Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Kostarika Golfito

Ubytování Kostarika Golfito


Golfito je malebné přístavní město nacházející se na jihozápadním pobřeží Kostariky. Je to považováno za jedno z nejatraktivnějších míst v zemi, díky své krásné přírodě, bohaté biodiverzitě a fascinující historii. Golfito je oblíbeným cílem turistů, kteří sem přijíždějí prozkoumat nádherné pláže, tropické lesy a unikátní ekosystémy.

Když přijedete do Golfita, budete mít na výběr z různých typů ubytování, která vyhovují vašim potřebám i rozpočtu. Jednou z možností je pronájem hotelového pokoje nebo apartmánu v centru města. Zde najdete různé hotely a ubytovny, které nabízejí pohodlné a vkusně zařízené pokoje. Takovéto ubytování je ideální pro ty, kteří chtějí být v těsné blízkosti restaurací, obchodů a dalších zařízení.

Pokud preferujete klidnější a přírodní prostředí, můžete se rozhodnout pro pobyt v jednom z místních resortů. Tyto luxusní hotely nabízejí širokou škálu služeb a vybavení, jako jsou bazény, wellnes centra, restaurace a mnoho dalšího. Resorty se nacházejí v přímém kontaktu s přírodou, což znamená, že můžete vychutnat krásu okolních pláží a lesů přímo z vašeho pokoje.

Další možností je pronájem chaty nebo vily, která se nachází v bezprostřední blízkosti přírody. Tyto privátní ubytování mohou být ideální pro rodiny nebo skupiny přátel, kteří se chtějí ponořit do krásy tropických lesů a objevovat okolní přírodní rezervace. Tyto chaty často nabízejí veškeré vybavení a pohodlí, jako je kuchyň, soukromý bazén a venkovní prostor pro grilování.

Co se týče aktivity a zábavy ve městě, Golfito nabízí širokou škálu možností. Můžete se vydat na exkurzi do Corcovado Národního parku, který je domovem mnoha ohrožených druhů živočichů. Plavte se na kajaku po vodách Golfského zálivu nebo si vyzkoušejte rybolov s místními rybáři. Pokud máte rádi vodní sporty, můžete se naučit surfovat na nedalekých plážích. Golfito je také známé svými tradičními festivalem a kulturními událostmi, které se konají po celý rok.

V Golfitu se nachází několik restaurací, kde si můžete vychutnat tradiční kostarickou kuchyni. Nezapomeňte ochutnat čerstvé mořské plody, tropické ovoce a místní speciality. Večerních hodinách můžete navštívit jedno z místních barů nebo nočních klubů a zažít autentickou atmosféru místního života.

Golfito je skutečným rájem pro milovníky přírody, dobrodruhy a ty, kteří si chtějí odpočinout v klidném a přírodním prostředí. Bez ohledu na to, jaké ubytování si vyberete, nebudete zklamáni krásou a bohatými možnostmi tohoto úžasného města na pobřeží Kostariky.


Počasí Kostarika Golfito


Kostarika je nádherná země plná přírodních krás, tropických lesů a neuvěřitelně krásných pláží. Jedním z míst, které by stálo za to navštívit, je Golfito. Toto město se nachází na jihozápadním pobřeží země u hranice se Panamou a je známé nejen díky své krásné přírodě, ale i díky svému specifickému počasí.

Golfito má typické humánní tropické klima, což znamená, že zde vládne vysoká vlhkost a teploty jsou po celý rok velmi vysoké. Průměrná teplota se zde pohybuje okolo 30 stupňů Celsia, ale v nejteplejších měsících, tedy v březnu a dubnu, může být i o několik stupňů výše. Na druhou stranu, v nejchladnějších měsících – v srpnu a září – se teploty pohybují okolo 27 stupňů Celsia. Kromě toho Golfito trpí obdobím dešťů, které trvá od května do listopadu. V tomto období bývá velmi často deštivo a vysoká vlhkost může být neúnosná. Nicméně, pokud vás neodrazuje oblečení do pláště nebo podobných ochran proti dešti, můžete si být jisti, že během deštivého období uvidíte úchvatné rostlinstvo a mnoho zvířat, které se zdržují v této oblasti.

