Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Monako Exotic Garden of Monaco

Dovolená Monako Exotic Garden of Monaco


Monako Exotic Garden of Monaco: Tajemný ráj uprostřed města

Když si představíte Monako, pravděpodobně vám hned vyvstanou obrazy okázalých kasin, luxusních jachet a glamurozního života. Ale co kdybychom vám řekli, že mezi těmito módními a bohatými oázami má Monako také jedno tajemné místo, které se jmenuje Exotic Garden? Tento krásný zelený raj je skrytý uprostřed města a nabízí úžasné výhledy, přírodní krásy a vzrušující zážitky.

Exotic Garden of Monaco se nachází na skalnatém pahorku nad Monackým princem, s výhledem na Středozemní moře. Tento rozlehlý zahradní komplex je domovem pro více než 7 000 druhů exotických rostlin a květin, které sem byly přivezeny z celého světa. Při procházce těmito nádhernými zahrádkami se budete cítit jako byste se ocitli v jiném světě, daleko od městského ruchu.

Jedním z nejvýraznějších prvků této zahrady je skalní labyrint, který je tvořen kamennými cestami, vodopády a zvlněnými zákoutími. Procházka tímto labyrintem je dobrodružstvím samotným, kde budete objevovat nové rostliny a atmosféru, která je zcela odlišná od okolního města. Každý roh labyrintu nabízí nový pohled na okolní krajinu a panoramatický výhled na přímořské pobřeží.

Dalším velkým tahákem Exotic Garden je jeskyně, která je vytesána přímo do skalní stěny. Tato jeskyně je domovem pro mnoho druhů netopýrů a je fascinujícím místem pro zkoumání podzemního světa. Návštěvníci se mohou vydat na prohlídku jeskyně s průvodcem, který jim poskytne informace o jejím vzniku a unikátní biodiverzitě, která se zde nachází.

Exotic Garden rovněž nabízí příležitosti k odpočinku a relaxaci. V parku jsou rozmístěny lavičky a posezení, které umožňují návštěvníkům si vychutnat klid a krásu okolní přírody. V letním období se sem konají také různé kulturní akce, jako jsou koncerty a výstavy, které přidávají zahradě ještě více kouzla.

Pokud navštívíte Monako, neměli byste si nechat ujít příležitost zavítat do Exotic Garden. Toto místo vám nabídne nezapomenutelnou zkušenost v rozporu s moderním a hektickým životem na pobřeží. Dovolí vám odpočinout si v klidné a nádherné přírodě a objevit zcela jiný aspekt tohoto malebného státu. Exotic Garden of Monaco je opravdovým skvostem, který vám připomene, že i v nejexkluzivnějších městech může být příroda neuvěřitelně krásná.


Počasí Monako Exotic Garden of Monaco


Monako, malé knížectví ležící na francouzské Riviéře, je známé svým luxusem, okouzlujícím vzhledem a překrásnými výhledy. Jednou z nejnavštěvovanějších atrakcí v Monaku je Exotická zahrada. Tato zahrada se pyšní nádhernými rostlinami a je domovem pro mnoho exotických druhů.

Představte si svou návštěvu v Monaku, s jasnou oblohou nad hlavou a teplým slunečním svitem. Začnete svou cestu do Exotické zahrady, kde budete zahrnuti barevnými květinami a vzrušujícími vůněmi. Vzhledem k příznivému podnebí v Monaku, můžete očekávat, že počasí bude slunečné a téměř v každém ročním období. Monako je známé svými mírnými zimami a horkým létem.

Během vaší návštěvy v Exotické zahradě si vychutnáte překrásný výhled na Středomořské moře a Monacký přístav, který je domovem jachet a lodí bohatých a slavných. Pokud navštívíte zahradu na jaře, budete nejen obdivovat květiny, ale také se dostanete k vidění některých z místních volně žijících živočichů, jako jsou papoušci a želvy.

Léto v Monaku je skvělým obdobím na návštěvu Exotické zahrady. Teploty se pohybují mezi 25 až 30 stupni Celsia a svěží mořský vánek dodává pocit osvěžení. To je také nejlepší období na to, aby se vaše fotografie vydařily s jasně modrou oblohou a kvetoucími rostlinami.

