Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Spojené státy americké Portland, Oregon

Nejčastější dotazy a odpovědi Spojené státy americké Portland, Oregon


1. Jaká je populace Portlandu, Oregonu?
- Podle nejnovějších odhadů je populace Portlandu, Oregonu přibližně 654 741.

2. Jaké je hlavní letiště v Portlandu, Oregonu?
- Hlavní letiště v Portlandu, Oregonu se jmenuje Letiště Portland International (PDX).

3. Jaké jsou nejpopulárnější turistické atrakce v Portlandu, Oregonu?
- Mezi nejpopulárnější turistické atrakce v Portlandu, Oregonu patří například International Rose Test Garden, Portland Japanese Garden, Powell's City of Books, Oregon Museum of Science and Industry (OMSI) a Washington Park.

4. Jaké jsou nejlepší čtvrti k ubytování v Portlandu, Oregonu?
- Některé z nejlepších čtvrtí k ubytování v Portlandu, Oregonu zahrnují Pearl District, Downtown, Nob Hill a Hawthorne.

5. Jaké jsou typické počasí a klima v Portlandu, Oregonu?
- Portland, Oregon má oceánské klima s mírnými, vlhkými zimami a teplými léty. Průměrná teplota v zimě se pohybuje kolem 7 °C a v létě kolem 25 °C. Prší přibližně 150 dní v roce.

6. Jaké jsou nejlepší restaurace a kulinářské speciality v Portlandu, Oregonu?
- Portland, Oregon je známý svou bohatou kulinářskou scénou. Mezi nejlepší restaurace patří například Le Pigeon, Pok Pok, Paley's Place, Tasty n Alder a Nong's Khao Man Gai. Místní speciality zahrnují teriyaki kuře, donuty "vudu" a pálenice kávy.

7. Jak se dostanu do centra města z letiště PDX?
- K dispozici je autobusová linka MAX Light Rail, která spojuje letiště PDX s centrem města Portlandu. Také můžete využít taxík, Uber nebo pronajmout si si auto.

8. Kde mohu nakupovat v Portlandu, Oregonu?
- Některá z nejlepších nákupních oblastí v Portlandu, Oregonu jsou Pearl District, Alberta Street, Hawthorne Boulevard a Lloyd Center.

9. Jaké jsou nejbližší přírodní parky a venkovní aktivity v Portlandu, Oregonu?
- Portland, Oregon je obklopen krásnou přírodou a nabízí různé venkovní aktivity. Mezi nejbližší přírodní parky patří Forest Park, Washington Park, Mount Tabor Park a Powell Butte Nature Park.

10. Jaké jsou dopravní možnosti v Portlandu, Oregonu?
- V Portlandu, Oregonu je k dispozici rozsáhlá síť MHD, která zahrnuje autobusy, tramvaje a light rail. Místní obyvatelé a návštěvníci také často využívají jízdu na kole nebo chodí pěšky, protože město je přátelské k cyklistům a chodcům.


Letenka Spojené státy americké Portland, Oregon


Portland, Oregon je jedním z nejvíce unikátních a oživujících měst ve Spojených státech amerických. S jeho rozmanitou kulturou, stavebními poklady a krásnou přírodou, není divu, že se stává stále populárnějším cílem pro turisty z celého světa. Ať už máte zájem o objevování místní kulinářské scény, prozkoumání krásných přírodních parků nebo nákupy v hipsterských buticích, Portland nabízí nespočet možností.

Není těžké se dostat do Portlandu díky bohatým leteckým spojením. Letenky do Portlandu jsou k dispozici ze všech hlavních mezinárodních letišť po celém světě. Pokud plánujete cestovat z Evropy, existuje mnoho přímých letů z velkých evropských měst, jako je Londýn, Paříž nebo Frankfurt. Pokud se nacházíte na východním pobřeží Spojených států, let z New Yorku, Chicaga nebo Los Angeles je snadno dostupný.

Po příletu na mezinárodní letiště v Portlandu, nebudete mít problém najít dopravu do centra města. Mezinárodní letiště Portland International Airport (PDX) je dobře propojeno s městskou hromadnou dopravou a taxi službami. Můžete si také pronajmout auto a prozkoumávat město a jeho okolí ve svém vlastním tempu.

Co se týče ubytování, Portland nabízí velký výběr hotelů, od luxusních resortů až po budgetové možnosti. Nejlepší možností je ubytovat se v centru města, kde budete mít snadný přístup ke všem atrakcím a kulturním památkám. V Portlandu si můžete vybrat mezi tradičními hotelovými řetězci nebo si zarezervovat pobyt v jednom z místních butikových hotelů, které nabízejí skvělý servis a osobní přístup.

