pouště. Na území biosférické rezervace jsou k vidění například arabské druhy koz, rysy a predátory jako například šakalové a lišky.

Jedním z nejoblíbenějších způsobů prozkoumání Dana Biosphere Reserve je trekking. Návštěvníci si mohou vybrat z řady různých trekingových tras podle jejich délky a náročnosti. Na každé trase lze vidět úžasná panoramata jordánských kopců a údolí podél brodění skrze malé říčky. Pro návštěvníky, kteří chtějí zůstat delší dobu v oblasti, jsou k dispozici i vícedenní trekkingové tábory, kde lze bivakovat pod hvězdami a vychutnat si nádherný a klidný večer s překrásným pohledem na jordánskou krajinu.

Biosférická rezervace Dana nabízí mnoho dalších aktivit, jako například jízdu na koni, auto-moto safari, podrobné průzkumy flóry a fauny s průvodcem a mnohem více. Každý, kdo se rozhodne navštívit tuto oblast, si určitě najde tu správnou aktivitu a získá nezapomenutelný zážitek.

Biosférická rezervace Dana je také místem, kde si návštěvníci mohou užít klid a ticho, což je velmi vzácné v dnešní chaotické a rychle se rozvíjející světě. Vstup do této oblasti je přísně regulován, aby se minimalizovala návštěvnost a ochránily se přírodní zdroje a kulturní dědictví oblasti.

Takže, pokud chcete zažít neuvěřitelně zajímavou dovolenou a prozkoumat jednu z nejkrásnějších biosférických rezervací v Jordánsku, pak Dana Biosphere Reserve je to pravé pro vás. Prožijete zde nezapomenutelný zážitek a budete se cítit jako byste byli odtrženi od reality a přeneseni do jedinečného světa, kde příroda a divoký svět jdou ruku v ruce.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

97% našich klientů doporučuje naše služby

Nejlepší cena zaručená

Výhodné nabídky levných letů.

Získejte nejlevnější letenky do fascinujících míst světa.

Prozkoumat letenky