Podzim a zima v Monaku jsou rovněž pěkná období pro návštěvu této zahrady. Teploty se mohou snížit na příjemných 10 až 15 stupňů Celsia, což je stále dostatečně teplé na to, abyste si mohli užít procházku zahradou. Příroda se tímto obdobím barevně přetváří, a to znamená, že si budete moci vychutnat krásu listnatých rostlin, které se předemění zelený do červena, žluté nebo hnědé.

Exotická zahrada v Monaku je bezesporu jednou z nejuznávanějších atrakcí v tomto malebném knížectví. Bez ohledu na roční období, můžete očekávat příjemné počasí a bohatství přírodní krásy. Takže, ať už jste nadšený zahrádkář nebo jen milovník přírody, tato zahrada v Monaku vám bezpochyby poskytne nezapomenutelný zážitek.


Letenka Monako Exotic Garden of Monaco


Monako je známé svými luxusními automobily, letními plážemi a kasiny, ale existuje zde i místo vyčnívající nad ostatními atrakcemi - Exotická zahrada Monaka. Tento unikátní zahradní komplex, nacházející se na svahu nad Monackým přístavem, nabízí návštěvníkům vzácnou příležitost prozkoumat bohatství flóry a fauny z celého světa.

Exotická zahrada byla založena v roce 1933 princeznou Grace de Monaco a jejím manželem princem Rainierem III. jako reakce na zvyšující se urbanizaci Monaka. Jejich záměrem bylo vytvořit bio-diverzitní prostor, který by sloužil jako refugium pro ohrožené druhy rostlin a zvířat.

Zahrada se rozkládá na ploše více než 2 hektarů a skládá se ze tří hlavních částí. První částí je sukulenty z celého světa, jako jsou kaktusy, agáve a aloe. Zajímavé je, že některé ze sukulentů byly přivezeny z Jižní Afriky a jsou staré více než 100 let.

Druhou částí zahrady je exotická flora, kterou tvoří rostliny z teplých klimatických zón. Sem patří například olivovníky, palmy a citrusové stromy. Tato část je nejmalebnější a nabízí nádherné výhledy na Monacký přístav a Středozemní moře.

Třetí částí Exotické zahrady je jeskynní zahrada, kam jsou vedeny koleje a tunely. Tento úsek je výjimečný tím, že rostliny jsou zde umístěny v jeskyňovém prostředí, které připomíná přirozené životní prostředí mnoha z nich. Návštěvníci zde mohou vidět vodopády, jezírka a sopouchy, které okouzlují svým půvaby.

Exotická zahrada Monaka není jen místem procházek a obdivování krásy přírody. Je také domovem pro mnoho ohrožených druhů rostlin a zvířat, které jsou vedeny programem chovu a zachování. Zahrada spolupracuje s různými vědeckými organizacemi na ochraně přírody a výzkumu ohrožených druhů.

Navštívit Exotickou zahradu Monaka je zážitek, který návštěvníci nezapomenou. Kromě krásy rostlin a úchvatných výhledů nabízí zahrada také relaxační atmosféru, která působí jako únik z každodenního shonu Monaka. Pro milovníky přírody je toto místo přímo rájem a inspirací.

Zahrada je otevřena v průběhu celého roku a poskytuje návštěvníkům možnost si ji prohlédnout za poplatek. Existuje také možnost absolvovat prohlídku s průvodcem, který sdílí detailní informace o flóře a fauně zahrady.

Pokud se vydáte na návštěvu do Monaka, určitě nezapomeňte navštívit Exotickou zahradu. Je to jedinečné místo, které vás ohromí svou krásou a nabídne únik z ruchu města do přírody.


Nejčastější dotazy a odpovědi Monako Exotic Garden of Monaco


1. Kde se nachází Monako Exotic Garden of Monaco?
- Monako Exotic Garden of Monaco se nachází na adrese Jardin Exotique de Monaco, 62 Boulevard du Jardin Exotique, 98000 Monaco.

