Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Laos Xieng Khuan (Buddha Park)

Letenka Laos Xieng Khuan (Buddha Park)


Xieng Khuan, známý také jako Buddha Park, je jedním z nejzajímavějších turistických míst v Laosu. Nachází se asi 25 kilometrů jižně od hlavního města Vientiane a láká návštěvníky svými fascinujícími a impozantními sochami.

Buddha Park byl vytvořen v roce 1958 místním umělcem a mystikem jménem Bunleua Sulilat. Přestože byl Laos tradičně buddhistickou zemí, Sulilat byl fascinován jak buddhismem, tak hinduismem, a rozhodl se spojit prvky obou náboženství ve svých sochách. Vytvořil tak jedinečný park, který kombinuje prvky buddhismu a hinduismu do jedné harmonické a nádherné sbírky soch.

Park obsahuje přes 200 soch, z nichž nejvíce je spojených s buddhismem a hinduismem. Mezi nejzajímavější patří obří socha Buddhy vleže, která dosahuje délky přes 40 metrů. Okolo ní je několik menších soch představujících různá hinduistická božstva, jako je Šiva, Višnu a Brahman. Každá socha je vyřezána do dokonalých detailů a vyzařuje z nich nádherná duchovní energie.

Další zajímavou sochou je devadesátimetrový kulatý pavilon s půdorysem podobným mandale. Pavilon představuje vesmír a jeho tvar je inspirovaný myšlenkou, že člověk a vesmír jsou nerozdělitelné. Uvnitř pavilonu jsou vystaveny sochy a reliéfy různých mytologických bytostí a bohů.

Buddha Park poskytuje návštěvníkům nejenom možnost obdivovat tyto nádherné sochy, ale také se ponořit do duchovní a meditativní atmosféry. Mnoho návštěvníků si tu sedí a relaxuje, nechávajíce se unášet klidem, který tu panuje. Park je také populárním místem pro pořádání festivalů a oslav, které přitahují mnoho lidí z celého světa.

Pokud se chystáte navštívit Laos, návštěva Xieng Khuan je rozhodně jednou z nevynechatelných atrakcí. Máte-li možnost, doporučuji využít letenku do Vientiane a odtud pokračovat do Buddha Park. Celodenní výlet vás zaručeně okouzlí svojí jedinečností a krásou soch. Ujistěte se, že máte dostatek času strávit v parku, abyste si mohli vychutnat jeho atmosféru a objevit všechny jeho skryté poklady.


Ubytování Laos Xieng Khuan (Buddha Park)


Laos Xieng Khuan, také známý jako Buddha Park, je památkou tohoto země obklopenou zeleným porostem krásné přírody a leží na břehu řeky Mekong. Nachází se nedaleko města Vientiane, asi 25 kilometrů na jih od hlavního města a jedná se o turisticky velmi oblíbenou destinaci. Najdete zde mnoho zajímavých budov, soch a památek, které jsou nejen krásné, ale také hodnotné z hlediska historie a kultury.

Ubytování v xnásledném okolí Buddha Parku není příliš rozvinuté, ale najdete zde několik malých hotelů, penzionů a hostels. Na výběr máte buď přímý přístup k řece Mekong, nebo si můžete vybrat ubytování v okolí provinčního hlavního města Pakse. K dispozici jsou také kempy s možností stanování, což je skvělá možnost pro dovolenou k výletům do okolní přírody a k jednodenním návštěvám Buddha Parku.

Vzhledem k tomu, že Buddha Park leží v relativně malé oblasti, není ubytování v této oblasti nijak exkluzivní, ale pokud hledáte skromnější ubytování s dostatkem pohodlí a služeb, máte v tomto prostoru mnoho možností.

Mezi nejoblíbenější hotely v okolí Buddha Parku patří třeba Hotel Villa Chitdara, který nabízí komfort za výhodnou cenu. Pokoje jsou pěkně zařízené a čisté a hosté mohou využít také kavárnu a restauraci, kde si mohou vychutnat nejen místní speciality, ale také mezinárodní kuchyni.

