Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Kambodža Beng Mealea

Počasí Kambodža Beng Mealea


Kambodža, země bohatá na historii, kulturou a překrásnou přírodou, má také své kouzlo počasí. Jedním z fascinujících míst v Kambodži je Beng Mealea, starobylý chrám ležící asi 40 km od Angkor Wat. Toto místo, které je často označováno jako "skrytý chrám", má svou vlastní specifickou klimatickou charakteristiku.

Beng Mealea se nachází v tropickém podnebí, což znamená, že po celý rok zde vládne vysoká teplota. Průměrná teplota se pohybuje mezi 25-35 °C, přičemž nejteplejší období je od března do května. Během tohoto období může teplota dosahovat až 40 °C. Proto je velmi důležité brát s sebou dostatečné množství pitné vody a chránit se před slunečními paprsky pomocí klobouků, opalovacího krému a lehkého oblečení.

Déšť v oblasti Beng Mealea je nejčastější během období dešťů, které trvá od května do října. Tyto deště jsou obvykle krátké, ale intenzivní a mohou způsobit povodně a místy i povrchové eroze. Vzhledem k těmto povětrnostním podmínkám je vhodné mít s sebou deštník nebo pláštěnku. Mějte na paměti, že dešťová sezóna může ovlivnit přístup k Beng Mealea a narušit vaše plány, protože cesty se mohou stát neprodyšnými a chrám může být nebezpečný kvůli kluzkému povrchu.

Za ideální dobu návštěvy Beng Mealea se považuje období od listopadu do února, kdy jsou teploty mírnější a nižší vlhkost vzduchu. Toto období se často označuje jako sušší období a je nejvhodnější pro průzkum a fotografie.

Přestože Beng Mealea má specifické klimatické podmínky, stále je to jedno z neuvěřitelných a tajemných míst, která stojí za návštěvu. Nechte se okouzlit historií a architekturou tohoto starobylého chrámu a zkuste si užít poznávání s ohledem na počasí. Ať už se rozhodnete navštívit Beng Mealea v dešti či za slunečného počasí, jistě si odnesete nezapomenutelný zážitek.


Dovolená Kambodža Beng Mealea


Kambodža je krásná země s množstvím památek, které si můžete prohlédnout. Mezi nejznámější patří samozřejmě Angkor Wat, ale pokud chcete něco méně turistického, můžete se vydat do Beng Mealea. Tato rozlehlá, zapomenutá džungle je skvělým místem pro dobrodružnou dovolenou.

Beng Mealea se nachází asi 70 kilometrů od Siem Reap a je velmi podobná Angkor Wat, s tím rozdílem, že je mnohem méně navštěvovaná. Cesta sem trvá asi dvě hodiny, ale stojí za to. Během cesty kolem uvidíte krásné krajiny a pozorovat místní život.

Beng Mealea bývala dříve velkým komplexem hinduistických chrámů, ale dnes zůstaly na místě jen trosky. Jsou to však nádherné trosky, porostlé mechem, prorostlými kořeny a posypané pískem. Celá oblast je zavalena vegetací a díky tomu působí velmi tajemně a exoticky.

Pokud se rozhodnete vydat sem, nezapomeňte si boty na procházku, vodu a sluneční ochranu. Můžete také najmout průvodce, který vám ukáže nejkrásnější místa a řekne vám trochu víc o historii míst.

Beng Mealea je skvělým místem pro dobrodružné duše, kteří hledají něco méně turistického a trochu většího. Je to také ideální místo pro fotografy, kteří se chtějí vrátit k přírodě a zachytit něco opravdu krásného.

Pokud plánujete dovolenou v Kambodži, neváhejte navštívit Beng Mealea. Je to místo, které si zamilujete a na které nezapomenete. Bude to nezapomenutelná zkušenost.


Ubytování Kambodža Beng Mealea


Kambodža se návštěvníkům může pochlubit nepřeberným množstvím historických památek, ať už se jedná o nezapomenutelný Angkor Wat, nebo méně známé chrámy, které se nacházejí v těsné blízkosti někdejšího impéria Khmerů. Jedním z těchto středověkých chrámů je Beng Mealea, který se nachází v provincii Siem Reap.

Beng Mealea je starobylý chrám, který pochází z 11. století. Je výjimečný tím, že ještě stále není zcela rekonstruován, a proto poskytuje návštěvníkům opravdovou atmosféru starověké doby. Chrám leží přibližně 65 kilometrů severovýchodně od centra Siem Reapu a je tedy vhodný nejen pro turisty, ale také pro ty, kteří hledají klidnější místo k odpočinku od turistických atrakcí.

Protože se nachází v menší vzdálenosti od areálu Angkor, je návštěva Beng Mealea ideální na celodenní výlet, který může být spojen s návštěvou okolních chrámů, jako je Banteay Srei nebo Roluos Group.

