Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Jordánsko Wadi Rum

Počasí Jordánsko Wadi Rum


Jordánsko, malá země v jihozápadní Asii, je známá pro své krásné rudé skalní masivy a pouště. Mezi nejznámější pouště v Jordánsku patří Wadi Rum, která je vyhlášená pro své neuvěřitelné geologické útvary a jedinečnou přírodu.

Wadi Rum leží na jihu Jordánska a tvoří vchod do údolí Jordánského údolí. Tato oblast byla obydlena již v době před lety a dodnes je zde spousta skalních kreseb, které jsou svědky této minulosti. V současné době je Wadi Rum zahrnuta do Světového dědictví UNESCO.

Počasí v Wadi Rum je typické pro pouštní oblasti. V létě jsou zde extrémně vysoké teploty, které mohou dosáhnout až 50 stupňů Celsia. V noci se teploty sice mírně snižují, ale stále zůstávají velmi teplé. Na druhou stranu, v zimě jsou zde velmi chladné noci a rána a teploty mohou klesnout na -5 stupňů Celsia.

Nejlepší období pro návštěvu Wadi Rum je tedy v období mezi říjnem a květnem, kdy jsou teploty příjemné a vhodné pro turisty. Během tohoto období je zde i menší množství turistů a tak si můžete více užít klidného a krásného prostředí.

Při návštěvě Wadi Rum si turisté mohou vychutnat krásné výhledy na skalní hřebeny a klidné pouštní scenérie. Kromě toho zde lze vidět i množství divokých zvířat, jako jsou orli, pískomilové a další druhy zvířat a ptáků.

Turisté zde mohou podniknout různé aktivity, jako jsou například vyhlídkové jízdy na velbloudech, horská turistika, sandboarding nebo se projíždět terénními vozidly. Také můžete navštívit tábor beduínů, kteří zde žijí dodnes a ochotně vám ukážou svůj životní styl, tradiční jídlo a zvyky.

Vzhledem k extrémním teplotám v létě je důležité se řádně připravit na návštěvu Wadi Rum. Doporučuje se nosit ochranné sluneční brýle, klobouk, hydratovat se vodou a případně nosit ochranný krém proti slunci. V zimních měsících si připravte teplejší oblečení pro chladné noci a rána.

Všechny tyto faktory však nezmenšují krásu a originalitu této oblasti v Jordánsku. Návštěva Wadi Rum je zkrátka nezapomenutelným zážitkem pro každého milovníka přírody a dobrodružných aktivit.


Letenka Jordánsko Wadi Rum


Jordánsko je fascinující destinací pro milovníky dobrodružství a exotiky. Mezi nejpopulárnějšími místy v této zemi se nachází Wadi Rum, což je rozlehlá poušť, která láká návštěvníky ze všech koutů světa. Prozkoumat tuto úchvatnou krajinu lze nejlépe pomocí letenek do Jordánska, které zajišťují rychlý a pohodlný přesun do této arabské země.

Wadi Rum, také známý jako Údolí Měsíční krajiny, se nachází v jižní části Jordánska. Tato poušť je známá svými monumentálními pískovcovými skalami, které se zdvihají až do výšky 1 750 metrů nad mořem. Tyto útvary byly vytvořeny erozí v průběhu tisíciletí a poskytují návštěvníkům neuvěřitelné scenérie, které jsou jako živoucí umělecká díla.

Při návštěvě Wadi Rum budete moci si prohlédnout obrovské pískovcové skály ve všech odstínech rudé a oranžové barvy, které tvoří nádherné kontrasty s modrou oblohou. Tato oslnivá paleta barev je jedním z hlavních důvodů, proč je Wadi Rum tak oblíbeným místem pro filmaře, kteří sem často přijíždějí natáčet. Byla tu například natočena část slavného filmu Lawrence z Arábie.

V Wadi Rum se nachází také mnoho historických a archeologických památek. Jednou z nejznámějších je například Petrá, poutní místo zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO. Petrá, která se nachází ve skalních sutinách, je známá svými kamennými zdmi a monumentálními hrobkami vytesanými do skalních stěn.

Dalším zážitkem, který si můžete užít v Wadi Rum, je vyjet na projížďku na velbloudu nebo na jízdu terénním vozidlem. Tímto způsobem si můžete prohlédnout rozlehlou poušť a objevit skryté oázy a skalní reliéfy.

