Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Jordánsko Madaba

Nejčastější dotazy a odpovědi Jordánsko Madaba


1. Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat z letiště do Madaby?
Nejlepší způsob, jak se dostat z letiště v Ammánu do Madaby, je taxi. Můžete si objednat taxi předem nebo si jednoduše najmout taxi na letišti.

2. Kde se nachází Nejsvětější srdce Ježíšovo v Madabě?
Nejsvětější srdce Ježíšovo můžete najít v katolické katedrále sv. Jiří v centru města.

3. Jak dlouho trvá cesta z Madaby do Petra?
Cesta z Madaby do Petra trvá zhruba 2-3 hodiny autem nebo autobusem.

4. Jaké jsou nejlepší restaurace v Madabě?
Mezi nejlepší restaurace v Madabě patří Haret Jdoudna, The Cantina, Al Hudaa, Al Quds a Al Reem.

5. Jaké jsou hlavní atrakce v Madabě?
Mezi hlavní atrakce v Madabě patří Kostel svatého Jiří, muzeum mosaiky, mešita Abu Darwish, Kostel apostošů a archeologický park Madaby.

6. Je třeba si vzít vakcínu před cestou do Jordánska?
Před cestou do Jordánska není vyžadována žádná speciální vakcína. Nicméně je vždy dobré mít očkování proti hepatitidě A a B.

7. Jaké je ideální období pro návštěvu Jordánska?
Ideální období pro návštěvu Jordánska je od jara do podzimu (březen až říjen), kdy jsou teploty příjemné a nejsou takové vysoké jako v létě.

8. Jaké jsou nejlepší možnosti ubytování v Madabě?
V Madabě je spousta možností ubytování pro každý rozpočet. Mezi nejlepší patří hotelový komplex Marriott nebo hotel Seal House. Pro levnější varianty jsou tu pokoje v hostelech jako například Hostel Madaba, Ali Baba Madaba nebo Moab Hotel & Hostel.


Dovolená Jordánsko Madaba


Pokud hledáte exotickou dovolenou v arabském světě plnou kulturálních zážitků a unikátní historie, Jordánsko a město Madaba jsou pro vás tím pravým. Své návštěvníky zaujmou nejen klenoty starověké historie, ale také nádherná příroda a ospalé pouštní osady.

Madaba je malé město ležící asi 30 kilometrů jihozápadně od Ammánu. Je známé především pro svoji světoznámou mozaiku, mapu Svaté země z 6. století, která byla objevena v místním kostele Sv. Jiří a kterou by mohli závidět i moderní kartografové. V muzeu kostela si můžete prohlédnout přenádhernou práci raných křesťanských umělců, kteří vytvořili unikátní dílo z více než dva milionů kamínků.

Madaba se nachází v ryze pouštní oblasti a turisté se sem sjíždějí zejména kvůli neúprosnému kráse jednoho z největších přehrady na Blízkém východě, Azraq a jeho oblasti - největšímu pouštnímu mokřadu v této části světa plném vodních vodopádů a malebných jezer. Zde lze také pozorovat neobvyklou flóru a faunu, například řadu ptáků, ještěrek a koní.

Zahraniční turisté, kteří přijedou do Jordánska na dovolenou, jsou také nadšení z místních ochutnávek. Jordánská kuchyně je plná silných, kořenitých chutí, které dodávají jídlu lahodnou vůni a jedinečnou chuť. Kromě tradičních a sýrových jídel zde také najdete cukroví a pestrobarevné ovoce na místních trzích.

Jordánsko a Madaba nabízejí nejen neuvěřitelné kulturní a historické zážitky, ale také možnosti bohatých zážitků. Turisté zde mají šanci na mnoho dobrodružství, jako je šnorchlování, potápění, jízda na velbloudech, jízda na koni, či pěší turistika v neobvyklé pouštní krajině.

Pokud plánujete návštěvu Jordánska a Madaby, nezapomeňte si zajistit dostatek času na plánování vaší dovolené, abyste měli možnost poznat a prozkoumat mnoho zajímavých míst a zážitků, které nabízejí. Jordánsko a zejména Madaba budou určitě stojí za Vaši pozornost a na více než jednu návštěvu, zato cena za kvalitní dovolenou bude přijatelná a levná.

