Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Portugalsko Porto

Počasí Portugalsko Porto


Portugalsko: Porto

Portský krajský hlavní město, Porto, se nachází na severozápadním pobřeží Portugalska. Je známé svou bohatou historií, malebnými uličkami a vynikajícím portským vínem. Ale jaké je zde počasí?

Porto leží v mírném oceánském klimatu. Průměrná teplota v létě se pohybuje kolem 25 °C, s vyššími teplotami v červenci a srpnu. Díky blízkosti oceánu zde převažuje chladnější mořský vzduch, který mírní letní teploty. V zimě dosahuje průměrná teplota okolo 14-16 °C, s nejchladnějším obdobím v prosinci a lednu. V zimě mohou být teploty v noci nižší, kolem 6 °C.

Porto je ovlivňováno Atlantickým oceánem, což má za následek relativně vysokou vlhkost vzduchu po celý rok. Srážky jsou rozloženy poměrně rovnoměrně, s mírně vyššími srážkami na podzim a na jaře. Letní měsíce často přináší mírné deštivé fronty, které osvěží horké dny.

Větrné podmínky v Portu jsou poměrně mírné, s průměrnou rychlostí větru kolem 15 km/h. Nejsilnější větry lze očekávat v zimě a na jaře, kdy se oblastí přehání bouřlivá fronta.

Jako každá jiná oblast má i Porto svá mikroklimata. V blízkosti řeky Douro, která teče přes město, může být o něco vlhčeji a chladněji než ve vnitrozemí. Při návštěvě Porta byste se měli připravit na různorodé počasí a vzít si s sebou vhodné oblečení.

Pokud plánujete návštěvu Porta, nezapomeňte si zkontrolovat předpověď počasí, abyste se mohli správně připravit na svůj výlet. Ať už přicházíte v létě nebo v zimě, Porto vám nabídne své unikátní kouzlo a atmosféru, ať už pod slunečními paprsky či zahalené mlhou z Atlantiku.


Dovolená Portugalsko Porto


Porto je krásné město na severu Portugalska, které je ideálním cílem pro dovolenou. Toto přístavní město nabízí mnoho památek, úžasného jídla a bohatou kulturu.

Jednou z hlavních atrakcí v Portu je historické centrum, které je zapsáno na seznamu UNESCO. Staré čtvrte jsou plné úzkých uliček, kamenných domů a malebných kostelů. Nezapomeňte navštívit slavný most Dom Luís I, který spojuje Porto s východní oblastí města Vila Nova de Gaia. Z mostu se otevírá dechberoucí výhled na Douro řeku a celé město.

Další zastávkou na vaší dovolené v Portu by měla být proslulá Portská katedrála. Tato gotická katedrála, postavená v 12. století, je jednou z nejstarších v Portugalsku. V Blízkosti katedrály se nachází také řada dalších historických památek, jako je klášter São Bento da Vitória a Palác biskupství.

Porto je také známé svou produkcí vína. Doporučuji navštívit portské sklípky ve Vila Nova de Gaia. Zde si můžete prohlédnout, jak se vyrábí portské víno a samozřejmě ochutnat různé druhy portského. Sklípky jsou často provozovány rodinnými podniky, které mají dlouhou tradici v portské výrobě. Je to skvělá příležitost poznat místní kulturu a historii této oblasti.

Pokud máte rádi moře, Porto vám nabízí také několik pláží. Obzvláště známá je pláž Matosinhos, která je oblíbená mezi milovníky surfování. Pláž je dlouhá a písečná, s velkými vlnami, které přitahují surfaře z celého světa. Kromě toho je tu i možnost pronájmu surfového prkna a vyzkoušení si tuto adrenalinovou aktivitu.

Všechny tyto atrakce a mnoho dalších dělají z Porta ideální cíl pro dovolenou. Ubytování zde není problém, protože Porto nabízí širokou škálu hotelů a hostinců, od luxusních až po cenově dostupné možnosti. Město je snadno dostupné letecky nebo po silnici a má také vynikající dopravní spojení v rámci Portugalska.

Porto je opravdu jedno z nejkrásnějších měst v Portugalsku. Jeho bohatá historie a kultura, kombinovaná s úžasnou atmosférou a úchvatnými památkami, je neodolatelným lákadlem pro turisty. Jestliže hledáte originální místo pro dovolenou, Porto je správnou volbou.