2. Jaká je cena vstupu do zahrady?
- Vstupné do zahrady je 7 eur pro dospělé a 3 eury pro děti do 12 let.

3. Kdy je zahrada otevřená?
- Zahrada je otevřena po celý rok, s výjimkou některých svátků.

4. Jak dlouho trvá prohlídka zahrady?
- Prohlídka zahrady trvá obvykle asi hodinu a půl.

5. Může se do zahrady procházet s kočárkem nebo vozíkem?
- Ano, zahrada je přístupná i pro kočárky a vozíky.

6. Nabízí zahrada prohlídky s průvodcem?
- Ano, prohlídky s průvodcem jsou k dispozici za příplatek.

7. Je zahrada vhodná pro osoby s omezenou pohyblivostí?
- Zahrada vzhledem k terénu není ideální pro osoby s omezenou pohyblivostí.

8. Mohu si v zahradě zakoupit suvenýry?
- Ano, v zahradě je k dispozici obchod se suvenýry.

9. Nabízí zahrada možnost stravování?
- Zahrada neobsahuje restauraci, ale na místě je k dispozici kavárna.

10. Jaký je nejlepší způsob, jak se k zahradě dostat?
- Nejlepší způsob, jak se k zahradě dostat, je místním autobusem nebo taxíkem, nebo si můžete pronajmout auto, protože v blízkosti zahrady není mnoho možností parkování.


Ubytování Monako Exotic Garden of Monaco


Monaco je jedno z nejkrásnějších měst na světě, a zároveň jedno z nejbohatších. Nachází se na jihu Francie a je ovlivněno středomořským klimatem. Patří mezi nejmenší státy na světě, ale je znám svými luxusními hotely, restauracemi, obchody a kasiny.

Pokud si pro svůj pobyt v Monaku vyberete Exotic Garden of Monaco, nejspíš nebudete litovat. Tento unikátní hotel se nachází v nejvýše položené části Monaka a nabízí nádherný výhled na středomořské moře. Exotic Garden of Monaco je skvělé pro lidi, kteří hledají klid a odpočinek, a zároveň chtějí zažít jedinečný zážitek.

Hotel má celkem 24 pokojů a suite, které jsou vkusně zařízené a mají klimatizaci a LCD televize. Všechny pokoje mají také soukromou koupelnu se sprchou a zdarma je k dispozici Wi-Fi připojení k internetu. Pokoje jsou prostorné a pohodlné, s moderním nábytkem a zároveň jednoduchým a elegantním designem.

Exotic Garden of Monaco nabízí svým hostům řadu služeb, které Vás potěší. Mezi nejpopulárnější patří bazén s lehátky, kde si můžete odpočinout a užít si slunce. Hotel vám také nabízí wellness centrum s vířivkou a sauna. Pokud máte rádi sport, můžete si půjčit kolo nebo procházet se ve stinné zahradě. Parkování je možné přímo u hotelu a pro hosty se na pokoj připravuje každé ráno výborná snídaně.

Exotic Garden of Monaco je také ideální pro ty, kteří hledají romantiku. Krásný výhled na moře a nedotčenou přírodu si můžete užít s partnerem při romantické večeři na terase u bazénu. Restaurace nabízí skvělé jídlo, které je připravováno z čerstvých surovin. Potěší Vás také skvělá nabídka místních vín.

Celkově tedy můžeme říci, že Exotic Garden of Monaco je skvělé místo pro ty, kteří hledají luxusní pobyt a zároveň přírodu a klid. Hotel nabízí nádherný výhled na moře a je ideální pro ty, kteří si chtějí užít nádherné prostředí s nabídkou prémiových služeb. Pokud tedy plánujete navštívit Monako, rozhodně je Exotic Garden of Monaco skvělou volbou pro Váš pobyt.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

97% našich klientů doporučuje naše služby

Nejlepší cena zaručená

Výhodné nabídky levných letů.

Získejte nejlevnější letenky do fascinujících míst světa.

Prozkoumat letenky