Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Surinam Tumuc-Humac Mountains

Počasí Surinam Tumuc-Humac Mountains


Surinam Tumuc-Humac Mountains jsou horským pásmem nacházejícím se na hranicích Guayany a Brazílie. V této oblasti se setkávají dvě různé klimatické zóny - tropický deštný les a suchá savana.

V tropickém deštném lese v Surinam Tumuc-Humac Mountains je vlhkost vysoká a srážky jsou rozloženy nerovnoměrně po celý rok. Nejvíce srážek přichází od května do září. Teploty jsou celoročně vysoké, s průměrnou teplotou kolem 27 °C. Tento klimatický typ v kombinaci se strmými horskými svahy tvoří ideální podmínky pro rozvoj deštného lesa, který je jedním z nejbohatších ekosystémů na světě.

Na druhé straně, suchá savana v Surinam Tumuc-Humac Mountains má nižší teploty a srážky jsou omezeny na několik měsíců v roce. Období sucha začíná v srpnu a trvá až do listopadu, kdy mísí teploty vysoké okolo 30 °C s silnými větry. V této oblasti se nachází mnoho savanových travnatých plání, které jsou domovem řady druhů zvířat jako jsou kapybary, jakové, mravenečníci a sloni.

Celkově je Surinam Tumuc-Humac Mountains charakterizován jako místo s vysokou biodiverzitou a jedinečnými klimatickými podmínkami, které umožňují existenci mnoha různých ekosystémů. Pro turisty nabízí toto území mnoho příležitostí k průzkumu divočiny a k ochutnání místní kuchyně.


Letenka Surinam Tumuc-Humac Mountains


Letenka do Surinamu: Objevte krásy Tumuc-Humac Mountains

Surinam, země obklopená tropickými lesy a řekami v Jižní Americe, nabízí mnoho krás. Mezi nejzajímavější patří Tumuc-Humac Mountains, rozprostřené na hranici s Guyanou. Tuto oblast lze objevovat jen s průvodcem a letenka do Surinamu je tedy prvním krokem k objevení krás této lokality.

Tumuc-Humac Mountains jsou bohaté na faunu i floru. Zde žije několik druhů primátů (čumáčci, opice paví, kobylkáři), ale také vzácný druh krokodýla, nazvaný „brackawske“. Oblast je pokryta deštným lesem a některé druhy rostlin jsou méně známé, například rostlina „amapa“, která se hojně vyskytuje právě v této oblasti a může být užitečná pro lidskou medicínu.

Turisty lákají rovněž vodopády a řeky, které nabízejí možnost koupání a rybaření. Oblast je však extrémně divoká a turistům může být návštěva zakázána z důvodu bezpečnosti. Proto se doporučuje návštěvu této oblasti s vyhlášenou společností, která má zkušenosti s tímto typem průvodcování.

Letenky do Surinamu se dají zakoupit online a cena se pohybuje okolo 20 000 Kč. Cesta letadlem do hlavního města Paramaribo trvá zhruba 12 hodin s jedním přestupem. Po příletu do Surinamu se můžete odebrat do hotelu a poté začít plánovat návštěvu Tumuc-Humac Mountains.

Veškeré potřebné informace pro návštěvu této oblasti obdržíte od průvodce a zkušeností s cestováním do divočiny. Proto neváhejte a vydejte se na nezapomenutelný zážitek do surinamských deštných lesů.


Nejčastější dotazy a odpovědi Surinam Tumuc-Humac Mountains


1. Kde se nacházejí Surinamské Tumuc-Humac Mountains?
Surinamské Tumuc-Humac Mountains se nacházejí v jihoamerické zemi Surinam, na hranici se sousedním státem Guyana.

2. Jak vysoké jsou Surinamské Tumuc-Humac Mountains?
Surinamské Tumuc-Humac Mountains dosahují maximální výšky kolem 1 400 metrů nad mořem.

3. Jaká je přírodní rozmanitost v Surinamských Tumuc-Humac Mountains?
Tato pohoří jsou známá bohatou biodiverzitou, zahrnující rozsáhlé deštné lesy, vodopády, řeky a horské vrcholky. Nachází se zde také unikátní flóra a fauna.