Letenka Portugalsko Porto


Porto, největší město severního Portugalska, je jednou z nejžádanějších destinací pro cestovatele z celého světa. Ať už jste milovník historie, piva, krásných pláží nebo jedinečné architektury, Porto vám nabízí všechny tyto atrakce.

Začněme procházkou historickým centrem města, které je od roku 1996 součástí světového dědictví UNESCO. Porto je známé pro své úzké, křivolaké uličky plné barevných domů a historických památek. Nejbližším sousedem je slavný most Dom Luís I., který spojuje Porto s městem Vila Nova de Gaia. Pokud se odvážíte na vrchol mostu, budete odměněni úchvatným výhledem na město, řeku Douro a nedaleké vinné sklípky.

Pro milovníky vína je návštěva portských sklepů v Gaie nevyhnutelná. Porto je totiž známé svými lahodnými portskými víny, která jsou exportována do celého světa. V rozlehlých sklepích se dozvíte o historii a výrobě tohoto sladkého nápoje a samozřejmě si jej také můžete vychutnat při degustaci.

Porto je také domovem mnoha nádherných kostelů. Mezi nejvýznamnější patří Katedrála Sé, která se nachází na vrcholu kopce, a kostel Igreja de São Francisco, jehož interiéru dominuje bohatě zdobené zlato. Kromě těchto dvou náboženských památek si můžete také prohlédnout kostely Igreja do Carmo a Igreja dos Clérigos.

Pro milovníky umění je místem, které nesmí chybět na jejich itineráři, Muzeum Serralves. Toto moderní muzeum je ukázkou skvělé architektury a hostí významné sbírky moderního a současného umění. Kromě toho budete mít možnost se procházet rozlehlými zahradami a parky, které muzeum obklopují.

A samozřejmě, nesmíme zapomenout na pláže v Porto. Porto nabízí krásné písečné pláže, jako je například pláž Matosinhos. Tato pláž je oblíbená mezi surfaři díky svým silným vlnám. Na pláži si můžete také vychutnat čerstvé ryby a mořské plody v jedné z mnoha restaurací nacházejících se v okolí.

Pokud plánujete cestovat do Porto, nezapomeňte si rezervovat levnou letenku. Díky nabídce nízkonákladových leteckých společností je dostupnost letenek do Porto čím dál větší. Můžete se těšit na nádhernou historii, zázračnou architekturu a ten nejlepší portský víno, který kdy ochutnáte. Porto je skvělou volbou pro každého cestovatele.


Nejčastější dotazy a odpovědi Portugalsko Porto


Dotazy:
1. Jak se dostanu na letiště v Portu?
2. Jak se pohybovat v Portu městskou hromadnou dopravou?
3. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Porta?
4. Kolik dní bych měl strávit v Portu, abych viděl největší atrakce?
5. Jaké jsou nejznámější památky v Portu?
6. Kde se nachází nejlepší místa pro nákupy v Portu?
7. Jaká je typická portugalská kuchyně a kde ji mohu ochutnat v Portu?
8. Existují nějaké pláže v blízkosti Porta?
9. Jaké jsou nejlepší aktivity a výlety v okolí Porta?
10. Kde se nachází nejlepší místa pro noční život v Portu?

Odpovědi:
1. Na letiště v Portu se snadno dostanete taxíkem, autobusem nebo metrem. Existuje také možnost pronájmu auta.
2. Porto má dobře fungující systém městské hromadné dopravy, který zahrnuje metro, autobusy a tramvaje. Lístky můžete zakoupit na automatu nebo ve specializovaných prodejnách.
3. Nejlepší čas na návštěvu Porta je na jaře (duben a květen) a na podzim (září a říjen), kdy je počasí příjemné a město není přeplněné turisty.
4. Doporučuje se strávit alespoň 2 nebo 3 dny v Portu, abyste měli dostatek času na prohlídku nejznámějších atrakcí.
5. Mezi nejznámější památky v Portu patří Katedrála Se, mostecká zóna Ribeira, Palác Burza, Kostel São Francisco a Muzeum Serralves.
6. Nejlepší místa pro nákupy v Portu jsou v historickém centru v ulici Rua de Santa Catarina a v moderním nákupním centru NorteShopping.
7. Typická portugalská kuchyně zahrnuje čerstvé ryby, mořské plody, ovoce, sýry a portugalské víno. Ochutnat ji můžete v místních restauracích a trzích v Portu.
8. V blízkosti Porta se nachází několik pláží, jako například Praia de Matosinhos a Praia de Miramar. Většina z nich je dosažitelná městskou hromadnou dopravou.
9. V okolí Porta můžete navštívit například Douro Valley, kde se pěstuje slavné portské víno, nebo historické město Guimarães, které je na seznamu Světového kulturního dědictví UNESCO.
10. Nejlepší místa pro noční život v Portu najdete v oblasti Ribeira, kde se nachází mnoho barů, klubů a restaurací. Další populární části jsou blízké ulice Rua das Galerias de Paris a Rua Cândido dos Reis.


