Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Řecko Lefkada Nikiana

Letenka Řecko Lefkada Nikiana


Pokud hledáte skvělé místo pro svou letní dovolenou, řecký ostrov Lefkada by mohl být tou správnou volbou pro vás. Tento ostrov, který se nachází na západním pobřeží Řecka, je známý svými krásnými plážemi, tyrkysovým mořem a úchvatnou přírodou. Jednou z oblíbených destinací na ostrově je obec Nikiana, která vám nabízí skvělý pobyt.

Jednou z prvních věcí, kterou musíte udělat, abyste se dostali na ostrov Lefkada, je zakoupit si letenku. Existuje mnoho leteckých společností, které nabízejí lety z různých evropských měst do letiště na Lefkadě. Mnoho letišť v blízkosti západní Evropy má přímé spojení s Lefkadou, což znamená, že se sem můžete dostat rychle a pohodlně.

Po příletu na letiště Lefkada můžete snadno dojet do obce Nikiana. Trať je asi 25 kilometrů dlouhá a může trvat přibližně 30 minut. Můžete si pronajmout auto nebo využít místní dopravu, dle vaší preference. Ať už se rozhodnete jakkoli, cesta do obce Nikiana vám nabídne úchvatné výhledy na moře a okolní krajinu.

Nikiana je malebná rybářská vesnice s tradiční řeckou atmosférou. Má malebný přístav s modrými a bílými loďkami, které se pohupují na vlnách. V obci najdete také mnoho útulných tavern, kde si můžete vychutnat čerstvé ryby a další tradiční řecké speciality. Pro milovníky vodních sportů je k dispozici mnoho možností pro šnorchlování, potápění a surfování.

Pokud jste příznivcem přírody, neměli byste vynechat návštěvu jedné z nejznámějších pláží Nikiany, Agios Ioannis. Tato pláž se nachází asi 2 kilometry od obce a je známá svými dlouhými písečnými plážemi a jemným pískem. Agios Ioannis je také oblíbenou pláží pro surfaře díky svému větrnému podnebí. Bazénem tichého moře a zelených hor v pozadí je toto místo skutečně ohromující.

Dalším místem, které byste měli navštívit, je malebná vesnice Katouna, která se nachází nad obcí Nikiana. Tato vesnice vám nabídne autentickou řeckou atmosféru a úchvatné výhledy na okolní ostrovy.

Celkově lze říct, že návštěva Nikiany na ostrově Lefkada je skvělým výběrem pro letní dovolenou. Malebná atmosféra, úchvatné pláže a přátelští místní lidé vás přivítají a užijete si zde nezapomenutelný pobyt. A s leteckou spojeností do Lefkady, je nyní snadnější než kdy jindy dosáhnout tohoto skvostného místa v Řecku.


Ubytování Řecko Lefkada Nikiana


Řecký ostrov Lefkada je velice oblíbeným turistickým cílem pro tisíce návštěvníků z celého světa. Jeho břehy obklopují tyrkysové vody, pláže s jemným pískem či oblázky a výhledy na pohoří, které se vypínají do dálky. Jedno z nejoblíbenějších míst k ubytování na Lefkadě je Nikiana, které se nachází na severovýchodě ostrova.

Nikiana je vesnice ležící na východním pobřeží Lefkady. Kromě nádherné přírody nabízí turistům i velké množství ubytování. Najdete zde například hotely, apartmány a privátní domy. Pokud hledáte něco klidného, u domečku či apartmánu provedou pro vás mnoho práce v potěšení a mohou Vám nabídnout spoustu doplňkových služeb.

Navštívení Nikiany ocení především ti, kteří nehledají turistický ruch, naopak touží po klidu a odpočinku. Přímo v obci je několik malých nadýchaných pláží, které Vám poskytnou potřebné soukromí a klid. Zároveň se zde můžete vydat na pěknou procházku a požít všechno krásy ostrova.

Při výběru ubytování v této oblasti můžete využít širokou škálu nabídek. Vzhledem k tomu, že se jedná o oblíbenou turistickou oblast, najdete zde proto mnoho hotelů, které Vám nabídnou široké spektrum služeb. Většina těchto hotelů se nachází v dochozí vzdálenosti od pláže a mají k dispozici i bazén pro milovníky vodních sportů. Mezi nejpopulárnější patří hotel Porto Galini, který se nachází přímo u pláže a nabízí překrásný výhled na moře.

