Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Kanada Nahanni National Park Reserve

Dovolená Kanada Nahanni National Park Reserve


Nahanni National Park Reserve se nachází v Severozápadních teritoriích Kanady. Jedná se o mističté zalesněné údolí, které je lemováno zbrusu novými ledovými řekami a horskými hřebeny s vrcholy dosahujícími výšky přes 2000 metrů. Tento park je téměř nezkrocený a mnoho oblastí je stále nedotčených člověkem. Je to skutečná divočina o které snící mnoho turistů.

Mezi nejznámější památky v parku patří South Nahanni River, Virginia Falls a Cirque of the Unclimbables. Tyto úžasné a drsné památky vytvářejí skvělou příležitost pro turisty k objevování divočiny a pohromadě zažívat úžasné přírodní krásy.

Turisté si obvykle pronajímají kanoe a následně plují po lodní řece South Nahanni River, která vytváří hluboké údolí v parku. Je zde možné vidět obrovské krokodýly, losy, vlky a mnoho jiných zvířat. Například, zlatokopové v minulosti používali tuto řeku k hledání zlata.

Jiné populární aktivity v parku zahrnují výlety na vrcholky hor, pěší turistiku a horolezectví. Řada návštěvníků parku se také potápí v okolních termálních pramenech a užívají si klidové aktivity jako například meditaci.

Turisté se musí pamatovat na to, že Nahanni National Park Reserve je divoká a nebezpečná oblast, která může být nehostinná a nezvykle drsná. Zajisté jsou betonové cesty a bezpečnostní opatření a cestovatelé by si měli být vědomi potenciálních nebezpečí a připravit se na to, co zde bude potřeba. I tak je to skvělá příležitost k prozkoumání nezapomenutelné přírody v nejkrásnější podobě.

Kanada Nahanni National Park Reserve je přitahujícím místem, které je oblíbené mezi turisty z celého světa. Pokud jste připraveni na dobrodružství, pak si pronajměte kanoe a plujte po South Nahanni River, vstupte do nádherného údolí a zažijte magii této místa.


Ubytování Kanada Nahanni National Park Reserve


Nahanni National Park Reserve se nachází v Kanadě a je jedním z nejkrásnějších a nejdivočejších přírodních prostorů na světě. Tento národní park byl pro svou výjimečnou krásu a unikátní ekosystém zapsán na seznam světového dědictví UNESCO.

Nahanni National Park Reserve se nachází ve velehorách Mackenzie Mountain v severozápadní části Kanady. Park je rozlohou jeden z největších v zemi, a pokrývá přes 30 000 kilometrů čtverečních. Jeho území je tvořeno hřebeny hor, hlubokými kaňony, prudkými divokými řekami a nádhernými vodopády.

Jednou z největších atrakcí tohoto parku je řeka South Nahanni. Tato impozantní řeka protéká údolím, které je obklopeno strmými skalami a vytváří krásné kaňony a vodopády. Patří sem například vodopády Virginia, které jsou jedny z nejvyšších v Severní Americe. Dalším významným vodopádem je vodopád Niagara of the North, který je širší než slavné Niagarské vodopády.

Nahanni National Park Reserve je také domovem pro mnoho druhů divoké zvěře, včetně losů, medvědů, vlků a dalšího druhu unikátního zvířectva. Národní park je také známý pro svou bohatou flóru, která zahrnuje mnoho druhů rostlin a vzácných květin.

Pokud plánujete návštěvu tohoto úchvatného místa, měli byste zvážit možnosti ubytování. V parku samotném jsou k dispozici kempy, které poskytují jednoduché vybavení pro přenocování v divočině. Pokud však preferujete větší komfort, můžete se ubytovat v jednom z blízkých měst, jako je Fort Simpson nebo Nahanni Butte, a vydat se na výlety do parku během dne.

Vzhledem k odlehlé poloze parku je doporučeno si předem zarezervovat ubytování, zejména v případě, že se chystáte navštívit park během hlavní turistické sezóny, která trvá od května do září. K dispozici je několik hotelů a penzionů v okolí, které nabízejí pohodlné ubytování a výhledy na nádhernou přírodu.

