Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Malta Valletta

Dovolená Malta Valletta


Valletta je hlavním městem maltského ostrova Malta, které je známé svými jedinečnými historickými památkami a překrásnou atmosférou. Malá a kompaktní Valletta se rozkládá na malebném poloostrově, který poskytuje nádherné výhledy na Středozemní moře.

Jakožto jedno z nejmenších hlavních měst v Evropě, nabízí Valletta bezpočet historických a kulturních pokladů. Maltská metropole je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO a je považována za první plánované město v Evropě, postavené na úrovni moderní urbanistiky.

Jedním z hlavních symbolů města je impozantní Vallettská katedrála, postavená v barokním stylu, která připomíná dlouhou tradici řádu rytířů maltézských. Uvnitř katedrály se nachází umělecké poklady, včetně slavného obrazu Caravaggiova, "Zabití sv. Jana Křtitele". Dalšími historickými památkami, které stojí za návštěvu, jsou Auberge de Castille, Casa Rocca Piccola, Grandmaster's Palace a Upper Barrakka Gardens.

Turisté navštěvují Vallettu také kvůli jejím bohatým muzeím, jako je Muzeum archeologie, Muzeum umění a Muzeum vojenských předmětů. Tyto instituce poskytují fascinující pohled na historii Malty a na život někdejších obyvatel ostrova.

Kromě svého kulturního dědictví má Valletta také spoustu malebných uliček, které lákají návštěvníky k procházkám a objevování skrytých koutů. Tyto úzké a křivolaké uličky jsou lemovány historickými budovami a tradičními maltskými balkony, které dodávají městu autentický a romantický vzhled.

Valletta je také ideálním místem pro milovníky jídla. Maltská kuchyně je inspirací pro mnoho tradic a chuťových kombinací. Návštěvníci města si zde mohou vychutnat pochoutky jako fenkata (tradiční maltskou polévku), pastizzi (maltské kapesníčky vyrobené z listového těsta a plněné sýrem nebo hráškem), či lampuki (místní ryba).

Pokud se chystáte na dovolenou na Maltu, neměli byste vynechat návštěvu Valletty. Toto fascinující historické a kulturní centrum nabízí návštěvníkům nezapomenutelný zážitek. Stejnoměrně se zde prolíná minulost se současností, což vytváří unikátní atmosféru a zanechává návštěvníky nadšené. Zásadní je také zmínit, že místo bylo dříve koloniální Britské dominium.


Ubytování Malta Valletta


Malta je překrásný ostrov, který je známý svou bohatou historií a velkolepou architekturou. Jedním z nejzajímavějších míst na Maltě je její hlavní město Valletta. Pokud se chystáte navštívit tuto malebnou lokalitu, je důležité zvolit si vhodné ubytování.

Valletta je relativně malé město, které je bohaté na historické památky. Je proto vhodné si zvolit ubytování, které je blízko hlavním atrakcím, abyste je mohli snadno navštívit. Naštěstí je Valletta dobře připravena na turisty a nabízí širokou škálu hotelů, apartmánů a penzionů.

Při plánování vaší cesty do Valletty byste měli zvážit také typ ubytování, který vám nejlépe vyhovuje. Pokud preferujete luxusnější variantu, v této oblasti jsou dostupné luxusní hotely s pěti hvězdičkami. Tyto hotely nabízejí komfortní pokoje, vynikající služby a často také překrásný výhled na moře. Některé z těchto hotelů se nacházejí v historických budovách, což přidává jejich kouzlo.

Pokud vám nevyhovuje velký hotelový komplex, můžete si vybrat menší boutique hotely, které jsou rozmístěné po celém městě. Tyto hotely mají často jedinečné designové prvky a nabízejí příjemné a intimní prostředí.

Další možností je pronájem soukromého apartmánu. V blízkosti Valletty je mnoho apartmánových komplexů, které nabízejí moderní a dobře vybavené pokoje. Pronájem apartmánu může být vhodným řešením pro rodiny nebo skupiny lidí, kteří chtějí mít více prostoru a svobodu.

Pokud preferujete levnější možnosti ubytování, můžete se rozhodnout pro penzion nebo hostel. Penziony v Vallettě nabízejí základní ubytování v čistých a pohodlných pokojích. Hostely jsou vhodnou volbou pro jednotlivce nebo skupiny lidí, kteří chtějí strávit noclevé levněji a zároveň se seznámit s dalšími cestovateli.

V každém případě, ať už se rozhodnete pro luxusní hotel nebo skromnější penzion, je důležité si zajistit ubytování s dostatečným předstihem. Valletta je velmi populární turistickou destinací, zejména v letních měsících, a ubytování může být brzo vyprodáno.

Nyní, když víte něco víc o ubytování v Vallettě, máte lepší přehled o tom, jaký druh ubytování si zvolit. Při plánování cesty na Maltu si rozhodně zajistěte ubytování v Vallettě, abyste mohli objevit jedinečnou atmosféru tohoto historického města a vychutnat si ho ve vlastním tempu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Malta Valletta


1. Jak se dostanu z letiště na Maltě do centra Valletty?

Existuje několik možností, včetně autobusového spojení, taxi služby nebo předem objednaného transferu. Autobusová linka X4 je nejlevnější a napojí letiště na centrum Valletty.

2. Kde se nachází nejlepší pláže v okolí Valletty?

Nejbližší pláže jsou v přístavním městě Sliema a na poloostrově St Julian's. Mezi nejlepší patří pláž Balluta Bay, Golden Bay a Mellieha Bay.