Pokud se rozhodnete navštívit Wadi Rum, je ideální začít svoji cestu v Ammánu, hlavním městě Jordánska. Ammán je dobře propojený se světovými letišti a nabízí širokou škálu mezinárodních leteckých společností. Po přistání v Ammánu si můžete zakoupit letenku do Jordánska, která vás přepraví do města Aqaba, odkud je do Wadi Rum cesta již velmi krátká.

Wadi Rum je bezpochyby jednou z nejúchvatnějších částí Jordánska a nabízí spoustu aktivit a krásných výhledů. Pokud chcete zažít dobrodružství v arabské poušti a objevit jedinečnou krajinu, neváhejte a pořiďte si letenku do Jordánska. Vaše cesta do Wadi Rum se stane jedním z nezapomenutelných zážitků vašeho života.


Dovolená Jordánsko Wadi Rum


Jordánsko je země plná úžasných přírodních krás a historických památek. Jedním z nejvíce fascinujících míst v této zemi je Wadi Rum, velmi populární destinace pro dovolenou.

Wadi Rum, také známý jako Údolí Měsíce, leží v poušti v jižním Jordánsku. Toto rozlehlé údolí o rozloze přes 700 kilometrů čtverečních nabízí neuvěřitelné scenérie skalnatých hor, písečných dun a velkých skalních útesů. Je to místo, které působí až nezemsky a často bylo využíváno jako kulisa pro filmaře při natáčení sci-fi filmů.

Navštívit Wadi Rum je zážitek, který člověk těžko zapomene. Tento region je domovem beduínského kmene, kteří zde žijí odpradávna. Můžete se setkat s místními obyvateli a dozvědět se něco o jejich životním stylu, tradicích a dědictví. Mnozí z nich dnes také nabízejí ubytování a turistické aktivity pro návštěvníky.

Jednou z nejpopulárnějších aktivit v Wadi Rum je jízda na velbloudech. Můžete se takto projet po písečných dunách a vychutnat si výhledy na okolní krajinu. Alternativně můžete prozkoumat tento kraj pěšky nebo si pronajmout terénní automobil a projet se po skalách a údolích se zkušeným průvodcem.

Zážitky v Wadi Rum nejsou díky své jedinečnosti omezeny pouze na oblast krajiny. V tomto regionu jsou také kamenná sídla a památky, které se datují až do starověku. Mezi nejvýznamnější patří skalní rytiny a petroglyfy, které pocházejí z doby před více než 4000 lety. Můžete také navštívit zříceninu nabatejského města Petra, které je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO.

Když navštívíte Wadi Rum, neměli byste opomenout nocování ve stanech pod hvězdnou oblohou. Bez jakéhokoliv světelného znečištění je toto místo ideální pro pozorování hvězd a sledování noční oblohy. Vysoký počet hvězd v kombinaci s tichem pouště vytváří magickou atmosféru.

Pokud plánujete dovolenou v Jordánsku, určitě byste neměli opominout návštěvu Wadi Rum. Toto úžasné místo nabízí nádhernou přírodu, neuvěřitelné scenérie a velké množství aktivit pro každého. Ať už chcete poznat beduínskou kulturu, prozkoumat skalní útvary nebo si jednoduše užít klid pouště, Wadi Rum vás vždy přivítá svou krásou a pohostinstvím místních obyvatel.


Ubytování Jordánsko Wadi Rum


Jordánsko je známé svou bohatou historií, fascinujícími památkami a nádhernou přírodou. Mezi nejnavštěvovanější turistické atrakce patří Wadi Rum, která nabízí návštěvníkům nezapomenutelné zážitky v neuvěřitelně působivém prostředí.

Wadi Rum je pouštní údolí ležící na jihu Jordánska, přibližně 60 kilometrů od města Aqaba. Toto údolí je jedním z největších a nejkrásnějších pouštních údolí na světě a bylo také vyhlášeno za přírodní rezervaci UNESCO. Jeho skalní útvary, rozlehlé písečné duny a vysoké hory tvoří nádhernou kulisu pro dobrodružné aktivity a relaxaci v přírodě.

Pro ty, kteří chtějí zažít opravdovou pouštní atmosféru, je zde možnost ubytování v jednom z beduínských táborů. Tyto tábory jsou autentickými a pohostinnými místy, kde můžete strávit několik dní v klidu a tichu pouště. Beduíni jsou známí svou pohostinností a ochotou sdílet svůj způsob života s návštěvníky. Nabízí vám možnost ochutnat tradiční jídlo, poslouchat beduínské písně a tance a prozkoumat zdejší kulturu.

