Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Tanzanie Kitulo Plateau National Park

Nejčastější dotazy a odpovědi Tanzanie Kitulo Plateau National Park


1. Je Kitulo Plateau National Park otevřený pro veřejnost?
Ano, Kitulo Plateau National Park je otevřený pro veřejnost.

2. Jaký je vstupní poplatek do parku?
V současné době není vyžadován žádný vstupní poplatek do Kitulo Plateau National Park.

3. Jaké aktivity mohu v parku podniknout?
V parku si můžete vychutnat pěší túry, pozorování ptáků, pikniky a fotografické výlety. Je zde také možnost prozkoumání okolních vesnic a setkání s místními obyvateli.

4. Jak se dostanu do Kitulo Plateau National Park?
Nejsnáze se do parku dostanete automobilem z města Mbeya, které je asi 100 km od parku. Cesta trvá přibližně 3 hodiny. Je také možné se dostat do parku autobusem z Mbeyi nebo z jiných okolních měst.

5. Kdy je nejlepší doba na návštěvu parku?
Nejlepší dobou na návštěvu parku je během deštivého období od listopadu do dubna, kdy je zde nejvíce kvetoucích rostlin. Nicméně park je otevřený po celý rok.

6. Je možné v parku kempovat?
Ano, v parku je možné kempovat na vyhrazených místech. Musíte si však vzít vlastní stan a vybavení.

7. Jsou zde v parku dostupné ubytovací možnosti?
Ano, v parku jsou dostupné ubytovací možnosti v podobě penzionů a malých hotelů. Doporučuje se však rezervovat v předstihu, protože nabídka ubytování je omezená.

8. Jaká je fauna v parku?
Kitulo Plateau National Park je známý svou pestrou faunou, která zahrnuje endemické druhy antilop, jako je případněř kolobrzdka tanzanská a genetika rodu Antidorcas. Park je také domovem pro různé druhy ptáků a motýlů.

9. Nabízí park průvodce?
Ano, v parku je možné si najmout průvodce, který vám pomůže se orientovat a poskytne vám informace o místní flóře a fauně.

10. Jaké další atrakce a památky se nacházejí v blízkosti parku?
V blízkosti Kitulo Plateau National Park se nachází Ngorongoro Crater, Serengeti National Park a Kilimandžáro, které jsou všechny populární turistické atrakce v Tanzanii.


Dovolená Tanzanie Kitulo Plateau National Park


Tanzanie je oblíbenou turistickou destinací, díky svým úchvatným přírodním krásám a bohatému životu divoké zvěře. Mezi jedno z nejpůsobivějších míst, která stojí za návštěvu, patří Kitulo Plateau National Park.

Kitulo Plateau National Park je území nacházející se v jihovýchodní Tanzanii, v regionu Mbeya. Toto národní park byl založen v roce 2005 a je jedním z nejmladších národních parků v zemi. Je to také jediné chráněné území v Tanzanii, které bylo vyhlášeno především kvůli ochraně květin a rostlin.

Národní park je známý jako "Zahrada bohů" nebo "Světský zázrak", což napovídá, jak nádherný a jedinečný je tento kout světa. Kitulo Plateau je domovem mnoha vzácných a ohrožených druhů rostlin a živočichů. Mezi nejznámější patří endemické druhy orchidejí, lilie, lobélie a několik druhů motýlů. Park je také známý svou rozmanitostí ptáků, z nichž někteří jsou migrující ptáci z Evropy a Asie.

Hlavním lákadlem pro turisty je spektakulární kvetení rostlin, které se odehrává během období dešťů od listopadu do dubna. Zde můžete spatřit nespočet barevných květů, které pokrývají celou krajinu, a umělecké malby přírody. Rostliny zde kvetou v různých barvách a tvarech, včetně růžové, fialové, bílé a žluté, což poskytuje úžasnou podívanou.

Kitulo Plateau National Park není jen rájem pro botaniky a milovníky rostlin, ale také pro všechny, kteří si chtějí užít krásu a klid přírody. Národní park nabízí několik tras pro pěší turistiku, které vám umožní prozkoumat jeho krásu a zároveň se setkat s různými druhy zvěře. Zde můžete nalézt antilopy, zebry, hyeny a mnoho dalších druhů.