4. Jsou Surinamské Tumuc-Humac Mountains přístupné turistům?
Ano, i když tyto hory nejsou příliš navštěvované turisty, je možné se sem vydat za turistickými účely. Surinamská vláda se snaží rozvíjet turistický průmysl v této oblasti a nabízí různé vyhlídkové túry a dobrodružné aktivity.

5. Jak se dostanu do Surinamských Tumuc-Humac Mountains?
Nejlepší způsob, jak se dostat do Surinamských Tumuc-Humac Mountains, je letecky do hlavního města Paramaribo a buď si pronajmout auto nebo vyhledat průvodce, který vás doveze do této odlehlé oblasti.

6. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Surinamských Tumuc-Humac Mountains?
Ideální doba na návštěvu je během suchého období od srpna do listopadu, kdy jsou teploty mírné a srážek je méně.

7. Jaká turistická aktivita je v Surinamských Tumuc-Humac Mountains nejoblíbenější?
Jednou z nejoblíbenějších turistických aktivit v Surinamských Tumuc-Humac Mountains je trekking a procházky po deštném lese. Kromě toho je také možné se vydat na rybaření, projížďky po řekách a pozorování zvěře.

8. Můžeme spatřit nějakou vzácnou zvěř v Surinamských Tumuc-Humac Mountains?
Ano, Surinamské Tumuc-Humac Mountains jsou domovem mnoha vzácných druhů zvěře, včetně jaguarů, tapírů, opic a mnoha druhů ptáků. Nicméně, kvůli jejich odlehlosti je možné, že budete muset mít štěstí, abyste některé z těchto druhů spatřili.

9. Je nutné mít zvláštní povolení k návštěvě Surinamských Tumuc-Humac Mountains?
Pro návštěvu Surinamských Tumuc-Humac Mountains není obvykle nutné mít zvláštní povolení. Nicméně, je vždy dobré mít informace o aktuálních turistických podmínkách a případně se poradit s místními průvodci.

10. Jaké je ubytování dostupné v Surinamských Tumuc-Humac Mountains?
V Surinamských Tumuc-Humac Mountains nejsou k dispozici žádné komerční hotely nebo resorty. Turisté, kteří sem přijedou, často přespávají v prostorech pro táboření nebo se ubytovávají v místních vesnicích nebo u místních průvodců.


Dovolená Surinam Tumuc-Humac Mountains


Surinam je malá země ležící v Jižní Americe, která se často přehlíží v porovnání s jinými turisticky atraktivními destinacemi v této oblasti. Nicméně, protože Surinam tvoří nejen území džungle a tropického deštného lesa, ale také část Narodního parku Tumuc-Humac Mountains, může být pro turisty unikátním dobrodružstvím.

Tumuc-Humac Mountains jsou nejvyšší horou Surinamu, která spadá do pohoří Guayana. Pohoří bylo vyhlášeno národním parkem v dubnu 1998 a slouží jako důležitá oblast pro ochranu biologické rozmanitosti této oblasti. Tumuc-Humac Mountains pokrývají území o rozloze 2 000 km² a nachází se na severovýchodě Surinamu, kde hraničí s Guyanou a Brazílií.

Narodní park je přístupný pouze pomocí letadel z Paramariba, hlavního města Surinamu. Cesty do parku jsou poměrně náročné a kombinují pěší túry a výlety po řece, takže návštěvníci musí být v dobré fyzické kondici.

Národní park Tumuc-Humac Mountains je odlehlou oblastí, kde najdeme mimo jiné řady vodopádů, koupání v pramenné vodě, neuvěřitelné krajiny, řidkou faunu a floru a úchvatné živoucí kultury - všechno to, k čemu bychom čekali od nejdříve považované kategorie „prales“. Navíc je to také důležitá oblast pro studium geologie a biologie.

V národním parku s hojné lesy a říčními koryty můžete vidět řadu druhů zvířat, mezi nimi jaguáry, tapíry, opice, roháče, papoušky, posunky, lamary a mnoho dalších. Mnoho druhů kvůli svému endemismu můžete vidět pouze tady. Příběhem zvířat a rostlin zde dává návštěvníkovi příležitost ocenit překvapivou a neobyčejnou přírodu, která roste v této nekonečné divočině.

Pro návštěvníky, kteří chtějí cestovat, aby viděli živou kulturu, národní park Tumuc-Humac Mountains nabízí možnost navštívit unikátní indiánské vesnice, kde mohou návštěvníci získat neocenitelné zkušenosti o životě a kultuře místních domorodých kmenů jako jsou Kariny, Wayanas a Tiriyo.