Když se dostanete do Portlandu, nezapomeňte navštívit některé z místních ikonických památek. Pokud máte rádi umění, navštivte Portland Art Museum, které je jedno z nejstarších uměleckých muzeí na západě USA. Milovníci přírody by neměli vynechat návštěvu Washington Park, kde se nachází proslulá košíková zahrada a rozsáhlé botanické zahrady.

Jednou z největších předností Portlandu je jeho bohatá a jedinečná gastronomická scéna. Město je známé svou farmářskou kuchyní a množstvím místních farmářských trhů, kde můžete ochutnat čerstvé produkty. Navštivte slavnou oblast Alberta Street, která je domovem mnoha nezávislých restaurací s různými kuchyněmi z celého světa. Nezapomeňte si vychutnat i místní speciality, jako je slavné donutové obchody Voodoo Doughnut.

Portland je také proslulý svou místní pivní scénou. S více než 70 pivovary v okolí města, zde najdete mnoho možností pro poznávání nových chutí a stylů piva.

Celkově vzato, Portland, Oregon nabízí jedinečný zážitek pro každého návštěvníka. Bez ohledu na to, zda jste dobrodruh, milovník kultury nebo jen zvídavý cestovatel, toto město vás rozhodně nezklame. Pokud se rozhodnete navštívit Portland, nezapomeňte si zajistit letenku a připravit se na nezapomenutelnou dovolenou v jednom z nejhezčích měst Spojených států amerických.


Ubytování Spojené státy americké Portland, Oregon


Portland je jedním z nejoblíbenějších měst v Pacifiku Severozápadu Spojených států amerických. Je to město, které se vyznačuje svou bohatou kulturou, uměním, gastronomií a samozřejmě překrásnou přírodou. Pokud hledáte ubytování v Portlandu, máte spoustu možností, které vám umožní strávit svůj pobyt v tomto městě v klidu a pohodlí.

Nejprve se podívejme na centrum města. Pokud hledáte ubytování na krátkodobý pobyt, doporučujeme si zarezervovat hotel v centru města. Máte tak možnost být v těsné blízkosti nejlepších restaurací a barů a můžete si také udělat procházku do všech známých památek města. Některé z nejpopulárnějších hotelů jsou například The Nines, The Heathman, The Benson a The Paramount.

Pokud se chcete ubytovat v Portlandu na delší dobu nebo preferujete Airbnb nebo podobné platformy, máte také spoustu možností. V Portlandu je mnoho nabídek pro různé typy bytů, domů a dokonce i bungalovů.

Pokud vám to vyhovuje, můžete si pronajmout apartmán v blízkosti Downtownu, aby byl v dosahu vašeho příjmu nebo práce. Na druhé straně, pokud byste raději strávili svůj pobyt v klidné a relaxační atmosféře, doporučujeme si vyhledat ubytování v oblasti Sellwood nebo Hawthorne. Tyto oblasti nabízejí pohodlné a příjemně zařízené pokoje a apartmány, které jsou v dosahu přírodního parku Mt. Tabor.

Další dobrou volbou pro ubytování v Portlandu jsou Bed & Breakfast hotely. Tyto hotely nabízejí intimnější a relaxačnější zážitek, než klasické hotely. Kromě toho nejvíce z nich poskytují snídani, což vám ušetří náklady na jídlo během vašeho pobytu. Některé z nejlepších Bed & Breakfast hotelů v Portlandu jsou například The Lion and The Rose, The White House B&B, a The Portland's White House Inn.

Poslední možností pro ubytování v Portlandu jsou campingy. Portland je plný krásných přírodních parků a národních parků, takže pokud je váš účel návštěvy léčba "kabiny v lese," campingový pobyt bude určitě ideální pro vás. Pokud hledáte camping, kde budete mít pohodlnosti jako jsou pitné vody, elektřina a sprchy, doporučujeme vám zajistit si místo v Campground of the Giants. Pokud chcete strávit svůj čas spíše venku v oblíbených národních parcích, pak máte také k dispozici mnoho možností: Mount Hood National Forest, Columbia River Gorge National Scenic Area a také Crater Lake National Park.

Pro závěr vám přinášíme tipy, jak si zarezervovat ubytování v Portlandu:

1) Rezervujte si své ubytování s dostatečným předstihem. Mnoho míst v Portlandu je populární, zejména v letní sezóně, a ubytování se může rychle vyprodat.

2) Podívejte se na recenze ostatních hostů, kteří již byli v konkrétním hotelu nebo apartmánu.