Když navštívíte Nahanni National Park Reserve, nezapomeňte si přinést vhodné vybavení a oblečení, protože počasí v tomto regionu může být velmi proměnlivé. Příroda v parku je divoká a nedotčená, a proto je důležité respektovat pravidla a péči o životní prostředí.

Nahanni National Park Reserve v Kanadě je skutečným pokladem. Jeho nádherná a divoká krajina, spolu s unikátními vodopády, impozantními kaňony a bohatým zvířectvem, jej činí nezapomenutelným místem k návštěvě. Ať už se rozhodnete ubytovat v parku samotném nebo v okolních městech, budete mít příležitost zažít přírodu v její nejčistší podobě.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kanada Nahanni National Park Reserve


1. Co je Nahanni National Park Reserve?
- Nahanni National Park Reserve je chráněná oblast v severozápadní Kanadě, známá pro své úchvatné scenérie, vodopády, kanyony a divokou přírodu.

2. Kde se nachází Nahanni National Park Reserve?
- Nahanni National Park Reserve se nachází v severozápadní části Kanady, v teritoriu Severozápadních teritorií, zhruba 500 km severozápadně od Yellowknife.

3. Jak se dostat do Nahanni National Park Reserve?
- Do Nahanni National Park Reserve lze dostat pouze letadlem nebo lodí. Nejbližší město je Fort Simpson, kde lze najmout lodě nebo letadla.

4. Jaké aktivity lze v parku provozovat?
- V parku je možné provozovat různé outdoorové aktivity, jako turistiku, trekking, kanoe a kajak na řekách a rafting v divoce tekoucích řekách.

5. Je potřeba mít speciální povolení k vstupu do parku?
- Ano, k vstupu do parku je potřeba mít speciální povolení, které lze získat online nebo přes návštěvnické centrum.

6. Může se v parku nacházet divoká zvěř?
- Ano, v parku jsou rozmanité druhy divoké zvěře, jako například medvědi, losi, karibu a vlci.

7. Je v parku možné kempovat?
- Ano, v parku jsou dostupné stanové tábory a kempování je povoleno pouze na určených místech. Je důležité mít s sebou všechny potřebné vybavení a potraviny.

8. Jaká je nejlepší doba k návštěvě parku?
- Nejlepší doba k návštěvě parku je od června do srpna, kdy jsou teploty nejvyšší a méně deštivého počasí.

9. Je v parku možné vidět polární záři?
- Ano, v Nahanni National Park Reserve je možné vidět polární záři během zimního období, od listopadu do března.

10. Jaký je vstupní poplatek do parku?
- Vstupní poplatek do parku je $25 CAD za osobu a $136 CAD za skupinu větší než 15 osob. Poplatek se platí na vstupu do parku nebo může být zaplacen online předem.


Letenka Kanada Nahanni National Park Reserve


Nahanni National Park Reserve: Skrytý klenot Kanady

Když si představíte národní parky, pravděpodobně vám okamžitě přijdou na mysl Grand Canyon, Yellowstone nebo Yosemite. Ale co Nahanni? Nachází se v kanadském Severozápadním teritoriu a může se pyšnit některými z nejdramatičtějších a neporušených přírodních krás na světě.

Nahanni National Park Reserve se nachází na území zhruba 30 000 čtverečních kilometrů. Jeho největší poklad lze najít v údolí řeky Nahanni, které je považováno za jedno z nejhlubších a nejdramatičtějších kanadských kaňonů. Úžasné vodopády, ostré vápencové útvary a rozsáhlé lesy tvoří scenérii, která má kouzlo i na nejzkušenějšího dobrodruha.