Tak na co ještě čekáte? Vyrazte objevovat kouzla Jordánska a Madaby!


Počasí Jordánsko Madaba


Jordánsko je země s mnoha tvářemi a když mluvíme o počasí, můžeme si být jisti, že se nejdříve bude lišit podle ročního období. Jedním z měst s velmi zajímavou klimatologií je Madaba.

Madaba se nachází na jihu Jordánska a je známa tím, že je největším městem na ploše 8,5 km². Klimaticky se nachází v mírné suché oblasti, kde teploty kolísají mezi horkým létem a chladným zimou.

Léto v Madabě začíná obvykle v květnu a skončí v říjnu. Během tohoto období se teploty pohybují mezi 30-35 °C a v noci mezi 15-20 °C. Jsou časté prudké větry, které udržují teploty příjemnější. Slunce bývá hojné a čas od času se mohou objevit bouřky, které přináší osvěžení.

Podzim v Madabě začíná v listopadu a trvá do konce prosince. Teploty se pohybují mezi 24-30 °C a v noci mezi 8-15 °C. Slunce je stále přítomné, ale na konci období se mohou objevit deště.

Zima se v Madabě ukáže v lednu a trvá do konce března. Teploty se pohybují mezi 12-20 °C a v noci mezi 1-7 °C. Během této doby je pravděpodobné, že se v městě objeví několik dní s deštěm.

Jaro v Madabě začíná v dubnu a trvá do května. Teploty se pohybují okolo 23-28 °C a v noci mezi 7-12 °C. Slunce začíná být opět silné a bouřky se začínají objevovat.

V celkovém součtu lze konstatovat, že klima v Madabě je příjemné po celý rok. Během léta mohou být teploty extrémní, ale vzhledem k suchému podnebí nejsou nijak dusivé. Zima na druhou stranu bývá suchá a chladná, ale stále přiměřená k zeměpisné poloze. Pro turisty je nejlepší navštívit Madabu na jaře nebo na podzim, protože teploty jsou příjemné a město nabízí mnoho zajímavých aktivit k prozkoumání.


Ubytování Jordánsko Madaba


Jordánsko je země bohatá na historii a kulturní dědictví. Mezi mnoha zajímavými místy, která můžete navštívit, se nachází i město Madaba. Toto starobylé město je známé pro své mozaikové mapy a také jako ideální místo pro ubytování při návštěvě Jordánska.

Madaba, ležící pouhých 30 km jihozápadně od Ammánu, hlavního města Jordánska, se nachází na Starověké významné cestě, která spojuje Egypt a Syrský poloostrov. Jeho bohatá historie sahá až do biblických dob, kdy byl známý jako Moáb. Při procházce jeho úzkými uličkami můžete cítit atmosféru minulých časů a obdivovat zachovalou architekturu a umění.

Madaba je známá především svými mozaikami, přičemž nejvýznamnější z nich je kolekce map, které zobrazují Svatou zemi a Jeruzalém v 6. století. Nejznámější z těchto map je Madabská mapa, která se nachází v řeckokatolickém kostele svatého Jiří. Tato mapa, vyrobená ze 6 milionů mozaikových kamenů, je jednou z nejstarších zobrazení Jeruzaléma a Svaté země. Je to jedinečný kus historického a náboženského umění.

Pokud chcete zažít atmosféru tohoto historického a kultivovaného města, neexistuje lepší možnost, než se ubytovat přímo v Madabě. Město nabízí řadu různých možností ubytování, které vyhovují každému rozpočtu a preferencím.

Pro ty, kteří preferují luxusní ubytování, Madaba má nabízí jedno z nejlepších a nejluxusnějších hotelů v Jordánsku. Tyto luxusní hotely vám poskytnou maximální pohodlí a výjimečné služby. Budete se moci těšit na vyhlášenou jordánskou pohostinnost a pokud budete mít štěstí, můžete se i setkat s královskou rodinou, protože královská rodina Jordánska se často zdržuje v Madabě.

