Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Šalamounovy ostrovy Santa Isabel Island

Nejčastější dotazy a odpovědi Šalamounovy ostrovy Santa Isabel Island


1) Jak se dostanu na ostrov Santa Isabel Island?
Odpověď: Nejbližší mezinárodní letiště je v městě Honiara na sousedním ostrově Guadalcanal. Z Honiary je možné se dopravit lodí nebo malým letadlem na Santa Isabel Island.

2) Jaké jsou nejlepší místa k navštívení na Santa Isabel Island?
Odpověď: Na ostrově Santa Isabel Island je mnoho atrakcí, které stojí za návštěvu. Mezi nejoblíbenější patří Mas pages - nádherná pláž s tyrkysově modrou vodou, skalní formace Maravagi a jeskyně velkých vln.

3) Které aktivity jsou možné na Santa Isabel Island?
Odpověď: Na ostrově Santa Isabel Island je možné se věnovat různým aktivitám, jako je potápění, šnorchlování, rybaření, trekování nebo jízda na kajaku. Lze také navštívit místní vesnice a poznat místní kulturu.

4) Které pláže jsou nejlepší k odpočinku na Santa Isabel Island?
Odpověď: Kromě pláže Mas pages, která je oblíbená pro svou krásu, také stojí za návštěvu pláže Gavutu a Nanggamu.

5) Jaké ubytování je dostupné na Santa Isabel Island?
Odpověď: Na Santa Isabel Island se nacházejí různé druhy ubytování, včetně hotelů, penzionů a bungalovů. Ve většině případů je možné rezervovat ubytování předem přes rezervační portály.

6) Existují na Santa Isabel Island bankomaty?
Odpověď: Na ostrově Santa Isabel Island jsou jen omezené možnosti vybírat hotovost. Doporučuje se mít dostatečnou hotovost s sebou před cestou na ostrov.

7) Je na Santa Isabel Island dostupné veřejné dopravní spojení?
Odpověď: Veřejné dopravní spojení na ostrově je omezené, ale je možné se dopravit mezi vesnicemi pomocí minibusů nebo pronajatých vozidel.

8) Lze na Santa Isabel Island najít restaurace a obchody?
Odpověď: Ve větších vesnicích na ostrově Santa Isabel Island jsou některé restaurace a obchody, ale nabídka je omezená a je doporučeno mít dostatek jídla a pití s sebou.


Letenka Šalamounovy ostrovy Santa Isabel Island


Santa Isabel Island je druhým největším ostrovem Šalamounových ostrovů, které se nacházejí v Tichém oceánu poblíž Papuy Nové Guineje. Tento ostrov je mezi cestovateli stále relativně málo známý, což z něj činí skutečný skrytý klenot.

Santa Isabel Island je známý svou překrásnou přírodou a nádhernými plážemi. Ostrov je plný tropických deštných lesů, které nabízejí ohromující množství exotické flóry a fauny. Zde můžete objevovat pestrou škálu druhů rostlin a zvířat, včetně vzácných endemických druhů, které se vyskytují pouze na ostrově Santa Isabel.

Pro ty, kteří se zajímají o potápění a šnorchlování, je Santa Isabel Island ideálním místem. Korálové útesy v Červeném moři jsou domovem ohromujícího množství živočichů, včetně pestrobarevných ryb, mořských želv a dokonce i žraloků. Nezapomeňte navštívit i zatopený vulkán, který je ve skutečnosti největším zatopeným sopečným kráterem na světě. Je to magické místo, které nutí návštěvníky obdivovat sílu přírody.

Pokud jde o historii, Santa Isabel Island je také fascinující. Místní obyvatelé jsou potomky původních kmenů, které tu žijí již tisíce let. Jejich kultura a tradice jsou stále živé a můžete se setkat s mnoha lidmi, kteří vám rádi sdělí příběhy svého lidu a ukážou vám jejich tradiční zvyky. Pravidelně se na ostrově konají tradiční tance a ceremonie, které jsou nezapomenutelným zážitkem pro každého návštěvníka.

