Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Kambodža Bokor National Park

Počasí Kambodža Bokor National Park


Kambodža je země s rozmanitým klimatem a kvůli své poloze mezi Thajským zálivem a Středním pohořím dochází k různým povětrnostním jevům. Jedním z nejzajímavějších míst, které nabízí neuvěřitelné počasí, je národní park Bokor.

Bokor National Park se nachází v jihozápadní části Kambodže, nedaleko města Kampot. Tento park se rozkládá na území vysokého pohoří, které dosahuje nadmořské výšky až 1080 metrů. Díky své poloze na vrcholu horského masivu nabízí nádherné výhledy a jedinečný zážitek z počasí.

V Bokor National Parku panují dva základní klimatické období: suché období a období dešťů. Suché období začíná v listopadu a trvá až do dubna. V této době je počasí v parku poměrně teplé a slunečné, se středomořskými teplotami dosahujícími průměrně 20-25 °C ve dne a 15-20 °C v noci. Tyto podmínky přitahují mnoho turistů, kteří chtějí užít si horskou procházku nebo si vychutnat krásy parku.

S příchodem května začíná období dešťů, které trvá až do října. Během této doby mohou deště v parku být pravidelné a velmi intenzivní. Právě kvůli těmto dešťům se park stává zelenou oázou plnou bujné vegetace a úchvatného deštného pralesa. Teploty během deštivého období se pohybují mezi 15-25 °C ve dne a 10-15 °C v noci.

V zimních měsících, zejména od prosince do února, může teplota v Bokor National Parku klesnout až na 5 °C, což z něj dělá oblíbené místo pro zimní turistiku. Pokud si chcete užít výjimečné počasí, doporučuje se navštívit park v této době a užít si krásné výhledy na okolní krajinu pokrytou lehkou vrstvou sněhu.

V parku se také často tvoří nad oblaky, což dává neuvěřitelný pocit být na vrcholu světa. Když se mlha rozplyne a odkryje okolní krajinu, návštěvníci jsou ohromeni nádhernými výhledy na Kambodžu.

Pokud máte rádi proměnlivost počasí a zážitky v přírodě, Bokor National Park v Kambodži je to pravé místo pro vás. Bez ohledu na to, zda se rozhodnete navštívit park během suchého období nebo zažít atmosféru dešťového lesa, budete mít jistotu, že se vám otevřou neuvěřitelné scenérie a jedinečné počasí.


Letenka Kambodža Bokor National Park


Pokud hledáte jedinečnou destinaci pro svou další dovolenou, neměli byste váhat a vyrazit směrem k Bokor National Park v Kambodži. Jedinečný národní park nabízí mnoho možností k prozkoumání, od velkolepých výhledů na okolní krajinu po pozorování mnoha zvířecích druhů.

Bokor National Park se nachází na jihozápadě Kambodže, v provincii Kampot. Park vyrostl kolem stejnojmenné hory, což z něj dělá ideální cíl pro dobrodružné výlety. Bokor je také domovem mnoha ohrožených druhů zvířat, jako jsou tygři, leopardi a sloni.

Jedním z hlavních důvodů, proč turisté navštěvují park, je nádherný pohled, který se otevírá z jeho vrcholů. Například, z Bokor Hill Station, jedné z nejnavštěvovanějších atrakcí parku, lze vidět obrovský úsek džungle a záliv Kampongsom. Vzhledem k tomu, že park se nachází v nadmořské výšce 1000 metrů, je zde také chladněji než v okolních oblastech Kambodže, což oceňují návštěvníci v horkých letních měsících.

Pro ty, kteří hledají více dobrodružství, park nabízí mnoho možností, jak si užít přírodní krásy. Jednou z nejlepších možností je projížďka v quadu, což vám umožní vstoupit hlouběji do parku a prozkoumat jeho méně přístupné oblasti. Kromě toho můžete také navštívit vodopády v parku nebo se podívat na některou z jeho historických památek, jako je třeba nedávno zrekonstruovaný Bokor Palace Hotel.

Prozatím platí, i když již bude celý region uzavřen z důvodu pandemie Covidu-19, přesto Kambodža stihla být v roce 2020 označena za bezpečnou a Covid-19 zde již byl pod kontrolou.