Další oblíbeným hotelem je Buddha Garden Resort, který se nachází v soukromém a klidném prostředí zahrady plné květin a exotických rostlin. Všechny pokoje jsou prostorné a elegantní s výhledem na zahradu a jsou zařízeny velkými postelemi a klimatizací.

Pokud si přejete ubytování za nižší ceny, doporučujeme hostely nebo penziony jako např. Paxse Guesthouse nebo Pakse Inn. Tyto zařízení nabízejí základní přístřeší za velmi rozumné ceny a mají často také restauraci nebo kavárnu v přízemí.

Všechny tyto hotely jsou v této oblasti skvělou volbou pro všechny, kteří hledají klid a pohodlné ubytování v okolí Buddha Parku. Vzhledem k tomu, že budete mimo centrum města, můžete se těšit na klid a přírodu s rozmanitou kvalitou ubytování. Vyberte si to, co vám nejvíce vyhovuje a užijte si krásy tohoto místa.


Nejčastější dotazy a odpovědi Laos Xieng Khuan (Buddha Park)


1. Kde se nachází Laos Xieng Khuan (Buddha Park)?
- Laos Xieng Khuan (Buddha Park) se nachází asi 25 km od centra Vientiane, hlavního města Laosu.

2. Jaká je vstupní cena?
- Vstupné na Laos Xieng Khuan (Buddha Park) je 15 000 kipů (asi 60 korun).

3. Jak dlouho se zde obvykle zdrží návštěvníci?
- Návštěvníci se zde obvykle zdrží asi 1 až 2 hodiny, uvnitř parku je spousta zajímavých soch a objektů.

4. Můžu si zde něco koupit?
- Ano, u vstupu do parku jsou stánky se suvenýry a tradičním laoským zbožím, jako jsou například batikované ubrusy nebo dřevěné sošky.

5. Lze zde najít průvodce?
- Ano, průvodci jsou zde k dispozici za příplatek. Je možné se s nimi domluvit u vstupu do parku.

6. Lze zde najíst?
- Ano, v areálu parku je několik stánků s občerstvením a posezení. Je zde k dispozici například laoská káva, čaj nebo některé lahůdky z laoské kuchyně.

7. Lze zde fotit?
- Ano, fotografování je v parku povoleno. Není nic lepšího, než si s sebou na památky odvézt krásné fotografie.


Dovolená Laos Xieng Khuan (Buddha Park)


Laos je zemí plnou tajemství a nedotčené přírody a jeden z míst, které byste neměli přehlédnout při návštěvě této země, je Xieng Khuan, známý také jako Buddha Park.

Xieng Khuan, což v laoském jazyce znamená "Park ducha," se nachází v blízkosti hlavního města Vientiane. Byl vytvořen odvážným a vizionářským mnichem Bunleua Sulilatou v roce 1958. Jeho cílem bylo vytvořit místo, které by sjednotilo buddhistickou a hinduistickou filozofii.

Park je plný soch a soch, které jsou vyrobeny z betonu a mají různé tvary a velikosti. Je to místo, kde na sebe narážejí hinduistické bohy a buddhističtí mudrci. Naleznete zde obří sochu Buddhy, která dosahuje výšky 40 metrů. Je to jedna z největších soch tohoto druhu ve světě. Tento impozantní kus umění vás ohromí svojí krásou a detaily.

Další sochy, které můžete objevit v parku, zahrnují více než 200 různých postav, jako jsou démoni, bohové a zvířata. Každá socha má svůj vlastní význam a symboliku, která byla navržena tak, aby představovala duchovní myšlenku nebo božstvo. Je možné se dotýkat mnoha soch a objevovat tak hloubku laoského náboženského a spirituálního života.

Kromě soch a soch park nabízí také krásnou zahradu, která se nachází přímo u břehu řeky Mekong. Zde si můžete odpočinout a snít, zatímco obdivujete okolní přírodu a vychutnáváte si klidné okolí.

