Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Jordánsko Qasr al-Azraq

Ubytování Jordánsko Qasr al-Azraq


Qasr al-Azraq: Tajemný hrad v Jordánsku

Jordánsko je země bohatá na historii a kulturní dědictví, která láká turisty z celého světa. Jedním z dobrodružných a historicky významných míst, které byste si v Jordánsku neměli nechat ujít, je Qasr al-Azraq.

Qasr al-Azraq je hrad ležící v poušti Azraq, asi 90 kilometrů severovýchodně od hlavního města Ammánu. Jeho jméno v arabštině znamená „modrý hrad“, což je přesný popis jeho exteriéru – je postaven ze zdejších vulkanických černých bazaltových kamenů, které mu přidávají tajemnost a impozantnost.

Hrad Qasr al-Azraq byl postaven v době římské nadvlády, avšak získal svou ozdobu a význam až v 13. století, kdy se stal jedním z centrálních bodů vlády pro jednoho z nejvýznamnějších muslimských vládců, Saladina. Saladin zde sídlil a plánoval strategie pro své úspěchy v bojích proti křižákům během křížových výprav. Místní léčivé prameny sloužily jako zásobárna vody pro jeho armádu.

Architektura hradu je jednoduchá a skromná, což odráží jeho původní vojenský účel. Hlavní vchod do hradu je přístupný po dlouhém kamenném mostě přes vodní příkop vykopaný do zdejší pouště. Cesta vede přes impozantní bránu, která je jednou z nejpozoruhodnějších částí hradu.

Procházením interiéru se turisté setkají se třemi vnitřními nádvořími. První, nejmenší, je hlavní nádvoří, okolo kterého se nacházejí vyřezávané místnosti a obytné prostory. Na druhém nádvoří se nachází velká mešita se čtyřmi minarety. Je to místo, kde probíhaly modlitby a náboženské rituály. Třetí nádvoří je největší a sloužilo pravděpodobně jako místo pro výcvik vojáků a armádní přehlídky.

Hrad Qasr al-Azraq má také prostornou podzemní vodní cisternu, která zásobovala hradní obyvatele vodou nejen prospotřebu, ale také pro závlahu zdejších farem a polí. Tato cisterna je jednou z nejlepších příkladů architektonického díla v oblasti a odráží vyspělost inženýrských dovedností tehdejších obyvatel.

Pro turisty, kteří navštíví Jordánsko, je Qasr al-Azraq skvělou volbou, protože nabízí jedinečnou možnost prohlídky historického místa, které plní pověsti o slavných válečnících a vládcích z minulosti. Z úrovně hradu se rozpošťí úchvatný výhled na poušť Azraq, která sama o sobě působí jako magnet pro cestovatele.

Ať už jste historický nadšenec, milovník dobrodružství nebo jednoduše hledáte nádherné místo, kde se ztratit v historii a kráse architektury, Qasr al-Azraq je tím pravým místem pro vás. Navštivte Jordánsko a objevte tento tajemný hrad s bohatou historií a neodolatelnou atmosférou.


Počasí Jordánsko Qasr al-Azraq


Jordánsko Qasr al-Azraq je oblast, která se nachází v severovýchodní části Jordánska. Tato oblast je naprosto neuvěřitelná díky svému neopakovatelnému klimatu a počasí. Co vlastně dělá z této oblasti tak neobvyklé místo?

Qasr al-Azraq je obklopen nekonečnou pouští, takže je zde velmi horko a suché po celý rok. Na rozdíl od pobřežních oblastí Jordánska, které mají vlhké počasí, je zde velmi málo srážek. Průměrná teplota zde je 33 ° C během celého roku, s extrémními teplotami přes 40 ° C v létě a velmi chladnými teplotami v noci během zimy.

Jordánsko Qasr al-Azraq má pro turisty a cestovatele mnoho zajímavostí i přes extrémní podmínky. V letních měsících se můžete chladit v řece Al-Azraq, která protéká tuto oblastí. V zimě se můžete zahřát u ohně, který vám dokáže nastartovat místní sjednocený stav, nebo navštívíte místní trh a ochutnáte tam místní speciality.

Jordánsko Qasr al-Azraq vás může potěšit i výhledem na jeho historický hrad. Tento hrad byl postaven v roce 1247 a byl strategickým bodem během řízení Sýrie, Jordánska a Iráku. Hrad, který je vyroben ze syrského červeného pískovce, je obklopen rozsáhlými hrazenými stěnami, které chrání celou pevnost. Turisté z celého světa přicházejí do této oblasti, aby viděli tento neobvyklý historický památník.

Jordánsko Qasr al-Azraq je tedy destinace, kde můžete uvidět krásy přírody a zároveň si prohlédnout jedinečné historické památky. Pokud jste připraveni na extrémní počasí a užijete si návštěvu hradu, můžete si být jisti, že zde strávíte krásný čas a budete mít nezapomenutelné zážitky.


Letenka Jordánsko Qasr al-Azraq


Pokud hledáte exotický a dobrodružný cestovatelský zážitek, Jordánsko by mohlo být vaše volba. Tato země nabízí mnoho zajímavých turistických atrakcí, a mezi nejpatří Qasr al-Azraq - historický hrad, který se nachází pouhých 100 kilometrů jihovýchodně od hlavního města Ammánu.

Qasr al-Azraq, což v arabštině znamená Modrý hrad, je svým názvem dlužný zvláštnostem jeho stavebního materiálu. Většina jordánských hradů byla stavěna z kamene, ale Qasr al-Azraq byl postaven z vulkanické popelavé lávy, která má modrozelenou barvu s důvodem, že vlhkost z okolí způsobuje šedé zbarvení kamene, díky kterému se zdá být hrad modrý.

