Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Portugalsko Cabo da Roca

Nejčastější dotazy a odpovědi Portugalsko Cabo da Roca


Dotazy:

1. Kde se nachází Cabo da Roca?
2. Jak se dostanu do Cabo da Roca?
3. Jaké jsou atrakce v okolí Cabo da Roca?
4. Jak dlouho trvá cesta z Lisabonu do Cabo da Roca?
5. Je vstup do Cabo da Roca placený?
6. Jaké jsou otevírací hodiny Cabo da Roca?
7. Kde se dá ubytovat v blízkosti Cabo da Roca?
8. Jak je počasí v Cabo da Roca?
9. Jak je nejlépe si zapamatovat návštěvu Cabo da Roca?
10. Je možné se v Cabo da Roca koupat?

Odpovědi:

1. Cabo da Roca se nachází na západním pobřeží Portugalska, asi 40 km západně od Lisabonu.
2. K Cabo da Roca se dá dostat autobusem z Lisabonu či Sintry, nebo autem přes silnici N247.
3. V okolí Cabo da Roca se nachází krásné pláže, národní park Sintra-Cascais a historické město Cascais.
4. Cesta z Lisabonu do Cabo da Roca trvá zhruba 1 hodinu autem nebo asi 1,5 hodiny autobusem.
5. Vstup do Cabo da Roca je zdarma.
6. Cabo da Roca je otevřeno denně od západu slunce do západu slunce. Otevírací doba se může lišit v závislosti na ročním období.
7. V blízkosti Cabo da Roca se dá ubytovat v městě Cascais, které nabízí široký výběr hotelů a apartmánů.
8. Počasí v Cabo da Roca je ovlivněno oceánským klimatem. Bývá zde často větrno, ale teploty jsou mírné.
9. Abyste si zapamatovali návštěvu Cabo da Roca, můžete si vyfotit krásné výhledy nebo zakoupit suvenýr v místním obchodě.
10. V Cabo da Roca není možné se koupat, protože pobřeží je zde velmi skalnaté a nebezpečné. Doporučuje se užívat si pohled na oceán z bezpečné vzdálenosti.


Letenka Portugalsko Cabo da Roca


Cabo da Roca: Cesta do Porta do Nejzápadnějšího Místa Evropy

Pokud jste milovník dobrodružství a toužíte po objevování nových a nezapomenutelných míst, měli byste vyzkoušet cestu k Portugalsku a navštívit místo nazývané Cabo da Roca. Nachází se jen pár kilometrů od hlavního města Lisabonu a je považováno za nejzápadnější bod kontinentální Evropy. Letenka do Portugalska je tak prvním krokem na vaší úžasné cestě.

Cabo da Roca je fascinující místo, které přitahuje turisty z celého světa. Jeho majestátní útes stoupající do výšky zhruba 140 metrů nad Atlantský oceán tvoří úchvatné přirozené panorama. Z vrcholu útesu můžete obdivovat nádherný výhled na rozlehlé oceánské vlny, které se na něm láme. Stehna zelené krajiny a přírodní scenérie kolem poskytují dokonalý kontrast k nekonečné modravé vodě. Naprosté ticho a klid, který zde panuje, je něčím, co si nelze nechat utéct.

Cabo da Roca má i svoji historickou hodnotu. Místo sloužilo jako významný orientační bod pro mnoho výprav do Neznámého světa a zohrálo klíčovou roli v navigaci během římské a fénické éry. Na útesu se nachází také maják, který je dodnes stále v provozu. Je to dokonalá ilustrace mísařství lidstva a jeho adaptace na přírodní prostředí.

Cabo da Roca není jen o ukázce přírodní krásy a historických zbytcích; místo je také oblíbené u turistů pro svou další významnou atrakci - možnost sledovat neuvěřitelné západy a východy slunce. Ponořit se do bohaté červeno-oranžové barvy nebes během těchto okamžiků je magickým zážitkem, který vám zůstane v paměti na celý život.

Při návštěvě Cabo da Roca nemůžete vynechat návštěvu nedalekého historického městečka Sintra, které je známé pro své nádherné paláce a zámky, které jsou zapsány na seznamu UNESCO. Sintra je jen krátkou jízdou od útesu a nabízí úžasný kulturní a historický výlet.