Pokud však cestujete do Golfito v období, kdy se nekonají deště, tedy od prosince do dubna, můžete očekávat úplně jinou atmosféru. V tomto období je nejen mnohem suché, ale také se zde vyskytuje méně turistů, což vám umožní prozkoumat město a jeho okolí naplno. Pokud máte rádi turistiku, nezapomeňte na to, že všude kolem sebe budete vidět zelené kopců a neprodyšný tropický les, který je domovem mnoha druhů zvířat a rostlin. Nejoblíbenější turistickou atrakcí v této oblasti je národní park Corcovado, který je domovem tucetů velryb a tun žraloků.

V největším přístavu Golfita jsou turistům k dispozici mnohé místní restaurace a bary, kde si můžete vychutnat místní speciality jako gallo pinto, tamales nebo plněné palačinky. Pokud se cítíte dobře po večeři, můžete se vydat na noční procházku, kterou si budete moci vychutnat krásné západy slunce a zvuky místního deštného lesa.

Ať už se rozhodnete navštívit Golfito v období dešťů nebo v měsících s mnohem suchším počasím, neuniknete kráse tohoto místa. Golfito je naprosto úžasné a vřele vám ho doporučuji!


Nejčastější dotazy a odpovědi Kostarika Golfito


1. Jak se dostat do Golfito v Kostarice?
- Nejbližší letiště je v městě Golfito, kam lze přiletět z San José nebo některých dalších destinací v Kostarice.

2. Kolik stojí letenka do Golfito?
- Cena letenky závisí na sezóně a dostupnosti. Doporučuje se prozkoumat různé letecké společnosti a jejich nabídky.

3. Jaký je nejlepší způsob dopravy z letiště Golfito do centra města?
- Nejběžnější způsob dopravy je taxi, které lze najmout přímo na letišti. Existují také veřejné autobusy, které jezdí mezi letištěm a centrem města.

4. Co je v Golfito k vidění a dělat?
- V Golfitu můžete navštívit chráněné oblasti, jako je Národní park Piedras Blancas nebo chráněný návratník Golfito. Můžete také navštívit Golfito Bay, kde najdete několik pláží a možnost vodních sportů.

5. Kde se dá ubytovat v Golfitu?
- V Golfitu jsou k dispozici různé druhy ubytování, včetně hotelů, apartmánů a penzionů. Doporučuje se prozkoumat různé možnosti rezervace ubytování předem.

6. Jaké jsou nejlepší restaurace v Golfitu?
- V Golfitu je mnoho restaurací nabízejících různé kuchyně, včetně tradiční kostarické kuchyně a mořských plodů. Některé populární restaurace jsou Restaurante Marisqueria El Pavón, Restaurante Craig Seafood Grill a Restaurante El Refugio del Golfo.

7. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Golfito?
- Nejlepší doba na návštěvu Golfito je během suché sezóny od prosince do dubna, kdy je slunečné počasí a nižší pravděpodobnost dešťových srážek.


Dovolená Kostarika Golfito


Kostarika je známá svou krásnou přírodou, biodiverzitou a přátelskými lidmi. Jednou z nejvíce fascinujících a odlehlejších destinací v této zemi je město Golfito. Tato oblast se nachází na jižním pobřeží Kostariky, nedaleko hranic s Panamou, a je obklopena nádhernou přírodou a neuvěřitelnými plážemi.

Golfito je malé přístavní město, které bylo v minulosti známé jako významná základna pro vývoz banánů. Dnes se město stalo oblíbeným cílem pro turisty, kteří hledají dovolenou plnou přírodních krás a dobrodružství. Nejznámější atrakcí v Golfitu je Corcovado National Park, který je jedním z nejvýznamnějších národních parků v Kostarice. Tento park je domovem velkého množství druhů zvířat a rostlin, které se zde vyskytují ve velkém množství. Turisté mohou v parku spatřit například jaguáry, tapíry, opice, krokodýly a mnoho dalších fascinujících tvorů.

Další zajímavou aplikací pro turisty v Golfitu je ostrov Isla del Coco, který je známý svými krásnými plážemi, křišťálově čistými vodami a úchvatnou podmořskou faunou. Ostrov je vyhledávaný jak potápěči, tak i milovníky volného času, kteří se chtějí jen tak uvolnit na pláži a užít si slunce a krásný výhled na oceán. Isla del Coco byl pro svou jedinečnost zařazen na seznam světového dědictví UNESCO a je zde také zakázaný rybolov, aby se ochránily místní mořské živočichy.