Pro ty, kteří mají rádi dobrodružství, je možné se vydat na výstup na nejvyšší vrchol Kitulo Plateau nazývaný "Molemale Peak". Tento vrchol nabízí dechberoucí výhled na celý národní park a okolní krajinu.

Cesta do Kitulo Plateau National Park je sama o sobě dobrodružstvím. Území je odlehlé a dosud nepřeplněné turisty, což zajišťuje, že si zdejší příroda zachovala svou nedotčenou krásu. Nejlepší způsob, jak se sem dostat, je leteckou dopravou z Dar es Salaamu nebo Masy Mayi a odtud pokračovat autem.

Kitulo Plateau National Park je skutečným pokladem Tanzanie, který stojí za to objevit. Jeho úžasná flóra a fauna, malebné scenérie a klidná atmosféra z něj dělají ideální destinaci pro ty, kteří hledají jedinečné a nezapomenutelné zážitky v srdci africké divočiny.


Letenka Tanzanie Kitulo Plateau National Park


Kitulo Plateau National Park - tajemné území, které leží v Tanzanii na jižním okraji pohoří Mbeya. Toto území je jedno z mála míst, kde si můžete vychutnat krásu africké přírody až do detailu. Pokud hledáte nezapomenutelný zážitek, pak je Kitulo Plateau National Park tou pravou volbou. A jak se nejlépe dostat do této země divů? Samozřejmě, že letadlem!

Existuje několik společností, které nabízejí letenky do Tanzanie. Záleží na vašem rozpočtu a na tom, jakou kvalitu služeb očekáváte. Nicméně, jakmile přistanete v Tanzanii, jedte na jih a užijte si jedinečné zážitky v Kitulo Plateau National Park!

Tento park je známý především pro své rozmanité druhy květin a rostlin, které zde rostou. Je také domovem mnoha ohrožených druhů zvířat, jako jsou například zebráci, dikobrazové a plameňáci. Z vrcholů pohoří se nabízejí krásné výhledy na okolní krajinu, kde můžete sledovat řeky tokoucí pod sebou a hory, které se před vámi klenou.

Pokud máte rádi turistiku, tak Kitulo Plateau National Park je pro vás správné místo. Existuje několik stezek, které vás provedou touto nádhernou krajinou a nabízejí krásné výhledy na okolní krajiny. Pro ty, kteří hledají menší náročnost, se nabízejí i kratší procházky. Kromě toho, jsou k dispozici i vodopády a další poklady, které si můžete prohlédnout. Kitulo Plateau National Park je skvělým místem pro rodinný výlet nebo pro skupinové výlety s přáteli.

Mnoho turistů, kteří navštíví Kitulo Plateau National Park, se rozhodne zůstat zde přes noc a prožít noc na krajině obklopeni novými zvuky a vůněmi. Existuje zde několik možností ubytování - od stanování přímo na krajině pod hvězdami, přes kempování až k luxusním hotelům.

Když již navštívíte Tanzanii, rozhodně nevynechejte příležitost prozkoumat krásy Kitulo Plateau National Park. Tato oblast Totiž skýtá mnoho překvapení a divů, které se vám jinak neukážou. Takže neváhejte a lette do Tanzanie, abyste mohli prožít nezapomenutelné chvíle v Kitulo Plateau National Park!


Počasí Tanzanie Kitulo Plateau National Park


Kitulo Plateau National Park, nacházející se v jihozápadní Tanzanii, je malý, ale nádherný park, který je charakteristický vysokohorskými loukami a množstvím barevných květin. Místo je nejvíce navštěvováno během deštivé sezóny, což je období od listopadu do března, kdy se rozkvétají různé druhy květin a vytvářejí tak dokonalé scenérie. Návštěvníci se mohou těšit na růžové a bílé květiny, jako jsou například nádherné Karibia tetřívek, Orchard tetřívek a Rojal tetřívek.