Xieng Khuan je nejen místem duchovního uvědomění, ale také místem, kde se můžete naučit o laoské kultuře a historii. Nedaleko parku se nachází muzeum, které nabízí zajímavé informace o vzniku a filozofii tohoto jedinečného místa.

Pokud se rozhodnete navštívit Xieng Khuan, doporučuje se přijít brzy ráno nebo později odpoledne, aby se vyhnuli davům turistů. Také nezapomeňte vzít si sluneční brýle a chránit se před sluncem, protože park nabízí velmi málo stínových míst.

Laos je tajemná země plná fascinujících míst a Xieng Khuan je určitě jedním z nich. Neváhejte se vydat na toto dobrodružství a objevit toto jedinečné místo, které vás naplní klidem a duchovní energií. Vaše návštěva zde bude určitě jedinečným a nezapomenutelným zážitkem.


Počasí Laos Xieng Khuan (Buddha Park)


Laos, známý také jako Země tisíce slonů, je exotickým cestovatelským cílem s bohatou historií a kulturou. Jednou z nejnavštěvovanějších turistických atrakcí v Laosu je Buddha Park, který se nachází v Xieng Kuanu, necelých 25 kilometrů od hlavního města Vientiane.

Buddha Park, známý také jako Xieng Khuan, je fascinujícím a zároveň tajemným místem. Toto místo bylo vytvořeno roku 1958 buddhistickým mnišským pilířem Luangem Puem Bunleu Soukharem, který chtěl umožnit lidem z různých náboženských tradic uctívat Buddhu.

Park je domovem více než 200 soch, soch a reliéfů se zaměřením na buddhistickou a hinduistickou tradici. Jednou z nejvýznamnějších soch je monumentální Buddhova hlava, která je vysoká 40 metrů. Tato obří socha, která leží na zemi, vyvolává dojem mystičnosti a klidu.

Kromě Buddhovy sochy zde naleznete také sochy hinduistických bohů, jako je Brama, Višnu a Šiva. Každá socha a socha je pečlivě vytesána do kamene a vystavena v jedinečném a působivém prostředí.

Park nabízí nádherné procházky přes trávníky a kolem soch, které jsou obklopeny krásnou krajinou, jež vytváří klidnou atmosféru a dokresluje celkový zážitek. Mnozí návštěvníci si zde vyhledávají klid a meditují v okolí soch, aby si našli vnitřní klid a harmonii.

Ke kouzlu tohoto parku přispívá také okolní příroda. Zelená krajina, která park obklopuje, je prostě dech beroucí. Návštěvníci mohou sednout na zastřešené terase s výhledem na řeku Mekong a vnímat krásu přírody.

Co se týče počasí v Xieng Kuanu, Buddha Park může být navštíven převážně po celý rok, přestože jsou zde některá období lépe vhodná pro turisty. Nejlepší doba k návštěvě parku je v období od listopadu do února, kdy je počasí příjemné, teploty jsou mírné a je minimální riziko srážek. Během těchto měsíců je park obvykle plný turistů, přičemž jaro a podzim jsou méně turisticky rušné.

Letní měsíce od května do října jsou obdobím dešťů, což může omezit pohodlí během návštěvy parku. Dlouhé a intenzivní deště mohou zapříčinit potíže s procházkami po parku a také mohou mít vliv na vodní hladinu řeky Mekong.

Před návštěvou parku je proto vždy vhodné si zjistit aktuální počasí v Xieng Kuanu a zohlednit ho při plánování cesty. Mnoho turistů si počasí zkontroluje na předpovědi počasí nebo se poradí s místními obyvateli či cestovními agenturami.

Buddha Park je jedním z nezapomenutelných míst, které byste si během návštěvy Laosu neměli nechat ujít. Bez ohledu na počasí je to místo plné duchovního a estetického potenciálu, které vás nadchne svou krásou a klidem.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

97% našich klientů doporučuje naše služby

Nejlepší cena zaručená

Výhodné nabídky levných letů.

Získejte nejlevnější letenky do fascinujících míst světa.

Prozkoumat letenky