Hrad byl postaven ve třináctém století a v průběhu dějin sloužil jako strategická pevnost pro ochranu před mongolskými a křižáckými vojsky a také jako centrum zemědělství, energetických zdrojů a obchodu. Za vlády Osmanské říše se Qasr al-Azraq stal jedním z klíčových bodů proti britským vojenským silám v Jordánsku během první světové války.

V současné době je hrad otevřen pro návštěvníky, kteří se mohou projít v jeho nádvoří, mezi klášterem a pevností. Na nádvoří se nachází také archeologické nálezy a informační tabule, které poskytují informace o historii hradu.

Qasr al-Azraq je dosažitelný pouze po silnici a blízkost k Syrské hranici si vyžaduje pozornost a opatrnost. Jediným způsobem, jak se tam dostat, je letecká doprava, která vás doveze do Ammánu. Existuje mnoho společností, které provozují lety do Jordánska z celého světa.

Qasr al-Azraq je jednou z nejvýznamnějších turistických atrakcí v Jordánsku a navštívíte-li ji, budete schopni prozkoumat krásy historického hradu ze třináctého století a zároveň si užijete neuvěřitelný pohled na poušť. Pokud hledáte něco exotického a unikátního, navštivte Qasr al-Azraq v Jordanu a posaďte se do minulosti.


Nejčastější dotazy a odpovědi Jordánsko Qasr al-Azraq


1. Co je Qasr al-Azraq?
Qasr al-Azraq je starověký hrad nacházející se v Jordánsku.

2. Kdy byl Qasr al-Azraq postaven?
Byl postaven v 7. století na rozkaz chalífy Umara.

3. K čemu sloužil hrad Qasr al-Azraq?
Hrad sloužil jako vojenská pevnost a útočiště pro karavany.

4. Kde se nachází Qasr al-Azraq?
Nachází se v planině Azraq, asi 100 kilometrů východně od hlavního města Ammánu.

5. Jaké jsou vstupné poplatky do Qasr al-Azraq?
Vstupné je 3 jordánské dináry pro dospělé a 1 dinár pro děti.

6. Jaké jsou otevírací hodiny Qasr al-Azraq?
Hrad je otevřen pro turisty od soboty do čtvrtka od 8:00 do 18:00 hodin a v pátek od 14:00 do 18:00 hodin.

7. Je vstup do Qasr al-Azraq bezpečný?
Ano, vstup do hradu je bezpečný a turisté mohou bez obav procházet okolo a prozkoumávat jeho zákoutí.

8. Je Qasr al-Azraq vhodný pro rodiny s dětmi?
Ano, hrad je vhodný pro rodiny s dětmi, protože nabízí mnoho zajímavostí pro malé i velké turisty.

9. Kdy je nejlepší čas navštívit Qasr al-Azraq?
Nejlepší doba pro návštěvu hradu je v období od března do května a od září do listopadu, kdy jsou teploty mírné.

10. Co se dá vidět v Qasr al-Azraq?
Turisté mohou vidět krásné architektonické prvky a historické artefakty, jako jsou například věže, brány a kopce.


Dovolená Jordánsko Qasr al-Azraq


Qasr al-Azraq je historický hrad a pevnost, která se nachází ve východní části Jordánska. Tato ikonická stavba je jedním z nejvýznamnějších a nejstarších historických památek v zemi a atrakcí, kterou byste neměli vynechat na své cestě do Jordánska.

Hrad Qasr al-Azraq je postaven z černého bazaltu a leží na strategickém místě na pomezí pouště a zeleného oázy. Jeho stavba byla dokončena již v roce 1237, během vlády Ajjúbovců. Od té doby hrál důležitou roli v dějinách Jordánska a byl domovem pro mnoho známých historických postav.

Je známý především jako pevnost, kterou využíval Lawrence z Arábie během první světové války jako jedno ze svých velitelských stanovišť. Tento britský voják až do smrti o Qasr al-Azraq prohlásil, že je "nejkrásnějším hradem na světě". Lawrenceův pokoj ve věži hradu je stále přístupný a turisté si ho mohou prohlédnout.

Kromě své historie je Qasr al-Azraq známý také pro jeho architektonickou krásu a vznešenost. Má typický islámský design s vyřezávanými detaily a památkami, které připomínají starověkou historii a kulturní různorodost země. Interiér pevnosti je prostorný a nabízí nádherný výhled na okolní krajinu.

Pro turisty, kteří navštíví Qasr al-Azraq, je zajištěna i odborná průvodcovská služba, která je velmi vzdělaná o historii a kulturním významu tohoto místa. Při prohlídce budete mít příležitost prozkoumat různé místnosti a chodby pevnosti, a dozvědět se zajímavosti o životě v hradu v minulých stoletích.

Navíc, přímo u hradu se nachází malé muzeum, které vám přinese další informace o historii Qasr al-Azraq a roli, kterou hrál během první světové války. V muzeu jsou vystaveny různé artefakty, fotografie a informační tabule, které poskytují podrobnější pohled na minulost pevnosti.

Vzhledem k významu a jedinečnosti Qasr al-Azraq byste si jej určitě neměli nechat ujít při své návštěvě Jordánska. Tato historická památka je skvělým příkladem toho, jak silně je Jordánsko spojené se svou úžasnou minulostí a kulturními tradicemi. Každý, kdo se sem vydá, se ocitne v jiném světě, kde minulost ožívá a vy si můžete prohlédnout dědictví starověkých civilizací.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

97% našich klientů doporučuje naše služby

Nejlepší cena zaručená

Výhodné nabídky levných letů.

Získejte nejlevnější letenky do fascinujících míst světa.

Prozkoumat letenky