Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Mauritánie Ksar el Barka

Počasí Mauritánie Ksar el Barka


Mauritánie je země nacházející se na západě Afriky, která je chráněna dramatickými pohořími jako jsou třeba pohoří Ahagar. V důsledku jejího rozložení a polohy se Maurtinie sčítá s celou řadou klimatických změn, změn, které mají vliv na počasí v regionu v různých obdobích.

Ksar el Barka

Ksar el Barka je malé město, nacházející se na západě Maurtinie, nedaleko od Atlantského oceánu. Své jméno získalo od místní pevnosti, vybudované prakticky proti pláži, v dobách, kdy zde ještě řádila lupičská a pirátská činnost. Dnes je to klidné městečko, odpočinková zóna pro turisty, kteří si rádi užívají klidu, slunce, bezvadného počasí a vynikajících pláží.

Podnebí ve městě Ksar el Barka

Město Ksar el Barka leží u samotného Atlantského oceánu, což znamená, že zde panuje poměrně vlhké klima. Průměrná roční teplota zde činí okolo 25 stupňů Celsia. Nejteplejším obdobím v roce je pak období od března do května, kdy mohou teploty na pobřeží dosahovat až 35 stupňů Celsia. Chladnější období přichází od prosince do února, kdy se teploty mohou snížit i na 10 stupňů Celsia. Město je také známo pro své silné větry, které zde občas mohou foukat.

Srážky v Ksar el Barka jsou poměrně malé. Hlavní mokré období přichází od června do září, avšak i poté se stále mohou vyskytnout občasné přeháňky.

Celkově lze tedy říct, že počasí v Ksar el Barka je poměrně přátelské a stabilní po celý rok. Ideální k tomu, aby se turisté mohli plavat, opalovat, relaxovat a užívat si krásných pláží a okolí. Pokud se budete chtít vyhnout letnímu horku, ne-ličnému počasí a davům turistů, pak navštivte město v době od listopadu do února, kdy jsou teploty dostatečně příjemné a nejsou zde příliš silné větry.


Nejčastější dotazy a odpovědi Mauritánie Ksar el Barka


1) Jaká je hlavní město Mauritánie?
Odpověď: Hlavním městem Mauritánie je město Nouakchott.

2) Co je nejlepší způsob, jak se dostat do města Ksar el Barka?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat do města Ksar el Barka, je letecky poletět do letiště v nedalekém městě Nouadhibou a poté cestovat po silnici.

3) Co mohu vidět a dělat v Ksar el Barka?
Odpověď: V Ksar el Barka si můžete prohlédnout historickou pevnost, navštívit tradiční trhy, ochutnat místní jídlo a obdivovat krásu pouště Sahara.

4) Je Mauritánie bezpečná pro turisty?
Odpověď: Mauritánie má v poslední době některé bezpečnostní problémy, včetně teroristických útoků a násilných krádeží. Cestování do této země vyžaduje opatrnost a dodržování bezpečnostních opatření.

5) Jaké jsou místní jídla v Ksar el Barka?
Odpověď: Mezi tradiční místní jídla patří rýže s rybami, Tuunfa (kořeněná dušená hovězí polévka), Harira (polévka z cizrny, rajčat a koření), škorpiones (grilované krevety) a Bissara (polévka z čočky).


Ubytování Mauritánie Ksar el Barka


Mauritánie je fascinující země v západní Africe, která nabízí návštěvníkům unikátní kulturní a přírodní zážitky. A pokud hledáte jedinečné a autentické ubytování během své cesty, neměli byste minout pobyt v Ksar el Barka.

Ksar el Barka je malebné městečko ležící v centrální části Mauritánie, přibližně 700 kilometrů severovýchodně od hlavního města Nouakchott. Toto historické opevněné město je domovem pro místní Imraguen lidi – rybáře, kteří se živí rybolovem na osamělém poloostrově Cape Blanc.

Pobyt v Ksar el Barka je jedinečným zážitkem, protože vám přináší možnost poznat místní kulturu a životní styl Imraguenů. Ksar (arabský výraz pro opevněné město) je postaven z barevných pískovcových bloků a zdoben tradičními mauritánskými ornamenty. Ksar je ve skutečnosti sídlem Imraguenů, kteří o sobě tvrdí, že jsou jediným národem rybářů na Saharské poušti.

V Ksar el Barka najdete různé možnosti ubytování, které vám umožní prožít autentický mauritánský způsob života. Můžete se rozhodnout pro ubytování v tradičním domečku, nazývaném zagram, který se nachází uvnitř opevnění. Tyto domečky obklopují útulné malé dvorky, které jsou velmi oblíbené pro společenské aktivity a přístřeší před slunečními paprsky.

Další možností je ubytování v místním rodinném domě. Imraguenové jsou velmi pohostinní a rádi vás uvítají do svého domova. Během pobytu v místním domě získáte úžasnou příležitost poznat místní kulturu a zvyky, a také se dozvíte více o tradičním způsobu lovu ryb a jejich zpracování.

Ať už se rozhodnete pro ubytování v domečku nebo v místním domě, Ksar el Barka vám nabídne úchvatný výhled na moře a pláže, které se táhnou podél celého poloostrova Cape Blanc. Můžete si užít koupání a opalování na těchto osamělých plážích, a nebo se vydat na rybářskou výpravu s místními Imragueny.