Pokud se rozhodnete zůstat v okolí chrámu, nabízí se vám několik možností ubytování. Nejvíce oblíbené jsou jednoduché bungalovy, které se nacházejí v těsné blízkosti chrámu. Tyto bungalovy nabízejí základní vybavení, jako jsou postele, sprcha a WC. Mají však jednu velkou výhodu – jsou situovány přímo v džungli, takže můžete zažít autentický pocit středověku a vychutnat si přirozenou krásu této oblasti.

O něco luxusnější ubytování nabízejí hotely, které se nacházejí v okolí Beng Mealea. Tyto hotely většinou nabízejí standardní vybavení jako klimatizaci, televizi a Wi-Fi. Také některé z nich mají vlastní restaurace, bazény a další zábavní aktivity.

Jak už bylo řečeno, Beng Mealea není tak známý jako jeho slavnější sousedé, ale návštěva tohoto chrámu určitě stojí za to. Ubytování v okolí Beng Mealea může být skvělým způsobem, jak strávit několik dní v této oblasti a zažít bohatou historii Khmerské říše na vlastní kůži.


Letenka Kambodža Beng Mealea


Beng Mealea je starobylý chrám nacházející se v Kambodži, který přitahuje turisty svou unikátností a mystičností. Jeho název je odvozen od sanskrtského slova, které znamená "lotosový rybník". Tento chrám, který se nachází mimo hlavní turistické trasy, je často označován jako "sesterský chrám" slavnějšímu Angkor Wat.

Beng Mealea byl postaven v 12. století v době vlády Khmerské říše, která byla jedním z největších a nejmocnějších království v jihovýchodní Asii. Chrám byl vybudován z pískovcových bloků a přestože byl ponechán opuštěný na mnoho let, je stále úchvatným příkladem starobylé khmerské architektury.

Co činí Beng Mealea tak výjimečným, je jeho zachovalý stav zřícenin. Chrám byl dlouhou dobu pohřben pod stromy a vegetací, která vytvořila tajemnou atmosféru. Když byl objeven archeology na konci 19. století, byl jedním z největších překvapení, které khmerská civilizace skrývala.

Dnes můžete navštívit Beng Mealea pomocí letenky do Kambodže. Z hlavního města Phnom Penh trvá cesta autem asi dvě hodiny. Mnoho turistů volí tuto možnost, protože pak mají pocit opravdového dobrodružství, kdy putují na odlehlé místo, které není tak prozkoumané jako známější chrámové komplexy.

Pokud se rozhodnete pro návštěvu Beng Mealea, připravte se na procházku mezi obřími balvany, zelenými liánami a zříceninami. Můžete se projít chodbami a pozorovat tajemné symboly vyryté do kamene. Zkuste si představit, jak to zde muselo vypadat před několika staletími, kdy chrám sloužil jako svatyně a duchovní místo.

Dalším překvapením, které na vás může čekat, je, že v Beng Mealea ještě není tak velký turistický ruch jako v jiných částech Kambodže. Můžete se tedy těšit na klidné a nekomerční prostředí, které vám umožní skutečně se ponořit do historie tohoto místa.

Letenka do Kambodže je skvělým způsobem, jak objevovat nové a fascinující místa. Beng Mealea je jedním z těch míst, které stojí za návštěvu, protože nabízí jedinečný pohled do minulosti a zároveň vytváří atmosféru tajemství a dobrodružství.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kambodža Beng Mealea


1. Jak se dostat do Beng Mealea z Siem Reap?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat z Siem Reap do Beng Mealea, je najmout si řidiče tuk-tuku. Cesta trvá přibližně hodinu a půl.

2. Kolik stojí vstupné do Beng Mealea?
Odpověď: Vstupné do Beng Mealea stojí 5 USD.

3. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Beng Mealea?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu Beng Mealea je v období sucha (od listopadu do března), kdy jsou teploty mírné a slunce svítí.

4. Je třeba si najmout průvodce pro návštěvu Beng Mealea?
Odpověď: Není nutné si najmout průvodce, protože na místě jsou informační tabule, které poskytují podrobnosti o jednotlivých památkách.

5. Jak dlouho trvá návštěva Beng Mealea?
Odpověď: Návštěva Beng Mealea trvá přibližně 2-3 hodiny, v závislosti na tom, jak dlouho se turista zdrží na jednotlivých místech.

6. Je lepší navštívit Beng Mealea samostatně nebo s průvodcem?
Odpověď: To záleží na představách každého jednotlivého turisty. Samostatná návštěva umožní turistovi mít vlastní tempo, zatímco návštěva s průvodcem může poskytnout zajímavé historické informace.

7. Je možné se dostat z Beng Mealea do dalších částí Kambodže?
Odpověď: Ano, je to možné, ale vzhledem k odlehlosti musí turista využít dopravní služby, jako jsou tuk-tuky nebo taxislužby.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

97% našich klientů doporučuje naše služby

Nejlepší cena zaručená

Výhodné nabídky levných letů.

Získejte nejlevnější letenky do fascinujících míst světa.

Prozkoumat letenky