Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Řecko Kréta Karteros

Počasí Řecko Kréta Karteros


Kréta je největší a nejjižněji položený ostrov v Řecku. Leží ve Středozemním moři a je oblíbenou turistickou destinací díky svým krásným plážím, historickým památkám a bohaté kultuře. Jednou z nejnavštěvovanějších oblastí na ostrově je Karteros, který se nachází v blízkosti hlavního města Iraklion.

Karteros je proslulý svou dlouhou písečnou pláží, která je ideální pro opalování a odpočinek. Turisté zde mohou relaxovat na lehátkách a slunečníky, nebo si vyzkoušet vodní sporty, jako je například windsurfing či potápění. Pláž je velmi čistá a je zde dostatek služeb, jako jsou bary a restaurace, kde si můžete dopřát osvěžující nápoj nebo tradiční řeckou kuchyni.

Klima na Kretě je středomořské, což znamená horká suchá léta a mírné deštivé zimy. Karteros je známý svým slunečným počasím po většinu roku a teploty se pohybují od 25°C až 35°C během letních měsíců. Ostrov také nabízí příjemné teploty na jaře a na podzim, kdy je ideální pro procházky po pláži nebo objevování památek, jako je palác Knossos. V zimě jsou teploty lehce nižší, ale stále jsou poměrně mírné, což znovu přitahuje turisty, kteří chtějí uniknout chladnějším podnebím ve své domovině.

Pokud se chystáte na dovolenou do Karterosu na ostrově Kréta, doporučuje se přibalit do svého kufru plavky, opalovací krém a lehké šaty. Nebuďte však překvapeni, pokud se na obloze objeví pár obláčků nebo příležitostný přeháňka. Kréta je známá svými různorodými mikroklimaty a může se stát, že počasí se rychle změní. Nicméně, slunečné a teplé dny jsou na ostrově mnohem častější než deštivé.

Pro milovníky slunce, pláže a vodních sportů je Karteros na Krétě ideálním cílem pro dovolenou. Svého času zde můžete využít k odpočinku a relaxaci, nebo se ponořit do bohaté historie a kultury, kterou ostrov nabízí. Ať už se rozhodnete navštívit Karteros v létě nebo v zimě, můžete se těšit na příjemné počasí a nezapomenutelnou dovolenou na tomto krásném ostrově.


Dovolená Řecko Kréta Karteros


Krásnou destinací pro letní dovolenou je řecký ostrov Kréta, konkrétně oblast Karteros. Tento region nabízí kombinaci idylických pláží, bohaté historie a autentického řeckého životního stylu, což ho činí ideálním místem pro odpočinek a relaxaci.

Karteros leží jen asi 7 km na východ od hlavního města Heraklion, což znamená snadnou dostupnost mnoha zajímavých míst. Oblast je údajně jednou z nejlépe organizovaných rekreačních oblastí na Krétě a nabízí pestré portfolium kvalitních hotelů, apartmánů a vil.

Jednou z hlavních předností Karterosu je jeho nádherná pláž. Přes 3 km písčitého pobřeží poskytuje návštěvníkům dostatek místa na lehátka a sluníčko. Voda je zde průzračná a teplá, ve které je možné si skvěle zaplavat nebo se procházet po okrajích břehu. Je vybavena moderní infrastrukturou, což zaručuje pohodlí a bezpečnost návštěvníků.

Pokud máte zájem o aktivnější dovolenou, můžete využít vodní sporty, jako je šnorchlování, potápění nebo windsurfing. Karteros také nabízí možnost pronájmu jachet a lodí pro romantické plavby po okolním pobřeží. Pro ty, kteří si chtějí užít wellness a odpočinek, jsou k dispozici lázně a wellness centra s nabídkou různých procedur a masáží.

Oblast Karteros je také známá svou historií a kulturním dědictvím. Doporučuje se návštěva archeologického naleziště Knossos, které je jedním z nejznámějších památek starověkého Řecka. Zde můžete vidět ruiny starobylého paláce krále Mínóa, který se datuje až do bronzoové doby. Místní muzeum v Heraklionu pak poskytuje podrobnější vhled do historie a kultury Kréty.

