Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Portugalsko Sintra

Ubytování Portugalsko Sintra


Portugalsko je krásná země, která se pyšní svým středomořským klimatem, plážemi, historickými památkami a mnoha dalšími atrakcemi. Jestliže hledáte místo pro relaxaci a odpočinek, Sintra je tou správnou volbou. Níže se dočtete více informací o tom, jak si najít skvělé ubytování v této oblasti.

Sintra se nachází nedaleko Lisabonu v Portugalsku. Město je známé svými krásnými zahradami, historickými paláci a hradbami. Pro turisty z celého světa je to ideální místo na odpočinek a relaxaci. Pokud hledáte ubytování, měli byste se zaměřit na tyto možnosti:

1. Penziony a hotely – Sintra nabízí mnoho penzionů a hotelů pro turisty všech kategorií. Pokud hledáte luxusní ubytování, můžete vyzkoušet hotel Tivoli Palácio de Seteais, který se nachází v romantickém stylu 18. století. Pokud hledáte levnou volbu, můžete zvolit typový penzion nebo hotel s nižší cenou.

2. Apartmány a domy k pronájmu – pokud chcete být v blízkosti přírody a hledáte vlastní soukromí, můžete se rozhodnout pronajmout si apartmán nebo dům. Můžete si tedy užít roduinou atmosféru, zahrady, klid, a tich except. O těchto možnostech lze hledat informace na webových stránkách pro pronájem ubytování.

3. Camping – Sintra nabízí návštěvníkům různé kempy, které jsou umístěny přímo v přírodě. Tyto kempy jsou velmi oblíbené mezi rodinami, příznivci sportu, turisty a milovníky přírody.

Vymezení, jaká možnost ubytování vám nejlépe vyhovuje, závisí na vašich představách o dovolené a vaší cenové hladině. Pokud hledáte luxus, doporučujeme si včas zarezervovat ubytování a porovnat ceny v různých sezónách. Pokud se chcete ubytovat více levně, doporučujeme hledat ubytování mimo sezónu.

Krásná příroda, kouzlo historických paláců a možnost vychutnat si místní kuchyni dělají z Sintry ideální místo pro odpočinek a relaxaci. Pokud se rozhodnete navštívit toto město, určitě nenajdete nedostatek turistických atrakcí a krásných ubytovacích možností. Tak co ještě váháte? Zarezervujte si již dnes své místo a užijte si krásy Sintry!


Počasí Portugalsko Sintra


Portugalsko je krásná země s mnoha turistickými atrakcemi. Pokud se chystáte na dovolenou do Portugalska, určitě byste neměli vynechat Sintru.

Sintra se nachází v blízkosti hlavního města Lisabon a je známá svým krásným hradem, palácem a jinými architektonickými skvosty. Také je obklopena nádhernou přírodou a vyhlášenými plážemi.

Pokud vás zajímá, jaké počasí lze očekávat v Sintře, nejlepší měsíce pro návštěvu jsou červen a září. Teploty se pohybují okolo 20-25°C a je málo deště. V létě mohou být teploty až 30-35°C, což je ideální pro plážové aktivity.

Nicméně v zimních měsících bývá v Sintrě chladno a mokro. Teploty se pohybují kolem 10-15°C a často prší. Pokud tedy plánujete návštěvu v zimě, doporučuje se vzít si s sebou teplejší oblečení a deštník.

Sintra je krásné město bez ohledu na počasí. Pokud čekáte slunce a teploty nad 25°C, je lepší navštívit město v létě. Pokud vás však více zajímají historické památky a procházky v místní přírodě, můžete vyrazit i v jiných obdobích.

Ať už se rozhodnete navštívit Sintru kdykoliv v průběhu roku, určitě nebudete zklamáni. Jeho krása a atmosféra jsou výjimečné a stojí za to ji navštívit.


Letenka Portugalsko Sintra


Portugalsko, země bohatá na historii, kulturu a krásné přírodní scenérie, je jednou z nejoblíbenějších turistických destinací v Evropě. Sintra, malebné městečko v zapadlém rohu Portugalska, zcela určitě stojí za návštěvu. Pokud si chcete užít trochu klidu a odpočinku daleko od ruchu velkoměsta, letenka do Sintry je tou správnou volbou.

Sintra leží pouze 30 minut jízdy od Lisabonu a přestože se nachází v těsné blízkosti hlavního města, má své vlastní kouzlo. Toto město bylo kdysi letním sídlem portugalských králů a aristokratů a dodnes zde lze nalézt mnoho krásných paláců a zahrad. Série vynikajících paláců, jako je např. palác Pena či palác Monserrate, jsou mistrovská díla architektury a umění, zatímco zahrady jsou rájem pro zahrádkáře a milovníky přírody. To vše v jednom místě!

Návštěva Sintry se rovněž nedá doporučit bez prohlídky Sintskyho hradu. Tato historická pevnost sahá až do 8. století a panuje zde úchvatné panoramatické výhledy na okolní krajinu. Pro milovníky přírody pak rozhodně nemůže chybět procházka v Národním parku Sintra-Cascais, kde se nachází moře, les a skalnaté útesy krásné jak na břehu, tak i z moře.

Nekonečná řada kulturních a rekreačních atrakcí Sintry dělá z této destinace ideální místo pro zájezd s rodinou, partou kamarádů nebo pro romantickou dovolenou pro dva. Kromě toho, ve městě lze nalézt množství krásných kaváren, malých obchůdků a restaurací s nabídkou místních specialit.