Za velkou částí údolí řeky Nahanni je pověst strašidelných legend a tajemství. V roce 1908 se zde ztratil známý lovcový zlata, jenž se přezdíval "The Mad Trapper of Rat River" (Šílený lovčí z Rat River). Jeho případ zůstává dodnes nevyřešený, což přispívá k dobrodružné atmosféře parku. Dalším místem, kterému se přezdívá "Čarodějná řeka", je Senátorská fosa - úzké, prudké údolí se strmými stěnami a neuvěřitelně rychlým proudem. Mistryně světa ve sjezdovém kajaku Nikki Kelly prohlásila, že je to místo, kam by se každý dobrodruh měl vydat alespoň jednou v životě.

Nahanni nabízí nejen dramatické výhledy a dobrodružství, ale také řadu aktivit pro turisty. Můžete si naplánovat rafťáckou výpravu po divoce tekoucí řece, vydat se na trek Timbuktu, který náročným horolezcům přináší skvělé výhledy a nezapomenutelné zážitky, nebo se vydat na rybářský výlet a chytit lososa nebo štiku. Svoboda, kterou tato oblast nabízí, je jedinečná a pro ty, kteří jí dokáží využít, velice důležitá.

Ačkoli Nahanni National Park Reserve nabízí několik dostupních turistických oblastí, je stále považován za divočinu. Z toho důvodu jsou návštěvníkům doporučovány dobré outdoorové dovednosti a řádná příprava. Tento národní park nepatří mezi vyhledávané turistické destinace, a proto si zde můžete užít klid a soukromí.

Zkrátka, Nahanni National Park Reserve je skrytým klenotem Kanady. Jeho neuvěřitelná přírodní scenérie, dramatické kaňony a tajuplné legendy tvoří kombinaci, která vám vezme dech. Pokud hledáte dobrodružství a toužíte prozkoumat jedinečné kousky přírody, nemůžete minout tento úžasný národní park. Nachází se zde krása, která vás zanechá natolik ohromené, že se budete na tento klenot už navždy rádi a údivem vzpomínat.


Počasí Kanada Nahanni National Park Reserve


Nahanni National Park Reserve se nachází v severozápadní části Kanady a nabízí návštěvníkům jedinečnou příležitost prozkoumat krásy této oblasti. Jedná se o jedno z největších chráněných území v Kanadě a bylo zapsáno na seznam Světového dědictví UNESCO.

Počasí v tomto parku je velmi proměnlivé a závisí na ročním období. V létě může být velmi teplé a slunečné, s průměrnými teplotami kolem 25 °C. Někdy se však mohou vyskytnout i nadprůměrně vysoké teploty, které přesahují 30 °C.

V zimě je park pokryt sněhem a teploty klesají pod bod mrazu. Průměrná teplota v lednu, který je nejchladnějším měsícem, se pohybuje kolem -20 °C. V této době je park uzavřen pro turisty, protože podmínky jsou příliš drsné.

Co se týká srážek, Nahanni National Park Reserve je známý zejména pro své dešťové pralesy. Roční srážkové úhrny dosahují až 1 000 mm a většina srážek spadne v letních měsících. Je zde také časté vyskytování mlhy, která dodává této oblasti záhadnou a tajuplnou atmosféru.

Je důležité si uvědomit, že počasí zde může být velmi nepředvídatelné. Když navštívíte Nahanni National Park Reserve, měli byste být připraveni na jakékoli změny počasí a mít vhodné oblečení a vybavení. Sluneční brýle, klobouk a opalovací krém jsou nezbytné v létě, zatímco v zimě je třeba mít dostatečně teplé oblečení, včetně zimní bundy, rukavic a čepice.

Navzdory proměnlivému počasí je Nahanni National Park Reserve stále obrovským lákadlem pro turisty z celého světa. Jeho dramatické hory, divoké řeky a ohromující vodopády nabízejí jedinečné zážitky a možnosti pro dobrodružství v divočině. Ať už si vyberete lezení, pěší turistiku, kajak nebo jen relaxaci a obdivování přírodního krásy, Nahanni National Park Reserve vás jistě nezklame.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

97% našich klientů doporučuje naše služby

Nejlepší cena zaručená

Výhodné nabídky levných letů.

Získejte nejlevnější letenky do fascinujících míst světa.

Prozkoumat letenky