Pro milovníky přírody je ideální návštěva krásných soutěsek Samariá a Imbrou, které se nachází nedaleko Karterosu. Tyto kaňony nabízí nezapomenutelné výhledy a příležitosti k poznávání unikátní flóry a fauny, která se zde nachází.

Karteros je také vyhlášen svou bohatou gastronomií. Místo nabízí širokou škálu tradičních řeckých tavern a restaurací, kde si můžete vychutnat autentická řecká jídla a pokrmy připravené z čerstvých mořských plodů a místních surovin. Nikdo neodjede domů s prázdným žaludkem!

Pokud hledáte ideální letní dovolenou plnou slunce, přírody, historie a skvělého jídla, Karteros na Krétě je pro vás to pravé místo. Tento ráj na zemi vás ihned pohltí svou atmosférou a učaruje vás svou krásou. Takže neváhejte a zažijte nezapomenutelnou dovolenou na ostrově Kréta v oblasti Karteros.


Ubytování Řecko Kréta Karteros


Karteros je krásný městečko na ostrově Kréta v Řecku. Nachází se nedaleko letiště v Heraklionu a je ideálním místem pro ty, kteří hledají klidné a příjemné místo pro dovolenou. Nabízí mnoho možností ubytování, které splňují potřeby turistů všech věkových kategorií.

Mezi nejpopulárnější možnosti ubytování v Karterosu patří apartmány a hotely. Většina hotelů má pohodlné pokoje s klimatizací a balkonem s výhledem na moře. V okolí hotelů jsou často bary a restaurace, které nabízí tradiční řecké jídlo. Ceny ubytování se liší v závislosti na sezoně a na konkrétním hotelu, ale jsou obvykle velmi přijatelné a zajímavé pro návštěvníky, kteří chtějí ušetřit nějakou hotovost.

Další variantou ubytování je pronájem apartmánu. Ty mohou být ideální pro rodiny s dětmi nebo skupiny přátel. Většina apartmánů má kuchyňský kout, malá jídelna a terasu. Pronajímají se na týdenní nebo měsíční bázi a ceny se liší v závislosti na počtu osob a typu apartmánu. V Karterosu je spousta možností pro pronájem apartmánu, takže určitě najdete to, co hledáte.

Kromě toho nabízí Karteros také několik pěkných kempů a ubytování u moře. Ty jsou výhodné pro ty, kteří mají rádi přírodu a hledají levné ubytování s výhledem na moře. Na kempingu najdete veškeré potřebné vybavení, jako jsou sprchy, toalety a kuchyňské vybavení. Ceny pro kempy jsou nízké a obvykle zahrnují elektrickou energii a vodu.

Celkově je Karteros velmi příjemné místo pro dovolenou, nabízející řadu ubytovacích možností, které splní potřeby každého turisty. Příjemná pláž, čisté moře a krásné okolí s možností výletů pro všechny generace. Ať už si zvolíte právě ubytování v Karterosu, či přijdete pouze na výlet, určitě užijete skvělou dovolenou plnou zážitků a krásných památek.


Letenka Řecko Kréta Karteros


Kréta je opravdu nádherný a fascinující řecký ostrov, který svou jedinečnou kombinací historie, kultury a přírodních krás láká každoročně tisíce turistů. A jedním z nejoblíbenějších letovisek na ostrově je Karteros.

Karteros se nachází pouhých 7 kilometrů východně od hlavního města Kréty, Heraklionu. Je to ideální destinace pro ty, kteří hledají klidnou plážovou dovolenou s výhodou blízkosti města. Díky své poloze je Karteros perfektním výchozím bodem pro objevování okolního regionu a jeho atrakcí.

Hlavním lákadlem Karterosu je jeho nádherná pláž. Přestože je oblázková, je velmi čistá a písek je jemný. Pláž tvoří dlouhý pás, který se táhne podél krásné tyrkysové mořské vody. Je lákadlem pro milovníky slunce a moře, kteří si zde mohou užít relaxaci a koupání. Díky své rozlehlosti je dokonalým místem pro rodiny s dětmi, ale i pro ty, kteří preferují soukromí.

Turistům jsou zde k dispozici také různé vodní aktivity, jako je například potápění, šnorchlování, plavání na kajaku nebo windsurfing. Kromě toho, na pláži najdete také několik plážových barů a taveren, které nabízejí osvěžující nápoje a lahodné jídlo.