Pokud preferujete privátní ubytování, můžete si pronajmout jeden z mnoha apartmánů v Nikianě. Tyto apartmány se nacházejí v soukromých domech, a nabízejí Vám nejen klid a pohodlí, ale i možnost si uvařit vlastní jídla, což vám ušetří peníze za restaurace. Většina těchto apartmánů má výhled na moře nebo do údolí.

Celkově by se dalo říci, že ubytování v oblasti Nikiana Lefkada je velice pestré a nabízí vhodné možnosti pro každou cestovatelskou kategorii. Pokud hledáte dovolenou plnou klidu a pohodlí, Nikiana určitě bude tou správnou volbou pro Vás.


Dovolená Řecko Lefkada Nikiana


Každý rok se tisíce turistů vypraví na dovolenou do Řecka s jednoduchým cílem – relaxovat na slunných plážích, poznávat úchvatné památky a vychutnávat si bohatou kuchyni. A jedno z nejoblíbenějších řeckých letovisek, které tuto dokonalou dovolenou nabízí, je Nikiana na ostrově Lefkada.

Nikiana je malebné přímořské městečko, které se nachází na východním pobřeží ostrova Lefkada. Svoji populárnost si získalo díky svému klidnému prostředí, čistému moři a úžasným plážím. Můžete se těšit na středomořské počasí se slunnými a teplými léty, a to vše doplněné relaxací na pláži s výhledem na křišťálově čistou vodu.

Hlavní pláž v Nikianě je písečná a pozvolně se svažuje do moře, což je ideální pro rodiny s dětmi. Na pláži najdete většinu potřebných vybavení, jako jsou lehátka a slunečníky, a okolí je tiché a klidné. Pokud si přejete trochu více soukromí, můžete se vydat na menší a odlehlé pláže v okolí, které jsou často opuštěné a nabízejí úžasný klid pro vaši relaxaci.

Navíc městečko Nikiana je skvělou základnou pro objevování krás ostrova Lefkada. Můžete se vydat na procházku úzkými uličkami města, kde najdete různé obchody se suvenýry, restaurace a kavárny. V blízkosti se nachází také tradiční rybářské přístavy, kde si můžete vychutnat čerstvé ryby a mořské plody.

Pokud se rozhodnete prozkoumat okolní přírodu, nezapomeňte navštívit úchvatnou hlubokou soutěsku Agia Kyriaki. Můžete se vydat na pěší turistiku až k jejímu vrcholu, odkud se vám naskytne dechberoucí výhled na okolní krajinu a modré moře. Pokud máte rádi vodní sporty, na ostrově Lefkada je také možnost vyzkoušet si potápění, windsurfing nebo jachting.

Pokud máte rádi historii a kulturu, nedaleko od Nikiany se nachází mnoho zajímavých památek. Například antické archeologické naleziště Nidri nebo hrad Agia Maura jsou skvělými místy k návštěvě.

Dovolená v Nikianě na ostrově Lefkada nabízí dokonalou kombinaci relaxace na pláži, poznávání přírodních krás a objevování historických památek. Během svého pobytu se můžete cítit jako v ráji s výhledem na křišťálově čisté moře a dobytí řecké kuchyně, která vám dodá nové energie. Ať už se chystáte na romantickou dovolenou nebo rodinný výlet, Nikiana je ten správný výběr.


Nejčastější dotazy a odpovědi Řecko Lefkada Nikiana


1. Jak se dostat na ostrov Lefkada?

K nejbližším letištím na Lefkadě patří letiště Preveze-Aktion a letiště v Korfu. Zejména z Preveza je možné se dostat na Lefkadu trajektem, který jezdí mezi Prevezou a městem Nidri na Lefkadě.

2. Jaké jsou nejlepší pláže v Nikiane na ostrově Lefkada?

Mezi nejlepší pláže v Nikiane patří Agios Ioannis Beach, Pefkoulia Beach a Kathisma Beach. Všechny tyto pláže nabízejí krásný písek, průzračnou vodu a mají částečný nebo úplný stín.

