Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Jordánsko Shawbak Castle

Letenka Jordánsko Shawbak Castle


Shawbak Castle, také známý jako Montreal Castle, je jedním z nejmalebnějších a historicky důležitých hradů v Jordánsku. Nachází se na strategickém místě v horách Shawbak, asi 30 kilometrů jihozápadně od města Al Karak. Tento hrad je nejen zařazen na seznam Jordánského kulturního dědictví, ale je také oblíbenou turistickou atrakcí díky svému bohatému historickému dědictví.

Původ Shawbak Castle sahá až do 12. století, kdy hrad postavili křižáci. Byl vybudován na strmém kopci, což mu poskytovalo strategickou výhodu při obraně okolního terénu. Jeho účelem bylo chránit křižáckou Královskou cestu, což byla důležitá obchodní cesta mezi Egypťany a křižáky.

Hrad Shawbak byl významným bodem v historii regionu. Byl totiž jedním z mnoha hradů, které sloužily jako opora křižáckého království v Levantě. Během své existence byl Shawbak Castle několikrát dobyt a změnil majitele, což dokládá bohaté folio historie, která je s ním spojena.

Hrad Shawbak byl velmi dobře vybaven a chráněn. Měl masivní obranné zdi, věže, paláce, zásobovací sklady a studny. Přístup na hrad byl možný pouze přes hlavní bránu, která byla také dobře chráněna.

Dnes jsou návštěvníci zváni, aby prozkoumali fascinující minulost hradu Shawbak. Při procházce po jeho kamenných uličkách a skalách mohou turisté spatřit pozůstatky paláců, kaplí, sklepů, opevněných bran a věží. Na vrcholu kopce je nádherný výhled na okolní krajiny a poušť, která se rozkládá daleko za hranicemi Jordánska.

Shawbak Castle je atraktivní zejména pro ty, kteří jsou nadšeni historií a architekturou. Je to také skvělé místo k fotografování a pro ty, kteří chtějí zažít autentickou atmosféru středověkého hradu. Místní průvodci jsou k dispozici a ochotně vám poví vše o historii a zajímavostech tohoto úžasného místa.

Pro ty, kteří se rozhodnou navštívit Shawbak Castle, se doporučuje kombinovat tuto návštěvu s prohlídkou nedalekého města Al Karak. To je samotné obklopeno středověkými hrady a pevnostmi, které jsou také hodny návštěvy.

Shawbak Castle je nejen zajímavý historický památek, ale také důležitý kulturní symbol pro Jordánsko. Jeho krása a architektonická hodnota si zaslouží pozornost turistů z celého světa. Nezáleží na tom, zda jste historický nadšenec nebo jen rádi obdivujete velkolepost minulosti, návštěva Shawbak Castle je nezapomenutelným zážitkem.


Počasí Jordánsko Shawbak Castle


Shawbak Castle, také známý jako Krak de Montreal, je starobylý hrad nacházející se v Jordánsku nedaleko města Petra. Jeho umístění na vrcholku kopce mu dává výhled na okolní krajinu a nabízí úchvatné panoramatické pohledy, které si zamilují jak turisté, tak i milovníci historie.

Jordánsko je známé svým horkým podnebím a suchým počasím, a Shawbak Castle není výjimkou. V letních měsících se teploty mohou vyšplhat až k hranici 40 stupňů Celsia, což znamená, že návštěvníci by měli být připraveni na extrémní horko. Je důležité si vzít s sebou dostatek vody, opalovací krém a klobouk, který chrání před slunečním zářením.

V zimních měsících se teplota v Shawbak Castle pohybuje kolem 10 stupňů Celsia a v noci může klesnout na nulu. Oblečení, které je možné vrstvit, je nezbytné k udržení tepla a pohodlí. Občas může napršet déšť nebo sníh, takže návštěvníci by měli také mít při sobě deštník nebo pláštěnku.

Jarní a podzimní měsíce jsou nejvhodnější dobou pro návštěvu Shawbak Castle, pokud hledáte příjemnější teploty a menší množství turistů. Teploty se pohybují kolem 20-25 stupňů Celsia a krajina v těchto obdobích nabízí nádherné barevné kontrasty.