Pokud plánujete návštěvu Santa Isabel Island, doporučuje se letět do hlavního města ostrova, Buala. Tento ostrov však nemá přímé lety z mezinárodních letišť. Nejbližší mezinárodní letiště se nachází v Papui Nové Guineji a další možností je letět do ostrova Crocodile, který je propojen trajektem s ostrovem Santa Isabel.

Pokud vás láká dobrodružství a toužíte po odpočinku na krásných plážích a prozkoumání exotické přírody, není Santa Isabel Island tuším volbou. Jde o ideální místo pro milovníky přírody, potápění a poznávání nových kultur. Každý, kdo sem zavítá, si zde vytvoří nezapomenutelné vzpomínky a bude chtít přijet znovu.


Počasí Šalamounovy ostrovy Santa Isabel Island


Santa Isabel Island je jednou z největších ostrovů Šalamounových ostrovů, které jsou součástí státu Šalamounské ostrovy v jižní části Tichého oceánu. Tento ostrov se nachází přibližně 165 kilometrů severně od hlavního města státu, Honiary, a je obklopen Korálovým mořem.

Klima na Santa Isabel Island je typické pro tropické oblasti. Celkově je ostrov vlhký a má tropické monzunové podnebí. Roční průměrná teplota se pohybuje kolem 25 °C a minimální teploty zřídka klesají pod 20 °C. Nejteplejším obdobím je mezi prosincem a březnem, kdy průměrné teploty mohou stoupat až na 30 °C. Nejchladnější období je mezi červnem a srpnem, kdy teploty mohou klesat na 18 °C.

Srážky na ostrově jsou poměrně vysoké a rovnoměrně se rozdělují po celý rok. Největší množství srážek se očekává v období od listopadu do března, což je souvislé s dešťovým obdobím, zatímco období od června do září je obecně sušší.

Díky své poloze ve východní části Tichého oceánu se Santa Isabel Island může někdy potýkat s tropickými cyklony a bouřemi. Největším nebezpečím jsou přívalové deště a silné větry, které mohou způsobit záplavy a erozi. Z tohoto důvodu je důležité, aby obyvatelé a turisté dodržovali varování a instrukce ohledně bezpečnosti během bouří.

Místní obyvatelé Santa Isabel Island jsou často závislí na zemědělství a rybolovu jako hlavním zdroji obživy. Klima na ostrově je příznivé pro pěstování různých plodin, včetně banánů, kokosových ořechů, kávy a kakaa. Nedotčené pláže a podmořský svět také lákají rybáře a milovníky vodních sportů.

Navštívit Santa Isabel Island je zážitek, který umožňuje poznat unikátní kulturu a přírodu Šalamounských ostrovů. Přestože počasí může být proměnlivé a místy nepředvídatelné, návštěvníci se mohou těšit na krásné pláže, pestrý podmořský život a přátelské přijetí místních obyvatel.


Ubytování Šalamounovy ostrovy Santa Isabel Island


Santa Isabel Island na Šalamounových ostrovech je úchvatným místem s bohatou historií a kulturou. Tato nádherná ostrovní destinace láká turisty z celého světa nabídkou úžasného ubytování.

Turisté mohou v Santa Isabel Island najít velký výběr ubytování, které je šité na míru jak pro rodiny s dětmi, tak pro sólo cestovatele. Rekreační domy jsou k dispozici v různých cenových kategoriích a splňují požadavky všech typů cestovatelů.

Pro ty, kteří si chtějí užít více soukromí a ticho, nabízí se ubytování v pobřežních vesničkách. Tyto vesničky se nacházejí v blízkosti pláží a nabízejí útulné bungalovy s vlastní kuchyní a koupelnou. Tyto ubytování zajišťují dokonalou rovnováhu mezi exotickým zážitkem a komfortem.