Kitulo Plateau National Park je obklopen nádhernými horami, které tvoří překrásnou kulisu pro turisty, kteří přicházejí obdivovat tamější krásy. Vrcholky hor jsou pokryty sněhem po celý rok, ale do parku tento fakt nelze vidět, neboť se nachází ve výšce přibližně 2600 metrů nad mořem.

Počasí v Kitulo Plateau National Park je kolem roku poměrně stabilní, ale období od května do srpna mohou být studenější a suché. Celkově však park není vlhký a nemá vysokou hladinu srážek. Během období od listopadu do března je však počasí velmi vhodné k návštěvě parku, protože v této době je záplava květin v plném proudu. Během těchto měsíců můžete očekávat teplotu kolem 20 – 25 °C a také několik dní s deštěm.

Místní obyvatelé v okolí Kitulo Plateau National Parku žijí především z příležitostného zemědělství a pastevectví. Turisté, kteří se chtějí podívat na tamní krajinu, mohou navštívit některou z okolních vesnic a zůstat zde několik dní. Turisté se zde mohou naučit klasické tanzanské kuchyni a tradičním způsobům života.

Návštěva Kitulo Plateau National Parku je jedinečnou a nezapomenutelnou zkušeností pro ty, kteří hledají klid a ticho. Nádherné květinové scenerie, velkolepé hory a čisté prostředí, to všechno tady návštěvníkům nabízí jedinečnou atmosféru. Ať už hledáte relaxaci nebo dobrodružné zážitky v divočině, Kitulo Plateau National Park je dobrá volba pro cestovatele, kteří chtějí proniknout do krás Tanzanie.


Ubytování Tanzanie Kitulo Plateau National Park


Kitulo Plateau National Park se nachází v Tanzanii a je jedním z nejkrásnějších národních parků této země. Kitulo Plateau je jedním z nejvýše položených národních parků v Africe a je také znám jako „zahradní ráj Tanzanie“. Je to místo, kde najdete řadu různých druhů květin, endemických ptáků a vzácných druhů savců. Kitulo Plateau se nachází v jihozápadní části Tanzanie a budete potřebovat automobil nebo motocykl, abyste se tam dostali.

Ubytování v Kitulo Plateau National Park

Když se rozhodnete navštívit Kitulo Plateau, je nutné se včas zajistit o ubytování. V parku nenajdete žádné hotely, ale existují ubytovací možnosti mimo park. Na severovýchodním okraji parku je město Mbeya, kde najdete řadu ubytovacích zařízení. Mezi nejoblíbenější patří:

1. Neema Crafts Guest House

Neema Crafts Guest House se nachází v centru Mbeya a nabízí ubytování ve dvou a třílůžkových pokojích. Každý pokoj má vlastní koupelnu, minibar a TV. Hosté zde najdou také restauraci a služby praní prádla. Vzdušné podkrovní prostory jsou dobře zařízené a tvoří příjemné zázemí pro vaše dobrodružství.

2. Tuala Hôtel & Restaurant

Tato čtyřhvězdičkový hotel se nachází v centru Mbeya, což z něj dělá vynikající volbu při návštěvě Kitulo Plateau National Park. Hotel má pokoje zdobené v tradičním tanzanském stylu a hosté zde najdou také restauraci s výhledem na město Mbey.

3. Iyenga Bungalows

Iyenga Bungalows je malý hotel se nacházející v malém městě Makambako u vstupu do Kitulo Plateau National Park. Nabízí ubytování ve vilách a chatkách s vlastní koupelnou a terasou s výhledem. Hotel má také restauraci, kde si můžete vychutnat tradiční tanzanská jídla.

Celkově existuje v Mbeya a okolí několik hotelů a guesthousů, které mohou sloužit jako zázemí pro vaši návštěvu Kitulo Plateau. Vyberte si to, které nejvíce odpovídá vašim potřebám a připravte se na dobrodružství v tomto úžasném národním parku Tanzanie.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

97% našich klientů doporučuje naše služby

Nejlepší cena zaručená

Výhodné nabídky levných letů.

Získejte nejlevnější letenky do fascinujících míst světa.

Prozkoumat letenky