Nicméně, nezávisle na ročním období, návštěva Shawbak Castle je ohromujícím zážitkem. Jeho architektonická krása a historický význam jsou fascinující. Být uvnitř zdí hradu je, jako byste se vrátili do minulosti a prožili dobytí a obranu tohoto impozantního místa.

Dalším faktorem, který je třeba vzít v úvahu při plánování návštěvy Shawbak Castle, je to, že se nachází v odlehlé oblasti bez velkého turistického ruchu, takže infrastruktura a nabídka ubytování mohou být omezené. Je proto vhodné si dopředu zarezervovat ubytování a přizpůsobit plánování cestovních tras.

Shawbak Castle je bezpochyby jedním z nejvýznamnějších historických památek Jordánska a je ukázkou skvělého středověkého opevnění. Bez ohledu na počasí je návštěva tohoto místa nezapomenutelným zážitkem a zanechá v tobě dojem na celý život. Připrav se a vydej se na cestu do Shawbak Castle, abys prozkoumal tuto fascinující historickou lokalitu.


Dovolená Jordánsko Shawbak Castle


Shawbak Castle, obvykle nazývaný hrad Montreal, se nachází v jihozápadní části Jordánska, asi 30 kilometrů od města Petra. Tento historický hrad se nachází na kopci v nadmořské výšce přes 1 000 metrů, což poskytuje návštěvníkům úchvatné výhledy na okolní krajinu.

Byl postaven křižáky v 12. století, kdy sloužil jako důležitá centrála pro strategické obraně proti muslimům. Jeho pozice na vrcholu kopce umožnila křižákům ovládat důležité obchodní trasy v blízkosti Arábie a Persie. V roce 1187 však křižácký král Guy z Lusignan ztratil Shawbak Castle do rukou muslimského vojevůdce Saladin.

Návštěvníci dnes mohou prozkoumat zbytky hradu, jehož zdi jsou stále v dobrém stavu a nabízejí opravdu impozantní pohled. Památky jako například hradní kaple, vodní nádrže a věže jsou stále dobře zachovalé a odrážejí historii této pevnosti.

Doprava do Shawbak Castle je obvykle usnadněna organizovanými exkurzemi z Petry nebo Ammánu, a návštěvníci by měli být připraveni na náročnou pěší túru. Turisté by však měli počítat s krásným výhledem a atmosférou, velice mírumilovným cestováním a ochutnávkou jordánské kuchyně, kterou mohou ochutnat v místních obchodech a kavárnách.

Celkově je Shawbak Castle zajímavou volbou pro návštěvníky Jordánska, kteří se zajímají o historii a kulturu této oblasti. Pokud hledáte místo, které nabízí nejen krásné památky, ale také nádhernou přírodu, pak Shawbak Castle je jednou z nejlepších volen, která by vám neměla uniknout.


Ubytování Jordánsko Shawbak Castle


Shawbak Castle, známý také jako Montreal Castle, se nachází v jihozápadní části Jordánska. Tato středověká pevnost se tyčí na skalnatém vrcholu v nadmořské výšce přes 1300 metrů, nabízející nádherný výhled na okolní krajinu.

Původní pevnost byla postavena křižáky v roce 1115 na strategickém místě, které sloužilo jako obrana proti muslimským útokům. Shawbak Castle byl postaven na stejném místě jako byzantská pevnost Habis, která stávala zde dříve. V průběhu let prošel Shawbak Castle několika obdobími, během kterých byl rozšiřován a přestavován.

Pevnost má impozantní zdi a úzký vstup, který nedovoloval přístup nepřátelům. Uvnitř se nacházejí pozůstatky původních stavb, jako jsou kaple, skladiště a obytné prostory. Navštěvníci se mohou vydat na prohlídku pevnosti, kde si mohou prohlédnout trosky a starověké artefakty.

