Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Španělsko Asturie

Nejčastější dotazy a odpovědi Španělsko Asturie


1. Jaké jsou nejznámější památky v Asturii?
V Asturii je mnoho památek, mezi nejznámější patří Oviedo s katedrálou svatého Salvátora a královským palácem, Gijón s římskou pojizerskou promenádou a pláží San Lorenzo a San Juan de la Arena s centrem pro návštěvníky Linares.

2. Jaké jsou hlavní turistické destinace Asturie?
Mezi hlavní turistické destinace Asturie patří horské oblasti Picos de Europa, rybářská vesnice Cudillero, prales Monte Cerrao a pláže La Concha de Artedo a Gulpiyuri.

3. Kdy je nejlepší čas navštívit Asturii?
Nejlepší čas na návštěvu Asturie jsou měsíce od dubna do září, kdy jsou teploty příjemné a méně srážek. Nicméně, Picos de Europa je známý svými prudkými změnami počasí, takže je třeba být připraven na špatné počasí kdykoliv v roce.

4. Jaká je místní kuchyně v Asturii?
Místní kuchyně v Asturii je velmi bohatá, ale je známá především pro své ryby a mořské plody, jako jsou arroz con marisco (pilaf se školky), xarda (sleď) a berberechos (duté třenice). Dále se v Asturii podávají národní pokrmy jako cachopo (plněný a obalený řízek), fabada asturiana (fazole s klobásou a uzenými masy) a casadielles (sladký koláč s mandlemi).

5. Jaké jsou nejlepší pláže v Asturii?
V Asturii je mnoho krásných pláží, ale mezi nejlepší patří Playa de Barro, Playa de Gulpiyuri, Playa de Torimbia a Playa de Vega. Tyto pláže jsou idealní pro surfování a koupání v příjemném moři.

6. Jak se dostanu do Asturie?
Letecky se lze do Asturie dostat přes letiště Asturie, které leží asi 40 km od Ovieda. Dále je možné cestovat autobusem nebo vlakem z Madridu, Barcelony nebo Bilbaa. Pokud cestujete vlastním vozem, je nutné počítat s průjezdním povolením pro oblast Picos de Europa.

7. Kde si mohu koupit místní suvenýry v Asturii?
Místní suvenýry v Asturii se zaměřují na řemesla jako je keramika, kovářství a tkaní. Nejlepší místa pro nákup suvenýrů jsou tradiční trhy a obchody v Oviedu a Gijónu a také stánky na místech turistického zájmu, jako jsou Pamukkale a Covadonga.


Ubytování Španělsko Asturie


Asturie je jeden z regionů Španělska, který je známý svým neuvěřitelně krásným pobřežím Atlantského oceánu a horami v nitru země. Turisté z celého světa přijíždějí do Asturie, aby si vychutnali její zvlněné krajiny, zelené údolí a tradiční vesnice v horách. Pokud plánujete návštěvu této oblasti, budete potřebovat ubytování, ale nevíte, co všechno si můžete vybrat. V tomto článku se podíváme na několik možností ubytování, které můžete v Asturii najít.

Horské chaty

Pokud máte rádi dobrodružství a chcete se setkat s přírodou Asturie z blízka, měli byste zvážit ubytování v horských chatách. Tyto útulné chaty se nacházejí v nejkrásnějších koutech hor a nabízejí vám nezapomenutelný zážitek. Pro ty, kdo chtějí užít si turistiku a horské túry, je to ideální volba. Tyto chaty jsou obvykle vybaveny kuchyní a více než dostatečným množstvím paliva na topení, takže se budete cítit jako doma. Je však třeba upozornit na to, že k tradičním horským chatám se dostanete pouze pěšky, takže vás čeká pěkný výšlap po okolních kopcích.

Hotele

Asturii nabízí také mnoho luxusních a příjemných hotelů, které si můžete zamluvit. Tyto hotely nabízejí pohodlné a plně vybavené pokoje, restauraci s regionálními specialitami, bazén a wellness centrum. Pokud hledáte luxusní pobyt v Asturii, pak je tato volba pro vás tou správnou.

Hostely

Pokud hledáte cenově dostupnější možnost, můžete se rozhodnout pro ubytování v hostelech. Tyto hostely jsou perfektní pro cestovatele, kteří zůstanou v Asturii jen několik dní a hledají cenově dostupné ubytování. Většinou nabízejí dvoulůžkové pokoje se sdílenou koupelnou a společnou kuchyní nebo jídelnou. Některé hostely také nabízejí bezplatné snídaně a turistické informace pro své hosty.

