Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Rakousko Hallstatt

Nejčastější dotazy a odpovědi Rakousko Hallstatt


1. Jak se dostat do Hallstattu z Vídně nebo Salcburku?
- Z Vídně: Nejsnazší způsob je jet vlakem z Vídně do Hallstattu přes Attnang-Puchheim, kde si můžete vzít přímé spojení do Hallstattu. Cesta trvá asi 3-4 hodiny.
- Z Salcburku: Můžete jet vlakem přes Attnang-Puchheim, což trvá asi 1,5 - 2 hodiny. Nebo si můžete vzít autobus do Bad Ischlu a poté přestoupit na vlak.

2. Jaké jsou nejlepší místa k návštěvě v Hallstattu?
- Hlavním centrem je Staré Město, které je UNESCO světovým dědictvím a nabízí krásné výhledy na Hallstätterské jezero. Dále si můžete prohlédnout kostel Sv. Michala, místní muzeum a Salzbergwerk - muzeum solivárenství.

3. Jak dlouho bych si měl(a) plánovat návštěvu Hallstattu?
- Mnoho turistů si prohlédne Hallstatt jako jednodenní výlet, ale pro lepší prozkoumání města, okolí a památek byste si měli plánovat minimálně dvě noci.

4. Jaký je nejlepší čas na návštěvu Hallstattu?
- Nejlepší čas pro návštěvu je obvykle od května do října, kdy jsou teploty příjemné a turistické atrakce jsou v provozu. Během letních měsíců ale může být v Hallstattu velké množství turistů.

5. Jaké jsou nejrozšířenější aktivity v Hallstattu?
- Kromě turistických památek a procházek po městě a okolí si můžete vyzkoušet půjčení kánoe, projížďku po jezeře lanovkou nebo si užít procházku po alpských lukách a vysokých horách. K dispozici jsou také cyklistické trasy a pro milovníky zimních sportů jsou k dispozici sjezdovky a běžecké tratě.


Ubytování Rakousko Hallstatt


Hallstatt je malebné rakouské městečko ležící v hornaté oblasti Salzkammergut. Jeho malebná lokalita u jezera Hallstätter See a okolních Alp nabízí nádherné prostředí pro relaxaci a odpočinek v přírodě. Městečko je přístupné pouze lodí nebo jednou silnicí, což přispívá k jeho jedinečnému a klidnému charakteru.

Jedním z nejvýznamnějších lákadel Hallstattu je jeho historie a kulturní dědictví. Město je známé pro svůj bohatý přírodní zdroj soli, který se těžil již od pravěku. Hallstatt je dokonce považován za kolébku keltské kultury, a proto zde najdeme nejen archeologické naleziště, ale také muzeum, kde si můžete prohlédnout nálezy a dozvědět se více o historii tohoto místa.

Díky své turistické atraktivitě se v Hallstattu vyvinul také rozvinutý sektor ubytování. V městě najdete řadu hotelů, penzionů a pronájmu apartmánů, které poskytují komfortní a pohodlné ubytování. Přestože je Hallstatt relativně malé, nabízí různé typy ubytování od luxusních hotelů s výhledem na jezero a hory až po útulné rodinné penziony.

Pokud hledáte autentické a historické ubytování, můžete se rozhodnout pro pobyt v jednom z malebných tradičních domů ve stylu alpské architektury. Tyto staré domy vám poskytnou nejen komfortní ubytování, ale také autentický zážitek z rakouského venkova.

Pro milovníky přírody a klidu je možnost najít si ubytování na kraji městečka, kde se můžete těšit na nerušený výhled na jezero a okolní hory. Zdejší hotely a penziony nabízejí také možnosti relaxace ve wellness centrech a saunách, kde si můžete odpočinout a načerpat nové energie.

Výběr ubytování v Hallstattu závisí hlavně na tom, jaký typ dovolené preferujete. Město je vhodné jak pro romantický pobyt ve dvou, tak i pro rodinnou dovolenou nebo aktivní dovolenou v přírodě. Díky své poloze můžete v okolí hallstattského jezera podniknout pěší túry, cyklistické výlety nebo si vyzkoušet vodní sporty.