Shawbak Castle je obklopen malebnou krajinou, která láká k procházkám a turistice. V okolí se nachází krásné kopce, horské svahy a říční údolí. Přežijí zde také některé rodinné farmy, které nabízejí ubytování turistům.

Ubývání v Jordánsku Shawbak Castle je jedinečným zážitkem pro ty, kteří chtějí zažít autentickou atmosféru středověké pevnosti. Některé farmy v okolí pevnosti nabízejí ubytování v tradičních beduínských stanech, kde si turisté mohou užít pohodlí a klid prostředí. Další možností je ubytování ve městě Dana, které se nachází asi 30 kilometrů od pevnosti a je známý svou malebnou kopcovitou krajinou a pestrobarevnými fasádami domů.

Při pobytu v Shawbak Castle mohou turisté navštívit také nedaleký archeologický park Petra, který je jedním z nejvýznamnějších historických a archeologických míst na světě. Petra je domovem proslulého skalního města, které bylo vyhlášené za světové dědictví UNESCO.

Celkově lze říci, že ubytování v Jordánsku Shawbak Castle je jedinečným zážitkem, který propojuje krásu přírody s historií a kulturou. Turisté zde mohou zažít dobrodružství průzkumu středověké pevnosti a zároveň si užít klid a pohodu venkovského prostředí.


Nejčastější dotazy a odpovědi Jordánsko Shawbak Castle


1. Co je Shawbak Castle?
Shawbak Castle je hradní pevnost, která se nachází v Jordánsku. Byla postavena v 12. století křižáckými rytíři a sloužila jako obranná pevnost.

2. Jak se dostanu do Shawbak Castle?
Nejjednodušší způsob, jak se dostat do Shawbak Castle, je cesta autem. Můžete si také najmout taxislužbu nebo se připojit k organizovaným turistickým zájezdům.

3. Jaké jsou otevírací hodiny Shawbak Castle?
Shawbak Castle je obvykle otevřený každý den od rána do večera. Otevírací hodiny se však mohou změnit v závislosti na sezóně a mohou být ovlivněny počasím.

4. Lze provést prohlídku Shawbak Castle?
Ano, prohlídka Shawbak Castle je možná. Můžete projít hradem, prozkoumat jeho různé části a obdivovat jeho historickou architekturu.

5. Kolik stojí vstupné do Shawbak Castle?
Vstupné do Shawbak Castle je obvykle levné a příznivé. Cena se může lišit v závislosti na místních pravidlech a politikách, takže je dobré se informovat předem.

6. Jaká je historie Shawbak Castle?
Shawbak Castle byl postaven křižáckými rytíři v 12. století. Pevnost sloužila jako strategické místo a byla součástí křižáckých obranných linií v regionu.

7. Jaké jsou hlavní zajímavosti v Shawbak Castle?
Mezi hlavní zajímavosti Shawbak Castle patří jeho rozlehlé hradby, opevněné věže, kaple a palácové komplexy. Také zde najdete úžasný výhled na okolní krajinu.

8. Je Shawbak Castle zachovalý?
Shawbak Castle není zcela zachovalý, ale stále je možné vidět mnoho původních prvků a historických struktur. Byly provedeny některé restaurační práce, aby se zajistila jejich ochrana a dlouhodobá udržitelnost.

9. Jaký je význam Shawbak Castle dnes?
Dnes Shawbak Castle slouží jako turistická atrakce a je oceňován jako historická památka. Cestovatelé sem přijíždějí, aby si prohlédli jeho architekturu a rozsáhlé hradby a současně se dozvěděli o jeho historii.

10. Jaký je nejlepší čas na návštěvu Shawbak Castle?
Nejlepší čas na návštěvu Shawbak Castle je v jarních nebo podzimních měsících, kdy je počasí mírné. Hlavní turistická sezóna je mezi březnem a květnem, kdy je mírné teplé počasí.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

97% našich klientů doporučuje naše služby

Nejlepší cena zaručená

Výhodné nabídky levných letů.

Získejte nejlevnější letenky do fascinujících míst světa.

Prozkoumat letenky