Pokud se rozhodnete strávit svou dovolenou v Karterosu, můžete si také vychutnat blízkost zajímavých historických památek. V Heraklionu můžete navštívit slavný palác Knossos, což je největší zachovalé minojské sídlo. Palác je pozoruhodný svou architekturou a slouží jako důležitá památka minojské civilizace. Dalšími atraktivními místy v Heraklionu jsou také Archeologické muzeum a historické pevnosti ve městě.

Kromě toho je Karteros také ideálním místem pro ty, kteří mají rádi přírodu a pěší turistiku. V okolí můžete navštívit soutěsky Imbros nebo Samarian Gorge, které nabízejí úžasnou scenérii a nezapomenutelné výhledy.

Pokud plánujete návštěvu Kréty a cestu do Karterosu, máte na výběr z různých možností dopravy. Nejvíce preferovanou variantou je zřejmě letecká doprava. Existuje mnoho leteckých společností, které nabízí lety do Heraklionu. Letenka do Karterosu je obvykle cenově dostupná a rychlá. Po příletu na letiště v Heraklionu můžete využít různé způsoby dopravy k dosažení vašeho cíle.

Pokud hledáte ideální destinaci pro svou dovolenou na Krétě, nemusíte hledat dál. Karteros je krásným letoviskem se všemi potřebnými vybavenostmi a blízkostí zajímavých míst, které na ostrově nabízí. A s leteckou dopravou do Heraklionu je dosažení tohoto ráje snadné a pohodlné. Neváhejte a objevte krásy řeckého ostrova Kréty!


Nejčastější dotazy a odpovědi Řecko Kréta Karteros


1. Kam lze nejlépe letět na Krétu?
Nejlepší možností je letět na letiště Heraklion, které se nachází poblíž oblasti Karteros.

2. Jak dlouho trvá let na Krétu z České republiky?
Let trvá přibližně 3,5 až 4 hodiny.

3. Jak se dostat z letiště Heraklion do Karteros?
Z letiště lze do Karterosu dojet taxíkem, pronajatým autem nebo veřejnou dopravou. Nejběžnější možností je autobus, který jezdí pravidelně mezi letištěm a Karterosem.

4. Jaké jsou možnosti ubytování v Karterosu?
V Karterosu najdete různé možnosti ubytování, včetně hotelů, apartmánů a vil. Mnoho z nich se nachází přímo u pláže.

5. Jaké jsou hlavní atrakce v Karterosu?
Hlavní atrakcí v Karterosu je krásná písčitá pláž s čistým mořem, která nabízí možnosti pro plavání, opalování a různé vodní aktivity. V blízkosti je také několik restaurací, barů a obchodů.

6. Jaké možnosti stravování jsou v Karterosu k dispozici?
V Karterosu najdete několik restaurací a tavern, které nabízejí tradiční řecká jídla, mořské plody a další speciality.

7. Jaké jsou možnosti dopravy do okolních měst nebo atrakcí na Krétě?
Z Karterosu lze snadno dostat do okolních měst, jako je Heraklion, autem nebo autobusem. Existují také turistické výlety do různých atrakcí na Krétě, jako je Knossos nebo chrám Agios Nikolaos.

8. Jaké jsou nejlepší pláže v okolí Karterosu?
Kromě písčité pláže v Karterosu je možné navštívit také nedaleké pláže jako Amnissos Beach a Kokkini Hani Beach, které jsou velmi oblíbené u turistů.

9. Jaké jsou možnosti pro sportovní aktivity v Karterosu?
Na pláži v Karterosu je možné provozovat různé sportovní aktivity, jako je plavání, potápění, windsurfing a plážový volejbal. Na pláži je také možné pronajmout vodní sportovní vybavení.

10. Jaké jsou teploty počasí v Karterosu během letních měsíců?
V letních měsících dosahují teploty v Karterosu průměrně 30-35 °C, s minimálními srážkami.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

97% našich klientů doporučuje naše služby

Nejlepší cena zaručená

Výhodné nabídky levných letů.

Získejte nejlevnější letenky do fascinujících míst světa.

Prozkoumat letenky