3. Jaká jsou nejlepší místa k návštěvě v Vallettě?

Mezi hlavní turistické atrakce patří Katedrála sv. Jana, Archeologické muzeum, Státní palác, Muzeum přístavního města a dům řemeslníka.

4. Kde si mohu užít místní speciality?

Malta je známá svými tradičními jídly, jako je Fenkata (králík), Stuffat tal-fenek (jehněčí), Pastizzi (maltské krokety), Timpana (maltský koláč) a ftira (maltská pizza). Restaurace a kavárny v centru Valletty nabízejí tyto speciality.

5. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Valletty?

Nejlepší čas na návštěvu je od dubna do října, kdy jsou teploty příjemné a turistická sezóna je v plném proudu. Pokud hledáte klidnější atmosféru, může být lepší návštěva mimo hlavní sezónu.


Letenka Malta Valletta


Pokud se rozhodnete pro let do Malety, odletět budete z letiště na ostrově, který se nachází v katastru města Luqa. Po přistání vám však bude určitě nejzajímavější cílem přístavní město Valletta, které je hlavním městem Malty. Jak tedy nejlépe cestovat z letiště do tohoto moderního přístavního města?

Valletta je vzdálena od letiště přibližně 9 km, což vás bude stát asi 15 minut jízdy taxíkem. Samozřejmě můžete využít i místní hromadnou dopravu, např. autobusy, avšak tento způsob může být méně efektivní a náročný na organizaci.

Přestože se jedná o malinký ostrov, Malta turistům nabízí velké množství úchvatných památek a atrakcí. Pokud jste milovníkem historie a architektury, je pro vás návštěva Valletty naprosto nutností. Město se totiž pyšní mnoha historickými památkami, které se staly součástí světového kulturního dědictví UNESCO. Mezi nejvýznamnější patří například katedrála sv. Jana, Palác velmistra, nebo nejstarší divadlo v Evropě Manoel Theater.

Kromě toho má Malta také spoustu nádherných pláží, včetně nedalekého města Sliema. Zde se můžete opalovat, ochutnat místní gastronomii nebo zkusit si vodní sporty, například windsurfing, kanoistiku či potápění.

Pro milovníky přírody a turistiky je ten pravým cílem město Rabat, které se nachází asi 10 km jižně od Valletty. Toto historické město, které je dnes spíše roztomilou vesničkou, vás okouzlí svými starými středověkými domy a malými uličkami. Zde také najdete spoustu architektonických památek, jako je antické divadlo, některé kostely nebo římské katakomby.

Na Male se určitě nebudete nudit. Kromě hlavního města Valletty, je zde spousta míst, kde si můžete odpočinout, užít si přírodu a pokochat se krásnými panoramatickými výhledy. Stačí si jen najít tu svoji oblíbenou destinaci a užívat si krás Malti.


Počasí Malta Valletta


Malta je ostrov nacházející se ve Středozemním moři a její hlavní město Valletta je jedním z nejmalebnějších míst na ostrově. Ačkoli Malta má středomořské klima, počasí v Vallettě je velmi specifické a může se výrazně lišit od jiných částí světa.

Jedním z hlavních charakteristik počasí na Maltě je teplé a suché léto. Teploty v červnu, červenci a srpnu dosahují průměrně 30 °C a ve vzduchu se vyskytuje minimální srážková aktivita. Sluneční paprsky jsou na ostrově velmi intenzivní a je tudíž důležité dodržovat opatření na ochranu před sluncem. Turisté a místní obyvatelé se často schovávají před horkem ve stínu a vyhledávají příležitosti k osvěžení ve Středozemním moři.

Podzim na Maltě je charakterizován mírnými teplotami kolem 24 °C, ale srážky začínají být častější. Na konci října a začátkem listopadu se průměrné teploty snižují na příjemných 20 °C. Podzim je ideální období pro návštěvu Valletty, protože počasí je stále příjemné a turistický ruch je o něco nižší než v letních měsících.

V zimě je Malta jedním z nejteplejších míst v Evropě. Teploty v prosinci a lednu se pohybují kolem 15-18 °C, ale mohou být velmi proměnlivé. Zimní období je také relativně vlhké a srážky jsou častější než v létě. Je však důležité si uvědomit, že i přes nižší teploty zůstává Malta stále atraktivní pro turisty, kteří hledají příležitost k úniku od chladného zimního počasí.

Jaro je dalším příjemným obdobím na Maltě, kdy se příroda probouzí a kvetouce květiny zpříjemňují atmosféru. Teploty stoupají na 20 °C a ostrov přechází z chladnějšího a vlhčího období na teplejší a suché léto.

Pokud plánujete návštěvu Malty a Valletty, je nezbytné zohlednit místní klimatické podmínky. Doporučuje se si s sebou vzít opalovací krém, pokrývku hlavy a pitnou vodu, abyste se mohli chránit před sluncem a dehydratací. Nezapomeňte také na vhodné oblečení na základě očekávaného počasí.

Nezáleží na tom, kdy se rozhodnete navštívit Maltu Vallettu, toto malebné město bude vždy stát za to. Svými historickými památkami, krásnými uličkami a úchvatným výhledem na Středozemní moře si Valletta zaslouží být součástí vašeho putování po Maltě, ať už je počasí jakékoliv.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

97% našich klientů doporučuje naše služby

Nejlepší cena zaručená

Výhodné nabídky levných letů.

Získejte nejlevnější letenky do fascinujících míst světa.

Prozkoumat letenky