3) Dbejte na bezpečnost. Pokud volíte Airbnb ale nevíte, zda má hostitel dobré reference, není nic špatného na tom, aby požádal majitele o ověření totožnosti.

4) Berte v úvahu polohu. Zvažte, zda chcete být v blízkosti centra města nebo raději v klidnější oblasti za městem.

Celkově vzato, v Portlandu máte spoustu možností ubytování, které si vyhoví. Chcete-li strávit svůj pobyt v klidu, blízko turistických atrakcí nebo v přírodě, Portland má pro vás možnosti, které vám nabídnou nezapomenutelný pobyt.


Dovolená Spojené státy americké Portland, Oregon


Portland, Oregon - cíl pro vaši dosud nezapomenutelnou dovolenou v Spojených státech amerických

Spojené státy americké jsou známé svými nekonečnými možnostmi a krásami. Mezi těmito krásami se nachází i město Portland, nacházející se ve státě Oregon. Portland je jedním z nejlidnatějších a nejživějších měst v Pacifickém severozápadě a slouží jako oblíbený cíl turistů z celého světa.

Jedním z důvodů, proč je Portland tak populární, je jeho nádherná příroda. Město je obklopeno horami, řekami a bujnou zelení, poskytující nepřeberné množství outdoorových aktivit. Můžete se vydat na procházku krásnými lesy, navštívit národní parky nebo se projet na kajaku na jedné z místních řek.

Portland je také známý díky svému jedinečnému urbanistickému prostředí. Má jednu z největších sítí cyklostezek ve Spojených státech a je tak ideálním místem pro cyklisty. Vychutnejte si jízdu na kole po okruhu Willamette River, který vede podél řeky a nabízí nádherné výhledy na město a přírodu.

Co se týče kultury, Portland má nepřeberné množství výstav, koncertů a festivalů. Můžete navštívit známé Portlandské umělecké muzeum, kde si prohlédnete jedinečné umělecké díla, nebo se zúčastnit místního hudebního festivalu, který každoročně přiláká tisíce návštěvníků z celého světa.

Pokud jde o gastronomii, Portland není žádnou výjimkou. Město je proslulé svým bohatým výběrem restaurací a potravinářských trhů. Vyzkoušejte přírodní potraviny a čerstvé ingredience, které najdete na místních farmářských trzích nebo se zastavte v jednom z mnoha místních food trucků, které nabízejí pokrmy z celého světa.

Jednou z hlavních turistických atrakcí v Portlandu je také známý Powell's City of Books, což je největší nezávislá knihkupectví na světě. Můžete strávit hodiny procházením regálů plných knih různých žánrů a objevovat literární poklady.

Ať už jste zájemcem o přírodu, kulturu, jídlo nebo knihy, Portland vám určitě nabídne to, co hledáte. Je to fascinující město plné příležitostí a okouzlujících zákoutí. Pokud se chystáte na dovolenou ve Spojených státech amerických, rozhodně nezapomeňte zahrnout Portland do svého itineráře.


Počasí Spojené státy americké Portland, Oregon


Portland, Oregon se nachází na pobřeží Pacifiku a je druhým největším městem v Pacifickém severozápadě. Jeho klima je poměrně vlhké a mírné, s průměrnou roční teplotou kolem 13°C.

V létě se teploty pohybují kolem 20-25°C a může být velmi slunečno a suché, s minimem srážek. Nicméně, občas mohou přijít bouře, které mohou být doprovázeny silnými dešti. V zimě jsou průměrné teploty kolem 4°C, s občasnými sněhovými srážkami a velkými množstvími deště.

Mezi podzimem a jarem může být klima v Portlandu velmi deštivé, s mnoha obdobími déšť se spoustou mlhy. Nicméně, i když je mokro, Portland je krásný, zelený a plný života.

Portland je známý svým velkým množstvím parků a zahrádek, které jsou důkazem toho, že město dokáže prosperovat i při nepříznivých podmínkách počasí. Lidé jsou zde zvyklí na chladnější klima a početné srážky, což se však neodráží na jejich pozitivním přístupu k životu.

Celkově vzato, počasí v Portlandu, Oregon je vlhké a mírné, s relativně chladnými teplotami a velkým množstvím srážek, ale i mnoha slunečnými dny. To vše vytváří ideální podmínky pro krásné parky a zahrady, pro které je Portland tak slavný.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

97% našich klientů doporučuje naše služby

Nejlepší cena zaručená

Výhodné nabídky levných letů.

Získejte nejlevnější letenky do fascinujících míst světa.

Prozkoumat letenky