Nenechte si ujít možnost ubytování v malebném rakouském městečku Hallstatt a objevte jeho krásy a historické dědictví. Ať už se rozhodnete pro luxusní hotel nebo tradiční penzion, určitě zde strávíte nezapomenutelnou dovolenou v harmonii s přírodou a rakouským kouzlem.


Letenka Rakousko Hallstatt


Rakousko je známé svou úchvatnou přírodou a malebnými městečky. Jedním z těchto skvostů je Hallstatt, malá vesnice v horách, která leží přímo u stejnojmenného jezera v rakouské části Salzkammergutu. Tento malebný kout Rakouska okouzlil mnoho cestovatelů po celém světě a díky svému jedinečnému historickému a krajinnému bohatství byl také zařazen na Seznam světového dědictví UNESCO.

Navštívit Hallstatt je jako vkročit do pohádky. Obklopené Alpami se tento malý kousek ráje nachází na pobřeží jezera Hallstatt, kterému dominuje okouzlující horský hřeben Dachstein. Okolo jezera se vine romantická promenáda, která nabízí nádherné výhledy na alpské vrcholky a malebné domky, které se odrážejí v klidné vodní hladině.

Ale to není zdaleka všechno, co Hallstatt nabízí. Historické centrum města je neobyčejně malebné, s úzkými uličkami, tradičními dřevěnými a kamennými domky a květinami rozkvétajícími z okenních parapetů. Na náměstí se nachází kostel svatého Mikuláše, který je jedním z hlavních památek města. Před kostelem se rozkládá i místní hřbitov, který je však trochu zvláštní. Vzhledem k nedostatku místa na tradiční pohřby, jsou zde pohřbíváni pouze na několik let. Poté jsou ostatky odebrány a místo je připraveno pro nové pohřby. Tato zvláštnost přitahuje mnoho zvědavých pohledů a dodává Hallstattu ještě větší tajemnost.

Další zajímavou atrakcí je muzeum, které ukazuje historii těžby soli v regionu. Právě díky této těžbě si Hallstatt získal svou slávu a bohatství. V muzeu se dozvíte o starých tradicích, technikách těžby soli a historii místa. Můžete dokonce i zhlédnout mumie, které byly objeveny v nedalekém pohřebišti.

Pro milovníky přírody a turistiku je zde tolik možností, že se vždy najde něco, co vás zaujme. Můžete se vydat na túru do okolních hor, například na národní park Dachstein, který nabízí skvělé výhledy a úžasné zážitky. Pro ty, co preferují vodní radovánky, je zde možnost pronajmout si loďku nebo kajak a vydat se na jezero Hallstatt, které je čisté a krásné.

Abychom to shrnuli, návštěva Hallstattu je jako krok do minulosti s přírodními a historickými poklady. Toto malebné městečko je zároveň jedním z nejkrásnějších míst v Rakousku a je to zcela jistě místo, které byste si neměli nechat ujít. Přijďte a ponořte se do kouzla Hallstattu, který vás okouzlí svou jedinečností a krásou.


Dovolená Rakousko Hallstatt


Rakousko je země plná překrásných krajů a zapojujících historických měst. Mezi nejpopulárnější destinace v zemi patří bezpochyby malé městečko Hallstatt, které se nachází v hornaté oblasti Salzkammergut.

Hallstatt vždy přitahoval návštěvníky z celého světa. Je to malé městečko, ale jde o také o jeden z nejstarších osídlených regionů Rakouska. Obklopený je skalami a modře třpytícím se jezerem Hallstätter See, které působí velice pohádkově. Právě proto je Hallstatt tak oblíbený v letních měsících - kdo by si nechtěl užít trochu romantiky v tomto kouzelném městečku?

Navštívit Hallstatt můžete především kvůli jeho bezproblémové dostupnosti. Nachází se totiž pouhých 2 a půl hodiny jízdy od hlavního města Vídně, a 1 hodinu jízdy od Salcburku. Rovněž je situován přímo u jezera, takže budete odpočívat v tichu a klidu, zatímco budete mít krásné výhledy na okolní hory.

Hallstatt je samozřejmě malé městečko, ale nabízí mnoho pamětihodností, které stojí za návštěvu. K nejzajímavějším a nejvýznamnějším patří muzeum Solného dolu, které je největší svého druhu v Evropě. Turisté zde mohou vidět všechny staré nástroje, stroje a techniky, které se používaly při těžbě soli v oblasti Hallstatt a Kreuzberg.