Ubytování Portugalsko Porto


Porto je největším městem severního Portugalska a známé svou bohatou historií, krásnou architekturou a vynikajícím vínem. Pokud plánujete navštívit toto nádherné město, pravděpodobně budete potřebovat doporučení na ubytování. V tomto článku se podíváme na několik možností, které vám mohou pomoci s volbou toho správného místa.

Hotel Pestana Porto - A Brasileira

Hotel Pestana Porto - A Brasileira nacházející se v centru města Porto je luxusní čtyřhvězdičkový hotel, který nesoucí jméno kavárny A Brasileira, která je součástí této budovy a která byla původně otevřena v roce 1903. Hotel poskytuje elegantní a moderní ubytování s klimatizací, TV s plochou obrazovkou a minibarem. K dispozici je také soukromá koupelna s vanou nebo sprchou a bezplatné toaletní potřeby. Hotel Pestana Porto - A Brasileira nabízí bohatou snídani formou bufetu a hosté si mohou vychutnat skvělé jednodenní menu v kavárně A Brasileira.

Hotel Infante Sagres

Hotel Infante Sagres je luxusní pětihvězdičkový hotel nacházející se v historickém centru Porta, v blízkosti katedrály. Hotel byl znovu otevřen v roce 2018 po rozsáhlé renovaci. Hotel nabízí elegantní a moderní pokoje a apartmány s pohodlnými postelemi, klimatizací, TV s plochou obrazovkou a minibarem. Soukromá koupelna je vybavena vanou nebo sprchou a bezplatnými toaletními potřebami. Hotel Infante Sagres také disponuje relaxačním wellnes centrem, které nabízí různé druhy masáží a další procedury.

Hotel Moon & Sun Porto

Hotel Moon & Sun Porto je moderní tříhvězdičkový hotel nacházející se blízko Douro řeky a historického centra. Hotel nabízí elegantní pokoje s klimatizací, TV s plochou obrazovkou a minibarem. Soukromá koupelna je vybavena sprchou a bezplatnými toaletními potřebami. Hosté si mohou vychutnat různé druhy snídaně formou bufetu, které jsou podávány v hotelové restauraci. Hotel Moon & Sun Porto také množství skvělých restaurací v okolí.

Porto Art Backpackers Hostel

Porto Art Backpackers Hostel je skvělou volbou pro cestovatele, kteří hledají cenově dostupné a přátelské ubytování v centru města. Hostel nabízí různé druhy pokojů, včetně společných pokojů pro hosty s nižším rozpočtem. Hosté mají k dispozici sdílenou kuchyň a zahrádku, kde si mohou vychutnat společenskou atmosféru. Hostel je vzdálen jen krátkou procházkou od historického centra města a řeky Douro.

Porto Vintage Guesthouse

Porto Vintage Guesthouse je krásná pětihvězdičková dům se nacházející v centru města Porto. Hosté si mohou vychutnat úžasný výhled z pokojů na Douro řeku a krásné historické centrum města. Pokoje jsou elegantní a moderní a jsou vybaveny klimatizací, TV s plochou obrazovkou a minibarem. Soukromá koupelna je vybavena vanou nebo sprchou a bezplatnými toaletními potřebami. Porto Vintage Guesthouse nabízí bohatou snídani formou bufetu, kterou si hosté mohou vychutnat na terase.

Výběr ubytování v Portu je velmi rozmanitý, proto se doporučuje pečlivě zvážit vaše požadavky a rozpočet, abyste si mohli vychutnat vaši dovolenou v tomto krásném městě Portugalska. Doufáme, že vám tato možná ubytování pomohou s výběrem a že si užijete svůj pobyt v Portu.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

97% našich klientů doporučuje naše služby

Nejlepší cena zaručená

Výhodné nabídky levných letů.

Získejte nejlevnější letenky do fascinujících míst světa.

Prozkoumat letenky