Abychom shrnuli, letenka do Portugalska je klíčem ke splnění vašeho snu a objevení nejzápadnějšího místa na kontinentální Evropě. Navštívit Cabo da Roca vám otevře oči na impozantní přírodní krásy a historické dědictví. Nechte se unést dobrodružstvím, které vám tento malý kousek světa může nabídnout.


Ubytování Portugalsko Cabo da Roca


Cabo da Roca, nacházející se na západním pobřeží Portugalova, je známé jako nejzápadnější místo kontinentální Evropy. Tento malebný region, nacházející se pouhých 40 kilometrů západně od hlavního města Lisabonu, láká každý rok tisíce turistů.

Pokud se rozhodnete navštívit Cabo da Roca, možná budete hledat ubytování v tomto regionu. Máte širokou škálu možností, od luxusních hotelů až po skromné penziony. Bez ohledu na váš rozpočet, určitě najdete něco, co vyhovuje vašim potřebám.

Jednou z nejlepších možností pro ubytování v Cabo da Roca je rezervace pobytu v jednom z hotelů s výhledem na oceán. Tyto hotely nabízejí úchvatné výhledy na překrásné pobřeží Atlantského oceánu a mají obvykle moderní vybavení a luxusní pokoje. Tento typ ubytování je ideální pro ty, kteří touží po relaxaci a romantickém pobytu.

Pokud hledáte něco cenově dostupnějšího, můžete zvolit ubytování v jednom z místních penzionů. Tyto penziony často nabízejí pohodlné pokoje za příznivé ceny a jsou ideálním místem pro ty, kteří chtějí strávit více času objevováním okolního regionu a méně času v ubytovacím zařízení.

Alternativně si můžete pronajmout dovolenou v krásném venkovském domě nebo apartmánu. Tento typ ubytování je skvělý pro rodiny nebo skupiny přátel, kteří chtějí mít větší soukromí a prostor. Venkovské domy a apartmány jsou často vybaveny kuchyněmi, což vám umožňuje vařit si vlastní jídla a ušetřit na restauracích.

Pro milovníky přírody a dobrodružství existuje také možnost kempování v Cabo da Roca. V okolí některých pláží a na venkově najdete kempy, které nabízejí základní vybavení a prostor pro stanování. Toto je skvělá volba pro ty, kteří chtějí prožít autentický zážitek a být blízko přírody.

Nezáleží na tom, jaké ubytování si zvolíte, Cabo da Roca je skvělým výchozím bodem pro objevování okolního regionu. Můžete navštívit nedaleké pláže, malebná města a vesnice, stejně jako přírodní krásy, jako jsou Sintra Mountains či Arrábida Natural Park. Kromě toho je blízkost Lisabonu ideální pro ty, kteří chtějí prozkoumat i hlavní město.

Cabo da Roca je nejen nejzápadnějším bodem kontinentální Evropy, ale také překrásným místem, které nabízí úžasné výhledy a mnoho aktivit pro turisty. Ať už si zvolíte luxusní hotel, skromný penzion, venkovský dům nebo prostor pro kempování, jistě budete mít nezapomenutelný pobyt v tomto kouzelném regionu Portugalska.


Počasí Portugalsko Cabo da Roca


Portugalsko je známé svými krásnými plážemi, přírodními parky a zajímavými městy. Avšak v některých oblastech Portugalu se počasí může změnit ze slunečného a teplého na drsné a deštivé během několika minut. Jedním z takových míst je Cabo da Roca, nejzápadnější bod evropské pevniny.

Cabo da Roca se nachází asi 18 kilometrů severozápadně od města Cascais a asi 40 kilometrů od centra Lisbonu. Tato oblast je známá svými vysokými skalami, které klesají do Atlantského oceánu. Cabo da Roca je také známý kvůli svému majáku, který slouží k navigaci lodní dopravy.

Počasí v Cabo da Roca může být velmi nevyzpytatelné. V létě jsou teploty obvykle kolem 25–30 stupňů Celsia a slunce svítí většinu dní. Avšak vnitrozemím Portugalu se stahují horké vzdušné masy a mohou vyústit v bouře, místy s hromadnými srážkami. V zimě jsou teploty obvykle kolem 10 stupňů Celsia, ale mohou klesnout až k nule. Během zimy se také objevují srážky, někdy velmi silné a doprovázené silným větrem.