Pro milovníky hradů je tu také zámek Egenberg v Salcburku nebo Zámek Mirabell. Tyto prastaré budovy jsou zachovány v původním stavu a návštěvníkům nabízejí skvělý pohled do minulosti.

Hallstatt je však také odborníky označován jako ideální místo pro výlety na kole. V okolních horách si turisté užijí nezapomenutelnou dávku adrenalinu při horském kole, nebo si mohou vyrazit na procházku jedním z mnoha kopců a hor, které oblast nabízí.

V létě se u jezera Hallstätter See můžete také koupat a slunit se, nebo se proplést na lodičkách po jeho hladině. Pro místní obyvatele a turisty jsou v provozu i různé restaurace a kavárny, kde se můžete ochutnat místní delikatesy a kupony.

V zimě se Hallstatt mění v oblast pro milovníky sportů na sněhu, kdy se zde vrstva sněhu často pohybuje v rozmezí od 1 do 2 metrů. V oblasti Salzburgu také posiadaqují skvělé lyžařské střediska, včetně oblasti Dachstein West.

Hallstatt, kratší turistická destinace Rakouska, je ideálním místem pro trávení krátkých rodinných dovolených, pro romantické pobyty, pro výlety s přáteli a pro samostatné cestovatele. Je to skutečně jedinečné místo, které byste měli určitě zažít.


Počasí Rakousko Hallstatt


Hallstatt, malebné Rakouské městečko v Alpách, je známé nejen svou historií, ale také svým krásným okolím. A když se pak na tuto idylickou scénu přidá i pohled na slunce zářící a modrou oblohu, všechny návštěvníky tohoto krásného místa okouzlí. Nicméně, jako každé jiné místo na zemi, i Hallstatt má své vlastní počasí a turistům by se mohlo hodit několik informací, aby si naplánovali svou cestu správně.

Na začátku roku je Hallstatt obvykle pokrytý mrazem a sněhem. Teploty se mohou pohybovat mezi -5 až 5 stupni Celsia. V březnu se zde často vyskytují větry, avšak zalidněné oblasti, jako je centrum Hallstattu, jsou stále poměrně klidné a příjemné pro pěší turistiku.

Během jarních měsíců, od dubna do května, se počasí v Hallstattu zlepšuje a teploty se pohybují kolem 8 až 13 stupňů Celsia. Mnoho rostlin a květin začíná kvést a návštěvníci mohou zažít vynikající přírodu a krajiny.

V průběhu letních měsíců, od června do srpna, se teploty pohybují mezi 20 až 25 stupni Celsia. Tyto měsíce jsou pro návštěvu Hallstattu nejvíce vhodné, ale je doporučeno se vyhnout se červenci a srpnu, pokud chcete uniknout davům a cenám ubytování.

V září a říjnu se počasí opět ochlazuje, při teplotách okolo 15 stupňů Celsia a podobně jako na jaře, i na podzim se zde můžete těšit na krásné barvy listí.

V zimních měsících je Hallstatt znovu pokrytý sněhem a teploty klesají k -5 stupňům Celsia. V zimě se zde uskutečňují zimní sporty, jako je ski, snowboarding a bobová dráha.

Co se týče srážek, v průměru v Hallstattu spadne 900 milimetrů srážek ročně, převážně v zimě a na začátku jara.

Celkově lze říci, že nejlepší čas na návštěvu Hallstattu je od dubna do června a opět od září do října, kdy jsou teploty mírné a návštěvníci mohou užít si vynikající krajinnou krásu městečka, aniž by museli trpět přeplněnými ulicemi a turistickými atrakcemi během letního období. Nicméně, jakékoli období roku může být vhodné, v závislosti na tom, co přesně turisté chtějí zažít - zimní sporty, nebo krásné barevné podzimní scény? Hallstatt je jistě krásné místo, ať už se jedná o kteroukoli část roku.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

97% našich klientů doporučuje naše služby

Nejlepší cena zaručená

Výhodné nabídky levných letů.

Získejte nejlevnější letenky do fascinujících míst světa.

Prozkoumat letenky