3. Jaký je nejlepší čas na návštěvu Nikiany na ostrově Lefkada?

Nejlepší čas na návštěvu Nikiany a Lefkady je obvykle od května do září, kdy jsou teploty příjemné a stopy deště jsou minimální. Město je však otevřené celoročně, takže pokud preferujete klidnější atmosféru, můžete sem přijet i mimo hlavní sezónu.

4. Jaké jsou nejlepší restaurace v Nikianě?

V Nikianě existuje několik skvělých restaurací a tavern, kde si můžete vychutnat tradiční řeckou kuchyni. Mezi nejlepší restaurace v Nikianě patří Taverna Spiridakos, Taverna Akrotiri a Restaurant Olive.

5. Jaké aktivity a atrakce lze podniknout v Nikianě?

V Nikianě a jejím okolí je možné podniknout různé aktivity, jako je například plavání, potápění, windsurfing nebo jízda na kajaku. Můžete také navštívit město Lefkas, které je vzdálené asi 10 km od Nikiany, se svým malebným přístavem, úzkými uličkami a pevností.

6. Jaký je průměrný rozpočet na dovolenou v Nikianě?

Průměrný rozpočet na dovolenou v Nikianě se může lišit v závislosti na ubytování, stravování a aktivitách. Nicméně, obecně platí, že cenová hladina v této oblasti je nižší než na některých jiných řeckých ostrovech. Na stravování a ubytování byste měli rozpočít přibližně 50-100 EUR za den.


Počasí Řecko Lefkada Nikiana


Lefkada, jedno z nejkrásnějších řeckých ostrovů, je pro turisty oblíbeným cílem kvůli svému překrásnému počasí. A jedno z nejúžasnějších míst na ostrově, Nikiana, je ideálním místem, kde si můžete užívat slunečné a teplé dny.

Lefkada je známá svými dlouhými a krásnými plážemi s tyrkysovým mořem. Nikiana, ležící na východním pobřeží ostrova, není výjimkou. Tato malebná vesnice nabízí návštěvníkům úchvatné písečné pláže a klidnou atmosféru.

Letní počasí na Lefkadě je obecně teplé a slunečné. Mírné zimy se střídají s horkými lety a od června do září je počasí ideální pro koupání a odpočinek na pláži. Teploty se během těchto měsíců pohybují kolem 30°C. Mořská teplota je příjemná a dosahuje až 25°C, což je skvělý důvod, proč se do vody ponořit a prozkoumat podvodní svět.

Nikiana je obklopena zelenými horami, které poskytují úžasné kulisy a krásný výhled na pobřeží. Tento kouzelný koutek nabízí návštěvníkům také řadu vodních sportů, jako je windsurfing nebo jachting, které jsou velmi populární mezi turisty.

Pokud plážování není vaší nejoblíbenější aktivitou, Lefkada vám nabízí další možnosti. Prozkoumejte horské vesnice nebo se vydajte na výlet na pohoří Skaros, které je proslulé svými malebnými vodopády. Můžete si také pronajmout auto a projet se po ostrově, abyste objevili jeho skryté poklady a nádherné scenérie.

Lefkada a její vesnice Nikiana jsou také bohaté na tradiční řeckou gastronomii. Užijte si skvělou čerstvou rybu a mořské plody v jedné z mnoha místních restaurací, které nabízejí autentická řecká jídla. Nezapomeňte si vychutnat také slavný řecký salát s fetou a olivami!

Celoročně příjemné a slunečné počasí v Nikianě na ostrově Lefkada je ideální pro dovolenou. Ať už hledáte klidné opalování na pláži nebo dobrodružství při objevování turistických atrakcí, Nikiana vám nabídne nezapomenutelné zážitky. Zažijte přírodu, kulturu a všechny krásy, které Lefkada a Nikiana mají k dispozici!


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

97% našich klientů doporučuje naše služby

Nejlepší cena zaručená

Výhodné nabídky levných letů.

Získejte nejlevnější letenky do fascinujících míst světa.

Prozkoumat letenky