V táborech najdete širokou škálu typů ubytování. Od jednoduchých stanů až po luxusní tábořiště s vlastním sociálním zařízením a lázněmi. Pokud hledáte autentický zážitek, můžete se rozhodnout strávit noc v tradičním beduínském stanu, který je vyroben z vlněných a kozích srstí, umožňuje procházet se oblohou a naslouchat zvukům pouště.

Pokud preferujete větší pohodlí, můžete si vybrat luxusnější ubytování v jednom z moderních tahárajích táborů. Tyto tábory nabízejí pohodlné postele, vlastní sociální zařízení a občerstvení. Můžete si tedy užít všechny pohodlí moderního života, zatímco se ponoříte do okouzlujícího prostředí pouště.

Během svého pobytu v Wadi Rum se nemůžete vyhnout rozsáhlým aktivitám, které jsou zde k dispozici. Jednou z nejpopulárnějších aktivit je jízda na velbloudech, která je tradičním způsobem dopravy v poušti. Můžete se vydat na jednodenní nebo vícedenní výlet a prozkoumat různá místa v údolí. Další možností je jízda na džípu, která vám umožní rychleji prozkoumat různé zajímavosti v okolí.

Wadi Rum je také ideálním místem pro horolezectví a pěší turistiku. V oblasti se nachází mnoho vysokých skalních masivů, které lákají dobrodruhy z celého světa. Pokud se rozhodnete vyzkoušet horolezectví, můžete najmout průvodce, který vás provede vhodnými trasami.

Ubytování v Wadi Rum je nezapomenutelným zážitkem, který vám umožní zažít pouštní atmosféru a blízký kontakt s přírodou. Beduínské tábory nabízejí autentický pohled na místní kulturu a tradice, zatímco moderní tahárajích tábory poskytují pohodlné ubytování ve spojení s okouzlujícím prostředím. Bez ohledu na to, jaké ubytování si vyberete, Wadi Rum vám poskytne jedinečný zážitek, který si přesně zapamatujete.


Nejčastější dotazy a odpovědi Jordánsko Wadi Rum


1. Co je Wadi Rum?
Wadi Rum je skalnaté údolí v Jordánsku, které je známé svým horským terénem a krásnými panoramatickými výhledy.

2. Jaké aktivity si v Wadi Rum mohu užít?
V Wadi Rum lze podnikat pěší turistiku, horolezectví, výlety na velbloudech, jízdu na písečných dunách a pozorování hvězd.

3. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Wadi Rum?
Nejlepší období pro návštěvu Wadi Rum je od října do dubna, kdy jsou teploty příjemné a pršení minimální.

4. Jak se dostanu do Wadi Rum?
Nejlepší způsob, jak se dostat do Wadi Rum, je pozvat místního průvodce, nebo se domluvit s někým z místních obyvatel.

5. Lze v Wadi Rum kempovat?
Ano, v Wadi Rum lze kempovat. Existují kempy se základními vybaveními, nebo lze kempovat na divoko.

6. Je potřebný vstupní poplatek do Wadi Rum?
Ano, pro vstup do Wadi Rum je potřeba zakoupit vstupenku, jejíž cena se liší podle délky pobytu.

7. Jaké jsou nejlepší místa pro pozorování hvězd v Wadi Rum?
Nejlepší místa pro pozorování hvězd v Wadi Rum jsou téměř všude. Doporučujeme si ale najít tmavé místo, mimo světla měst a vesnic v okolí.

8. Jaká je výška hor v Wadi Rum?
Nejvyšší hora v Wadi Rum dosahuje výšky 1754 metrů nad mořem.

9. Je vhodné Wadi Rum navštívit s rodinou?
Ano, Wadi Rum je vhodné i pro rodinnou dovolenou. Doporučujeme si ale vybrat místo, které je vhodné pro děti, nebo si pozvat místního průvodce.

10. Je bezpečné cestovat do Wadi Rum?
Většinou je cestování do Wadi Rum bezpečné. Doporučujeme ale sledovat aktuální situaci v Jordánsku a respektovat zvyky a tradice místního obyvatelstva.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

97% našich klientů doporučuje naše služby

Nejlepší cena zaručená

Výhodné nabídky levných letů.

Získejte nejlevnější letenky do fascinujících míst světa.

Prozkoumat letenky