Apartmány

Pokud hledáte něco mezi hotelem a hostelem, můžete se rozhodnout pro pronájem apartmánu. Tyto apartmány jsou ideální pro větší skupiny nebo rodiny, kteří hledají větší soukromí a nezávislost. Většinou nabízejí plně vybavenou kuchyň a obývací pokoj s pohodlným nábytkem. Některé apartmány jsou také vybaveny balkonem nebo terasou s výhledem na okolní hory a pobřeží Atlantského oceánu.

Kempy

Pokud máte rádi kempování, Asturie má pro vás několik ideálních míst, kde můžete svůj stan postavit. Některé kempy se nacházejí v malebné horské oblasti a nabízejí zázemí pro kempování a grilování. Další se nacházejí v blízkosti pláží a nabízejí možnost koupání v oceánu a slunečení se na pláži. Většinou jsou tyto kempy dobře vybavené a nabízejí kiosek s potravinami a nápoji, sdílené toalety a sprchy a další potřebné vybavení pro kempování.

Jak můžete vidět, Asturie nabízí rozmanité možnosti ubytování pro cestovatele s různými preferencemi. Bez ohledu na to, zda hledáte luxusní hotel, útulný apartmán, nebo jednoduchý hostel, v Asturii určitě najdete to pravé pro vás. Ať už se rozhodnete pro jakoukoli možnost, nemůžete si nechat ujít krásu této úžasné oblasti Španělska.


Počasí Španělsko Asturie


Asturie, krásná region s bohatou historií, se nachází v severozápadním Španělsku. Tento malebný region je obklopen Keltickým mořem a přírodními horami, což mu dodává jeho jedinečný charakter. Asturie je také známá svým proměnlivým počasím, které má vliv na krajinu a život zdejších obyvatel.

Asturijské počasí je ovlivňováno svým pobřežním umístěním a přítomností hor, což vytváří rozmanité mikroklima po celém regionu. Nejpoužívanější termíny pro popis počasí v Asturii jsou: "la mar", která odkazuje na moře, a "la montaña", která se vztahuje k horám.

Díky svému pobřežnímu umístění Asturie zažívá hojnost srážek během celého roku. Déšť zde není neobvyklý a region je často označován jako jedno z nejdeštivějších míst ve Španělsku. To však o nic zas tak úplně špatného není, protože přispívá ke zelené krajině, kterou Asturie takovou proslavila. Více než stotisíc hektarů území Asturie je chráněno jako přírodní rezervace, kde se nachází mnoho přírodních parků, jenž zaručují zachování této flóry a fauny.

Během jarních a letních měsíců je počasí v Asturii často vlhké a mírné. Průměrné teploty se pohybují kolem 20 stupňů Celsia, ale mohou být nižší nebo vyšší v závislosti na aktuálních podmínkách. Léto je období, kdy se do Asturie sjíždějí turisté, aby si užili příjemných teplot a prozkoumali pláže regionu.

Podzim je pak období, kdy přichází deštivé a mlhavé dny. Suchými měsíci, které začínají v prosinci a pokračují do března, se pak nazývají "veranillo del membrillo", což je příjemné období, během kterého jsou teploty mírné a slunce září na obloze.

Asturie je také známá svým mlhavým počasím, které vytváří tajemnou atmosféru. Mlhavé ráno jsou častým jevem v Asturii a dodává krajině další rozměr. Je to také důvod, proč je Asturie známá svými úchvatnými výhledy a malebnými obrazy.

Asturie je zemí kontrastů v mnoha ohledech a počasí je bezpochyby jedním z nich. Je to však právě toto proměnlivé počasí, které dává Asturii její jedinečný charakter a důvod, proč tuto oblast odlišuje od ostatních míst ve Španělsku.

Pokud se chystáte na návštěvu Asturie, mějte na paměti, že byste se měli připravit na různé typy počasí. Ať už jde o slunečné počasí, déšť nebo mlhu, Asturie vás přivítá s otevřenou náručí a nabídne vám příležitost objevit její bohatou kulturu, nádhernou krajinu a vstřícné obyvatelstvo.


Dovolená Španělsko Asturie


Dovolená Španělsko Asturie – oáza přírody a kultury

Letecký pohled na horské vrcholky, serpentinové cesty protkávající zelené údolí a malebná mořská pobřeží – to vše nabízí dovolená v regionu Asturie ve Španělsku. Tato oblast se nachází na severozápadě země a je známá svou neporušenou přírodou, kulturním dědictvím a tradičním gastronomickým nabídkou.

Asturie je rájem pro milovníky outdoorových aktivit. Oblast je známá svými národními parky, horskými stezkami a vodopády, které lákají turisty z celého světa. Návštěvu Santuario de Covadonga, které se nachází v Národním parku Picos de Europa, zkrátka nelze vynechat. Toto krásné poutní místo se nachází u jezera Covadonga a je zde možné si prohlédnout mnoho historických památek a překrásný výhled na horu Cares.