Pokud jde o stravování, můžete ochutnat tradiční mauritánská jídla připravená místními obyvateli. Imraguenové jsou známí pro svou schopnost připravit chutná jídla z ryb a mořských plodů. Oblíbeným pokrmem je také malsu, což je tradiční polévka z rajčat a zeleniny.

Celkově lze říci, že pobyt v Ksar el Barka v Mauritánii je jedinečným zážitkem, který vám umožní prožít místní kulturu a životní styl Imraguenů. Navíc budete mít jedinečnou příležitost objevit krásy pobřeží Mauritánie a vyzkoušet tradiční mauritánská jídla. Pokud hledáte autentický a neobvyklý zážitek, Ksar el Barka je ideálním místem pro váš pobyt.


Dovolená Mauritánie Ksar el Barka


Mauritánie je stát nacházející se v západní Africe, známý svou bohatou kulturou a překrásnou přírodou. Jednou z nejatraktivnějších lokalit, kterou tato země nabízí, je Ksar el Barka.

Ksar el Barka je malebné rybářské město, které se nachází na mauritánském pobřeží Atlantského oceánu. Díky své poloze je ideálním místem pro relaxaci a odpočinek za zvuku vln a vůní mořského vzduchu. Město leží pouhých 30 kilometrů od hlavního města Nouakchott a je snadno dostupné jak autem, tak veřejnou dopravou.

Když přijedete do Ksar el Barka, okouzlí vás jeho typická rybářská atmosféra. Vidíte rybáře na tradičních dřevěných člunech, kteří se vrací z práce s čerstvě uloveným úlovkem. Můžete se projet na těchto člunech s místními rybáři a okusit, jaké to je být součástí jejich každodenního života.

Město je známé také svými úchvatnými plážemi. Mezi nejpopulárnější patří pláž Ksar el Barka, která je dlouhá a čistá. Je ideálním místem pro opalování, koupání v oceánu nebo procházky při západu slunce. Pokud máte rádi vodní sporty, můžete si také vyzkoušet surfování nebo jízdu na paddleboardech.

Jednou z hlavních turistických atrakcí v Ksar el Barka je tradiční rybářský trh. Zde se prodávají čerstvé ryby, místní speciality a suvenýry. Můžete si zakoupit některou ze slavných mauritánských rybích omáček nebo si nechat vyfotit s tradičními rybářskými sítěmi.

Nezapomeňte si také udělat výlet do blízkého přírodního rezervace Parc National du Banc d'Arguin. Tato rezervace je domovem mnoha ohrožených druhů ptáků a mořských živočichů. Můžete si pronajmout lodě a prozkoumat její okolí nebo si jednoduše užít piknik na místních plážích.

Pro milovníky historie je tu také něco zvláštního – zřícenina starověké pevnosti Ksar el Barka. Tato pevnost byla postavena na obranu před útoky nepřátel a nachází se na kopci s panoramatickým výhledem na okolní krajinu. Navštěvování této pevnosti vám poskytne příležitost si představit, jaké to bylo žít v dobách starověkých.

Pokud hledáte exotické dovolené, Ksar el Barka v Mauritánii je to pravé místo pro vás. Okouzlující rybářská atmosféra, krásné pláže a bohatá historie – to všechno zažijete při návštěvě tohoto úžasného města. Nezáleží na tom, zda jste dobrodruh nebo milovník relaxace, Ksar el Barka vás jistě nezklame.


Letenka Mauritánie Ksar el Barka


Pokud se rozhodujete pro dovolenou v exotických lokalitách, určitě byste neměli opomenout úžasnou země Mauritánii. Tato země leží na západním pobřeží Afriky a nabízí návštěvníkům nejen krásné pláže, ale také ohromující pouště a historické památky.

Pokud plánujete cestovat do této zajímavé země, určitě byste měli být naloděni na lety do města Ksar el Barka. Toto město leží na východním pobřeží Mauretánie a je jednou z hlavních turistických destinací v zemi.

Letenky do Ksar el Barky jsou k dostání z mnoha destinací po celém světě. Pokud cestujete z Evropy, můžete využít služeb některé z mnoha leteckých společností, které nabízejí lety do Ksar el Barky. Mezi největší letecké společnosti, které létají do této destinace patří Royal Air Maroc, Air France, Turkish Airlines nebo EgyptAir.

Cena letenek do Ksar el Barky se může lišit, v závislosti na sezóně a také na zvolené letecké společnosti. Obvykle jsou nejlevnější lety nabízeny mimo sezónu, tj. v období od září do května. Pokud chcete uspořit na letenkách, doporučujeme hledat nabídky několik týdnů před plánovaným odjezdem.

Jakmile dorazíte do Ksar el Barky, můžete se těšit na krásnou přírodu, historické památky a zajímavou kulturu. Pokud jste milovníky adrenalinových sportů, můžete se těšit na mnoho aktivit jako jsou surfování, potápění nebo sandboardingu v poušti. Pokud máte raději klidnější dovolenou, můžete si užít dlouhé procházky po pláži, relaxaci na slunci a prohlídku historických památek, jako je Staré město Ksar el Barka nebo impozantní mešita v hlavním městě země - Nouakchott.

V každém případě vám dovolená v Ksar el Barka nabídne nejen nezapomenutelné zážitky, ale také možnost poznat nové kultury a tradice. Stačí si jen zajistit letenku a vychutnat si tento krásný kousek Afriky.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

97% našich klientů doporučuje naše služby

Nejlepší cena zaručená

Výhodné nabídky levných letů.

Získejte nejlevnější letenky do fascinujících míst světa.

Prozkoumat letenky