Ve všech ročních obdobích je však Cabo da Roca známý svými silnými větry. Tyto větry mohou být velmi silné, zejména v období zimy a na podzim. Hranice mezi pevninou a oceánem vytváří velkou odolnost proti větru a vytváří tak ideální podmínky pro vodní sporty, jako je windsurfing.

I když počasí v Cabo da Roca může být velmi nevyzpytatelné, tato oblast je stále velmi populární u turistů. Krásný výhled na oceán, maják a skalnaté pobřeží poskytují ideální prostředí pro romantickou procházku pro dvě osoby nebo pro piknik s rodinou nebo přáteli. Při návštěvě Cabo da Roca je důležité mít s sebou oblečení na změnu počasí, protože během jediného dne se můžete setkat s velmi odlišnými podmínkami.

Celkově lze říci, že Cabo da Roca a jeho okolí jsou velmi krásným a zajímavým místem pro návštěvu. Rozmanitost počasí však znamená, že je třeba být připravený na všechno a užít si krásný výhled na krásné okolí Cabo da Roca.


Dovolená Portugalsko Cabo da Roca


Portugalsko je jednou z nejoblíbenějších evropských destinací pro dovolenou. Tato země je známá svou bohatou historií, úchvatnými plážemi a malebnou krajinou. Jedním z nejzajímavějších míst, které byste měli při návštěvě Portugalska navštívit, je Cabo da Roca.

Cabo da Roca se nachází na západním pobřeží Portugalska, asi 40 km od Lisabonu. Tento majestátní mys je nejzápadnějším bodem kontinentální Evropy a poskytuje nádherný výhled na Atlantský oceán. Je to místo, kde se evropský kontinent setkává s nekonečnou šířkou oceánu, což vytváří neopakovatelnou atmosféru a působivou scenérii.

Cabo da Roca je významné místo jak pro turisty, tak i pro místní obyvatele. V roce 1772 zde byl postaven maják, který sloužil jako navigační bod pro lodě plující kolem pobřeží. Tento maják je nyní turistickou atrakcí, která nabízí nezapomenutelný pohled na oceán. Navštívit maják a procházet se po pobřežních cestách je opravdu úžasným zážitkem.

Kromě majáku je Cabo da Roca také domovem rozsáhlých přírodních parků, které jsou vhodné pro pěší turistiku. Oblast je bohatá na endemickou flóru a faunu, což z ní činí ideální místo pro milovníky přírody a fotografování. Existuje mnoho tras, které vás provedou okolím mysu a umožní vám objevit krásu portugalského pobřeží.

Poblíž Cabo da Roca se nachází také malebné pláže, které jsou výzvou pro milovníky surfování a dalších vodních aktivit. Vysoké vlny a silné proudy vytvářejí ideální podmínky pro surfování. Pokud jste začátečník, můžete se přihlásit na lekce surfování, které jsou k dispozici ve městě Cascais, nedaleko mysu.

Pro milovníky archeologie je poblíž mysu Cabo da Roca také možnost navštívit archeologické naleziště, které obsahuje pozůstatky domů a nástrojů z doby bronzové. Tato naleziště poskytují fascinující pohled na život na pobřeží Portugalska v minulosti.

Pokud se rozhodnete navštívit Cabo da Roca, měli byste si vzít dostatek času, abyste si užili vše, co toto místo nabízí. Nezapomeňte na fotoaparát, abyste zachytili úžasnou krásu mysu a okolních krajin. Také si vezměte rozumné oblečení a obuv, protože počasí na mysu může být nepředvídatelné.

Pokud hledáte dovolenou plnou krásy, historie a dobrodružství, pak je Cabo da Roca v Portugalsku tím správným místem pro vás. Navštivte tento majestátní mys a ponořte se do bohaté kultury a nádherné přírody, kterou Portugalsko nabízí.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

97% našich klientů doporučuje naše služby

Nejlepší cena zaručená

Výhodné nabídky levných letů.

Získejte nejlevnější letenky do fascinujících míst světa.

Prozkoumat letenky