Další možností, jak si užít dovolenou v Golfitu, je navštívit národní park Piedras Blancas, který je známý svou tropickou deštnou půdou a vysokou biodiverzitou. Park je bohatý na mnoho druhů zvířat, včetně opic, hmyzů a ptáků. Navštěvování parku je jedinečnou příležitostí pro turisty, kteří se chtějí věnovat ekoturistice a objevovat krásy přírody.

V Golfitu je také možné vychutnat si tradiční kostarickou kuchyni, která je známá svou chutí a zdravými surovinami. Turisté zde mohou ochutnat exotické ovoce, čerstvé ryby a mořské plody a vyzkoušet místní speciality, jako je Gallo Pinto, který je tradičním kostarickým jídlem.

Celkově lze říct, že Golfito nabízí turistům unikátní a nezapomenutelnou dovolenou. Krásná příroda, fascinující zvířata a dobrodružstva v Corcovado National Park, návštěva ostrova Isla del Coco a ochutnávka místní kuchyně jsou jen některé z mnoha aktivit, které zde můžete podniknout. Golfito je ideální destinací pro turisty, kteří hledají dovolenou plnou dobrodružství a krásy přírody.


Letenka Kostarika Golfito


Kostarika Golfito: Poklad v srdci džungle

Kostarika, malá země v Střední Americe, je známa svou nádhernou přírodou a pestrou flórou a faunou. Jednou z nejzajímavějších destinací pro cestovatele, kteří touží zažít dobrodružství v srdci džungle, je bezpochyby Golfito.

Městečko Golfito se nachází na jihozápadě země, nedaleko hranic s Panamou. Jeho poloha ho činí ideálním výchozím bodem pro objevování blízkého národního parku Corcovado, který je považován za jednu z nejbiologicky rozmanitých oblastí na Zemi. Přírodní krása parku zahrnuje deštné pralesy, nedotčené pláže a vzrušující možnost pozorování vzácných druhů zvířat, včetně ohrožených koček, opic, krokodýlů a mnoho dalšího.

Pro cestující, kteří chtějí navštívit Golfito, je zajištěno pohodlné dopravní spojení letenkou. Existuje několik leteckých společností, které nabízejí lety do Golfito z různých částí Kostariky, jako je například San José, hlavní město země. Jedna z předních leteckých společností v tomto regionu je také Aerolíneas Golfito, která se specializuje na lety do tohoto malebného městečka.

Návštěva Golfito je nejen skvělou příležitostí pro milovníky přírody, ale také pro ty, kteří chtějí zažít autentickou kostarickou kulturu. Obchodní čtvrť je plná příjemných obchodů, kde můžete nakoupit mnoho různých výrobků, včetně místních suvenýrů a potravin. Golfito je také známé pro svou rybářskou komunitu a nabízí mnoho možností pro rybaření a vodní sporty.

Pro ty, kteří hledají ubytování, Golfito nabízí různé možnosti. Od stylových hotelů s výhledem na pobřeží až po levnější hostely, které jsou ideální pro cestovatele s menším rozpočtem. Kostarika je známa svou přátelskou a pohostinnou atmosférou, a to platí i pro tuto oblast.

Jednou z největších atrakcí Golfito je jeho přístav, který je historicky významným místem. V minulosti sloužil jako důležitý přístav pro vývoz banánů a příliv aktivit a obchodu se zde promítl do rozšíření města. Nyní je Golfito převážně turistickou destinací a přístav je často využíván pro lodní výlety a vodní zábavu.

Když dorazíte do Golfita, nezapomeňte si také udělat čas na prohlídku okolních pláží a koupání v čistých vodách Tichého oceánu. Golfito je rovněž ideálním místem pro milovníky vodních sportů, jako je například surfování nebo potápění.

Kostarika Golfito je skvělým místem pro cestovatele, kteří touží po dobrodružství v pralese a chtějí objevovat jedinečnou přírodu a kulturu této úžasné země. S dobře propojeným leteckým spojením a rozmanitými možnostmi ubytování je Golfito neodolatelnou volbou pro vaši další dovolenou.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

97% našich klientů doporučuje naše služby

Nejlepší cena zaručená

Výhodné nabídky levných letů.

Získejte nejlevnější letenky do fascinujících míst světa.

Prozkoumat letenky