Nicméně pamatujte si, že Bokor National Park je chráněným územím a turisté musí dodržovat určitá pravidla, jako například nesmějí jíst ani kempovat v parku. Nicméně, pokud se chováte správně, můžete si užít krásné přírodní krásy tohoto fascinujícího národního parku.

Celkově lze říci, že Bokor National Park je jedním z nejkrásnějších míst v Kambodži, které stojí za návštěvu. Pokud hledáte odpočinek od shonu velkoměsta a chcete se ponořit do krás přírody, pak je toto místo pro vás tou správnou volbou! A co může být lepšího, než si letenku koupit právě teď a začít se připravovat na nádhernou dovolenou v Bokor National Park.


Ubytování Kambodža Bokor National Park


Bokor National Park - skrytý přírodní klenot v Kambodži nabízí nejen úchvatné scenérie, ale také jedinečné možnosti ubytování přímo v národním parku. Tato oblast se nachází ve střední části země a je oblíbená zejména mezi dobrodruhy a přírodovědci.

Bokor National Park je známý svou nejvyšší horou v Kambodži, zvanou Phnom Bokor, která dosahuje výšky přesahujících 1000 metrů nad mořem. Tato hora, pokrytá hustými lesy a exotickou vegetací, poskytuje úžasné výhledy na okolní krajinu, horské řeky a zelené rokle. Tady si každý příchozí může vychutnat kouzlo nedotčené přírody a uniknout od ruchu měst a turistických středisek.

Pro ty, kdo si přejí zůstat několik dní v Bokor National Parku, je zde několik možností ubytování. Jednou z nich je tzv. Bokor Hill Station, bývalé francouzské horské letovisko, které bylo nedávno renovováno. Tento historický komplex nyní nabízí luxusní ubytování s veškerými moderními vybaveními. Pro ty, kteří hledají jedinečný zážitek, je možné si zde pronajmout pokoj či apartmán ve starém kasinu, kterému dodávají zvláštní atmosféru zachovalé prvky z minulosti.

Další skvělou možností ubytování v Bokor National Parku je zde též dostupná. Několik místních rezortů nabízí venkovské chatky a chatky na stromech pro ty, kteří hledají přímý kontakt s přírodou. Tyto chatky jsou jednoduché, ale pohodlné a umožňují hostům probudit se uprostřed džungle a poslouchat šelest větru a zpěv ptáků.

Pokud se hodláte ubytovat v národním parku Bokor, je důležité si uvědomit, že zde není příliš mnoho restaurací nebo obchodů. Doporučuje se tedy, abyste si s sebou přinesli dostatečné zásoby jídla a pití. Zároveň je nezbytné být připraven na omezený signál mobilního připojení a sílu elektřiny, kterou může park nabízet.

Navzdory těmto menším nepohodlím však ubytování v Bokor National Parku nabízí hostům nezapomenutelný zážitek. Tento park je synonymem pro přírodní krásu a klid, které si lze užít i v jednoduchých podmínkách. Ať už se rozhodnete zůstat v luxusním bývalém letovisku nebo si pronajmout jednu z rustikálních chatiček, jedno je jisté - Bokor National Park vás nadchne svým neobyčejným kouzlem a umožní vám odpočinout od každodenního shonu.


Dovolená Kambodža Bokor National Park


Bokor National Park je národní park nacházející se v Kambodži. Tento park je jedním z nejkrásnějších a nejúchvatnějších míst v Kambodži a je ideální pro ty, kteří si chtějí užít velkou dávku přírody, nádherných výhledů a historických památek.

Dovolená v Bokor National Parku je určitě zážitek, který si zpětně budete pamatovat na celý život. Park je rozložen na více než 1 581 kilometrech čtverečních a nabízí mnoho různých aktivit a památek, které si budete moci prohlédnout.

Chcete-li se dostat do parku, můžete si najmout auto nebo motocykl. Bokor National Park se nachází ve vnitrozemí Kambodže, což znamená, že cesta k parku je velmi mistrovská. Nicméně, jakmile se dostanete na místo, budete si moci užívat krásné a malebné scenérie.