Pro cestovatele s menším rozpočtem nebo pro ty, kteří preferují autentičtější zážitek, Madaba také nabízí řadu cenově dostupných hotelů a penzionů. Tyto ubytovací zařízení jsou často rodinného typu a majitelé se o vás budou starat s velkou péčí a pohostinností. Mohou vám také nabídnout tipy na skryté poklady města a ukázat vám místní kulturu a tradice.

Nezapomeňte, že při rezervaci ubytování byste měli zvážit polohu hotelu nebo penzionu. Ideální poloha je ta, která vám poskytuje snadný přístup k turistickým atrakcím a pohodlí v blízkosti obchodních a stravovacích možností. Krásné na Madabě je, že je sama o sobě malá a snadno prozkoumatelná pěšky, takže prakticky nepotřebujete žádné dopravní prostředky.

Ať už se rozhodnete pro luxusní, středně drahé nebo cenově dostupné ubytování, Madaba je ideálním místem pro vaše putování po Jordánsku. Určitě nebudete zklamáni atmosférou tohoto historického a kultivovaného města a unikátními zážitky, které nabízí.


Letenka Jordánsko Madaba


Zatímco velká města jako Ammán a Petra si zaslouženě získala slávu turistických atrakcí v Jordánsku, existuje jedno menší město, které stojí za návštěvu a které často přehlížíme - Madaba. A co ještě lepšího než jen navštívit toto fascinující místo? Přiletět tam díky letence do Jordánska.

Letenka do Jordánska otevírá dveře do mateřské země historie a kultury. Jordánsko je známé svými archeologickými poklady a okouzlujícími památkami, a město Madaba je jednou z těch, které tuto bohatou historii představuje.

Madaba, nacházející se jen asi 30 km jihozápadně od Ammánu, zaujme návštěvníky svými starobylými mozaikami. Nejznámější z nich je Madabská mapa, nalezená v byzantském kostele sv. Jiří. Tato mapa datovaná do 6. století je nejstarší dochovaná geografická mapa Jeruzaléma a poskytuje cenný historický pohled na divadlo antického města. Je fascinující se na ni dívat a zkoumat všechny detaily.

Dalším vysoce navštěvovaným místem v Madabě je ortodoxní kostel sv. Jana Křtitele, který v sobě ukrývá velkou sbírku mozaik s biblickými výjevy. Tyto mozaiky jsou opravdu působivé a jejich jemné detaily a živé barvy vas okouzlí.

Město samo o sobě je také velmi půvabné a zachovává tradiční jordánskou atmosféru. Procházkou ulicemi můžete vidět tradiční domy s plochými střechami a několik dalších kostelů, kdykoli narazíte na něco, co svedeš s předešlými dobami.

Madaba je také výchozím bodem ke shlédnutí několika dalších historických památek v regionu. Například, pokud si pronajmete auto nebo si nabýríte taxíkem, můžete navštívit hory Nebo, kde se nachází vyhlídka, z které se říká, že byl Mojžíšovi ukázán zaslíbený kraj. Z vrcholu můžete pozorovat řeku Jordán a Izrael, což je nezapomenutelný zážitek.

Pokud se rozhodnete využít letenku do Jordánska a navštívit Madabu, určitě se nebudete nudit. Toto historické město nabízí něco pro každého, ať už jste historický nadšenec, filmový fanoušek (Madaba byla použita jako jedna z lokací při natáčení filmu Lawrence z Arábie) nebo prostě jen cestovatel, který se chce ponořit do bohaté kultury Jordánska.

Letenka do Jordánska otevírá dveře do země, která je plná překvapení a nezapomenutelných zážitků. A Madaba je to pravé místo, kde začít vaši cestu krásnou historií a kulturou této země.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

97% našich klientů doporučuje naše služby

Nejlepší cena zaručená

Výhodné nabídky levných letů.

Získejte nejlevnější letenky do fascinujících míst světa.

Prozkoumat letenky