V oblasti narodního parku Tumuc-Humac Mountains je k dispozici několik turistických zařízení, která poskytují ubytování a stravu. Návštěvníci se mohou rozhodnout pro různé turistické aktivity, jako jsou prohlídky místních vesnic s místními indiány, pozorování zvířat, plavby po řece a překrásné vodopády.

Vzhledem k tomu, že národní park Tumuc-Humac Mountains je ještě stále poměrně neobjeveným a vzácným přírodním klenotem, je důležité dodržovat pravidla stanovená pro ochranu tohoto území. Návštěvníci by měli být ohleduplní k okolní přírodě a nechat oblast ve stejném stavu, v jakém ji našli.

Takže, jestli hledáte nové dobrodružství v neprobádaném koutě světa, nebo se chcete prostě dostat do přírody a vychutnat si smysluplný odpočinek, národní park Tumuc-Humac Mountains v Surinamu může být tou správnou destinací pro vás.


Ubytování Surinam Tumuc-Humac Mountains


Surinam Tumuc-Humac Mountains jsou jedním z nejmalebnějších a nejpanenskějších míst na světě. Nacházejí se v samotném srdci jihoamerického státu Surinamu a představují nádherný přírodní skvost, který je neodmyslitelnou součástí tohoto regionu.

Surinam Tumuc-Humac Mountains se rozkládají na území o rozloze přes 16 000 čtverečních kilometrů a jsou domovem obrovského množství fauny a flóry. Toto horské pásmo je ideálním místem pro ty, kteří hledají dobrodružství a touží zažít přírodu v její nejsilnější formě.

Ubytování v Surinam Tumuc-Humac Mountains je poměrně limitováno, protože se jedná o oblast chráněnou místními předpisy. Nicméně existuje několik možností, jak si zde užít komfortní a příjemné žití uprostřed této divoké a divoce krásné krajiny.

Jedna z možností je pobyt v tradičních horských chatách. Tyto chatky jsou vybaveny vším potřebným a nabízejí základní ubytování pro turisty. Zde můžete zažít opravdový venkovský život a vychutnat si klid a ticho tohoto nádherného místa. Chaty jsou jednoduché, ale účelně zařízené, což vám umožní pohodlné spaní a odpočinek po celodenním objevování krás tohoto horského pásmu.

Pokud preferujete luxusnější ubytování, můžete se rozhodnout pro pobyt v jednom z několika rezortů, které se nacházejí v okolí Surinam Tumuc-Humac Mountains. Tyto rezorty nabízejí vyšší standard služeb a pohodlí, a to včetně restaurací, bazénů, wellness center a dalších vybavení.

Během pobytu v Surinam Tumuc-Humac Mountains nezapomeňte využít možností, které tato oblast nabízí. Jedním z nejoblíbenějších aktivit je trekking. Surinam Tumuc-Humac Mountains poskytují nespočet tras a cest, které vám umožní objevit divokou přírodu a nádherné výhledy na okolní krajinu. Pro milovníky ptáků je tato oblast také rájem, protože zde najdete mnoho vzácných druhů endemických ptáků.

Další možností, jak si užít pobyt v Surinam Tumuc-Humac Mountains, je seznámení se s místními kulturami a tradicemi. Surinam je bohatý na etnické rozmanitosti a zdejší obyvatelé jsou milí a vstřícní. Můžete se setkat s místními kmeny a poznat jejich zvyky a rituály. Mnoho turistů zde také relaxuje a obdivuje krásu okolní přírody, čímž nabírá nové síly a energii.

Surinam Tumuc-Humac Mountains jsou domovem nepopsatelné krásy a přírodních pokladů. Ubytování v této oblasti vám umožní zažít jedinečnou kombinaci dobrodružství a pohodlí. Je to místo, které láká dobrodruhy z celého světa a nabízí nezapomenutelné zážitky. Pokud se chystáte do Surinamu, nezapomeňte zařadit Tumuc-Humac Mountains na svůj seznam a objevte jejich jedinečné kouzlo.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

97% našich klientů doporučuje naše služby

Nejlepší cena zaručená

Výhodné nabídky levných letů.

Získejte nejlevnější letenky do fascinujících míst světa.

Prozkoumat letenky