Pro rodiny s dětmi a skupiny cestovatelů, kteří hledají více pohodlnosti, jsou k dispozici apartmány a vily s více ložnicemi. Tyto luxusní domy jsou plně vybaveny a mají k dispozici bazény a další prvotřídní vybavení.

Kromě toho jsou k dispozici i hotely, které se nacházejí v centru města a nabízejí pohodlné a moderní ubytování. Tyto hotely poskytují turistům vysokou úroveň služeb a výběr zařízení, jako jsou restaurace, bary, fitness centra a mnoho dalšího.

V Santa Isabel Island si můžete užít mnoho aktivit, jako jsou potápění, šnorchlování, rybaření, surfování, turistika a prohlídky památek. Výběr ubytování záleží na Vašich potřebách a rozpočtu.

Celkově řečeno, Santa Isabel Island je ideálním místem k odpočinku a užití si exotické destinace, která nabízí mnoho příležitostí k zábavě a relaxaci. Zde si každý turista najde to, co hledá a ubytování na této nádherné ostrově si užije plnými doušky.


Dovolená Šalamounovy ostrovy Santa Isabel Island


Santa Isabel Island je jedním z největších ostrovů v Šalamounových ostrovech v Tichém oceánu. Leží kolem 150 kilometrů severovýchodně od hlavního města Šalamounových ostrovů, Honiary. Ostrov je přístupný pouze lodí nebo malým vnitrostátním letadlem z Honiary.

Santa Isabel Island je nádherným tropickým rájem, který nabízí návštěvníkům nezapomenutelný zážitek. Ostrov je bohatý na přírodu, dlouhé bílé písečné pláže a korálové útesy, které lákají potápěče a šnorchelaře z celého světa.

Jednou z nejznámějších atrakcí na Santa Isabel Island je Kranket Island. Tato malá ostrůvek se nachází nedaleko pobřeží a je oblíbeným místem pro pikniky a relaxaci. K dispozici je také restaurace a bar, kde si můžete vychutnat čerstvé mořské plody.

Dalším oblíbeným místem je Umbukum Beach. Tato pláž je známá svými palmami a jemným pískem. Můžete zde relaxovat na slunci, koupat se v čisté vodě oceánu nebo si zapůjčit kajak a objevovat pobřeží. Na pláži se nachází několik malých stánků, kde si můžete koupit občerstvení a suvenýry.

Pro ty, kteří mají rádi dobrodružství, je ideální volbou skanzen v Marau Sound. Tento skanzen nabízí návrat do minulosti, kdy původní obyvatelé ostrova žili v tradičních domovech a provozovali rybolov a loďařství. Můžete se setkat s místními obyvateli a zjistit více o jejich kultuře a životním stylu.

Další zajímavou aktivitou je procházka do vnitrozemí ostrova, kde můžete objevit nepřeberné množství deštného pralesa a úchvatnou flóru a faunu. Místní průvodci vám rádi ukážou nejlepší místa a sdělí vám zajímavosti o ostrově.

Nezapomeňte si také vychutnat místní kuchyni. Šalamounská kuchyně je typická pochoutkami jako jsou čerstvé mořské plody, kokosový krém a tropické ovoce. Můžete si vychutnat tradiční jídla v místních restauracích nebo si koupit čerstvé suroviny na trzích a udělat si vlastní piknik na pláži.

Dovolená na Santa Isabel Island je skvělým způsobem, jak si odpočinout a načerpat síly v nádherném tropickém prostředí. Určitě stojí za to vyzkoušet a objevit krásy tohoto ostrova v srdci Šalamounových ostrovů.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

97% našich klientů doporučuje naše služby

Nejlepší cena zaručená

Výhodné nabídky levných letů.

Získejte nejlevnější letenky do fascinujících míst světa.

Prozkoumat letenky