Asturie nenabízí pouze horská dobrodružství, ale také úchvatné pláže nekonečného písku. Přímořská města, jako je například Gijón a Oviedo, lákají návštěvníky svými písečnými plážemi a různými vodními sporty. Produkce mořských plodů je v Asturii velmi bohatá, a proto neváhejte ochutnat místní specialitu – čerstvé mořské plody a ryby.

Kromě svých přírodních krás nabízí Asturie také bohatou kulturní scénu. Oviedo, hlavní město regionu, je plné historických památek, jako je katedrála San Salvador, královský palác a mnoho dalších. Město je také domovem známého divadla Teatro Campoamor, kde se každoročně koná předávání cen Princ Astúrijský.

Dalším historickým městem, které stojí za návštěvu, je Avilés. Toto malebné přístavní město je plné zrekonstruovaných historických budov a úzkých uliček, které vás přenesou do minulých časů. Navštívit můžete také místní muzea, jako je Muzeum historie Avilés.

Asturie je také známá svou tradiční gastronomií. Jednou z nejznámějších specialit je fabada asturiana, což je hustá polévka s fazolemi, šunkou, klobásou a dalšími surovinami. Dalšími typicky asturijskými jídly jsou cachopo (smažený řízek plněný šunkou a sýrem), críbianes (křehké placky z obilné mouky) a, samozřejmě, cider – tradiční ovocný alkoholický nápoj vyráběný z jablek.

Dovolená v Asturii je tedy skvělou volbou pro ty, kteří hledají kombinaci malebné přírody, kulturního dědictví a gastronomických zážitků. Bez ohledu na to, zda máte rádi horskou turistiku, relaxaci na pláži nebo poznávání historických měst, Asturie vám poskytne vše, co potřebujete pro dokonalou dovolenou.


Letenka Španělsko Asturie


Asturie, jedna z nejkrásnějších španělských provincií, se nachází na severu země a nabízí nádhernou kombinaci hor, moře a bohaté historie. Tato oblast je známá svou ohromující přírodou, autentickou kulturou a rozmanitou architekturou, což ji činí ideálním cílem pro cestovatele hledající unikátní zážitky.

Pokud plánujete návštěvu Asturie, prvním krokem je sehnat letenku. Dobrou zprávou je, že existuje mnoho leteckých společností nabízejících lety do této oblasti. Nejbližším letištěm je Letiště Asturias, které se nachází asi 15 km od hlavního města Ovieda, a nabízí pravidelné lety ze španělských i mezinárodních destinací.

Pokud hledáte levnou letenku do Asturie, doporučuje se plánovat svou cestu mimo dobu hlavní turistické sezóny. Od května do září je oblast velmi oblíbená a letenky mohou být dražší. Naopak, cestování na jaře a na podzim nabízí nižší ceny letenek a méně turistů, takže si můžete více užít autentickou atmosféru Asturie.

Asturie láká návštěvníky především svým přírodním bohatstvím. Tato oblast je známá svými majestátními horami a malebnými vesnicemi. Národní park Picos de Europa je největším a nejvýznamnějším přírodním parkem v Asturii a nabízí nádherné výhledy a možnosti pro horskou turistiku. Pro ty, kteří preferují moře, jsou tu také nádherné pláže, které přilákají milovníky surfingu i milovníky relaxace na slunci.

Nicméně, příroda není jediným lákadlem Asturie. Historická města, jako je Oviedo, Gijón a Avilés, nabízejí bohatou síť památek a starobylé architektury. Oviedo, hlavní město provincie, je známé svou gotickou katedrálou a krásnými historickými uličkami. Gijón, přímořské město, je vyhlášené svou pláží a moderní architekturou, zatímco Avilés je známé svým starým městem a zachovalými hradbami.

V neposlední řadě, návštěva Asturie by nebyla kompletní bez ochutnání místní gastronomie. Asturie je známá svou lahodnou kuchyní, která se zaměřuje na mořské plody, čerstvý rybí a masový guláš, známý jako "fabada". Nezapomeňte ochutnat také místní tradiční drink "sidru", který je do Asturie téměř neodmyslitelný.

Vzhledem k výše uvedenému, letenka do Asturie je zaručeně dobrým rozhodnutím pro cestovatele. Tato oblast nabízí bohatý mix přírody, historie a gastronomie, který osloví každého. Ať už si vyberete horskou turistiku v národním parku nebo objevování malebných vesnic a historických měst, Asturie vám přináší nezapomenutelné zážitky a pohostinnost, která vám umožní poznat nejlepší ze Španělska.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

97% našich klientů doporučuje naše služby

Nejlepší cena zaručená

Výhodné nabídky levných letů.

Získejte nejlevnější letenky do fascinujících míst světa.

Prozkoumat letenky