Park nabízí množství různých atrakcí, kterým se budete moci věnovat. Jedním z nejvýznamnějších míst k návštěvě je Bokor Hill Station. Toto místo kdysi sloužilo jako letovisko pro francouzskou koloniální vládu, ale nyní se tady můžete projít po zříceninách budov a užít si krásné výhledy na okolní prostředí.

Další zajímavou atrakcí, kterou si můžete prohlédnout v parku, je Wat Sampov Pram, jedna z nejznámějších buddhistických svatyní Kambodže. Tato svatyně se nachází na vrcholu kopce a nabízí pozoruhodný výhled na okolí.

Navíc Bokor National Park je domovem několika druhů neobvyklých a exotických zvířat – od Malajskej Tigra po veverek, damanů, jelenů a mnoho dalších. Toto místo je také obklopeno krásnou a rozmanitou flórou, která poskytuje útočiště pro přibližně 450 druhů rostlin.

V Bokor National Parku si tedy můžete užít krásy přírody a prozkoumat historické památky a svatyně. Pokud hledáte místo s krásnými výhledy a spoustou aktivit, pak je Bokor National Park ideální volbou pro vaší dovolenou.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kambodža Bokor National Park


Dotazy:

1. Jak se dostanu do Kambodži Bokor National Park?
2. Kolik stojí vstup do Bokor National Park?
3. Jaká je nejlepší doba pro návštěvu parku?
4. Jak dlouho trvá prohlídka parku?
5. Existují nějaké turistické stezky v parku?
6. Je možné strávit noc v parku?
7. Jaké jsou nejvýznamnější atrakce v Bokor National Park?
8. Můžu se ve stravovat v parku?
9. Je nutné si vzít s sebou nějakou výbavu pro návštěvu parku?
10. Existuje možnost pronájmu průvodce?

Odpovědi:

1. Nejjednodušší způsob, jak se dostat do Bokor National Park, je autem nebo motorkou. Park se nachází asi 45 km západně od města Kampot. Můžete také využít místní dopravu, jako jsou taxislužby nebo tuk-tuky.
2. Vstup do Bokor National Park je zpoplatněn. Cena vstupenky se může lišit v závislosti na vašem statutu (místní obyvatel, turista atd.), a také na době návštěvy. Doporučuje se se informovat o aktuálních cenách před návštěvou.
3. Nejlepší doba pro návštěvu Bokor National Park je od prosince do února, kdy je v Kambodži suché a příjemné počasí. Ostatní měsíce mohou být velmi horké a deštivé.
4. Prohlídka parku může trvat od několika hodin do celého dne, v závislosti na tom, jak dlouho plánujete zůstat a kolik atrakcí chcete vidět.
5. V parku jsou k dispozici různé turistické stezky a cesty, které vás provedou přes různé atrakce a přírodní krásy. Doporučuje se získat mapu parku a plánovat svou trasu předem.
6. Ano, je možné strávit noc v Bokor National Park. Park nabízí různé možnosti ubytování, včetně hotelů a kempů. Doporučuje se rezervace předem, zejména v hlavní turistické sezóně.
7. Mezi nejvýznamnější atrakce v Bokor National Park patří Bokor Hill Station, chrám Wat Sampov Pram, vodopády Popokvil, jeskyně Kampong Trach a mnoho dalších.
8. V parku jsou k dispozici restaurace a stánky s občerstvením, kde si můžete koupit jídlo a pití. Je však dobré si také vzít s sebou vlastní jídlo a pití, zejména pokud plánujete strávit více času v parku.
9. Doporučuje se vzít si s sebou pohodlné oblečení a obuv, ochranné prostředky proti hmyzu, sluneční brýle a krém na opalování. Nezapomeňte také na fotoaparát, abyste si mohli zachytit krásné záběry parku.
10. Ano, je možné si pronajmout průvodce, který vás provede parkem a poskytne vám informace o různých atrakcích a historii místa. Místní průvodci jsou často k dispozici v hlavních turistických oblastech parku.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

97% našich klientů doporučuje naše služby

Nejlepší cena zaručená

Výhodné nabídky levných letů.

Získejte nejlevnější letenky do fascinujících míst světa.

Prozkoumat letenky