Nakonec je potřeba zmínit, že letenka do Sintry je dostupná přímo z Brna, Prahy či jiných velkých měst. Letenky jsou relativně cenově dostupné a dovolují návštěvu této krásné destinace bez větších finančních nákladů. Také samotný pobyt ve městě je cenově přijatelný, což dělá toto cestování ještě lákavějším.

Výlet do Sintry je ideální pro ty, kteří chtějí zažít kouzlo Portugalska mimo standardní turistické rejdění. Pokud máte rádi historii, architekturu a přírodu, letenka do Sintry je pro vás tou správnou volbou. Toto malebné městečko v alžbětinském stylu je dokonalým místem pro relaxaci a odpočinek.


Dovolená Portugalsko Sintra


Pokud hledáte místo, kam se vydat na dovolenou a chcete spojit krásnou přírodou s historií a architekturou, Portugalsko Sintra je přesně to pravé pro vás. Přesto, že je to jen několik kilometrů od Lisabonu, Sintra vám nabídne úplně jinou atmosféru.

Sintra je zahrnuta na seznamu Světového dědictví UNESCO a o tom, proč je tomu tak, se můžete přesvědčit při návštěvě tohoto nádherného města. Sintra je okouzlující kombinací krásných parků, zahrad a různých hradů a paláců, které se nacházejí na vrcholu hor. Pohled na tuto krásu vám doslova vezme dech.

Nejčastěji navštěvovaným místem je Palác da Pena, který se nachází na kopci s nádherným výhledem. Tento palác je neuvěřitelně barevný a postavený v neoklasicistním stylu. Zde se můžete projít zahrady a užít si výhledy na okolní krajinu. Dalším skvostem Sintry je Královský palác, který se nachází v centru města. Palác byl postaven v 14. století a stal se dějištěm mnoha historických událostí.

Sintra je také bohatá na krásné kostely a katedrály, z nichž možná nejznámější je kostel Pantheon, který je vybudován v gotickém stylu a sloužil jako hrobka pro královské rodiny.

Abyste si vychutnali Sintru naplno, měli byste si zarezervovat několik dní. Procházka po okolních lesích, které vás přenesou do zcela jiného světa, bude nádherným zážitkem.

Co se týče ubytování, najdete zde mnoho hotelů a Airbnb, které vám nabídnou komfortní a příjemné prostředí. A pokud máte chuť na dobré jídlo, portugalská kuchyně je uznávaná celosvětově a Sintra kromě tradičních restaurací nabízí i množství kaváren a bister s vyhlídkami na okolní krajinu, kde si můžete pochutnat na výborném jídle a vínech.

Vzhledem k tomu, že se jedná o oblíbenou turistickou destinaci, pamatujte, že doporučuje výlet si rezervovat v dostatečném předstihu, a to alespoň několik týdnů před odjezdem. Pokud tedy hledáte místo na dovolenou, kde si můžete užít krásnou krajinu, historii a nádhernou architekturu, Portugalsko Sintra je pro vás to pravé místo.


Nejčastější dotazy a odpovědi Portugalsko Sintra


Nejobvyklejšíma dotazama a odpověďma týkajících se Portugalska Sintra jsou:

1. Co je Sintra za místo?
Sintra je malé město ve středním Portugalsku, které je známé svými historickými a krásnými paláci a zahradami. Je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO.

2. Jak se do Sintry dostat z Lisabonu?
Nejsnáze se do Sintry dostanete z Lisabonu vlakem. Jízda trvá přibližně 40 minut a vlaky jezdí pravidelně z hlavního nádraží v Lisabonu.

3. Jaké jsou nejpopulárnější atrakce v Sintrě?
Mezi nejpopulárnější atrakce v Sintrě patří Pena Palace, Moorský hrad (Castelo dos Mouros), Quinta da Regaleira a Monserrate Palace.

4. Kdy je nejlepší čas navštívit Sintru?
Nejlepší čas na návštěvu Sintry je na jaře (březen až květen) a na podzim (září a říjen), kdy je počasí příjemné a mnohem méně turistů než v letních měsících.

5. Jak dlouho bych měl/zde strávit v Sintrě?
Ideální délka pobytu v Sintrě závisí na vašich zájmech a plánech. Většina turistů stráví v Sintrě jeden den, ale pokud máte čas a zájem navštívit všechny paláce a památky, můžete zde strávit až dva dny.

6. Měl/a bych si rezervovat vstupenky předem?
Rezervace vstupenek předem se doporučuje hlavně v letních měsících a o víkendech, kdy je Sintra velmi rušná. To vám zajistí přístup k hlavním památkám v konkrétním čase a minimalizuje čekání ve frontách.

7. Jaká je doporučená trasa pro prohlídku Sintry?
Doporučená trasa v Sintrě je začít návštěvou Pena Palace, následovat hoře k Moorskému hradu (Castelo dos Mouros) a poté sejít dolů do historického centra a navštívit Quinta da Regaleira a Monserrate Palace.

8. Můžu si ve Sintrě zapůjčit auto?
Ano, ve Sintrě si můžete zapůjčit auto, ale je třeba mít na paměti, že město je známé svými úzkými uličkami a omezenými parkovacími místy. Zvážte použití veřejné dopravy nebo jízdu taxíkem pro snazší a pohodlnější přesun v městě.

Doufám, že tyto informace vám pomohou plánovat vaší návštěvu Sintry!


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

97% našich klientů doporučuje naše služby

Nejlepší cena zaručená

Výhodné nabídky levných letů.

Získejte nejlevnější letenky do fascinujících míst světa.

Prozkoumat letenky